Для вчителів віком 60+ встановлять гнучкий графік роботи

Під час адаптивного карантину для вчителів віком понад 60 років встановлять гнучкий графік

Для вчителів віком 60+ встановлять гнучкий графік роботи

Під час роботи закладів освіти в умовах адаптивного карантину для вчителів віком понад 60 років буде встановлений гнучкий графік роботи.

Про це в ефірі програми «Сніданок з 1+1» сказала в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

За її словами, це буде зроблено для того, щоб не наражати на небезпеку педагогічних працівників, які перебувають у групі ризику.

«Коли заклади освіти будуть повертатись до роботи, то, безперечно, директори врахують вік кожного працівника і зроблять гнучкий графік роботи, щоб не наражати на небезпеку людей, які перебувають у групі ризику», - сказала Мандзій.

Також вона повідомила, що під час гнучкого графіку роботи вчителі можуть виконувати інші функції, які можуть бути корисними школі.

Вона наголосила, що на заробітній платі працівників це не відобразиться.

Освіта.ua
22.05.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ірина
Цікаво, хто буде встановлювати такий гнучкий графік роботи, якщо адміністрація навчального закладу має 60+
Лора
А 57 чи 59 років - це не ризик? Чи 55? Чому саме 60? Тільки не кадіть про статистику, бо вона завжди брехлива
Олекса Позняк
Вот вам слова министра "Что касается наших граждан, которым более 60 лет, то это люди, которые прежде всего входят в группу риска ... Если посмотреть на нашу печальную статистику по летальным случаям, то более 70% всех летальных случаев - это именно люди старше 60 лет ", - сказал Степанов.
55
Шановні, такий цирк може бути лише серед українців. тому що в жодній країні нема такого, що люди між собою чубляться ( а є, вибачте, там, де є українці!). Про що розмова? Перечитала коментарі і дійсно стало не по собі. Таке склалося враження, що псам кинули кістку з мясом, а вони не можуть її поділити. Ну, з тваринами все зрозуміло... Бажаю всім бути здоровими і не дай Бог захворіти... Та писати треба в коментарях зовсім про інше, а саме про те, щоб вчасно були створені умови для будь-якої роботи. І нехай ця стаття, написана автором, про людей 60+, все одно потрібно сьогодні всім разом писати про належні умови праці!!! МОЖЕ, ТОДІ ДОЙДЕ ДО МІНІСТЕРСЬКИХ ОЧІЛЬНИКІВ, ЧИМ ЇМ СЬОГОДНІ ПОТРІБНО ЗАЙМАТИСЯ!!! ПІДТРИМАЙТЕ ЦЮ ПРОПОЗИЦІЮ ДЯКУЮ
Олекса Позняк
коли вашого рідного 50+ забирають то не забудьте з ним попрощатись, бо якщо не вилікується то більше ви його не побачите.В лікарню з апельсинчиками не пустять - закритий гроб - крематорій.
Гюрюльмюльбюль
Для Олекса Позняк: ти зовсім дибіл?
Олекса Позняк
Для Гюрюльмюльбюль: я дідусь-оптиміст. Але я знаю як це працює
Олекса Позняк
Для Кіндер Шнапс: мене не попруть а будуть умовлять залишитись але я знаю реалії сьогоднішнього дня. Навіть Степанов сказав що більшість померлих це 60+. Поки мені не вколять сировотки в школу я не піду ні за які гроші. А попрощатись це практична порада, щоб потім не жалкувати що не сказав рідній людині чогось важливого. Бо коли забирають 60+ з дому то це серйозно. Отака .... дітки
Коментувати
Наталья
А у нас все вышли на работу уже 12 мая и журналы заполняют во всю , и родители приходят без масок, не школа , а проходной двор!!! Вот так соблюдается режим карантина!
Клітини Лангерганса
Для Наталья: швидше виробите суспільний імунітет.
Коментувати
Раїса
