COVID-19: у вчителів не можуть вимагати тест після хвороби

Вимога надавати негативний результат тесту ПЛР для виходу на роботу є неправомірною

COVID-19: у вчителів не можуть вимагати тест після хвороби

Вимога щодо надання педагогічними працівниками негативного результату тестування методом ПЛР при виході на роботу після хвороби на COVID-19 є неправомірною у разі відсутності клінічних проявів захворювання протягом 3-х днів.

Про це йдеться у повідомленні Київської міської організації профспілки працівників освіти.

У профспілці зазначають, що згідно зі Стандартом медичної допомоги, визначено три критерія завершення амбулаторно-поліклінічного лікування коронавірусної хвороби.

Зокрема, завершення лікування може відбуватися через відсутність клінічних проявів гострого респіраторного захворювання протягом 3 днів, рахуючи з 10 дня від дати появи симптомів без лабораторного обстеження.

Другим критерієм завершення лікування є відсутність клінічних проявів гострого респіраторного захворювання протягом 3 днів, рахуючи з 10 дня від дати взяття матеріалу (при позитивному результаті на COVID-19 методом ПЛР) без лабораторного обстеження.

Також завершенню лікування може слугувати відсутність клінічних проявів гострого респіраторного захворювання, за умови отримання одного негативного результату тестування методом ПЛР.

У профспілці наголошують, що ці критерії є рівноцінними. При наявності одного із них  рекомендується припинити самоізоляцію та лікування пацієнта. Для прийняття рішення про припинення самоізоляції може бути використаний будь-який з них.

«Таким чином, вимога роботодавців щодо надання працівниками освіти підтвердження негативного результату тестування методом ПЛР є неправомірною, в разі відсутності клінічних проявів гострого респіраторного захворювання протягом 3 днів рахуючи з 10 дня від дати появи симптомів чи відсутності клінічних проявів гострого респіраторного захворювання протягом 3 днів рахуючи з 10 дня від дати взяття матеріалу (при позитивному результаті на COVID-19 методом ПЛР)», - повідомили у Київській міській організації профспілки працівників освіти. 

Освіта.ua
11.12.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Твої_проблеми
Сімейний лікар взагалі сказала, що 3 тижні - це найбільше, на скільки може виписати лікарняний. Якщо вранці немає температури, то здоровий і можеш іти на роботу. А те, що на вечір піднімається температура до 37,5, то це "так буває як побічний ефект після хвороби на коронавірус". Повторний тест ніхто не робить, закривається лікарняний, а далі, якщо немає сили працювати, бери за свій рахунок відпустку!
Слава Салу з Часником
"Коронавірус, кажете? Я запобігаю цьому народними засобами. Як тільки щось негаразд в організмі, випиваю 30 мл калганово-хрінової настоянки. Заїдаю салом чи іншою жирною їжею. Ну й вітаміни. За два дні вже почуваю себе добре...(Володимир)" і кажу молитву: "Слава Зеленському!", "Слава Шкарлету!", "Слава "Слугам Народу!", Слава Салу з Часником, можна ще з хріном-рятівникам України!!!... і все, будеш здоровий як Баканов чи Аваков - здоровенні пуцверіньки українського наріду ...
Тарас
Выд учителів вимагають щоб не робили тести і виходили на роботу ато школу звкриють на карантин і директору в карман не попаде