Електронні версії збірників ДПА виявилися непридатними (оновлено)

Міністерством освіти оприлюднені електронні версії збірників завдань для державної підсумкової атестації учнів 9-х та 11-х класів, що містять неповний перелік варіантів завдань

Електронні версії збірників ДПА виявилися непридатними (оновлено)

Згідно з листом Міністерства освіти, електронні версії збірників завдань для державної підсумкової атестації мають бути розміщені на офіційних сайтах Міносвіти та Інституту інноваційних технологій з метою їх практичного використання навчальними закладами та учнями основної та старшої школи.

У відповідності до цього листа, Міністерством освіти розміщені електронні версії збірників завдань, але переважна більшість збірників містить скорочений перелік варіантів завдань, що унеможливлює їх використання в процесі підготовки та проведення підсумкової атестації у загальноосвітніх навчальних закладах.

Зокрема, електронні версії збірників завдань з української мови, української літератури, історії України, математики, фізики, географії, хімії, біології, англійської мови, як для 9-го, так і для 11-го класу, містять значно меншу кількість варіантів завдань ніж їх паперові версії, що є у вільному продажу.

Водночас у відділі зв'язків з громадськістю Інституту інноваційних технологій і змісту освіти повідомили, що інститут не несе відповідальності за якість та повноту розміщених на офіційному сайті установи електронних збірників завдань, оскільки на сайті оприлюднені ті версії збірників, що надані Товариством з обмеженою відповідальністю "Центр навчально-методичної літератури", яке є видавцем збірників у цьому році.

Офіційних роз’яснень Міністерства освіти і науки про те, чому електронні версії збірників завдань для державної підсумкової атестації розміщенні в значно скороченому вигляді та чи будуть оприлюдненні повні версії поки не надано.

