МОН визначило допустиму кількість уроків для учнів 5-9 класів

Питання навчального навантаження регулюються Санітарним регламентом та Держстандартом

МОН визначило допустиму кількість уроків для учнів 5-9 класів

Міністерством освіти і науки затверджена типова освітня програма для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти, якою, зокрема, визначено навчальне навантаження учнів.

Згідно з програмою, питання навчального навантаження учнів 5–9 класів регулюватимуться Санітарним регламентом для закладів загальної середньої освіти і Державним стандартом базової середньої освіти.

При 5-денному навчальному тижні кількість годин становить: для учнів 5-го класу – 28, 6-го класу – 31, 7-го класу – 32, 8-го класу – 33, 9-го класу – 33 години на тиждень.

Окрім того, базовим навчальним планом базової середньої освіти Державного стандарту визначено гранично допустиме річне навчальне навантаження учнів: для 5-6 класів – 2 065 годин, 7-9 класів – 3 430 годин (разом – 5 495 годин).

Також базовим навчальним планом визначено кількість додаткових годин для вивчення предметів освітніх галузей, курсів за вибором, проведення індивідуальних консультацій та групових занять, що для рівня базової середньої освіти становить 227,5 годин.

Гранично допустиме навчальне навантаження учнів, визначене типовою освітньою програмою, відповідає базовому навчальному плану Державного стандарту, а саме:

  • 5-6 класи – 28(5 клас) + 31(6 клас) = 59 годин на тиждень, що становить 2065 годин (59 год. х 35 навчальних тижнів = 2065);
  • 7-9 класи – 32(7 клас) + 33(8 клас) + 33(9 клас) = 98 годин на тиждень, що становить 3430 годин  (98 х 35 навчальних тижнів = 3430);
  • 5-9 класи (разом) – 59 + 98 = 157 годин на тиждень, що становить 5495 годин.

У Міністерстві освіти зазначають, що порівняно з чинними навчальними планами типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня навчальне навантаження на тиждень не змінилося.

Кількість додаткових годин, визначених типовою освітньою програмою, також відповідає базовому навчальному плану Державного стандарту, а саме: для 5-го класу – 2 години на тиждень, для 6-го класу – 2 години на тиждень, для 7-го класу – 1 година на тиждень, для 8-го класу – 1 година на тиждень, для 9-го класу – 0,5 годин на тиждень, що разом становить 6,5 годин на тиждень або 227,5 години на рік.

Кількість уроків з фізичної культури на тиждень для кожного класу складатиме не менше трьох разів на тиждень. Години, передбачені для фізичної культури, не враховуються під час визначення гранично допустимого навчального навантаження учнів.

