У 5-9 класах збільшать кількість уроків з декількох предметів

Нова типова освітня програма вводитиметься в дію поетапно з 2022 до 2026 року

У 5-9 класах збільшать кількість уроків з декількох предметів

Типовими навчальними планами нової типової освітньої програми для 5-9 класів передбачено збільшення кількості навчальних годин на вивчення декількох шкільних предметів – української мови, іноземної мови, математики, природничих предметів та інформатики.

Про це йдеться в роз'ясненні Міністерства освіти і науки щодо положень нової Типової освітньої програми для 5-9 класів.

Зокрема, у Міністерстві освіти повідомляють, що порівняно з чинною типовою освітньою програмою закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня, затвердженою в 2018 році, типовими навчальними планами нової типової освітньої програми для 5-9 класів передбачено збільшення кількості навчальних годин на вивчення таких предметів впродовж періоду здобуття базової освіти, зокрема:

  • з української мови – на 3,5 години (з 13,5 до 17);
  • з іноземної мови – на 2,5 години (з 15 до 17,5);
  • з математики – на 5 годин (з 20 до 25);
  • з природничих предметів – на 2 години (з 30 до 32);
  • з інформатики – на 1,5 години (з 7 до 8,5).

Як відомо, Державний стандарт базової середньої освіти буде застосовуватися з 1 вересня 2022 року для учнів Нової української школи.

Типова освітня програма вводитиметься в дію поетапно, впродовж 5 років, починаючи з 2022/23 навчального року, коли за нею розпочнуть навчання учні 5-х класів Нової української школи.

Водночас у Міносвіти нагадують, що відповідно до типової освітньої програми для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти навчальне навантаження учнів не збільшується, а заклад освіти може самостійно схвалювати рішення щодо предметів етичного спрямування.

Школи самостійно розроблятимуть навчальні плани.

