ДПА з математики в 2020/21 році є необов'язковою

Здобувачі повної середньої освіти цього року звільняються від проходження атестації

ДПА з математики в 2020/21 році є необов'язковою

Верховна Рада ухвалила законопроєкт, що передбачає звільнення здобувачів повної середньої освіти від обов'язкового проходження державної підсумкової атестації у формі ЗНО.

Згідно з нормами документа, здобувачі освіти, які цього року завершують здобуття повної загальної середньої освіти, звільняються від проходження державної підсумкової атестації через здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби.

Відповідно, обов'язковість державної підсумкової атестації випускників у формі ЗНО з математики цього року скасована. Тобто випускники, які зареєстровані для участі у ДПА з математики можуть не брати участь у цьому тестуванні.

Водночас випускники матимуть право пройти державну підсумкову атестацію з усіх предметів, зокрема й математики, за власним бажанням.

Важливо! Абітурієнти, яким для вступу до закладу вищої освіти необхідно надати результати ЗНО з математики, мають пройти тестування в раніше встановлені терміни.

Сертифікати ЗНО за спеціальностями бакалавра

Для отримання оперативної інформації про головні освітні події приєднуйтесь до каналу Освіта.ua в Telegram.

Освіта.ua
14.04.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вікторія
"Важливо! Абітурієнти, яким для вступу до закладу вищої освіти необхідно надати результати ЗНО з математики, мають пройти тестування в раніше встановлені терміни." Як треба зрозуміти цю фразу???
Влад
Для Вікторія: щоб не подумали абітурієнти, що якщо ДПА відмінили, то ЗНО можна не складати. ЗНО потрібно скласти по графіку, який раніше був встановлений.. Я так розумію
Світлана
Для Вікторія: якщо ви плануєте вступати в вуз, де потрібен сертифікат з математики, то ЗНО здаєте. Якщо ні - не здаєте.
Коментувати
KATARINA
Хочется поздравить будущих филологов! Наконец они могут забыть про тангенсы и производные. И смогут готовиться к своим ЗНО без этого феерического бреда. А крику то было, крику ... Несколько месяцев назад тут такие шли словесные баталии. Единственный, кто пострадал- репетиторы математики. Вот их жалко. И родителей жалко, что платили за математику. Ну что ж... Бывает...
Оксана
Для KATARINA: репетиторы математики как раз без работы не сидели, у них все ок)))
Юлия
Музыканты, художники, тонцоры, искусствоведы, тд ликуют!
Юрий
Для KATARINA: родители платили за знания, которые репетиторы давали детям. Я как репетитор по математике не мог дождаться, когда состоится ЗНО, каждый день до 7 вечера были доп занятия.
Коментувати
Марія
Тобто якщо я планую поступати в вуз,де потрібна історія,англійська і укр мова та література,то дпа з математики можу не здавати?(реєструвалась на «стандартний рівень» лише для оцінки в атестат.В вуз мене приймуть без здачі математики?
С
Для Марія: ДПА з математики є необов’язковим? Що тут не зрозумілого. МАРІЄ, МОЖЕШ НЕ СКЛАДАТИ ДПА З МАТЕМАТИКИ. НЕ ПРИХОДЬ. ЗАБУДЬ. ДПА не має жодного відношення до вузів. Жодного. Ви всі звільнені від дпа. Вам видадуть атестат і ніхто в нього більше ніколи не гляне. В атестаті буде середній бал і ніхто окремо не буде дивитися на ваші бали ні по чому.
Коментувати
Наталия
Министерство образования расписалось в полном провале онлайн обучения. Так лихо рапортовали об успехах, а на выходе "отменим, а то при онлайн обучении и очном оьучении дети получают неравные знания". "Никогда так не было и вот опять" - бессмертный Черномырдин.
Ганнуся
Підкажіть, скільки мені треба писати математику,якщо вона мені потрібна для вступу, і я вивчала її на рівні стандарт - 210хв чи 150? І як робити ті вправи, які для профільного рівня?чи в мене їх не буде? Математика коеф.0,3, хімія 0,4, укр.мова 0,2 і атестат 0,1.
Тренер
Для Ганнуся: Для ЗНО іспит триває 210хв і містить 34 завдання. І нікого не обходить, як учні в школі вивчали математику: чи по програмі стандарту, чи по програмі профільної підготовки. Завдання для всіх, хто хоче отримати сертифікат ЗНО -- однаковісінькі! Може колись і буде якась диференціація, але в цьому році нічого такого не передбачено. Бедлам повний! Ніби хотіли як краще, а виходить як завжди. Навіть я, як репетитор з математики, не розумію, чому для вступу в медуніверситет, потрібно сертифікат з математики. Для успішної здачі ЗНО треба знати математику на профільному рівні. А в медуніверситеті далі математика не вивчається! Зате поглиблено вивчається біологія та хімія, але сертифікат вимагають на вибір з чогось одного. НОНСЕНС! Але хіба їх мало в цьому житті? )))
