Оприлюднено навчальний план для 10-11 класів

Міносвіти запропонувало до обговорення проект типового навчального плану для старшої школи

Оприлюднено навчальний план для 10-11 класів

Міністерство освіти пропонує до громадського обговорення проект типового навчального плану для 10-11 класів. Документ містить низку новацій, що визначають суттєво іншу систему створення навчального плану для старшої школи.

Зокрема, пропонується скоротити кількість обов’язкових предметів – з 22 до 9, позбутись такого явища як «універсальний профіль», надати школам можливість створювати власні «спецкурси» для поглиблення профільного навчання, а також запровадити у старшій школі інтегровані предмети «Література», «Історія», «Людина і суспільство» та «Математика».

У відомстві зазначають, що запропоновані зміни мають набрати чинності у 2018/19 навчальному році, при цьому проект документа передбачає зміну підходів до формування переліку предметів в 10-11 класах і є першим кроком до формування справжньої профільної школи.

«Документ, що наразі розміщено на сайті МОН у рубриці «Громадське обговорення», – це лише проект, який ми пропонуємо на розгляд громадськості. Ми дуже сподіваємося, що усі зацікавлені – а це й вчителі, й батьки, й самі учні старшої школи – висловлять свою думку щодо запропонованих змін», – зазначив заступник міністра освіти Павло Хобзей.

У МОН також наголошують, що розроблений проект типового навчального плану для 10-11 класів, який виставлено на громадське обговорення є першим кроком до змін в межах масштабної реформи «Нова українська школа».

«Графік запровадження цієї реформи передбачає, що фундаментальні зміни в старшій школі почнуть діяти лише з 2027 року. Але вже зараз, в межах чинного Державного стандарту, МОН хоче показати напрямок реформ та зробити більш якісним та сучасним навчання старшокрасників», - наголошують в МОН.

У Міносвіти зазначають, що сьогодні в чинних типових навчальних планах у інваріантній частині знаходиться 22 і більше предметів. Граничне навантаження на учня в школі – 33 години на тиждень. У середньому на вивчення одного предмета виділено 1,5 години.

«Ґрунтовно вивчити предмет, маючи менше одного уроку на тиждень, просто неможливо. Діти, що приходять у старшу школу, вже мають визначатися зі своїми подальшими пріоритетами, почати підготовку до вступу у вищий навчальний заклад. Відповідно, учні мають отримати можливість глибше вивчати ті предмети, які їм знадобляться для подальшого продовження навчання. Вивчення всіх предметів на однаково неглибокому рівні у старших класах є нераціональним», – наголошує Павло Хобзей.

У МОН підкреслюють, що інваріантний складник цього типового плану вже передбачає навантаження на учня у розмірі 30 годин на тиждень в 10-му та 33 години в 11-му класах. Таким чином, при граничному навантаженні дитини в школі у 33 години на тиждень можливість ввести факультативне вивчення додаткових предметів фактично відсутнє.

«Очевидно, що така система не сприяє отриманню якісних знань з певних предметів, не дає школам самостійно формувати власний профіль, створювати додаткові спеціальні курси для поглибленого вивчення окремих предметів, а також не залишає учням часу на глибше опанування предметів в межах шкільної програми. Це змушує батьків шукати репетиторів в позанавчальний час, що створює додаткове навантаження на дітей», - наголошують у МОН.

У відомстві зазначають, що у проекті типового навчального плану для учнів 10-11 класів запропоновано суттєво іншу систему створення навчального плану для школи.