Мені 60+. Я вчитель і я не уявляю, який має бути для мене гнучкий графік. Я повинна уроки проводити згідно розкладу. Чи мене переведуть на іншу роботу? А хто за мене буде виконувати навчальний план, програму? Що за маразм? МОН схаменіться. Досить принижувати нас і викликати негатив в нашу сторону від інших колег. Чим ми гірші чи, можливо, кращі?
Олекса Позняк
Для Раїса: біжи, Рая, біжи...Пам’ятник біля школи тобі не поставлять
Коментувати
Галина
Классному керівнику випускного класу більше 60 років.І що тепер ЗНО будуть здавати без нього?А хто буде в липні працювати за нього?
Світлана
А кому 57- 59? То хай відбуваються? Вони не в групі ризику? Умови праці мають бути однаковими. Я не хотіла б таких поблажок. Тут щось не так.
Правда
Вчителі різні як молоді так і старші.Для вчителів-пенсіонерів,які скаржились як важко працювати вчителем,маєте можливість залишити школу.І не говоріть:залишили,але пенсія мала не вистачає,але в кого з простих українців пенсія більша?
Олекса Позняк
Для Правда: так ми йдемо, радійте
Правда
Для Олекса Позняк:моїй радості немає меж.Не переживайте ваше місце таких як Ви я не займу.Я все розуміла ,що професію хто яку не вибрав собі:1-покликання ,2-заробіток або те і інше.А постійне ниття все не так,а не вступимося,пенсія мала,молоді вчителі не такі.Запам’ятайте не заминимих людей немає .Я не думала,що Ви з тих вчителів,яким не такі діти, я була про вас кращої думки.
Коментувати
Зорро
Досить морочитися з тими пенсіонерами заробітчанами стукнула пенсія дожив до неї заробив пенсію і гут бай дай дорогу молодим і не сміши людей подивися на себе з боку і дай адекватну оцінку чи хочуть діти такого вчителя чи цікавіше слухають молодого
Едуард
Для Зорро: той, хто так думає, а тим паче пише, говно дурне.
Олекса Позняк
Для Зорро: та мы уходим, мы умные. Останутся только те у кого выхода нет да полные дураки не понимающие что такое геометрическая прогрессия и как она работает при таком скоплении народу как школа. Киевские общежития, лавра вас ничему не научила?
Євгенія
Для Зорро. Ти , мабуть , думаєш, що до пенсії не доживеш, раз таку дурню пишеш. Кого цікавіше слухати _ так це спірне питання. Я знаю молодих вчителів, які під час уроку дадуть учням завдання, а самі в телефоні сидять.
Коментувати
ДепартаментДюсолей
Тепер тим, кому до 60+ мають подавати в суд на МОН за дискримінацію їх по віковому принципу. Ті, кому 60+, писали тут, що хочуть мати рівні права зі всіма решту педагогами. От, відмовтеся від пропозиції МОН і виходьте на роботу. Що це за подвійні стандарти? Оплата праці однакова, а умови ні? Якщо вже всі в МОН вирішили, що вірусу немає і він не страшний, то природній відбір має бути. А то пенсіонерам хочуть зробити особливий режим, а молодь, яка і так стільки не получає, як вони - нехай заражається?
К
Для Олекса Позняк:в мене деякі знайомі говорять,що коронавірусу немає,це все придумали,скоріше б карантин скінчився.
Олекса Позняк
Для К: Деякі кажуть що Земля плоска. Просто поясніть що коли вашого рідного 50+ забирають то не забудьте з ним попрощатись, бо якщо не вилікується то більше ви його не побачите.В лікарню з апельсинчиками не пустять - закритий гроб - крематорій.
Вчитель
Для ДепартаментДюсолей: Абсолютно згодна. У тих, кому 60+ подвійна оплата: пенсія + зплата в школі. З якого дива за них повинна працювати молодь, у якої малі діти є, яких вони можуть інфікувати. Кому за 60 мають берегти себе і своїх онуків (вдома). Краще допоможіть своїм власним дітям і онукам пережити небезпечний період, бо всіх грошей не заробиш, а ця жадібність може мати сумні наслідки.