Влад
Для Ганнуся: ЗНО пишеться 210 хв. Як це як робити? Написати рішення?)) Треба виконати всі завдання тестового зошиту. А навіщо ти коефіцієнти написала?))))
Ольга
Мабуть для того,щоб зрозуміли, що вона хіміком або медиком буде, а не програмістом або математиком. І при реєстрації,гадаю,вказувала рівень стандарт.
Коментувати
Батько випускниці
А ви знаєте, що з відміною ДПА різко підскочили ціни на оцінки у свідоцтвах та аттестатах. Не знаєте! То треба думати,що робите. Гребуть вже тисячами, не соромляться!!!
Влад
Для Батько випускниці: це вирішується просто. Нічого нікому не платити і вступати в ті університети, де середній бал атестату не береться до уваги. Та і взагалі, він має дуже малу вагу, щоб ще платити вчителям за оцінки)
Коментувати
Игорь
Тогда какая математика остаётся? Профильная или стандартная?
Якось так
Для Игорь: де залишається?
Игорь
На ЗНО, что сдавать прийдётся? Вопросы будут по профильные для всех или уровня стандарт?
Якось так
Для Игорь: В ЗНО для вступу ніколи не було рівнів! Відповідати потрібно на всі запитання в зошиті ЗНО.
Коментувати
Наталия
Так и до отмены ЗНО вообще дойдем. А там опять поступление за взятки. Вперед в СССР.
Наталия
При приеме в ВУЗ учитывается средний балл аттестата? Если ученик не пишет ЗНО по математике, то в аттестат пойдет школьная оценка. Не хочу сомневаться в справедливости украинского педагога. Но оценка учителя не всегда только за знания. Это и за активность в концертах, и активность родителей, да и вообще - отношение к ребенку(любимчики). Поэтому не писавший ЗНО ученик может получить более высокий балл аттестата.
Іван
Для Наталия: Полный балл атестата при поступлении в ВНЗ имеет коэффициент 0,1.Это уже очень мало,а теперь посчитайте из 15-20 оценок в атестате насколько повлияет оценка по математике?Вопросы?
Влад
Деякі університети вже не беруть до уваги атестат. Тільки ЗНО
Коментувати
Harry
Поясните, ребенок хочет поступать на физфак, сдавая украинский, математику и физику. На ЗНО по английскому он может не идти? Не будет потом - РАЗ ТЫ ПОСТУПАЕШЬ, то ДПА обязательно - а значит, раз нет (не для баллов! вообще) ЗНО по английскому - ты поступать не можешь?
Галина
Для Harry: дпа до вступу не має жодного відношення. це випускний іспит зі школи
Коментувати
Якось так
Але відбір на міжнародну олімпіаду з математики Рубльов, який самозвано призначив себе керівником команди України, проводити збирається та ще й хоче отримати за це по 1000 гривень від кожного претендента. Цікаво, що гроші за участь чомусь треба переводити не на рахунок благодійного фонду "Афіна", а на рахунок, який скаже Рубльов, якщо йому подзвонити за номером телефону 0505613964 (дані взяті із сайту математичних олімпіад в Києві). Майже, як в українському футболі - не знайдеш гроші, то й на міжнародну олімпіаду тобі зась! І як можна після цього довіряти його "Слава Україні!!! Героям Слава!!!" ? (цитата із того ж сайту).
Якось так
Для Якось так: а розуму придумати власний нік в тебе не хватило?
Михайло
Для Якось так: А ви ще не зрозумiли, що якщо бачите "Слава Україні!!! Героям Слава!!!" - тiкайте звiдти: це вас обов’язково дурять! Пiд цим гаслом чесного не буває...
Якось так
Для Якось так: Та й до чого цей пост в статті про ДПА?
Коментувати
Зубченко Ірина
ДПА відмінили , це ясно . Но обов’язковий предмет з математики є , але якщо мені математика не потрібна до ВНЗ то я можу її не писати ?
Галина
Для Зубченко Ірина: яка обов’язкова математика? то було обов’язкове дпа. а його відмінили!
Коментувати
Антон
Якщо я зареэстрований на зно з математики, але мені воно не потрібно? я можу нічого не сдавати, в атестаті буде річна оцінка?
Володимир
Для Антон: В атестаті завжди виставляється річна оцінка. Оцінки за ДПА виставляються в окремі рядки в атестаті. В цьому році, як і в минулому, буде написано звільнений. Оцінки за ДПА на річні оцінки не впливають, вони впливають тільки на середній бал атестата, ну і на отримання медалей. І ви зрозуміли правильно: якщо вам ЗНО не потрібно для вступу, ви можете на нього не йти.
Марина Чумак
Для Володимир: Просто не прийти на екзамен чи потрібно писати заяву-відмову?
тетяна
Просто не йти на ЗНО з предмета, результат якого не потрібний для вступу у ВНЗ.
Коментувати