Рада очікувано скасувала обов'язковість шкільних іспитів

Випускники, які цього року завершують здобуття повної середньої освіти, звільнені від ДПА

Рада очікувано скасувала обов'язковість шкільних іспитів

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт щодо окремих питань завершення навчального року, який передбачає звільнення випускників повної середньої освіти від обов'язкового проходження державної підсумкової атестації у формі ЗНО.

За відповідний законопроєкт під час позачергового засідання парламенту проголосувало 298 народних депутатів.

Ухвалений закон встановлює, що здобувачі освіти, які цього року завершують здобуття повної загальної середньої освіти, будуть звільнені від проходження державної підсумкової атестації через здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби.

Водночас здобувачі освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти, матимуть право пройти ДПА, у тому числі у формі ЗНО, за власним бажанням.

Водночас для абітурієнтів, які планують вступати до закладів вищої освіти, ЗНО буде проведено в установлені терміни відповідно до визначених регламентів проведення тестування.

Раніше Міністерство освіти і науки звільнило від проходження шкільних іспитів учнів 4-х та 9- класів.

Для отримання оперативної інформації про головні освітні події приєднуйтесь до каналу Освіта.ua в Telegram.

Освіта.ua
13.04.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Юра
Якщо я закінчую коледж, я підписав документи здавати іспит з зно у вигляді дпа при цьому не збираюсь нікуди поступати а просто продовжити своє життя без навчання. Чи маю я право не писати зно у вигляді (ДПА).
Влад
Для Юра: не ЗНО у вигляді ДПА, а ДПА у формі ЗНО. ДПА відмінили на законодавчому рівні. Які саме документи Ви підписали, не зрозуміло. Може це була заява, що Ви хочете, щоб результати ДПА внесли в свідоцтво?
Коментувати
Андрій
Добрий день. Я хотів би уточнити одне питання. Я хочу вступити в одну академію та для цього треба здавати ЗНО , я зможу його здати?
Марія
Якщо я обрала всі предмети як ЗНО ,а так як ВІДМІНИЛИ ДПА то я можу не йти на ЗНО ,якщо мені не потрібно?
Богдан
Для Марія: Так
Роро
А якщо я хочу здавати Зно , я можу його здати?
Коментувати
Якось так
Київ продовжив локдауну до 30 квітня. Закритими залишаються садки і школи. Час задуматися УЦОЯО та МОН про чергове перенесення термінів пробного ЗНО. Або про акумулювання коштів на повернення за його непроведення.
Алла
Супер???????????????? Зеленский супер!!!! Ещё бы математику отменили))) Ееееессссс,, да, Да-да,
...
Для Алла: Голосів "слуг" (219+2) не вистачило для ухвалення цього закону. Всі фракції, окрім "голосу", натиснули на зелену кнопочку "ЗА".
Коментувати
Наталія
Добрий день.Якщо я складаю ЗНО то бал за ДПА мені внесуть в атестат? І мені слів не вистачає, тому спитаю ще за математику.Є шанс набрати прохідний якщо тільки зараз починати підготовку?Дякую за відповідь!
Ольга
Для Наталія: шанс завжди є, якщо ви замислюєтесь про це, у вас все вийде!
Влад
Бал внесут за вашим бажанням, бо ДПА відмінили. Але може бути таке, що Ви тоді довго чекатимете свій атестат. Як було минулого року
ААА
Для Наталія: це зарано- починати підготовку за місяць до ЗНО. 2-3 дні вистачить.
Коментувати
Владимир
Для студентов колледжа (2 курс) тоже отменяется ЗНО в форме ДПА? Везде указывают только школы, а про остальное будто забывают.
Влад
Для Владимир: выпускники середньої освіти, то якщо б ви писали ДПА, то і вы випускники середньої освіти чи ні?
Коментувати
Богдан
Нехай всі знають а то виходять зі школи тупі і потім не знають нічого запитатися в когось елементарна щось а він того не знає
Ольга
Для Богдан: По Вас і видно, Вам дуже ЗНО помогло? Стільки граматичних помилок може зробити тільки учень 1 класу.
Коментувати
Настя
Математика мені для вступу не потрібна. Я зареєструвалась на дпа, то тепер я його не складаю? Просто на багатьох сайтах пище, що ті , хто вступають до університетів всерівно повинні складати дпа у формі зно.
Наталія
Для Настя: в тому випадку, якщо тобі ЗНО з математики потрібне для вступу.
Коментувати
Ольга
Давайте організуємо написання петиції до Президента, хай він подасть пропозиції до ВР про внесення змін до законів про скасування обов’язковості здачі ДПА у формі ЗНО і виборі учнем форми проведення ДПА.
Андрій
Підтримую, логічно залишити ЗНО тільки для вступників до українських вишів. ЗНО потрібне і дуже корисна річ, але для чого воно випускникам ПТУ чи шкіл, які не планують поступати до ВНЗ? Відновіть для них ДПА у тих закладах, в яких вони вчились. І відносно ЗНО після 9 класу також підтримую. Можна все це узагальнити в Законі "Про освіту" - випускники 9 і 11 класів самі обирають форму проведення ДПА. Рішення про випадки скасування ДПА у зв’язку із карантином, можна прописати у положенні про ДПА.
Антоніна
Для Андрій: Наші депутати створюють видимість роботи, будуть кожного року вносити зміни в закони про скасування ДПА. А можна було це прописати у положенні про ДПА - в яких випадках ДПА скасовується і вводити скасування наприклад наказом МОНУ, а не змінами до закону.
Ольга
Обов’язковість здачі ДПА прописана у Законі "Про повну загальну середню освіту", тому потрібно вносити спочатку зміни в цей закон про вибір учнем форми складання ДПА, вказати випадки коли ДПА може бути скасоване і що рішення про скасування ДПА приймає МОНУ. Тоді не потрібно кожного року вносити зміни в різні закони і кожного року приймати рішення законом про скасування ДПА.
Київська школа
Для Антоніна: насправді в положенні про ДПА, є норма, що учні від нього звільняються в умовах надзвичайної ситуації, але пані колишня т.в.о. міністра Мандзій минулого року вперто не хотіла визнавати пандемію надзвичайною ситуацією. І чіпляючись за формальні зачіпки застарілих документів "перекинула м’яч" на сторону парламенту. Мала надію, що вони не встигнуть до основної сесії. Але в результаті сесію перенесли, парламент встиг, Мандзій не стала міністром.
Коментувати
Степан
Я - за вибір форми проведення ДПА, вірно - хай учень сам обирає. Хай ЗНО залишається тільки для тих учнів, які поступають у ВНЗ, а хто не поступає нікуди - хай здає ДПА у школі і йде куди хоче, або їде закордон, або йде вчитися в ПТУ.
Марія
А коли вже введуть ЗНО після 9 класу, чому така несправедливість - випускник 11 класу здає ЗНО і подає сертифікат у кілька ВНЗ, а випускник 9 класу повинен здавати вступні іспити у кількох коледжах? Пора також закінчувати із цією біганиною і тою макулатурою, яку потрібно ксерити і подавати при вступі у різні коледжі, наші діти також люди.
Руслан
Чому було зразу не скасувати обов’язковість здачі ДПА у формі ЗНО? Якщо учень закінчив 2 курс коледжу або випускник ліцею не планує вступати до ВНЗ, для чого йому те ЗНО? Я розумію, цього року через коронавірус взагалі скасували ДПА, але для чого кожного року законом вносити зміни? Це абсурд! Хай учень сам обирає форму здачі ДПА: хоче поступати у український ВНЗ - здавай ЗНО, не хочеш - здавай ДПА у школі чи у коледжі, отримуй атестат і йди куди хочеш - або вчися дальше на 3 курсі коледжу, або йди вчитися у ВНЗ, але закордоном.
Катерина
Якщо планується вступ до ВИШу через кілька років, то можна буде здати ЗНО напередодні вступу?
Юрій
Для Катерина: Так, можна здати ЗНО у рік вступу. А можна здати цього року, бо сертифікати ЗНО дійсні кілька років. І, якщо якийся предмет здала погано, то наступних років можна перездати лише окремий предмет. Для вступу можна комбінувати сертифікати різних років, доки вони дійсні
Коментувати
Антон
Якщо я вже вступив до вузу за кордоном та мені потрібен лише атестат ( без зно), я зареєстрований на 3 предмети зно, я можу їх не складати? та мені зарохують оцінки як річні?
Світлана
Для Денис: і не кажіть..
Коментувати
Ірина
Якщо мені не потрібне зно взагалі(планую вступати закордон), мені всерівно потрібно складати його, для того, щоб отримати атестат?
Денис
Для Ірина: с перечнем сдаваемых предметов определяются до 15 марта, можно отметить сдаваемые предметы как профильные ( именно по ним вы собираетесь поступать в отчественные вузы) или как базовые ( называется дпа, сдав его, Вам просто выдают аттестат, но в этом году дпа отменили и получить аттестат вв сможете сразу после окончания учебного года ). В общем, желаю удачи в поступлении!
Коментувати
Катя
Я планую вступати до вишу, але з математики обрала складати ДПА у формі ЗНО. Чи потрібно все ж таки мені складати ДПА у формі ЗНО? Ці зміни стосуються лише тих, хто не вступає до університету? Чи можу я вступити до університету тільки з річною оцінкою з математики? Дякую.
Illya Olefir
Для Катя: Зміни (звільнення від ДПА) стосуються УСІХ (за бажанням) випускників, незалежно від вступу до вузів. Але ЗНО з предметів, яке потрібно складати до конкретного вузу, обов’язкове.
Катя
Дуже дякую за відповідь)Новина супер)Міцного вам здоров’я і вашій родині????
Катя
Для Illya Olefir: Дуже дякую за відповідь)Новина супер)Міцного вам здоров’я і вашій родині????
Коментувати
Богдан
Що якшо у мене 4-ий предмет географія,і там написано(100-200 балів встановлюється)-це ЗНО чи ДПА?
Влад
Для Богдан: ЗНО
Богдан
А якщо я не здам на прохідний,то мене допостять до вступу? Мені географія не потрібна доя вступу
Illya Olefir
Не потрібна географія - не складай. Від ДПА учні звільнені.
Коментувати
Дин
А если ты студент 2 курсса закон роботает или нет мне надо будет сдавать ДПА или не надо и переходить на 3 курсс по итоговым?
Влад
Для Дин: ДПА відмінили всім, хто в цьому році отримує середню освіту.
Коментувати