Школи організують онлайн навчання на вимогу батьків

Керівництво школи зобов’язане забезпечити доступ до навчання в режимі онлайн

Школи організують онлайн навчання на вимогу батьків

Керівники шкіл будуть зобов’язані забезпечити доступ до освітнього процесу в режимі онлайн, у разі якщо батьки побоюватимуться вести дитину до школи.

Про це сказав міністр освіти і науки Сергій Шкарлет у ефірі програми «Сніданок з 1+1», коментуючи можливі форми навчання у школах.

За словами міністра, навіть у разі наявності в школі обладнаного сховища, батьки можуть відмовитися від очного навчання дитини та продовжити освітній процес дистанційно.

Таке рішення батьки можуть приймати не колективно, а особисто, жодна дитина не буде відрахована та відсторонена від навчання.

«Не треба ніяких зборів. Для кожних батьків дитина є найціннішим скарбом. Якщо батьки побоюються вести дитину до школи – треба повідомити про це керівництво, яке зобов’язане забезпечити доступ до освітнього процесу в режимі онлайн. Після трагедії у Вінниці бажаючих перевести на онлайн-навчання дітей стало більше. Наразі немає сенсу збирати петиції, це можна вирішити в кожній конкретній школі та громаді», – зауважив Шкарлет.

Освіта.ua
22.07.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Назар
Підкажіть будь ласка якщо дитина за кордоном чи можна її влаштувати в українську школу і навчатись дистанційно не будучи в Україні, якщо є всі документи дитини про закінчення 8 класу та особова справа дитини?
Ольга
Підскажіть будь ласка, як бути?? Йдемо в перший клас, навчання онлайн, так, ще й вчитель за кордоном. В моїй голові якось це не вкладається. Шукати приватну школу, шукати особистого вчителя, переходитт в інший клас? Щи заспокоїтися і буде як будє?? Порадьте.
123
Шукайте інший клас. Перший клас дуже важливий щоб дитина влилася в школу. Можливо десь містино ще буде для вас в державній школі.
Ганна
Діти в початковій школі потребують допомоги батьків, навіть коли навчання очне. Ви, певно, зможете ефективно допомагати дитині в перші роки навчання. За потреби можна буде уточнювати в учителів, яким навичкам треба приділити більше уваги. Якщо знадобляться додаткові уроки для відпрацювання певних тем, можна буде пошукати їх в інтернеті, зокрема на ютьюб, або ж звернутися до репетиторів.
Коментувати
Alina
Хто хоче також залишити своїх дітей студентів вдома і їм також дали право самим обирати (дистанційно як це зробили школярам ) то ось петиція https://petition.president.gov.ua/petition/153570 https://petition.president.gov.ua/petition/152408
Олександра
Цікаво, а хто буде проводити онлайн навчання , якщо всіх вчителів мобілізували! Поверніть для початку учителів до роботи!
П.П
Зробіть так і студентам університетів!!!Чи вони не люди? Всі мають право на життя!
Keris
А студенти? Зробіть також і студентам! Бо студенти теж діти! Агов, тут в університети також ці кляті орки кидають ракети, що робити батькам які не можуть ніяк вплинути на керівництво університету, і переймаються за безпеку своєї дитини? Зробіть також можливість студентам навчатися дистанційно ті хто хочуть! Ті хто хочуть нехай ходять, а ті хто переймається за безпеку своєї дитини, та не мають можливість сплачувати ще за проживання дитини в іншому місці(далеко від дому) де знаходиться університет дитини ( бо хочу звернути увагу, багато у кого батьки залишились без роботи, а навчання всеодно треба сплачувати, бо тебе відраховують за несплату, а попереду зима, в столиці тепер зняти квартиру теж не так дешево як зараз щоб та дитина ходила в університет) . А ще мене цікавить, ви уявляєте собі що деякі "контужені" викладачам ти ще будеш доказувати що ти не зміг добратися під час повітряної тривоги до університету, і будеш ходити тисячу разів до нервового зриву відпрацьовувати то нб . А під час навчання слухати тривогу, бігати туди сюди, переживати за рідних.... Це капець, тому ті хто хочуть ходити ходіть, але дайте реальну можливість тобто офіційну "бумажку" аби ми могли навчатися дистанційно теж (студентам)за вимогами батьків.
