Електронні версії збірників ДПА непридатні до використання

Чиновники освітнього відомства знищують рештки довіри громадян, намагаючись затягнути процес оприлюднення повних електронних версій збірників для проведення підсумкової атестації школярів

Електронні версії збірників ДПА непридатні до використання

Цього року державна підсумкова атестація (ДПА) школярів відбуватиметься за збірниками завдань, що рекомендовані Міністерством освіти і науки для проведення ДПА учнів 4-х, 9-х та 11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів.

При цьому атестація у 2013 році, як і минулого року, проводиться за збірниками ТОВ "Центр навчально-методичної літератури", які отримали відповідний гриф профільного відомства та реалізуються у роздрібній мережі.

У Міністерстві освіти зазначають, що лише ці збірники, які мають захисні голограми з логотипом "Центр навчально-методичної літератури" є легітимними для використання під час проведення державної підсумкової атестації з відповідних навчальних предметів.

"Вся інша продукція вважається контрафактною і не відповідає вимогам щодо проведення зазначеного заходу", - звертає увагу регіональних департаментів та управлінь освіти директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Олександр Удод.

Разом з тим, лист заступника міністра Бориса Жебровського, яким визначено порядок закінчення навчального року та проведення державної підсумкової атестації у цьому навчальному році, передбачає розміщення до 1 квітня електронних версій всіх збірників завдань для державної підсумкової атестації на офіційних сайтах Міносвіти та Інституту змісту освіти.

Вочевидь такий жест міністерства передбачає кроки назустріч тим батькам, учителям та учням, чий фінансовий стан не дозволяє придбати паперові версії збірників завдань для підготовки до шкільних іспитів.

Навмисно або за збігом обставин, однак чиновники Інституту інноваційних технологій та змісту освіти другий рік поспіль використовують аналогічну схему виконання задекларованих обіцянок міністерства, розміщуючи на сайті установи значно скорочені електронні версії збірників завдань.

Зокрема, електронні версії збірників завдань для учнів 4-х, 9-х та 11-х класів, запропоновані на сайті інституту та міністерства станом на 1 квітня, містять лише третину завдань, що фактично унеможливлює нормальне опрацювання та використання збірників у передекзаменаційний період.

Варто зазначити, що минулого року за аналогічної ситуації та після тиску громадськості, в Інституті змісту освіти виправдовувалися, зазначаючи, що: "Інститут не несе відповідальності за якість та повноту розміщених на офіційному сайті установи електронних збірників завдань, оскільки на сайті оприлюднені ті версії збірників, що надані Товариством з обмеженою відповідальністю "Центр навчально-методичної літератури", яке є видавцем збірників у цьому році".

Однак, як і минулого року, видавництво, яке начебто заважало інституту виконати вимоги нормативних документів, отримало міністерський гриф на збірники завдань ДПА "Рекомендовано Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України" у 2013 році.

Про розміщення повноцінних електронних версій збірників завдань для проведення державної підсумкової атестації учнів початкової, основної та старшої школи для загального користування буде повідомлено додатково.

Більше про форми проведення підсумкової атестації, переліки білетів для проведення ДПА в усній формі та інші особливості проведення атестації у початковій, основній та старший школі, можна прочитати у розділі Державна підсумкова атестація 2013 року.

Освіта.ua
01.04.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Надія
Чому не б користуватися збірниками кілька років підряд (хоча 2-3), як це було раніше? В друкованих варіантах завдання змінені місцями, або розкидані по інших варіантах, дещо змінено. А ще якщо звернути увагу на те, що у збірниках на сайті на даний час лише по 10 варіантів, то складається враження, що просто хочуть набити кишені за рахунок дітей.
Оксана
Для Надія: У завданнях часто зустрічаються помилки та неточності. Наприклад: перший збірник завдань для ДПА з географії містив у кожному варіанті мінімум 4 помилки або неточності((((
Андрей
Деньги они заробатывают)
Коментувати
Дiд Панас
http://vk.com/dpa13 тут усi відповіді + завдання до ДПА 2013
Вчитель інформатики
Інформатики друкованих збірників немає взагалі. А за 9 клас в порівнянні з минулим роком зовсім інші завдання з інших тем. Ще й підготуватися ні на чому. Люблю свою країну, чи її чиновників...
Татьяна
http://iitzo.gov.ua/wp-content/uploads/2013/03/Morze_Info_DPA_11ukr_206-12_S.pdf Та же 31 страница, а сегодня уже 2 апреля...
Татьяна
http://sc45.dnepredu.com/ru/library/zbirnik-zavdan-dpa-z-informatiki-2013.htm Здесь сборник ДПА 2013 по информатике 11 класс, но только 6 первых билетов (31 страница). Хоть структуру увидела...
Ирина Шульгина
Маразм цветет и буяет. Половину они не печатают, но электронные версии они не печатают, потому что на них не заработаешь, а другой компании печатать не разрешают. Мы вообще об образовании говорим? Детям надо готовиться, а тут вопрос денег решает все. В очередной раз убеждаюсь, что прав Симоненко - этой сфере нужны реформы. Но не сокращение количества школ, а создание нормальных условий для работы учителей. А вам педагоги, желаю прорваться через этот весь маразм
илина
!!!!!!!!!! :( :( :(
Коментувати
українець-звучить г......?
чомусь дурний -- бо бідний, чомусь бідний-- бо дурний!!!!!!!!
tetyana013
Мы посылали запрос издательству ЦНМЛ по поводу сборников по информатике и черчению для ДПА 2013. Нам ответили, что в бумажном варианте их вообще издавать не будут. Как детям готовиться? В нашей школе информационно-технологический профиль с изучением на профильном уровне этих предметов...
Вчитель німеької мови
Тоже самое и с немецким языком
Коментувати
crab55
Таке враження, що папір на якому надруковано збірники був закуклений на Обухівській фабриці туалетного паперу!!!! Але дорогувато виходить....45-48 грн....
вавак
Наступаем на одни грабли традиционно по несколько раз
Geograf
Скажите пожалуйста, зачем мне учителю, имеющему неограниченный доступ к Интернету, покупать сборники??? Поэтому и издеваются над родителями и учителями, что электронные версии доход снижают. Я детям открыто говорю - Нечего спешить покупать то, что через два месяца будет выброшено, подождите неделю-другую, скачайте и работайте!!!
Небайдужий
Не зовсім зрозуміло: чи повноцінні ті, хто публікує на офіційних сайтах неповноцінні збірники???
Баламут
Одним словом УРОДИ
Лилия
Поочемя я не удивляюсь таким новостям! Все как всегда - сначала набить карманы, а потом кинуть подачку бедным детям!(((((