Освіта.ua
19.02.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Сергій
Чи можна ставити такий розклад для 5го класу, під час дистанційного навчання? 8й урок допустимий взагалі? Розклад на понеділок 1.Іноземна мова (англійська) 2. Математика 3.Фізична культура 4. Українська мова 5. Технології 6.Технолог... ії 7.---- 8.Інформатика... (заняття)
Mariana
А скільки раз буде в 7 класі Українська мова? І скільки раз буде англійська мова в 7 класі і хімія?
Ясно
Из санитарных умов: 6. Тривалість виконання завдань для самопідготовки учнів у позанавчальний час не рекомендується більше 1 години у 3 - 5 класах та 1,5 години у 6 - 9 класах, 2 години - у 10 - 11(12) класах. Учням 1 - 2 класів не рекомендуються обов’язкові завдання для самопідготовки у позанавчальний час. Обязать учителей выдавать такое ДЗ, какое можно сделать с учетом рекомендаций.
Ірина
Поясніть мені просто: якщо дитина у школі з 8.30 і до 15.05 не включаючи навіть і 20хв на обід, то з 15 до 16 має на це повне право. Маємо 4 годину . До 6 лишається 2 години . Яку домашню роботу реально встигнути зробити за 2години. Математика- мін 30хв, англ.мова мін 30хв. Укр.мова мін 20хв, лишається 40хв. А, по факту потрібно, на другу не споріднену мову (30хв) , історія з заучуванням термінів, подій, дат, прізвищ(40хв), література 2 шт по 20хв, біологія 20хв, географія 20хв. Чи має дитина конституційне право на відпочинок -так, чи має дитина право на гідність і не приниження в школі через оцінювання -так
Ясно
Для Ірина: Присоединяюсь к такому правильному вопросу. Хотелось бы увидеть от МОН рекомендованный распорядок дня школьников (для каждого класса отдельно) где будут учитываться не только занятия в школе (5 класс - 6-7 уроков) и домашнее задание, а и время на спорт, чтение книг и вообще свободное время.
volodumir
Закон про працю говорить: Всі діти мають право на скорочений робочий день. З 14 до 15 років (в період канікул) і з 15 до 16 років (поза канікул) дитина не може працювати більше 24 годин на тиждень. З 16 до 18 років цей період зростає до 36 годин на тиждень. То скажіть мені. Чим відрізняється фізична праця від розумової? То хіба навчання це нерозумова праця? Ірина, я це дотого що Ви порахували робочий день дорослого, це 40 годин на тиждень.
Коментувати
Протестант
(Всі інші факультативи)* Тому як в них немає нагальної потреби, хто хоче той займається, ні то ні.
Протестант
Ось які мають бути уроки у школі: Українська мова, Англійська мова, Хімія, Біологія, Фізика, Географія, Астрономія, Математика, Література, Фізкультура, Історія, Інформатика, Україна, Світ, Сексологія. Всі факультативи.
Mariana
Для Протестант: в нас не має Астрономії, Україна, Світ, Сексооогія.
Коментувати
Віктор Логвін
" Години, передбачені для фізичної культури, не враховуються під час визначення гранично допустимого навчального навантаження учнів" - де в санітарному регламенті про це вказано? Санітарний регламент нічого не каже про якусь "особливість" уроків фізкультури і МОН не в праві їх "підправляти" (щоби впхати невпихуєме), ця вказівка є незаконною і абсурдною. Наступним кроком буде "не рахувати" уроки "труда" і "мистецтва", а потім прийняття "коефіцієнтів" - літературу рахувати як 0,5 уроку, географію і історію як 0,7 і т.п. З логіки МОН виходить що кількість уроків фізкультури не обмежується санітарним регламентом і обмежується тільки вказівками МОН, тобто Міністерство Освіти бере на себе функції МОЗ. Це один з прикладів лицемірства і неповаги до санітарних норм на рівні міністерства, що ж вже тоді чекати поваги до цих норм у школах.
Тетяна
Для Віктор Логвін: Повністю з Вами згодна. Потрібно звертатися до МОЗ і ставити крапки над "і".
Коментувати
Іустина
Статья ни о чём. Значит, такое и отношение к детям и к их образованию и воспитанию.
Юлия
У нас деградация, а не обучение. Мой сын учится в 6 классе, книги по биологии досих пор на русском, а тесты на украинском. Не учение, а мучение и мусор несут в голову со своими логическими цепочками. Дети, для государства это всего лишь дешёвая рабочая сила, который и нет смысла обучать
Людмила
Може досить знущатися з дітей та вчителів. Можливо профільному міністру варта прийти до школи та місяць спробувати повчитись як учень 9-го класу.... та освоїти всю програму по предметам які кожен дуже важливий та необхідний у жииті. Або хочаб прочитати підручники по яким наші діти навчаються, які більше плутають ніж навчають...
Ірина
Для Людмила: абсолютно підтримую. Якщо навчання у школі 6 годин на день, то лишається лише 2 години на виконання д/з. А реально програма така, що потрібно як мінімум 4-5 годин, що б виконати якісно д/з. Це що виходить, що дитина в 6класі має працювати над знаннями впродовж 10-11годин щодня?!!!
Коментувати
Батьківські плечі
Чтоб утверждать программы, сначало нужно грамотных, квалифицированных учителей. Та их, увы, нет.
Завучка