Anna Antonowa
Для Keris: Повністю підтримую! Відпрацювання це ще гірше, а пари через повітряну точно не зарахують. Адже на парах під час повітряної тривоги вдома все одно сиділи.
Amina
Для Anna Antonowa: Так і в деяких вузах ще і платне відпрацювання (плюс не можна перейти на заочну форму навчання на деяких спеціальностях, і це ад) в університеті, а в деяких неможливо розмовляти з керівництвом, так і багато хто за кордоном( щоб трохи відновити нервову систему хто був в окупації саме), або тут, і ціни зараз підвищилися, а це + треба ще знімати кімнату або квартиру далеко від дому заради (2 дні на тиждень) університету , а багато хто зараз без роботи залишився, і попереду зима, тобто зараз багато хто іде в академ відпустку або забирають документи і більшість йдуть закордоном не в Вищий навчальний заклад, а в технікум і коледж, бо всі вважали що закінчать навчання у себе в дома дистанційно; А ще є нюанси якщо ти не сплатив за навчання, то тебе відраховують. " Замкнутий круг "
Amina
*"Замкнене коло" т9 постарався
Коментувати
Іван
Навіщо ця суперечка, якщо хтось бажає вести дитину до школи ведіть. Я дякую, що дозволили без зайвих бюрократичних погоджень залишити дитину дома. Не потрібно нікому і нічого доказувати.
Kilua
Для Іван: Я з вами погоджуюсь, але ви не уявляєте яка буде "обдираловка" в університеті якщо не дадуть такої можливості і студентам.
Коментувати
Ігор
Дурня якась. Якщо закривають школи, то чому не закривають торгові центри та інші місця масового скупчення людей? Чи забули про трагедію в Кременчуці? А при дистанційному навчанні діти просто не вчаться, та ще й втрачають соціальні навички, бо не спілкуються з однокласниками. Нам потрібна освічена молодь, а не дурні, як рашисти!
Альона
Для Ігор: А чи не розумієте Ви, що після початку навчання, ці кляті нелюди будуть цілити саме в школи, невже Ви не зрозуміли ще, що вони хочуть зробити якомога больніше, вони і зараз б’ють по школах. Спілкування ще буде, а життя не повернеться ніколи. Як на мене, Кременчук та Вінниця приклад звірства який чекає на школи після 1 вересня
Ігор
Я ж і кажу, якщо закриваються школи, то нумо закривати усі місця масового скупчення людей. Під час пандемії якось і без торгових центрів жили.
Ігор
І третя причина, за якої потрібне саме очне навчання - спорт. В умовах дистанційного навчання неможливо повноцінно організувати уроки фізичної культури. Це добре, якщо дитина має бажання займатися спортом, а якщо не має? А нам потрібна сильна молодь, яка в майбутньому стане основою для наших ЗСУ. А бомбосховища, за їх відсутності, можна завжди збудувати. Але ж нашим батькам ліпше, щоб діти були такі ж неосвічені, як і рашисти.
Коментувати
Вчитель з ТОТ
Керівники шкіл будуть зобов’язані забезпечити доступ до освітнього процесу в режимі онлай: 1. Наявність обладнання у вчителя/в школі - приблизно (90%); 2. Наявність зв’язку (телефонного/інтернет)-десь 60% (на ТОТ ніякого немає); 3. Наявність обладнання в учня (смартфон/планшет/ПК)-десь відсотків 50. А ще бажання навчатись!!!
Тереза
Незнаю хто може бути задоволений дистанційним навчанням. У старшого, випускника 9 класу ці 2 роки уроків практично не було-,ні розкладу, щоб проконтролювала як мама, ніякої ініормації від класного керівника. Єдине вчителі постійно наголошували що при дистанційці вони зобов"язані викласти 20% ,матеріалу, інше, вибачте, самі зубріть, якщо що. Менша, 1 клас, до прикладу, мала всі уроки в ЗУМІ, по розкладу, на всі 100%. Різні школи, різний підхід. Ужгород.
Олексій
Для Тереза: спробуйте вчитися в Харкові або в Миколаєві
Keris
Для Тереза: Для Тереза: так з питанням про лінощі вчителя звертайтесь до нього, хочу вас здивувати, але є деякі індивідууми які дають 5 вправ і ідуть пити чай до своєї подружки в сусідній кабінет. То змініть школу, чи викладача. Або робіть тотальний контроль над своєю якщо вона сама не хоче вчитися... Ну це вже її проблеми. Не хочу вас ще дивувати, але все одно на кінець 11 класу більшість школярів взять ЗНО з репетитором.
Коментувати
Топотун
