МОН рекомендує запровадити у школах змішане навчання

Форма організації освітнього процесу залежатиме від безпекової ситуації в регіоні

МОН рекомендує запровадити у школах змішане навчання

Міністерство освіти і науки рекомендує за можливості запровадити змішану форму навчання в школах.

Про це сказав міністр освіти і науки Сергій Шкарлет у ефірі програми «Сніданок з 1+1», коментуючи питання про початок навчального року.

За словами міністра, рішення про форму навчання ухвалюватимуть спільно з батьками.

Для тих, хто обере онлайн-навчання, будуть організовані окремі спеціалізовані класи.

Водночас форма організації освітнього процесу залежатиме від безпекової ситуації в регіоні.

«У громадах, що не демонструватимуть достатній рівень безпеки, освітній процес не розпочнеться в офлайн-форматі. Під час сигналу повітряної тривоги діти мають переходити до сховищ, це теж є певною умовою початку освітнього процесу. Розклад занять і тривалість визначає заклад, форма організації освітнього процесу буде визначатися в кожній громаді окремо», – зазначив Шкарлет.

Освіта.ua
22.07.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
111
яким нормативним актом передбачено таку форму навчання. в законі про освіту є така форма???
Тан
Для 111: Гарне питання
Коментувати
Василь
Людоньки, все елементарно просто - працівники МОНу прибувають зі своїми дітьми до школи " Луганська, Львова, Києва, Вінниці, Дніпра. любого селища, але зі своїми дітьми... і демонструють як і де вони будуть з ними ховатись від крилатих ракет. Тай залишаються там жити та навчати...
Наталія
Для Василь: А їх діти вже давно навчаються в Європі. Ср*ти вони хотіли на українців….
Коментувати
Драгомир
Загрози є всюди. Але треба дбати за майбутнє- режим навчання обирати залежно від обєктивних обставин. Хто не хоче навчатись, навчати- маєте право звільнитись , заховатись.
Анатолій
Ще рік онлайн навчання і на сільській освіті та й школі можна ставити хрест. Я добираюся до школи 26 км на власному авто, але вважаю, що вчитися потрібно тільки у класі. Тільки навчання офлайн дасть результат.
Галина
Для Анатолій: Ого. 26 км! Добре заробляєте, пане вчитель, що можете дозволити собі витрачати на дорогу власним автомобілем.
Коментувати
Віктор
Там де позволяють умови ,нехай діти ідуть вчитися ,особливо початківці.Нам потрібна навчена нація.
Сергей Лимонов
Для Віктор: а де дозволяють умови ? Конкретно !
Коментувати
Nataliia
Мені хотілося б почути конкретні рекомендації стосовно змішаного навчання. Це як має бути: вчитель спочатку проводить офлайн уроки, а потім онлайн чи як? Як тоді бути з оплатою праці вчителя?
Лосів Петро
Треба , по - змозі, навчатися офлайн. Інакше студентам - труба: дупель пусто! А всі розмови про безпеку - фуфло. Що у вас дома безпечно?? Чи на вулиці ? В Києві - найбезпечніше поки. А ще везуть Про сучасне. Батьки, не хвилюйтесь! Бо є підбурювачів з- за кордону, як діти, так і викладачі!!
Мірошниченко
Для Лосів Петро: Згодна!
Коментувати
Ірина
У мене двоє студентів , навчаються у Києві...я даже не розглядаю офлайн навчання. МОН не дає 100%ї безпеки, так навіщо ризикувати нашими дітьми
Сергій
Для Ірина: В Києві порівняно з іншими містами поки безпечно, багато посольств…
Галина
Для Ірина: стоп. Ви не розглядаєте. А що вони розглядають? Студенти лише перших курсів є неповнолітніми. А далі не мама, тато, бабуся, а вони самі вирішують що їм робити. Вони взагаоі мошуть піти й записатист добровольцями. В мене теж син-студент в Києві. Не бачу різниці в тому, що він буде ходити на навчання і те, що наразі щодня їздить на інший берег на роботу
Коментувати
Оксана
А по дорозі де є сховища, діти пішки долають 2 - 4 км? Школярка у школі немає. Про це ніхто не думає. Як у такому випадку бути?
Права
Для Оксана: чокнуті! А в квартирі - сховище є? Що дома немає загрози?
Коментувати
Ганна
А що робитимем з вузами? Молодь лише частково залишилась в містах, багато поїхали в села або за кордон ( принаймні дівчата та неповнолітні). Зараз всіх примушують сидіти в місті під ракетами. Таке враження, що МОН поставило ціллю підвищити різник для "майбутнього мозку" країни
Світлана