Знову жах... Нехай дорослі спробують відсидіти (не вчитися, а просто відсидіти) 8 уроків! Ми ще й хочемо щоб діти вчилися!!! Для чого предмети : основи здоров’я, етика, мистецтво (це крім малювання та музики)? Невже, на уроках літератури, історії, фізичної культури та й будь-якому іншому не торкаються цих предметів? ЯК вчити 15 предметів? Та же має бути українська, іноземна мови, література (одна!, бо прищепивши любо до читання, самі решту дочитають, а то лиш відбивають!), математика, науки (природничі в одному предметі як всюди і розділення тільки в старшій школі, коли діти ХОЧУТЬ знати поглиблено) історія (одна!).; Ось і маємо 6 предметів! А далі на вибір ще 3(мистецтво, етики, мови). Також давайте факультативи, щоб діти змогли без оцінок, з цікавості вчити додатково улюблені предмети! Тоді, діти ЗМОЖУТЬ вчитися, захочуть вибирати і з того всього буде толк! А тепер ці програми і наука нагадують відгодівлю французьких гусей на фуагра! Я - завуч! І бачу цей ідіотизм в освіті зблизька.
Роман
Для Завучка: Природничі науки в одному предметі? Тобто, хімія, фізика, біологія, географія, екологія, астрономія? Після такого навчання тільки в Европу, працювати на пана або на конвейері
Коментувати
Давиденко
Якщо дитина має 8 уроків , то прийде додому біля 15.30 , обідає , сідає вчити на наступний день 8 уроків , кожний урок приблизно 40 хвилин ,це приблизно 5 годин, то це вже 21.00, це без вечері , без перерви , без прогулянки на свіжому повітрі, ніхто не враховує яке навантаження на організм дитини , на очі на хребет , сидіти з 8.00 до 21 , отак формується здорове ураїнське майбутнє!
Тетяна
Для Давиденко: Кожний день по 8 уроків, у п’ятницю - 7. Якщо в якийсь день відбувся похід в спортзал, до репетитора чи до секції, то домашнє завдання виконується і до першої години ночі. Як наслідок - зранку проспав, на уроки запізнився або спав на уроці. Фількультуру при визначенні навантаження на дитину не враховують.
Коментувати
Директор
Давно потрібно зменшити кількість уроків, вводячи профілізацію із 8 класу. І немає ніякої потреби перекладати розподіл годин робочого навчального плану на адміністрацію шкіл. Бо як тільки зменшимо години зарубіжної літератури, так і наживемо ворогів- а цього ніхто не хоче! Але і відповідальність у тих самих зарубіжників набагато менша, ніж в україністів чи математиків, а оплата праці така сама, а то і більша. Для чого 3 уроки фізкультури, якщо не всі хочуть нею займатися, а спортзалів обмаль- і там просто по 3 класних колективи на уроці? Діти ефективно відпрацьовують по 4 уроки за день, а далі нехай готують домашку і йдуть на секції, музичні і художні школи і т.д. Наші учні страх талановиті і якби ми їм зменшили навантаження, вони б показували колосальний рівень знань. А так це просто протирання штанів і виснажування організму дитини. Отож, починаючи з 8 класу, залишаємо предмети ЗНО, проводимо по 4-5 уроків за день- і отримуємо суперякісну освіту!!! АЛЕ ЧИ ПОТРІБНО ЦЕ ДЕРЖАВІ???
Ніна
Для Директор: треба проводит референдум, щоб чули людей. Діти приходять виснажені, голодні і хочуть тільки спати
просто вчитель
Для Директор: 33 години на тиждень для 9 класу - це забагато, а там ще добавлять факультативи - і знову по 7 -8 уроків щодня. Дійсно, навіщо три уроки фізкультури, адже багато учнів все рівно відвідують спортивні, танцювальні і гуртки. Крім зарубіжної літератури,яку можна безболісно об’єднати з українською літературою, треба було б і основи здоров’я вилучити. Все рівно його викладають ті, кому не вистачає годин і щороку одне і теж розказують. Для кого ця реформа? Де розвантаження дітей? Максимальна кількість уроків має бути 5 - 6 на день і не більше.
Коментувати
Владислав
На месяц не должно быть более 25 уроков, ну...30, это самый оптимальный вариант для детей (25 - 30), и работа учеников будет более продуктивной, во всяком случае должна быть. Но дети должны ещё и где-то время свободное проводить, и уроки они должны делать не 3-4часа, а максимум 2 - 2,5ч, хотя европейские дети уроки делают максимум 1,5 часа. И у нас надо немного ужесточить, а то многие считают, что их предмет самый важный и задают так что по полчаса на каждый предмет минимум)
Олександр
Будуть обов’язковими курси морального спрямування, тож привіт християнська етика.
Скрипач не нужен
Для Олександр: Главное дать понят, что вся власть от бога. И что мысли о "взбрыкнуть" значат воспротивится б-гу нашему иисусу хресту, а это адЪ и вечня погибель.
Коментувати
Галина
Багато занадто годин. Можно на 5-6 годин на тиждень зменшувати і буде більш результативно.
Скрипач не нужен
Для Галина: Как вариант учеба после 4-го вообще не нужна. Читать/писать/считать до 100 научились и на польские грядки.
Коментувати
Ольга
Якщо діти навчаються в школі, то в тиждень і є 30 уроків. Якщо дистанційно, то в тиждень аж 7 уроків. Круто!
Лена
Очень большое количество уроков!а когда ходить детям на танцы и другие занятия.ночью?
Павло
Для Лена: так вони й так сидять на уроках , чекають голови "професора Доуеля", що розмовляє. А от що ці дітки витворяють, а не творять : https://www.unian.ua/m/incidents/sportsmeni-pobili-sbushnikiv-zviryachiy-napad-u-metro-potrapiv-na-video-novini-kiyeva-11327963.html
Коментувати
Людмила
Доброго часу доби. Хотілося б знати., звідки ви берете 35 робочих тижнів при такій кількості святкових вихідних днів?
Ірина
Для Людмила: 9 кл 33 год на тиждень +3год фізкультури.Це щодня 7 уроків і один день 8 уроків.Нічого не змінилось...А ще позашкільні заняття.Чому європейська освіта може має менше годин ,а ми ніяк???Коли ж дітям просто жити?
Скрипач не нужен
Для Ірина: Выходные, не? Каникулы 4 месяца в году, не?
Ірина
Цікаво, ви теж на свої вихідні працюєте, і у відпустку ще роботу берете
Коментувати