Тю. Два роки "пандемії" так гордилися досягненнями в сфері дистанційного навчання . А тут реальна загроза прильоту Калібрів будь куди і таке завзяття із запихань дітей назад в школу...
Taja
А що робити студентам? ( Деякі студенти були під окупацією, зазнали психологічних травм, нервової системи здорової ну не всіх вже є, тут від кожного шороху здригнувся, зробіть і студентам дати можливість закінчити хто хоче онлайн, багато хто по забирав документи із-за різних причин (немає де жити, житло зруйноване, хтось приїжджий , а платити ще одну кімнату в Києві це космос, багато у кого батьки без роботи залишились, а попереду ще зима витрачати гроші на ще одну кімнату заради 1 чи 2 дня офлайн і на проїзд там теж немає можливості, хтось поїхав за кордон щоб заробити гроші, щоб закінчити навчання ). Ви розумієте що більшість студентів тупо забрали документи, бо багато хто з батьків не хоче наражати своїх дітей на небезпеку? Кожний другий мій знайомий забрав документ, із-за різних вище вказаних причин. І хочу наголосити, багато хто хотів закріпитися університет в себе в дома в Україні! А тепер йдуть наші студенти касиром в Бендронку чи спорт зал, або йдуть в технікуми чи коледжі. Бо там безпечніше і це ?...
Taja
А що робити студентам? ( Деякі студенти були під окупацією, зазнали психологічних травм, нервової системи здорової ну не всіх вже є, тут від кожного шороху здригнувся, зробіть і студентам дати можливість закінчити хто хоче онлайн, багато хто по забирав документи із-за різних причин (немає де жити, житло зруйноване, хтось приїжджий , а платити ще одну кімнату в Києві це космос, багато у кого батьки без роботи залишились, а попереду ще зима витрачати гроші на ще одну кімнату заради 1 чи 2 дня офлайн і на проїзд там теж немає можливості, хтось поїхав за кордон щоб заробити гроші, щоб закінчити навчання ). Ви розумієте що більшість студентів тупо забрали документи, бо багато хто з батьків не хоче наражати своїх дітей на небезпеку? Кожний другий мій знайомий забрав документ, із-за різних вище вказаних причин. І хочу наголосити, багато хто хотів закріпитися університет в себе в дома в Україні! А тепер йдуть наші студенти касиром в Бендронку чи спорт зал, або йдуть в технікуми чи коледжі. Бо там безпечніше і це ?...
ALAn
Для Володимир: В мене тільки одне питання: а що робити тим вчителям, у кого діти вже повнолітні, а самі педагоги ще НЕ пенсіонери? На які кошти ми будемо жити? Сплачувати комунальні послуги? допомагати своїм батькам-пенсіонерам?!
Юлія
Для ALAn: Перепрошую, але при дуже різному ставленні до роботи під час дистанційного навчання ( деякі тільки завдання давали), вчителі отримують зарплатню. А порт, який у нас не працює 4 місяці, своїм робітникам ні копійки. Вчителі зараз захищені.
Володимир
Вооодимир для АлАн. Ваше запитання досить складне адже у кожному індивідуальному випадку можливе конкретне рішення.Визнаю, що його може і не бути. Але Ваші дорослі діти модуть мати своїх дітей, за якими Ви будете піклуватися і отримувати зарплатню соцільного працівника, Вам можуть довірити своїх дітей сусіди, знайомі, в Ви отримували б відповідну плату. Такі групи по дві три дитини ( кількість дітей не повинна перевищувати їх кількість у середній сім’ї) можна формувати через службу зайнятості, сінтернет спільноти. Пригадайте, яким було навчання під час 2Світ.війни, поцікавтеся як недавно навчалися у Хорватії, Боснії-Герцеговині. Навчання можна надолужити, а втрачні життя ніколи.
Коментувати
Нина
Что за бред!Какой идиот может хотеть такое "образование" ,онлайн,это не УЧЁБА,это так ,для галочки!!!Нормальные родители ,никогда не скажут что онлайн это хорошо,и захотят ,чтобы ребенок ты был тупой!!!
Лілія Резницка
Для Нина: знання можна здобути/поновити/покращити, а життя ні. "Нормальним батькам" потрібна ЖИВА дитина
Сергей Лимонов
Для Ніни : ну ти ж вчилася (?) - оффлайн в свій час -а виросла тупою дурепою!
Ирина