Ви взагалі в міністерстві не розумієте? В країні війна. Ви бачили школу в Миколаєві? Чому ви наражаєте діток і вчителів на небезпеку. Включіть здоровий глузд. Навчання повинне поки що бути лише в форматі онлайн. Чи ви геть втратили людяність?
Ілона
Батьків щось не питають. І вчителів теж. Що хочуть те і роблять.
Галина
Для Ілона: В дитячих садочках така ж ситуація!!!Тільки там чомусь батьки щасливі,що садочки працюють,а дитина під наглядом вихователя.Дивно,невже найменших не шкода???!!!У порівнянні ситуація виглядає дуже дивно:у школу-ні,а от у садочок-то можна...Виглядає так,що хтось спеціально спекулює питанням навчання...
Валентина
Я, наприклад, свою дитину в садочок не поведу, допоки війна. Мені життя дитини дорожче за все. І чудово розумію, що вихователька не впорається з 15 -20 дітьми п’ятирічного віку під час повітряної тривоги, особливо осінь-зима, коли ще треба вдягнутися.
Коментувати
Матуся
Ну яка замішана форма навчання? Як МОН це собі уявляє? І яке взагалі може бути очне навчання, якщо, хай Бог боронить, почнеться обстріл??? Кому там буде до навчання??? А як дитині дійти до школи??? Я якщо тривога пролунає, коли дитина в дорозі???? Ті "батьки", які вступають за очне навчання або просто не люблять своїх дітей, або їм хочеться скоріше позбутися"цього тягаря "!!!
Наталія
Для Матуся: 100%!!!
Коментувати
Оксана
Так-так, онлайн навічно. А причину завжди знайдуть. Нащо бідним дітям вчитися в школі? Рабам освіти не треба! 90% батьків за очне навчання! (І попрошу не писати дивних осіб, які матюкаються і зі слів видно, що взагалі дітей не мають!)
Тата
Для Оксана: ви опитування проводили що стверджуєте що 90%, ??? Я маю дітей і на 1000% проти очного , життя моїх дітей для мене найдорожче, при короні де ви були ,чому не протестували не вели своїх дітей до школи , смертельної загрози як зараз не було.
Татьяна
Для Оксана: Только вот дистанционное обучение [не равно] отсутствию обучения. На дистанционке не учатся те дети, которые и в школе на уроках только штаны протирают, валяют дурака, разговаривают и мешают учителям и другим ученикам. Не знаю, конечно, как в вашем регионе, а у нас в Одессе дистанционка организована на высшем уровне. Мой ребенок закончил в этом году 5 класс, как и все, преимущественно на дистанционке. Все уроки проводились в конференциях онлайн, учителя давали материал доступно, точно так же, как в школе, с досками, с живым общением. Моя задача заключалась только в контроле выполнения домашних заданий, но это я делаю всегда, и во время обычной учебы тоже. Так что если какие-то дети не получили знаний на дистанционке, может, причина в этих самых детях и их родителях, которые не в состоянии (или не имеют желания) организовать и приучить к ответственности собственных чад, в отдельных учителях, но точно не в системе в целом.
Оксана
Моя дитина - відмінниця, штани в школі точно не протирала; але онлайн-навчання - це відірваність від друзів і взагалі ніяке це не навчання. Ну як можуть вчителі за 20 хвилин, 2-3 уроки в день (це норми для дистанційного навчання) повноцінно навчити того, що в школі за 7 уроків по 45 хвилин?! А ще плюс перебої з інтернетом. І, до речі, вчора моя дитина з іншими дітьми була в школі - і нічого страшного не сталося. Я кожного дня ходжу на роботу в школу, як і всі вчителі, є біженці - чому офлайн навчання для учнів небезпечне?
Коментувати
Гість
Вгомоніться вже, залиште наших дітей у спокої, досить демонструвати свою дурну активність. Своїх дітей аедіть у школу, до якої в додаток додається ракетний або артобстріл.
Сергей Лимонов
Для Гість: Їбанутим - нет покоя (про МОН)!
Олена
У прифронтових областях взагалі ні про яке очне навчання не може бути і мови.Жоден керівник громади не візьме на себе відповідальність за життя дітей і працівників.Сьогодні у пріоритеті має бути безпека.
Оксана
МОН перед тим. як таке робити повинен проїхати по всій країні і побачити все на власні очі. І треба дійсно вирішувати ті питання, які нагальні. У моїй громаді 4 школи, дві на окупованій, 2 на території активних бойових дій. Треба приймати рішення, що робити. призупиняти навчальний процес. А не віддавати це на вирішення громади.
Коментувати