Освіта.ua
14.03.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Самойленко Олег Викторович
Почему в нашем государстве такое отношение к национальным меньшинствам? Дело в том, что приобрести задания по государственной итоговой атестации 4, 9, 11 класс на русском языке невозможно.Электронных версий на сайтах министерства тоже нет. Как быть ученикам на аттестации?
Діана
будь-ласка,скажіть ,хто знає де знайти відповіді до завдань ДПА української літератури?
Саша
хто знає де є відповіді з хімії 11 клас ДПА
Таня
Скажіть будь ласка де можна знайті відповіді до завдань для ДПА з екології на 11 клас? авт. Бойчук Ю. Д. и Малікова С. О.
Илья
ДПА 2012 года по всем предметам полные версии (мы сканировали вручную) можно найти здесь: http://ip-works.at.ua/index/0-5
Елена
Подскажите,где можно найти ДПА по математике 9 класс на русском языке?
Марина
Де можна знайти відповіді на фізику ДПА їх ніде не можна знайти????????
Вадим
До уваги вчителів та учнів шкіл! у збірнику завдань для 9 класу з математики для ДПА у Варіанті 18 , Частина перша , 1.12 можна замінити слово "радіус" словом "діаметр" (щоб задача мала розв'язок), у Варіанті 17, Частина 3, 3.1 доцільно взяти власну швидкість човна, у Варіанті 11 , Частина третя, 3.2 задачу слід розв’язувати в натуральних числах.
Вадим
У збірнику завдань з математики для ДПА 2012 року у Варіанті 11 Частина третя завдання 3.2 також нечітко поставлено умову. Не вказано в цілих чи натуральних числах її потрібно розв’язувати. Тому у розв’язнику В.С. Куліка вона розв’язана в цілих числах (до речі, неправильно), а у розв’язнику О.М. Роганіна - у натуральних числах ( і теж неправильно).
Студент
Для Вадим: Кошмар! Так хочеться посадити все міністерство разом із президентом і заставити самих пройти атестацію. При чому, що від результатів прямопропорційно залежала їх подальша кар'єра... Хочу поглянути на результати
Віктор
Для Студент: Їх би посадити, тільки не ДПА робити, а так, щоб їх ніхто більше ніколи не бачив!!!
Коментувати
Аліна
Підкажіть, будь ласка,де можна знайти відповіді на ДПА з укр. літератури? та вже переказані тексти переказів з укр. мови?
Вадим
Грубу помилку також допущено в завданні 3.1 Варіанту 17 Частина третя збірника завдань з математики для ДПА 2012року, де не указано за яку швидкість іде мова (власну, за течією чи проти течії). У всіх трьох випадках задача має розв’язок. Не дивно, що по різному розуміють її і автори розв’язників, що пропонуються у цьому році учням. Автор одного з них В.С Кулік розуміє, як швидкість за течією і дає відповідь 19 годин, а не менш відомий автор іншого розв’язника О.М Роганін, як власну швидкість , і дає відповідь – 19 годин 6 хвилин 40 секунд. До речі, задача також перекочувала із збірника минулого року (Варіант 26, 3.1 ) А як бути учневі, чи вчителю? Хто дасть відповідь?
Рада
Сайт на котором ответы на билеты по укрлит есть, называется правильно ycilka.net !
Учень 11 класу
Для Вадим: Вони всі неуки. Знайте : IQ учня і студента не може бути вищим за IQ презедента.
Студент
Для Учень 11 класу: Та невже?
Коментувати
Вадим
І все ж таки на сайтах Міністерства освіти і науки, молоді і спорту та інституту інноваційних технологій і змісту освіти з’явилися варіанти завдань у збірниках для ДПА 2012, у яких автори припустилися грубих помилок. Конкретно. Збірник завдань з математики для 9 класу. Варіант 18. Частина 1. Завдання 1.12. Елементарний підрахунок показує, що площа круга, вписаного в коло πR² = 3,14∙4² ≈ 50 >48 (cм²). У трикутник із заданим периметром не можна вписувати кола будь-якого радіуса. Отже, правильної відповіді немає, чого не передбачено умовами проведення іспиту. Прикро, що ця помилка перекочувала із збірника минулого року (Варіант 8. 1.12). Збірник 2012 року містить ще помилки. Слідкуйте, далі буде…
Дмитро
География (9 класс): вариант №19, тест 11 (выберите неправильное утвержнение) - какой ответ?????????
Учень 11 класу
Завдання для ДПА з хімії 11 клас. Варіант 14 завдання 1.14 : Встановіть послідовність зростання ступенів окиснення елементів у бінарних сполуках з Гідрогеном: А Оксиген; Б Хлор ; В Нітроген; Г Сульфур. Але ж у бінарних сполуках з Гідрогеном і Оксиген, і Сульфур виявляють ступень окиснення -2(H2O i H2S). А завдання рекомедовані Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України. Я бачу міністерство задань не читало. І це ДЕРЖАВНА підсумкова атестація! Це державу треба атестувать! Державою керують неуки! Це в Яника і Табачника треба перевірить їхні глибокі знання з базових дисциплін!
Вадим
Коротко. У збірнику завдань з математики для ДПА 2012 року ( 9 клас) авторами допущено три грубі помилки в умовах завдань. Хто несе відповідальність за цей брак, якщо інститут інноваційних технологій і змісту освіти не несе відповідальність за їх ЯКІСТЬ? Як провести ДПА за бракованими збірниками?
Мавпочка
В инете появились уже альтернативные варианты ответов на билеты. Например, на сайте Училка. нет. (ucilka - набираете). Там увы токо 9 класс и украинская литература. Но зато короче и лучше, чем в "ответниках" и бесплатно
Микола
інститут не несе відповідальності за якість та повноту розміщених на офіційному сайті установи електронних збірників завдань, оскільки на сайті оприлюднені ті версії збірників, що надані Товариством з обмеженою відповідальністю "Центр навчально-методичної літератури", яке є видавцем збірників у цьому році.А в інституті немає компетентних в цьому питанні працівників-очевидно на сайтах інституту та МОН можна розміщувати, що завгодно-крайнього немає-а страждають учні!!!
Ego
Для Микола: Право видання збірників має тільки ТОВ "Центр навчально-методичної літератури" (див. сайт МОН), а сам ЦНМЛ, незважаючи на обіцянку МОН передає для публікації електронні варіанти збірників в урізаному вигляді. Для чого - зрозуміло, щоб купували за гроші. От і виходить, що МОН допомагає комусь заробити грошенят, використовуючи надані державою права в чиїхось суто особистих комерційних цілях. Як таке називається? Правильно: використання свого службового становища... Так Міністерство освіти поступово теж перетворюється в товариство з обмеженою відповідальністю (чи, може, без відповідальності) "Міністерство освіти України".
Коментувати
Надя
Я заняла второе место на третьем этапе олимпиады по истории. Я где-то читала, что мне можно не сдавать ГИА. Это правда? В школе мне не могут толком ничего объяснить. Кто знает?
Для Надя
Тут: http://osvita.ua/school/materials/certification/28277/
Коментувати
Іринка
Знайшла збірник до ДПА математика 9 клас 2012 року на сайті http://mon.gov.ua/images/files/osvita/derzh_atest/9_klasu/3.pdf скачала і шокована. Оприлюднили тільки перші 10 варіантів і тільки 1 і 2 частини, а решту - ні!!! Де 3 частина? Де решта варіантів? Шуміли більше, ніж оприлюднили!!!
KVP
Як бачимо, не вчителі, а дрібні торгаші визначають майбутнє школи. Ми в цьому самі винні. Із-за нашої пасивності нами керують активні та аморальні люди.
Наталя
Для KVP: я скачала днів з 10 тому завдання для ДПА 9 клас, математика. Всі варіанти на місці, 30 штук, окремо - третя і четверта частини.
KVP
Завантажте свій файл на http://turbobit.net/ і напишіть в http://metodportal.net/
Коментувати