Категорія і звання вчителя зберігаються за вихователем ГПД

При довантаженні педагога годинами за іншою посадою його кваліфікаційна категорія зберігається

Категорія і звання вчителя зберігаються за вихователем ГПД

Чи має зберігатися раніше присвоєна кваліфікаційна категорія при довантаженні вчителів початкових класів годинами вихователя групи продовженого дня? Київська міська організація Профспілки працівників освіти і науки підготувала роз’яснення щодо збереження кваліфікаційної категорії у такій ситуації.

Пунктом 3.27 Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України №930, встановлено, що за педагогічними працівниками, які переходять на роботу з одного навчального закладу до іншого, а також на інші педагогічні посади у цьому самому закладі, зберігаються присвоєні кваліфікаційні категорії (тарифні розряди) та педагогічні звання до наступної атестації.

Окрім того, пунктом 3.25 Типового положення про атестацію педагогічних працівників передбачено, що вчителі та викладачі, які мають педагогічне навантаження з кількох предметів, атестуються з того предмета, який викладають за спеціальністю. У цьому випадку присвоєна кваліфікаційна категорія поширюється на все педагогічне навантаження. Необхідною умовою при цьому є підвищення кваліфікації з предметів інваріантної складової змісту загальної середньої освіти.

Разом з тим, Типове положення про атестацію педагогічних працівників не містить норми, яка передбачає збереження кваліфікаційної категорії, встановленої при атестації, при довантаженні працівника годинами педагогічного навантаження за іншою посадою. У зв’язку з цим Міністерством освіти і науки України було надане роз’яснення (лист № 2/4-13-935-15), у якому зазначено, що «норма щодо збереження кваліфікаційної категорії при переході педагогічного працівника з однієї посади на іншу застосовується також й при додатковому педагогічному навантаженні працівників».

У листі МОН України №2-798 також вказується, що «за аналогією, згідно з нормою, встановленою пунктом 3.27 Типового положення, при довантаженні педагогічного працівника годинами на іншій посаді також зберігається кваліфікаційна категорія за наявності у нього освіти, яка дає право працювати на цій посаді. Враховуючи, що вимогами для присвоєння кваліфікаційної категорії педагогічному працівнику на посаді вихователя групи продовженого дня є наявність у нього педагогічної освіти за освітнім ступенем магістра (спеціаліста), при довантаженні годинами на цій посаді, за ним до наступної атестації має зберігатися присвоєна раніше кваліфікаційна категорія».

Таким чином, при довантаженні педагогічного працівника годинами за іншою посадою (якщо така посада передбачає присвоєння кваліфікаційної категорії), зокрема, наприклад, при довантаженні вчителів початкових класів годинами вихователя групи продовженого дня, має зберігатися раніше присвоєна кваліфікаційна категорія (за наявності у працівника освіти, яка дає право працювати на цій посаді).

За матеріалами Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки.

Освіта.ua
17.03.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Алла
Скажіть будь ласка,який оклад у вихователя ГПД?І які надбавки до оклада нараховуються?
Віта
Добрий день! До декретної відпустки працювала вихователем ГПД, атестована 1 категорія. Виходжу з відпустки на години української мови і літератури в 5 і 9 класі. Зарплата буде нараховуватися як спеціалісту? Коли я маю право атестуватися? Дякую
Байдакова Юлія Степанівна
Доброго вечора. Працюю вчителем початкових класів. Маю вищу кваліфікаційну ктегорію та звання "учитель-методист". Після Нового року працюю ще й вихователем ГПД. Як мають мені проводити оплату за ГПД? Дякую
Галина
Для Байдакова Юлія Степанівна: як спеціалісту без категорії
Ніна
Для Галина: Це є довантаження і повинно оплачуватися по тій самій категорії.
Коментувати
Надія
Працюю вчителем початкових класів.Маю вищу кваліфікаційну категорію.На базі мого класу працює ГПД,де маю 0,5 посадового окладу.Оплата за ГПД мені нараховується як спеціалісту.Чи правомірно це?Адже ,до обіду вчу своїх діток по вищій категорії,а після обіду виконую з ними домашнє завдання,як спеціаліст? Пройшла 30-годинні курси,як виховательГПД.Але платити зарплату по вищій категорії мені відмовляються,мотивуючи,що треба атестуватись на посаді вихователя ГПД,
Людмила
Для Надія: Надія добрий день. Підскажіть , де ви проходили курси для вихователя ГПД. Чи могли ви б мені скинути адресу на мій вайбер 0671253175. Дякую.
Коментувати
Ганна
Працюю вихователем ГПД, маю вищу кваліфікаційну категорію. Ще маю години у початкових класах і за освітою вчитель початкових класів . ГПД рахують мені за вищою категорією, а вчителяинуш за спеціаліста. Чи правильно це?
Галина
Для Ганна: так. це різні посади
Коментувати
Інна Полюхович
Доброго вечора! Працювала вчителем історії, мала вищу категорію. Перевели на посаду педагога-організатора із збереженням годин історії. Години оплачуються по вищій категорії, а педагог - організатор по спеціалісту. Чи це правильно. Дякую.
Галина
Для Інна Полюхович: так. це різні посади
Коментувати
Тетяна
Доброго дня. Я вчитель української мови та літератури, маю години за спеціалізацією. Я спеціаліст вищої категорії та маю звання"старший вчитель". Маю пів ставки супроводжуючого вихователя. Чи зберігається звання для оплати праці супроводжуючого? Дякую.
Witalina
Для Тетяна: Виходячи з логіки цього Листа, так!
Жадченко Віра
Працю вчителем початкових класів, коли заміняю вихователя ГПД нараховують по спеціалісту, чи правильно це?
Коментувати