Щодо атестації педагогічних працівників, які мають години додаткового навантаження на посаді вихователя групи продовженого дня, та порядку оплати їх праці

Лист МОН № 2-798 від 29.03.18 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ДЕПАРТАМЕНТ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ТА ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

№ 2-798 від 29 березня 2018 року

Центральний комітет профспілки
працівників освіти і науки України

вул. Ярославська, 6, м. Київ, 04071

Щодо атестації педагогічних працівників,
які мають години додаткового навантаження
на посаді вихователя групи продовженого
дня, та порядку оплати їх праці

На лист ЦК профспілки працівників освіти і науки України від 15.03.2018 № 02-5/216 щодо атестації педагогічних працівників, які мають години додаткового навантаження на посаді вихователя групи продовженого дня, та порядку оплати їх праці повідомляємо.

Питання оплати праці педагогічних працівників регламентовано Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженою наказом Міністерства освіти України від 15 квітня 1993 р. № 102 (далі - Інструкція), та наказом Міністерства освіти і науки України від 26 вересня 2005 р. № 557 «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» (далі - Наказ МОН № 557).

Пунктом четвертим Інструкції визначено, що посадові оклади встановлюються керівниками на основі діючих кваліфікаційних вимог і тарифних розрядів працівників відповідної кваліфікації з наступною атестацією або тарифікацією згідно з чинним законодавством.

Питання визначення розміру оплати праці при довантаженні годинами на іншій посаді належать до компетенції керівника закладу освіти. При цьому, головним критерієм, за яким визначається посадовий оклад такому працівнику, є рівень його освіти, кваліфікація, практичний досвід роботи.

Відповідно до пункту 3.27 Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 р. № 930, за педагогічними працівниками, які переходять на роботу з одного навчального закладу до іншого, а також на інші педагогічні посади у цьому самому закладі, зберігаються присвоєні кваліфікаційні категорії (тарифні розряди) та педагогічні звання до наступної атестації.

За аналогією, згідно норми, встановленої пунктом 3.27 Типового положення, при довантаженні педагогічного працівника годинами на іншій посаді також зберігається кваліфікаційна категорія за наявності у нього освіти, яка дає право працювати на цій посаді.

Враховуючи, що вимогами для присвоєння кваліфікаційної категорії педагогічному працівнику на посаді вихователя групи продовженого дня є наявність у нього педагогічної освіти за освітнім ступенем магістра (спеціаліста), при довантаженні годинами на цій посаді, за ним до наступної атестації має зберігатися присвоєна раніше кваліфікаційна категорія.

Повідомляємо також, що порушене ЦК профспілки працівників освіти і науки питання планується конкретизувати у новому Положенні про атестацію педагогічних працівників, яке розробляється Міністерством освіти і науки України.

Директор департаменту                                          Ю. Г Кононенко

Освіта.ua
29.03.2018

Популярні новини
Молодим вчителям призначатимуть педагога-наставника Спеціалісту, якого вперше буде призначено на посаду, призначатимуть досвідченого вчителя
В Україні розвиватимуть щоденний спорт у школах В Україні набула чинності Концепція розвитку щоденного спорту в закладах освіти
В Україні оновлять підхід до військового виховання У закладах освіти мають бути створені курси, які сформують базові військові навички
Підлітки зможуть отримувати виплати за вакцинацію Президент доручив розробити програму виплат неповнолітнім, які вакцинувалися
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів