Мінфін: Закон «Про освіту» не забезпечений фінансово

Закон «Про освіту» не має забезпечення в частині підняття посадових окладів вчителя

Мінфін: Закон «Про освіту» не забезпечений фінансово

Закон України «Про освіту» не має фінансового забезпечення в частині необхідності підняття рівня найменшого посадового окладу вчителя до чотирьох прожиткових мінімумів.

Про це в інтерв’ю газеті «Освіта України» сказав заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев.

За його словами, Міністерство фінансів не проти підвищення рівня соціального забезпечення усім громадянам. Але треба зрозуміти: чи може держава собі дозволити це все реалізувати.

«У Законі України «Про освіту» прописано, що маємо підняти рівень найменшого посадового окладу до чотирьох прожиткових мінімумів, в іншій статті йдеться про три мінімальні заробітні плати. Ми звертали увагу, що ціна питання – близько 400 млрд гривень (а після підвищення «мінімалки» – значно більша). Чи є у держави можливість це профінансувати? Водночас у країні є і медики, наприклад, яким у зв’язку з пандемією COVID-19 теж треба підвищувати зарплату. Зрештою, є пенсіонери з невеликою пенсією», – наголошує Єрмоличев.

Він також зауважив, що зарплата вчителя залежить від багатьох складників: є посадовий оклад і різні види надбавок, загальна кількість яких може «набігати» до 40%.

«Ми неодноразово порушували питання перед МОН: треба змінити підхід до формування заробітної плати. Основна її частина має бути саме окладом. Щоб ані директор закладу, ані управління освіти не могли вирішувати, платити надбавку чи ні. В такому разі молодий учитель отримуватиме більше, ніж зараз», – підкреслює заступник міністра фінансів.

Водночас він зауважив, що Міністерство фінансів не просто заощаджує, оскільки держава надає суттєві ресурси для підтримки шкіл.

«За останні роки спрямовані близько 10 млрд капітальних видатків. У держбюджеті на 2021 рік відповідні видатки навіть збільшено: виділили кошти і на програми «Спроможна школа для кращих результатів», і на Нову українську школу, й інші програми. Навіть в умовах пандемії держава розуміє, що освіта є базовою основою розвитку країни. Однак мусимо ці кошти використовувати ефективно. Тому вкрай важливо здійснювати системний аналіз», – сказав Єрмоличев.

На його переконання, одним із показників якості навчання є результати ЗНО.

«За інформацією Українського центру оцінювання якості освіти, у 2020 році лише 38% випускників склали тестування з української мови на початковому та середньому рівнях, 47% абітурієнтів на цьому рівні склали історію України, 58,2% – математику. Це дуже низький показник якості освіти. Так, ми готові дискутувати над збільшенням видатків, але слід водночас підвищувати якість сформованих компетенцій. Будьмо відвертими: учні малокомплектних шкіл отримують гірший рівень знань, аніж учні великих шкіл, де краща матеріально-технічна база та педагоги мають більше можливостей підвищувати кваліфікацію», – наголосив  заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев.

Освіта.ua
18.02.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Демократ
Вся дискусія - повна втрата реальності. Не виконує Мінфін Закону- уряд поза законом. Так і з парламентом. Але Уряди змінюються, а грошей на вчителя немає... І так буде , бо у владі немає лівих , народних партій, здатних змінити політику в інтересах працюючих.
Витель
Реальність така,що розумні педагоги перейдуть в приватні школи де отримають достойну зарплату і можливість творчо розвиватись.а у школу державну зайдуть бакалаври робітничих професій для протирання штанів і перезимовки після заробітків
Тарас
Для Витель: думаєш приватники пачками грошей видають? У багатьох приватних зарплата меньша ніж у державній. Чому учителі туди йдуть? Бо у класі 5 учнів ане 35. І всі нормальні. І можна підзаробить на репетиторстві якщо у тебе ЗНОшний предмет
Коментувати
Дред
Немає зарплат, під прийнятий Закон - педагоги зупиняють роботу і все. (Утром деньги -вечером стулья). Але ті педагоги з рабською ментальністю не спроможні відстояти свою гідність! Як так можна себе не любити і не поважати, щоб давати так знущатися державі з педагогів?
Учитель
Данная статья закона должна заработать только с 2023 года, раз так заговорили сейчас, то можно и не думать о более менее достойных зарплатах! Готовят за ранее.
Олександр
А чим думали при прийнятті закону? Навішать додаткових обов’язків завжди будь ласка!
399
Для Олександр: Олександр А чим думали при прийнятті закону? Як завжди, п’ятою точкою.
Коментувати
Впринципі
Потрібно зробити школи приватними. Державну тільки початкову школу. Підвищиться тоді і якість освіти і зарплатня. Вчителі стануть вчителями, а не няньками для чада.
СергійWSFLa
Сутність усіх реформ кабміну - як би підняти зарплатню, але при цьому зекономити і заплатити меньше.
Вчитель намбе ван
От як платите - так і будемо працювати, а якщо якесь падло напише про "покликання..." - в дупу твоє покликання. Ми повинні дивитися аби ніхто таблеток не напився? А ви заплатили за це? (ви за роботу не платите, а хочете ще й навішати ще більше...). В дупу міністрів, всіх
Медик
Для Вчитель намбе ван: якщо лікар перед операцією скаже "як платите, так і будем робити?" Що тоді? P.s. Ви й так не робите) Що чекає наших дітей? Яку освіту їм дадуть ось такі "нєдоразуменія"???
Сергій
Для Медик: саме це я особисто чув у лікарні від хірурга-онколога
Мозг
Для медик: Так уже давно так. Я помощи от госмедицины не жду. Тупо за больничным туда хожу и все. А так только частные медцентры. И образование тоже пора сворачивать бесплатное. Ведь реформ от правительства не дождешься. Вот станут все школы платные, тогда и зарплата повысится, и дисциплина онжеребенков. А дисциплина и качество образование подтянет. А всех тупых и наглых будут тупо выгонять, вот и посмотрели бы, что эти дебилы без аттестата делали бы. Хорошо, что в последнее время государство активно толкает образование в эту сторону. Хорошо, что специалисты уходят со школы, хорошо, что можно теперь набирать хоть бомжей с подворотни (ура новому закону), это создает хорошие условия для моих детей, что будут умнее, а следовательно конкурентоспособней.
Коментувати