Ознайомитись з роз'ясненнями МОН

Освіта.ua
16.01.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
несколько слов
Разве это план? Если план - но то не учебный. А план сокращения учителей.
Студентчиская
Если зменить уроки в старших классах на пары. Ученики начнут лучше учится. 8 уроков в день это сознатильное разрушение качества. Консерваторам. Вашы деды грамотны благодаря Совку и вечерним школам. Вашы прадеды в крепаках ходили. Не несите чепуху.
Vladimir Che
Для Студентчиская: ""Если зменить уроки в старших классах на пары" Нормальна пропозиція. Більше того , вчителі пропонували вивчати предмети темами , блоками ?(В Шаталов) . І досить нести маячню про совок Совок він і є совок. Один мій дід народився в царській Росії, інший - в Австро-Угорській імперії. Обоє грамотні і досить освічені для свого часу. Батьки народилися в довоєнній Польщі - також вчилися ... і без совка !!! То ж досить про совок.
Коментувати
Простий вчитель
Мій особистий коментар всього прочитаного на протязі останніх 3-х місяців простий "Не ту страну назвали Гондурасом". І хай банять чи переносять в спам, достало бути корректним при читанні таких маразмів та непродуманих заяв.
Роман
Школа повинна давати базові знання, не забивати дітям голови формулами, датами, правилами , які вони за рік забудуть.Наприклад з історії дитина повинна вивчити про Нідерланди за одну тему приблизно 20 сторінок тексту, 10 дат, 15 імен історичних діячів.І так вимагає вчитель з кожного предмету.Дитині це просто непотрібно і пам’ять також не безмежна.Скільки талановитих художників, лікарів, істориків, які погано знали в школі математику, хімію чи інші предмети, але досягли значних успіхів у своїй професії.Давно пора скоротити і спростити шкільну програму, а глибше вивчення перенести в університет чи коледж.
Нефилолог
Для Роман: Лікарів талановитих без знання фізики та хімії бути не може. В медицині вже давно закінчився період відварів та настоянок.
Роман
Художників і істориків також не буває?Чому у передовій країні світу Англії набагато менше навантаження на учнів, а у старших класах діти самі вибирають собі предмети, які потім вивчають, в тому числі малювання чи музику. Діти в нас просто ненавидять школу через надмірне навантаження і просто втрачають бажання вчитися зовсім.
Нефилолог
Дуже важливі предмети - малювання та музика - для 11 класу) Ви запропонуєте механізм вибору предметів для школи в якій 2 або 3 класи? Чи знову - кого більше за який предмет той і будем вивчати?
Коментувати
Учитель
Крім простих математичних обчислень, до яких зводять сьогодні навчально-виховний процес, слід звернути увагу на програми запропонованих інтегрованих предметів. А так виходить, що ми ,як погані стилісти: обговорюємо кожну річ окремо. Треба бачити всю модель цілісно. "Огласите весь список"
Василь
Очень однобоко, давайте нивелируем учебные предметы, научим детей писать и считать и достаточно! Для чего еще нужна школа. Как можно соединять в один курс физику, химию, биологию, географию! Мы все же говорим про образование, про повышение интелектуального уровня. Кого мы будем иметь на выходе. Дети хотя бы должны понимать, где физический закон, а где химический.
Vladimir Che
