Шкарлет: учителі не можуть бути позбавлені оплати праці

Питання виплати заробітних плат унормовано в Кодексі законів про працю

Шкарлет: учителі не можуть бути позбавлені оплати праці

Оплата праці під час дистанційного навчання не може бути скорочена.

На цьому наголосив міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет під час спілкування з освітянами, перебуваючи у відрядженні в Маріуполі.

За словами міністра освіти, питання виплати заробітних плат унормовано в Кодексі законів про працю та Галузевій угоді між МОН і Профспілкою працівників освіти і науки.

«Тому вчителі не можуть бути позбавлені оплати праці, так само як вона не може бути скорочена під час дистанційного викладання», – запевнив Сергій Шкарлет.

Освіта.ua
24.09.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Оксана
Мене взагалі цікавить, де наш профсоюз. Ділить путівки. Всі геть із профсоюзу. І до школи приймати дітей тільки батьків, які мають щеплення. Не мають, нехай вчаться вдома, вони ж уміть вчити краще дармоїдів учителів.
Вася
Якщо б Ви, пане міністр, внесли педагогічних працівників, які щодня, заходячи до школи, наражають себе на небезпеку заразитися коронавірусною інфекцією від учнів (думаю, що усім зрозумілий контактний ланцюжок дітей в сім’ях), до категорії (згідно пункту 4 відомої постанови КМУ №345) працівників з небезпечними для здоров’я умовами праці, то ми б побачили Ваше піклування про нас. А так, Ви лише трактуєте нам наші права, дякуємо, ми й самі вміємо читати НПА.
МЫ
ну-ну-ну а вот теперь интересно в свете заявлений зеленого про отстранение&
Родитель
Если учитель дистанционно не работает с детьми, а только кидает задания, о какой оплате труда может идти речь?
Наталія
Для Родитель: ну так идите в департамент образования и там интересуйтесь,почему они закрыли школу ,опираясь на незаконное постановление.Поднимайте людей,протестуйте,подавайте заявление в прокуратуру.Учитель не по своей воле ушел на дистанционку,а по воле деб-го правительства.
Освітянин
Для Наталії. Із допису батьків не зрозуміло за якою причиною клас перевели на дистанційне навчання і чи вся школа на дистанційному навчанні. Тим не менше, вчитель має навчати дітей дистанційно, так само як і очно. Уроки мають відбуватись. І ми їх проводимо. І виховні години, і онлайн заходи також. Навчальний процес триває. А ось такі "вчителі" дискредитують працю відповідальних педагогів. Якби всі виконували свої обов’язки, то не було б нарікань від батьків. Більше того, довіра і взаєморозуміння лише б зростали. Так, є діти, які не вчаться ні онлайн, ні очно. Є батьки, які ніколи не задоволені. Орієнтуватись на них не варто. За минулий рік ми призвичаїлися до дистанційного навчання, тож зараз вже більшість батьків з розумінням ставляться до ситуації, бачачи реалії і переживаючи за здоров’я своїх дітей.
Наталія
Для Освітянин:Так,причина не вказана,але зараз основною причиною є недостатній відсоток невакцинованих вчителів.Ну звичайно,уроки за комп`ютером і сидіння вдома сприяє здоров`ю дітей,за вашою версією.Про які реалії ви говорите,у нас в місті ЖОДНОГО хворого на модну болячку вчителя(за словами очільниці управління).І у нас в школі аж одна хвора дитина.І так,ми працюємо дистанційно,бо поки що не всіх нагнули і відправили робити чудодійну ін`єкцію,яка в принципі ні від чого не захищає
Коментувати
Щедрина марина
Ну да в колдоговоре написано про учителей пенсионеров,однако в закон внесли срочный договор.А как с директорами пенсионерами поступили через год конкурс.
Миша
Когда такое было, чтобы в бюджете на медицину было больше , чем на образование? Министр, Вы чего там в правительстве делаете?
unforgiven 2
Шкарлет говорить одне, а робить зовсім інше. Недоміністр освіти і науки України всіх часів і народів, який гірший від Новосад.
Олег
В Стаищенському районі Київської області директора залякували вчителів відстороненням від роботи, різними перевірками,якщо вчитель не буде вакцинований. Сплошний геноцид вчителів!!!
Annet A
Для Олег: мабудь, не лише у Київській обл. залякують
Коментувати
громада
Вона не може бути скорочена тоді, коли уроки під час дистанційки тривають 45 хв. Маємо на увазі 25-30 синхронно, а решта самостійна робота, робота з підручником чи додаткові завдання. А якщо учителі самі собі поскорочували уроки, то з цього у бухгалтеріях виникає питання про скорочення зарплати.
123
Для громада: 30минут ты с по олка взял?
Наталія
Під час дистанційного навчання не менше 30% часу має бути у синхронному режимі.Все.Як ви його розподілите,то вже ваша справа.Все інше-рекомендації.
Коментувати
Вася
"Царь добрый, бояре - х....ые", як в казці. Тільки на ф..га тоді такий "царь", якщо під його керівництвом робиться такий дурдом на місцях. Пане Шкарлет, Ви таки думаєте, що ми - учителі наскільки наївні? Наші мами дураків не народжували. А те, що освіта і, як наслідок, освітяни стали нікому в нашому суспільстві не потрібні, то це проблема суспільства, яке не думає про своє майбутнє. Але це не привід терти об нас ноги...
Елена
Да что вы говорите! А нам в Запорожье власть и особенно серливые директора что только не обещали , если не привьёмся, и простой по 113 статье за свой счёт, и 2/3 оплаты без надбавок. Как это понимать? Вы не знаете что на местах происходит? Вы не в курсе как издеваются над учителями в Запорожье? Приезжайте, мы расскажем!
Натали
Для Елена: В Запорожье?) В Киеве тоже самое, даже ехать никуда не надо. Директора просто пригрозили увольнением. Все он и его, гм, свита знают, но эти руки не брали, эти глаза не видели, поэтому все по за-кону.... А как заставить, то прекрасный пример-попытка увольнения директора в Днепре.
Світлана
Те саме відбувається в навчальному закладі, в якому прауюю я (ДНЗ ОЦ ПТО). Два дні простою без наказу чи письмового розпорчдження директора. А далі кожному можна інкримінувати прогул і викинути як непотрвб по статті. Тиск на невакцинованих посилився. І тепер не лише з боку адміністрації, а вже й з боку вакцинованих колег. Зрозуміло, що ці люди виконали вимоги, а врезультаті теж не працюють. І як довго це продовжуватиметься нвхто відповіді не дає. Директор каже, що для дистанцвйної роботи потрібна ліцензія (?!?). А для її отримання кожен викладач та майстер мусить надати готові кейси розробок уроків на час дистанційного навчаннч (?!?) Це свавілля чи як уе назвати? Нас заганяють в мишоловкку!
МЫ
Светлана, более того если ты и уколишся то с этой властью они только больше затянут твои пояса - потому что прогнешся. Будете колотся - будете покупать жижу за свой счет (так же как и всю литературу, ненужные курсы, олимпиады и конкурсы)и тесты будете проходить за свой счет чтобы иметь право 5 тыс получать!
Коментувати