Коментувати
Олекса Позняк
Вчера друг рассказал как умер его приятель. 50+. Подхватил корону. Приехали врачи -лёгкая степень-сиди дома. Чувствовал как при гриппе -нестрашно. Жену с детьми отправил на дачу -работы много. Утром позвонил -трудно дышать, в обед - вроде прошло, нормально. Вечером уже не отвечал.Старички, кто намерен в школу, задумайтесь. Хорошо если сами умрёте, а если заразите детей внуков и помрут? Как жить? И тройной оклад вам не дадут. Учителя отдают сердце детям за 5-7 тысяч. За 25-30 тысяч считается неприличным. Они нам лучше запустят флешмоб -учители важлыви. И в Александровскую вас не положат -монахов с Почаева привезут. Я лично увольняюсь и на дачу. Иннет там есть, соседей ближе чем 200 метров не вижу, подождём пока сыворотку придумают и до Украины дойдёт. Школа это рассадник короны. ДумайТЕ
Ivan Filin
Для Олекса Позняк: пускай умирают молодые?
Олекса Позняк
Для Ivan Filin: Нет. Пускай создают условия чтоб не умирал никто. У них на миллионные зарплаты и пенсии деньги есть? Сегодня слышал на НВ как вороватый судья заполучил миллионы, а государство при выходе на пенсию отвалило миллион -наказали. А учителясогнут плечи и снова пойдут в переполненные по 35 человек классы. Будут взывать к совести и рассказывать что денег нет.Это для судей на компенсации выделили миллиард а нам шиш. Так вот получите шиш в ответ
Коментувати
Тетяна
Доброго дня! 60+ в садочку з дітьми, і 60+ в школі сьогодні без учнів- це різні речі. Учитель може спокійно працювати в окремому кабінеті. Все рівно , на вулицях міст повно людей 60+ і ніхто не хвилюється, особливо , коли вони стоять у чергах під банками. . А як же ЗНО? І так персоналу немає.
Вікторія
Бажаю всім здоров’я!Я думаю, що до 1 вересня ми ще не раз будемо обговорювати різні "неадекватні пропозиції" МОН.Недавно повідомили ,щоб до 1 липня звільнили всіх пенсіонерів ,тут вже гнучкий графік,потім ще будуть "ідеї".Не нервуйте! А більшість пенсіонерів ( також вчителі) працюють, тому що у нас в країні мізерна пенсія. Хорошої всім відпустки!!!????????????
Олекса Позняк
Для Вікторія: лучше поехать на черниговщину где куча домов пустует и переждать годик-два чем в гробу.При любом графике учитель контактирует с множеством детей. Заражение неизбежно.
Коментувати
Аріель
Черговий "ідіотизм" від МОН і тої Мандзій, зокрема! Навіть коментувати не хочеться. Може би їх хтось там примусово в МОН перевірив на адекватність? Хоча, якщо МОН хоче легким способом позбавитися від педагогів-пенсіонерів, то їх ніяк не можна посилати на гнучкий графік роботи!)))
Молодой учитель
Для вчитель:Действительно,как мы будем работать с 1сентября в таких больших классах? За рубежом,сократили численность классов до 10детей, в связи с эпидемией.А у нас никто даже не думает о подобном.Им лишь бы сэкономить.Посоединяли классы,а мы, как рабы должны мучаться и болеть.Потому и грипп сезонный скакал всегда,я не говорю уже за коронавирус.Раньше не было столько карантинов,потому,что в классах не было столько много учеников, не распространялась так быстро инфекция.Чем думает главный сан.врач Ляшко? Реально,может быть беда,если начнется осенью,зимой 2 волна.У нас, у половины пед.коллектива гипертония, сердечно- сосудистые заболевания, люди есть после операций. Кстати ,им всем нет и 50 лет. Я тоже в группе риска.Так что нам всем делать? Люди реально будут расчитываться.Лучше быть живым и без работы,чем с работой в гробу. А кто придумал,что дети легко все болеют? Нужно действительно, и родителям, и учителям, и профсоюзам поднимать вопрос о численности учеников в классах