Освіта.ua
23.02.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Алек Кедр
Наша пісня гарна й нова починаєм її знову. Для нас українців у всіх бідах винні депутати, президент, Кабмін й інші. Але при цьому вони (українці) "святі". Ви починаєте з себе, що ви зробили для держави. Коли високопосадовці не такі, тоді потрібно було прийти на вибори й обрати кого потрібно, але ж ні бо нам байдуже. Це ж президент приїхав і наммітив біля річки, це він спалює сухостій, він змушує вас псувати державне майно. А ми що? Ми — "святі". Замість того щоб допомогти державі: підказати виправити, допомогти; ми сидимо на дивані й, вибачте, обсираєми нашу владу, яку самі ж привели.
Сеггій
Складаєтья таке враження що нашим посадовцям немає чим зайнятися .Вони не думають як зняти навантаження з дітей, а навпаки хочуть добавити.Я більш чим впевнений що відсотків 90 цих чіновників ,якщо здавалиб ЗНО йго не здалиб.
Екатерина
В седьмом классе 1 день 8 уроков и 4 дня по 7! И ещё надо заниматься дополнительно, языками как минимум, потому что часы они добавляют, а знаний не дают, все по репетитрорам за деньги и по вечерам !!
В.В
Водночас у Міносвіти нагадують, що відповідно до типової освітньої програми для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти навчальне навантаження учнів не збільшується
Ася
Честно, зачем это делать? Нагрузка и так огромная, много контрольных и самостоятельных, домашнего задания. Я сейчас в 7 классе и чувствую это на себе. Пусть у нас не самая страшная нагрузка (пока что!): два дня 6 уроков, три дня 7 уроков, но нам задают ДЗ, и его маленьким назвать нельзя. Хотя бы из-за того, что уроков каждый день довольно много, плюс почти каждый день какая-нибудь самостоятельная(может быть не одна) В итоге, весь вечер учишь уроки, делаешь проекты, а на свои увлечения времени не остается — только на выходных можно. Нам еще и увеличить нагрузку хотят! У нас же так много свободного времени на уроки и ДЗ! Знаю, что у ребят постарше — у них уроков еще больше, чем у нас, плюс приближается ДПА и, кому не лень, готовятся. Плюс еще возраст у всех переходный — эмоциональная нестабильность, перепады настроения и т.д. Вот как можно быть такими недальновидными?
Альона
Сидять ,немає чим занятись і дітям спокою не дають.Скільки вже можна нагружати цих дітей
Олег
И эту программу создаёт Министерство образования, где у каждого 3-его нету высшего образования...
Татьяна
Программу нужно пересмотреть, а не часы добавлять.. Математику и точные предметы - больше разъяснений!! Правила, теоремы и прочие правила - в мамочки, с просьбой заносить их в отдельную тетрадь с примером! Вот что нужно!!!! Чтобы дети успевали закреплять материал, а не хватать только версии. Раньше было так и образование было на высоком уровне! А сейчас детям больше задают на проработку дома, А разъяснения так себе..
Стерня
Критикуючи українську владу, МОН України, Шкарлета ... ви працюєте в інтересах Росії. У майбутньому все буде добре, окей.
Я
Для Стерня: Росія нехай розгрібає своє *сміття*. А ми з вами втрачаємо наших дітей, над ними не потрібно експерементувати!
Коментувати
Машп
Что.... Мы и так не выдерживаем такой нагрузки, это реально очень сложно, так вы ещё и решили увеличить количество часов на изучение уроков... А давайте вообще сделаем 13 уроков?? А ДЕЙСТВИТЕЛЬНО У УЧЕНИКОВ ЖЕ И ТАК СЛИШКОМ МНОГО СВОБОДНОГО ВРЕМЕНИ)))
Стурбована матуся
Це просто капець! Діти і так не витримують таке навантаження, а їм його ще збільшують????А ще в нашій школі напоказ завезли нові парти за рахунок держави( це Київ). Парти на одного учня. Але для учнів старших класів парти розміру як для початкової школи. Просто жах. ???? Стільниця така мала, що руки не можна покласти на неї, лікті падають. Для спини навантаження велике. Висновок: наших дітей реально хочуть каліками виростити. Але ж нам потрібна здорова і активна молодь. Хто ж буде працювати. Геноцид!
Маша
А з приводу підручників ще додам таке. Насправді на щорічному друці підручників ті всі "автори" і видавництва піднімають мільярди! Підручники фінансуються з бюджету І в міністерство щороку мішками возять хабарі для погодження в друк отої лабуди для запалення мозку. А ті всі друковані форми, зошити, збірки задач, що "рекомендовані МОН" і мають собівартість 10 копійок, а продають їх від 50 грн.і потім ту всю різницю передають в МОН. Там мафія на рівні наркодилерів.
Павло Кабзе
Для Маша:Маша , не бреши. На всі підручники в рік йде 200-250 млн грн , один підручник коштує десь 45 грн. Тому мільярд вкрасти просто не можна ... це Пук у воду!!
Оксана
Ми закуповуємо зошити для третього класу на суму 700 грн. Так що зовсім не ПУК....
Коментувати
Протестант
Вся ця затія з новою українською школою мені, як здобувачеві освіти, а в майбутньому студенту, не подобалася з самого початку. Ми стрімко йдемо в Європу, давайте тоді згадаємо історію, як ми (Україна) бігали з Європи в Росію і навпаки, чому б не подумати, і не зробити щось нове, несхоже ні нащо в інших країнах. Спочатку нехай Міністерство освіти візьме в руки ті підручники, які вони рекомендують, і пройдуть по них повний курс навчання з 1 по 11 клас і скажуть чи потрібно в 9 класі знати біологію на рівні останнього курсу медінституту. Або взяти хоча б до уваги теми творів, і вимоги до їх написання, хіба у 8 класі потрібно писати дисертацію на 2 сторінки з філософської теми. Література це також провал. 9 клас з української літератури вивчають твір Миколи Гоголя "Тарас Бульба", з зарубіжної літератури також вивчають Миколу Гоголя, але вже "Ревізор". Поясніть мені будь ласка, тому що я так і не зрозумів, Гоголь український письменник чи все-таки російський. Інші предмети також "загадкові"
Богдан
Для Протестант: Еммм... Гоголь Української крові, але для того щоби зажити краще через деякий час сказав, що він росіянин і російський письменник, після чого йому давали якфсь посади. Твір "Тарас Бульба" вибрали через те, що в ньому є частинка історії історії і культури козаків, нам просто хотіли трохи більше прояснити події які відбувалися у роки наших предків.????
Коментувати
Дарія Олександрівна
Я вражена! Куди ще більше? В мене у дитини чотири дні на тиждень по 8 уроків і один день 7 ! А як щодо підліткового віку, підвищеної втомленості, емоційної нестабільності... На мою думку, це бездумне знущання. А потім дивуємось підлітковим суїцидам.... Дуже цікаво прослідковується тонкий натяк на зменшення годин щодо етичного виховання. Але ж воно лежить в основі формування та гармонійного розвитку особистості!
Ольга
Моя внучка будет как раз учиться по этой программе. Это как, чтобы не гуляли, не занимались в кружках, спортом, портили осанку и психику? И так в учебниках половина мусора, дети просто не в состоянии переварить ненужные сведения. 21 век на дворе с интернетом- любые сведения доступны.
Nika
Для Ольга: Правильно подметил, что на дворе 21 век. Пусть не учатся, а только всё в интернете ищат... И как по 40 таблеток проглативать для достижения "нирваны"... Пусть интернет учит... Вы лучше обратите свое внимание как ваши детки "грамотно" ведут переписку в чатах... ???? ???? Боюсь, что о чем они пишут вы НИКОГДА не разгадаете. ???? И посмотрите сколько мусора в интернете, не один учебник не в сравнении...
Коментувати
Оля
Може почнуть вже нарешті себе реформувати? Зменшуйте собі зарплату і свою власну кількість, почнуть вчити математику, фізику, логіку - все що в школі прогуляли. Якого милого вчепились в ту нещасну школу. В 90%школах треба почати реформування з капітального ремонту, причому то у великих містах, а не у віддалених і гірських районах. В старих школах на 300 учнів 1 туалет і +15 в класах. ЯК в тій школі висидіти по 8 уроків? Чи наша влада вважає, що школи тільки на Хрещатику є...
Наталя
А ЗНО здавати з Історії України. Правильно. Навіщо збільшувати години вивчення історії?
Rinai
Такое ощущение, будто там, "наверху", все дипломы покупали. А как же свободное время, хобби, отдых? Они из детей кого хотят сделать, зомби? Чтобы дети по 8 уроков сидели учились, когда там уже после 5-6 урока концентрация внимания, усидчивость, способность усваивать приближается к 0.. Ех, Оптимизация...
Nataliya Nataliya
А деякі з них зменшили або об’єднали чи скасували у початковій школі, цікаво що в старшій школі буде?,????
Мать
А навіщо? І так по 7-8 уроків кожен день. Від того що буде більша кількість годин краще навряд чи стане. Я не вчитель, але роблячи ці уроки з дітьми бачу, що сама програма навчання розрахована "галопом" по всім темам. Краще хай передивляться програму. І, вибачте, по-дебільному написані підручники. Бо з деяких предметів ще потрібні підручники з поясненнями до підручників.