У закладах освіти проведуть аудит готовності укриттів

Держслужба з надзвичайних ситуацій має критерії щодо засобів укриття, які сприяють безпеці навчання

У закладах освіти проведуть аудит готовності укриттів

В усіх закладах освіти буде проведений аудит щодо готовності засобів укриття.

Про це розповів міністр освіти Сергій Шкарлет, коментуючи організацію нового навчального року та безпеку учасників освітнього процесу.

За його словами, таке завдання отримав керівник Державної служби з надзвичайних ситуацій.

«На нараді під головуванням прем’єр-міністра був присутній керівник ДСНС України, який отримав чітке завдання і сформулював головний меседж: ми маємо сьогодні у всіх закладах освіти провести аудит щодо готовності засобів укриття, приймання і гарантування безпечного освітнього процесу», – зазначив Сергій Шкарлет.

Також міністр повідомив, що Держслужба з надзвичайних ситуацій має чіткі критерії стосовно засобів укриття – не тільки бомбосховищ, а взагалі засобів укриття, які сприяють безпеці освітнього процесу.

«Обов’язкова перевірка закладів освіти на наявність укриття, безпечних прилеглих територій, готовності локальних систем оповіщення, розчистка евакуаційних шляхів і розміщення планів евакуації, дообладнання споруд подвійного призначення для забезпечення безпеки наших дітей, проведення тренувань по оголошенню повітряної тривоги та евакуації», – наголосив Сергій Шкарлет.

Окрім того, міністр підкреслив, що очний навчальний процес розпочнеться лише там, де будуть підтверджені установи, які мають укриття, захисні споруди для повної безпеки дитини.

Освіта.ua
10.06.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олександр
Краще вже виїхати з дітьми за кордон,чим таке навчання під ракетними обстрілами.А для абітурієнтів і їх батьків-добрий привід подумати,чи не краще спокійно вчитись десь,приміром,в Польщі
БУКОВИНА-ЧЕРНІВЦІ
Зрозумійте шановні! У цей складний час, найкращий варінт для усіх - це дистанційне навчання. Наша школа розташована за 7 км. від Румунії, якщо на нас полетять ракети - це Третя Світова. Але говлою треба думати! Від падіння осколків збитих ракет ніхто не застрахований. Дітей не можна у таких умовах пускати в школу. Названий був тільки один аргумент. Але є ще другий. Ніхто з нас не хоче щоб наші школи та університети повонили список тих шкіл в яких були вчинені акти тероризму, як у школі Беслана. З 1 вересня не може бути жодного очного навчання. У крайніх випадках змішана форма. Причому в таких випадках усі мають дотримуватися найсерйозніших заходів безпеки. Дуже часто читаємо не найкращі відгуки про дистанційне навчання. З цього приводу, хочемо навіть не звернутися, а по людськи сказати всім хто цей коментар читає. Ви зарплату хочете отримувати? Бо ми хочемо! Тому ще два роки тому самі провели до кожного кабінету і по домівках Інтернет. І не надсилаємо від збутку завдання, (далі буде)
БУКОВИНА-ЧЕРНІВЦІ
(продовження) а кожного дня проводимо уроки. 30-35 хв. з 45 хв. учителі працюють у Viber. Показують презентації, демострують дошку, деякі закупили електронні ручки. Не має такого, щоб день в день учні отримували одні задання і ніхто з ними не виходив на аудіо, чи відеозв’язок. Решта часу що залишається вони виконують самостійну роботу. Таким чином усі без винятку учителі відпрацьовують кожну отримату копійку. Відвідування уроків це вже окрема дискусія. І вже тут має включитися держава. З 23 учнів, 16,17 стабільно. З 19 учнів, 13 стабільно. В середньому по класах погано відвідують уроки від 5 до 7 учнів. І це не самі бідні учні. Вони не хочуть, батьки розмахують руками, а ми заставити не можемо. Якщо говорити окремо про нас, то без допомоги влади ми не можемо залучити усіх 100 % учнів до дистанційного навчання. Ми їм всім поставили оцінки, усіх атестували, усі отримали документи про освіту. Але проблема залишається на місці. Деякі учі та їх батьки серйозно дистанційку не сприйняли.
Коментувати
Галичанка
Тепер будь-який підвал стане ’’безпечним бомбосховищем’’, щоправда на папері. Зроблять видимість перевірки, щоб зігнати дітей до школи. Потім, у разі чого, будуть роками шукати винних, а в результаті все звалять на місцеву владу.
Олена
Насправді ніхто перевіряти не буде просто попідписують що є . Зробили бомбосховище з кочегарки в якій насправді ледь поміщається 40 чоловік , а тільки учнів понад 250 ,от і все .