Ivan Filin
Для Молодой учитель: у нас есть классы по 34 человека.
Василь
Потрібно ввести кримінальну відповідальнсть директора за порушення закону про Освіту де записано НЕ більше 30 учнів у класі
Василь
Зарплата директора не повинна залежати від кількості учнів у школі, а то 500 учнів одна - 1000 уже друга, 1500 ще більша от директори і пхають по 34-36 учнів у клас, а cлужба санітарного лікаря закрива на це очі.а в нас класні кімнати по 48-56 кв метри площею на 1 учня повинно бути не менше 2,4 .48 кв.м це 20 учнів а ні як не 34
Коментувати
ДепартаментДюсолей
"О, на маєш Грицю! ". Так верещали пенсіонери, що їх дискримінують по віку, а тут тобі на - стали всіх решту педагогів дискримінувати по тому ж принципу, тільки у зворотньому напрямку! Мабуть розраховано на те, щоб зберегти рівновагу між питанням підписання контрактів для педагогів-пенсіонерів і надання їм поблажок у гнучкому графіку. Хоча, на мою думку, це пряма ДИСКРИМІНАЦІЯ тим кому до 60. Наше керівництво при МОН в черговий раз показало, яке воно недалекоглядне і тупувате!
Олекса Позняк
Для ДепартаментДюсолей: не верещи, придур
ДепартаментДюсолей
Для Олекса Позняк: Я розумію, що тобі правда "очі ріже", але будь послідовним, а не Фігаро!))
Олекса Позняк
Для ДепартаментДюсолей: який може бути гнучкий графык у Киэвы де 7 урокыв кожен день?
Коментувати
Вчитель
Замiсть того, щоб скоротити численнiсть учнiв у классах, хоча б до 20, МОН знову дурницi видумують.Мандзий добре, вона сидить одна у просторому кабiнетi. А нам як бути? У нас iснують класи по 35-40 учнiв.Робити также скупчення в такий складний час- це просто злочин.Чому нiхто про це не думають нi профспiлки, нi МОН.Треба пiднiмати це питання.Бо вiрусу байдуже, 60,чи 15,чи 30 Бо з1 вересня, может бути капець всiм.Придурки з минулоi влади з’еднали класи, а цим все одно.Роблять вигляд, що все нормально, а ми урок провести не можемо, дiтей багато, навiть воздуху не хватае, класи маленькi,а тут ще епiдемiя.Треба негайно пiднiмати це питання,а не говорити про нерозумний гнучкий гафiк.Я молода людина, але знахожуся в групi ризику(маю супутнi захворювання) як менi вийти на роботу в также скуплення?Якщо,не дай Бог, почнеться масове захаорювання,багато вчителiв розрахуються з роботи.Зараз молодi люди набагато слабшi за пожилих,iмунiтет у них слабкий, багато хто мають супутнi захворювання
Olexandra Basatska
Мені 62, і якщо це про мене - "відсиділо і пішло додому", - то дай Боже і вам так в мої роки. Я ще ходжу з дітьми в категорійні походи Карпатами, мої учні постійно є призерами обласних олімпіад. І що? Піду на заслужений відпочинок, як тільки почую таке від когось із знайомих батьків чи колег. Не судіть по тому, що дітям потрібне репетиторство: перед ЗНО дитині треба все систематизувати, підігнати недовчене чи пропущене.
Elena
Для Olexandra Basatska: згодна на 100 вiдсоткiв, це принижения для 60+. Можно в 60+ давать фору тим кому 40. Ще можно позмагатися з молодими.
Коментувати
На карантине
Могут мыть полы в коридорах или в классных комнатах или ремонт делать, красить например.