Будь які нормальні батьки. А навчання завжди можна надолужити. А в школах по 1500 тисячі дітей, який нафіг підвал, Братска могила. Тривога може бути в по 3 години. Хто там в цей час чому буде навчатись? А як діткам по 6 років там бути? В нашій школі вчителі й самі не готові брати на себе таку відповідальність.
Коментувати
гість
Для Ірен. А за яким принципом будуть визначати, хто проводить онлайн, а хто оффлайн? Всі вчителі мають вти в однакових умовах праці
Дарина
Дуже цікаво... Шкарлет не працював у школі, тому і верзе дурниці. Чи може фізично вчитель проводити уроки онлайн після проведених офлайн? Вчителі залізні? Або він буде додатково платити? Познімали надбавки, собі у двічі підняли зарплати. Нехай самі і проводять уроки. Може вже увімкніть мозги?
Iren
Для Дарина: в наші школі укриття розраховано на 50 чоловік. 157 учнів. Місцевість відносно безпечна. Нам радять вчитися по змінах. То тоді вчителі як працюватимуть? Як на мене краще щоб одні вели уроки дистанційно, інші офлайн якщо знайдеться хтось, кому ще хочеться вести дітей в школу в такий час.
Валя
Дура, зроби три зміни! Переведи старших на онлаін… Але не бійся, думай!!
Коментувати
Володимир
Пропоную намчас війни закрити всі дитячі садки , школи.Всім матерям або тим, хто залишається з дітьми виплачувати заробітну плату як соціальним працівникам. Грошові ресурси за рахунок того, що не треба витрачати гроші на будівництво бомбосховищ, рлатити за опалювання закладів освіти, постачання їм електроенергії, зарплатим по основному місцю роботи тим, які доглядають дітей.Для того щоб діти не зупинялися у розвитку передбачити освітні програми, виділивши для цього час на державних каналахТБ.Не працюють школи-немає потреби утримувати чиновницький апарат,учителів, вихователів адже вони,як правило, мають своїх дітей і будуть отримувати вище вказану соціальну допомогу. Це може бути і голодно і холодно, але не так небезпечно як у не підготовленій до умов, які склалися, освітніх закладах.Риск розсіюється по багатьох будинках, квартирах, а в школах він навпаки концентрується.
Шевчук
Для Володимир: Володю, який же ти дурний… Які гроші на укриття?
Володимир
Для Шевчук.Вам , судячи по звертанню до незнайомої людини, вже не допоможе ніяке навчання, пізно-час для вас втрачений.По суті: безпечне укриття, це не ті підвальні непристосовані приміщення, перекриття яких протикається ломом.Це має бути спеціально проєктована капітальна споруда. За приведення існуючих "укритть" призначають місцеву владу. Саме вона мала б фінансувати всі роботи. Інша справа, що таких грошей немає і ніколи не було. Але Володимир до цього непричетний. Питання про ці гроші це до уряду, який перекладає проблему на керівників закладів освіти та місцеві адміністрації. А тягар війни мають нести всі. Шевчук, пройдіть будь-якого дня вулицями місті, хоча б Києва, чи Вінниці і Ви побачите чи на всіх розподілився цей тягар
Коментувати
Галина
Навколо питання навчання якась масова істерія.Чого ж мовчать щодо роботи дитсадків?Чи там є супер круті бомбосховища?Адже з меншими дітками під час тривоги набагато складніше.Їх усіх потрібно ще й одягнути!!!!А я не бачу тут коментів від вихователів чи батьків про те,щоб закрити дитячі садочки!!!!Ситуацію зі школами спеціально роздувають,нагнітають паніку.У нас що під час коронавірус,що під час війни школи-найнебезпечніше місце.Як же у цих школах стільки часу проживала така велика кількість біженців???!!!
Ірина
Для Галина: В багатьох регіонах садочки не працювали з початку війни і їх поки що і не збираються відкривати, тому і немає такої кількості питань, як по школах. До того ж, навіть якщо садочки і відкриють (хоч це і малоймовірно), водити туди дитину не є обов’язковим, як у школу.
Коментувати
Франкіськ
Коли ми звичайні люди тут пишемо коментарі, то в першу чергу для того щоб показати як ми пропонуємо вирувати ті, чи інші проблеми. Послухати інші думки. Порівняти ідеї та думки. Ми не представляємось і ми не претендуємо щоб нас возносили. Але коли різні "товариші" плагіатять коментарі, звісно перекручуючи їх і подаючи як свої ідеї у блогах та статтях, то це вже все. Ми на чужий імідж не збираємось працювати.