Середня зарплата в освіті майже зрівнялась з середньою в економіці

Заробітна плата штатних працівників в освітній сфері в червні 2021 року склала 14 158 грн

Середня зарплата в освіті майже зрівнялась з середньою в економіці

Заробітна плата штатних працівників в освітній сфері в червні 2021 року склала 14 158 грн.

Про це йдеться в аналітичному звіті Державної служби статистики, що оприлюднений 28 липня.

Зокрема, згідно зі статистичними показниками, середня заробітна плата в освіті в червні склала 98,9% від середнього рівня заробітних плат по економіці країни.

Водночас середня сума нарахувань працівникам освітньої сфери у відсотковому відношенні в порівнянні з червнем минулого року склала 131,3%.

Окрім того, за даними Державної служби статистики, середня номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій у червні 2021року становила 14 313 грн, що у 2,4 раза вище рівня мінімальної заробітної плати (6000 грн).

Найбільша средня заробітна плата зафіксована у Києві – 20 455 грн, Донецькій – 14 988 грн, Київській – 14 679 грн, та Миколаївській області – 14 044 грн.

Найменшу середню зарплату отримують працівники Кировоградської – 11 497 грн, Херсонської – 12 110 грн, Волинської – 12 126 грн та Чернігівської областей – 12 128 грн.