Для Василь: Для Василь: Хм... А ядерні перетворення - це фізична природа чи хімічна ?? А фотосинтез - це хімія чи біологія ??? Сподіваюся , не заперечуватимете що все йде до того що з розвитком науки і наших знань зникає грань між поняттями фізика і хімія , хімія і біологія....
ВчительКА
Для Vladimir Che: А ви думаєте мова йде про фізхімію та біохімію? То занадто складно)) Скоріш за все курс Людина і природа буде зведений до рівня природознавства 5-6 класу))
Vladimir Che
І для 80% учнів цього буде достатньо.
Коментувати
Олена
Наслідки створення інтегрованого курсу у 6 класі вже побачили - стародавня історія України просто розчинилася у курсі всесвітньої, а точніше сказати зникла, а перші питання ЗНО стосуються саме цього періоду. То чого ж нам чекати після створення інтегрованого предмету "Історія"?
Максим
Історія України - 1 година. Так приберіть її тоді взагалі!!!! Для чого вона потрібна ??? Але ЗНО обов"язкове залишіть!!!!
Значит они такая власть,
которая умеет управлять только дураками. Омерзительно и нет больше слов.
Учитель
Чем больше в стране безграмотных тем легче ими управлять. Верной дорогой идете - только народ не понимает что происходит.
Знайте какие выводы сделала Америка
ПОСЛЕ РАЗВАЛА СССР. "НИКОГДА И НИЧЕГО НЕ РАЗРУШАЙТЕ". РАЗРУШИТЬ КАК ПЛЮНУТЬ. А В ЖИЗНИ РАЗНЫЕ СИТУАЦИИ БЫВАЮТ. ПУСТЬ МЕНЯ США ПРОСТЯТ - ПИШУ ЧЕРЕЗ ИХ ПРОКСИ. НО ИНОГО ВЫХОДА НЕТ. ВСЕ ПОНИМАЮТ ТОЧНЫЕ НАУКИ (ФИЗИКА, ХИМИЯ) РАЗВИВАЮТ ПОЛНОСТЬЮ ВЕСЬ МОЗГ. ДЕТИ УМЕЮТ ДУМАТЬ И ПОНИМАТЬ. И НЕ НАДО ЗАЛИВАТЬ, ЧТО ВСЕ РАЗРУШЕНО. ИМЕННО ВЛАСТЬ ВСЕ НАЧАЛА РАЗРУШАТЬ. А ПОТОМ СКАЖУТ ПЛОХАЯ ШКОЛА, УЧИТЕЛЯ, ЗАВУЧИ, ДИРЕКТОРА ВСЕ, КРОМЕ ГОСУДАРСТВА. НА ЭТОМ САЙТЕ БОЛШЕ НЕЧЕГО ДЕЛАТЬ.
Vladimir Che
Для Знайте какие выводы сделала Америка: Кх.... """ПОСЛЕ РАЗВАЛА СССР""" - ,а навіщо Ви його розвалили ??? Ви не розвалювали ???? І я не розвалював. І мої сусіди не розвалювали . І колеги мої не розвалювали . Так хто ж розвалив цей нещасний СРСР ??? Та знаю - скажете - Горбачов !!!.. ТО що ж то таке було що його зуміла розвалити ОДНА людина ???? """ВСЕ ПОНИМАЮТ ТОЧНЫЕ НАУКИ (ФИЗИКА, ХИМИЯ) РАЗВИВАЮТ ПОЛНОСТЬЮ ВЕСЬ МОЗГ. ДЕТИ УМЕЮТ ДУМАТЬ И ПОНИМАТЬ""" - великий міф, казка , .. просто дурня . Нічого не розвивають точні науки . Уміння думати і розуміти або є , або його немає... Не будемо далеко ходити - наші батьки і , тим більше , діди , не вчили ФІЗИКИ І ХІМІЇ, а багато з них і думати вміли і розуміти .
ВчительКА
А ти розумничку можеш мені назвати причини розвалу СРСР? Просто для цікавості ? Пропоную повернутися до натурального господарства - наші батьки так жили)
Студентчиская
Для Vladimir Che: Вашы деды и прадиды в крепаках ходили!!!!!!!! Пришол Совок и благодаря НТП ты не на гужовом транспорте, а на автобусах ездиш. Хацапетовка больше ничего.
Коментувати
Надати районо і директорам
створювати свої навчальні плани. И не врите, что дети будут выбирать сами! "ПОЛЕ ЧУДЕС В СТРАНЕ ДУРАКОВ" ИМЕННО ТАКОЕ НАЗВАНИЕ ЖДЕТ НАШУ СТРАНУ.
директор
Для Надати районо і директорам: ВІРЮ,як директор очолюю багатопрофільний навчальний заклад 15 років,можу поділитися досвідом роботи і показати переваги внутрішкільної диференціації
директор
Для Надати районо і директорам: ВІРЮ,як директор очолюю багатопрофільний навчальний заклад 15 років,можу поділитися досвідом роботи і показати переваги внутрішкільної диференціації
вчитель
Хто буде викладати хімфізбіологію?
Коментувати