Освіта.ua
29.07.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
один есть мясо,
другой - капусту. В среднем оба едят голубцы.=
Бедная училка
для ( иди н а х вонючка онлайновая потеряйся/
Володимир
На передодні нового навчального року влада знов пообіцяє покрашення вчителям, а вони в свою чергу пообіцяють вчити дітей.... І все піде по новому колу брехні.... Як платять і турбуються про вчителів то вони так і працюють... Така їх доля, що працюють не втій країні....
Fiish
В некоторых городах и пгт до сих пор через бесславный "конверт". Попал в немилость? - Конверт не дают и живи на одну зарплату ниже ставки.
Тарас
Для Fiish: в приватних скрізь в конвертах
Коментувати
Вчитель
Влада і громадськість продовжують мочити вчителів.Результати не загорами! Вакансії на вчителя в школу збільшюється що року.На такі умови праці та оплату бажаючих фахівців малувато.В школи запрошуюnь вже нездар і невдах з любою вищою освітою.Вихід один .Приватні платні школи де буде достойна зарпалата та повага до вчителя і безкоштовна дистанційка для тих хто не хоче платити за навчання!
Скрипач не нужен
Для Вчитель: Платные школы в нищей стране - "отличный план, надежный, блять, как швейцарские часы". Я учитель и тоже хочу есть икорку и получать тонны денег, но платное среднее образование это крах государственности в максимально короткие сроки.
Мэри
Конечно, лутше учителя мочить и эксплуатировать как раба! Зато бесплатно и требовать чтоб учил, ато родители налоги платять, а учитель шарится 8 месецев и низачто зарплату получает!
Скрипач не нужен
Для Мэри: Лучше головой думать хоть через раз. Люди нищте. 71% живет за чертой бедности. Основные статьи расходов это одежда, еда и коммуналка. Люди экономят на продуктах. Кто будет покупать учебу, если денег нет на еду? В то же время все дети рождаются одинаковыми и каждый может стать ученым или хорошим работником. Если, конечно, получит образование. Суть проста, власть постоянно делает так, что бы все было за деньги, да еще и подороже. А такие как ты, людишки, не только не противятся этому, но и просят еще большей комерциализации. Заикаешься про рабов? 4 года начальной школы и на клубнику к полякам. Этого ты, господи прости, учитель, хочешь для своего народа? Зато твоя жопа будет в тепле... Мдэ... Напрашивается сравнение с олигархами. Им тоже плевать на людей и они тоже хотят поиметь с них денег... А потом нытье "И как же так получилось, что во власть попали такие чиновники"? Да просто все, в кого не ткни - через одного такие уроды с одной лишь целью - деньги.
Коментувати
2021
Наприклад, посадовий оклад молодого вчителя (з розрахунку 18 годин на тиждень) без категорії та стажу роботи з вересня 2020 року становить 4 050 грн. Відповідно до проєкту Держбюджету 2021 року, з січня він підвищиться до 4 859 грн, з липня – до 5 265 грн. Посадовий оклад вчителя I категорії з вересня 2020 року становить 5 051 грн. Передбачається, що з січня 2021 року він збільшиться до 6 061 грн, а з липня – до 6 567 грн. У вчителя вищої категорії з вересня цього року оклад становить 5 385 грн. Із січня 2021 року він становитиме 6 461 грн, з липня – 7 001 грн.
2021
Посадовий оклад вчителя без категорії закладу загальної середньої освіти з 1 січня 2021 року становитиме 4 859 гривень (на 809 гривень більше, ніж було з вересня 2020 року); посадовий оклад вчителя вищої категорії з 1 січня 2021 року – 6 461 гривень (на 1 076 гривень більше, ніж було з вересня 2020 року);
ТТ
Можливо, якщо взяти премію директора 80-100 тис (це не жарт! - подвійна бугалтерія), премію заступників, додати зарплату вчителів, поділити на кількість осіб, то воно так і виходить?! На рік замовляєтья певна сума на заклад (зарплата, відпускні, доплати, премії, заміни), а нараховується інша - мінімальна, без премій, де можна без доплат чи замін. І весь залишок пишеться на директора і наближених людей, які потім віддають певний відсоток директорові. Ось такі пироги!
родитель
Матчасть такова (для учителя, который получает только якобы 8500 грн). Этот учитель работает ВОСЕМЬ месяцев в году по ПОЛДНЯ. Получает за год 8500*12=102000 грн. Итого 102000:8*2=25500 грн - довольно неплохо. Это ваша зарплата ЗА РАБОЧЕЕ ВРЕМЯ "дорогие учителя" - так что хорош тут скулить - все лето отдыхаете - если кому мало пойдите и подработайте
Скрипач не нужен
Для родитель: Обиженный школяр мимикрирует под "родителя" и пытается потролить учителей. Фейл.
вчитель
Родитель, а подготовка к урокам? полдня? А к дистанционке?.
Бедная училка
Для родитель:становись учителем,недоносок,лучше б ты на трусах засох,вонючка
Коментувати
Микола
Много міст де вчителів перевели на півставки. Прибиральниці зі сторожами отримають зарплату більше, чим вчителя,стоїло навчатися вчителю ,щоб отримувати меньше , чим прибиральниці.
В середньому
Ну чому всі такі песимісти? Така цифра цілком можлива! А що, зарплата за червень(відпрацьовані дні) і всі відпускні за 56 днів. Все це разом можливо і набігло? До речі, допускаю, що середня температура пацієнтів, які прийшли до лікаря на прийом(і з підвищеною і нормальною температурою) в середньому теж нормальна - нижче 37.00 градусів!
Скрипач не нужен
У меня тут мысль проскочила. А что, если 4000 баксов обещали за год, а не в месяц?))
Я
Для Скрипач ні, це на 10-20 років
Коментувати
Остап
МОН, що ви курите? МОН, що ви курите? МОН, що ви курите? МОН, що ви курите? МОН, що ви курите? МОН, що ви курите?
родитель
А можно узнать: ЗА ЧТО В ИЮЛЕ ЗАПЛАТИЛИ УЧИТЕЛЯМ? В экономике так - не работаешь - нет зарплаты.
Аріель
Для родитель: Может сначало матчасть выучишь, что бы не задавать тупых вопросов?
Елена
В июле получили то, что недоплачивали в течении года. С каждого урока идёт отчисление на отпуск. Так что вся работа выполнена авансом
Директор
Для родитель: завидуй молча, урод, и выблядков своих забери со школы на домашнее обучение!
Коментувати
Любов Тризно
О це так! Цікаво, це про освіту в Україні?!!! Бо у закладах середньої освіти вчитель який тільки після інституту має меньше техпрацівника 5200 (брутто), а директор закладу біля 13 000 (і це 1.5 ставки, бо на ставку адміністратора при такій навалі роботи не в живеш). Певно в мене з математикою не склалося!!!!
Віталій Бобров
Для Любов Тризно: Так, як і в усіх вчителів математики, які не змогли порахувати, що з данних які Зе наводив перед виборами, 4000є в місяць ніяк не получиться, але невірну відповідь радісно прийняли.
Коментувати
Скрипач не нужен
Статка по ковиду у нас тоже очень правдива.
Мет'ю
Для Скрипач не нужен: Хліба та шоу! І таблетки потрібні, бо през рекомендує.
Коментувати
Аскет
Держстат, а не піти би вам на.... на хутір кози пасти !!?? Нахіба , млять , ваша середня зарплата!!?? Що це за методика обрахування , коли якийсь замміністра отримує 240 тис., а вчитель 10 тис. І , в середньому , вони удвох утримують 125 тис!?? Досить загаджувати мізки цією фігнею - середньою зарплатою. Кожен отримує конкретну зарплату , а не якусь ідіотську середню.
Вчитель
Космонавти,що ви курите?. Я вчитель вищої категорії, 20 років педстажу.Моя зарплата 8.500. Ставка 18 год!
Скрипач не нужен
Для Вчитель: 8500 чистыми? Это со всеми доплатами или голый оклад?
Вчитель і репетитор
Для Скрипач не нужен: З доплатами
Lenka Dolenko
Думаю, вони по-хитрому рахують суми до вирахування податків, гроші, які ми в житті не бачимо. Не говорячи вже про те, що цьогоріч з відпускними та оздоровчими, - як до вересневої зарплати дотягнути?
Коментувати
Татьяна
ОТримую на руки 6,5к, у листку до вичиту 11-12к, 21 год, 7 років стажу. Мрі заишитись до скону віків у школі, тому що стабільна зп та гарні діти та чудова робота спокійна. Де сарказм?
Скрипач не нужен
Для Татьяна: Я конечно понимаю, что "средняя з/п" это маразм и уродство, но в ответ врать тоже не нужно. При начислении 12к чистыми выйдет 9. Рзве что алименты дополнительно вычитают или еще какие диугие сборы.
Галина
Для Татьяна: Якщо у Вас грязними 11-12 тис., то або Ви не враховуєте аванс, або сплачуєте аліменти, бо з грязних 11 тис. на руки маєте отримувати 8855 грн.
Бывший муж Тани Зирки
Для Татьяна: Таня, напиши ,пусть все знают, что у тебя двое детей, котрых ты спихнула мужу, платишь алименты и строишь из себя училку, которая любит ЧУЖИХ детей и хочет сконать в школе!
Коментувати