Гриневич пропонує оцінити учнів за принципом «склав/не склав»

Екс-міністр запропонувала лібералізувати принцип оцінювання школярів під час карантину

Гриневич пропонує оцінити учнів за принципом «склав/не склав»

Екс-міністр освіти і науки Лілія Гриневич запропонувала лібералізувати принцип оцінювання школярів під час карантину та оцінити учнів за принципом «склав/не склав».

Про це вона сказала під час своєї сесії на Онлайн конференції «EdCamp 2020».

За її словами, під час дистанційної освіти основна проблема полягає в розірваному зв'язку людей між собою.

«Зворотній зв'язок має полягати в першу чергу в підтримці. Під час карантину варто зменшити кількість цифрових оцінок. По-друге необхідно давати зворотну інформацію дітям. По-третє, ми повинні усвідомлювати, вибачте за гірку правду, що ми їх не навчимо добре», - зазначила Лілія Гриневич.

Вона повідомила, що можливо в когось з учителів розроблені такі навчальні матеріали, що вони можуть претендувати на високі результати навчання, але навчальна діяльність має значно ширший спектр активностей , які можна забезпечити дистанційно.

«Так, ми не можемо скасувати ЗНО, тому що воно є основою для справедливого вступу до закладів вищої освіти. Але ми маємо лібералізувати оцінювання всіх інших дітей, з усіх інших предметів, в усіх інших класах», - сказала Гриневич.

Окрім того, вона звернула увагу, що оцінки, які сьогодні може поставити вчитель, не завжди є об'єктивними, тому що невідомо хто виконував ці завдання.

«Ми мусимо змиритись з тим, що ми не отримаємо наприкінці карантину об'єктивного оцінювання. І я була б не проти запропонувати принаймні з частини предметів оцінку «склав/не склав». І це було б виправдано зважаючи на такий формат навчання. Ми мусимо розуміти, що наступний навчальний рік ми розпочнемо фактично з інтенсивного проходження і повторення матеріалу для того щоб компенсувати проблеми, які закономірно могли виникнути під час цього навчання», - сказала екс-міністр освіти і науки Лілія Гриневич, проректор з міжнародної і науково-педагогічної діяльності Киівського університету ім. Грінченка.

Освіта.ua
23.04.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Петро Дмитрович
З приводу "здав/не здав". Для вирішення таких питань треба хоч трохи мізками ворушити. Адже є багато вчителів, які зараз працюють по 10-14 годин на добу. В них учні дійсно мають по кілька оцінок, мають і тематичні. То хто має право перекреслити працю і вчителя, і добросовісних учнів? А от фізкультуру, музику, ОБЖ, працю, художню культуру, образотворче мистецтво дійсно можна оцінити "здав/не здав". А якщо, для прикладу, так оцінити історію України чи українську мову та літературу, математику чи фізику-хімію, то це завдасть відтермінованого удару по ЗНО з цих предметів. Тут треба добре думати і прораховувати.
Богдан Лазор
Пані Ліліє. ЗНО не можна скасувати, тому що воно є основою для справедливого вступу до закладів вищої освіти. Дивно чути це від ексміністра освіти, для якого оцінки в атестаті( сьогодні свідоцтві) про освіту не є основою для справедливого...Європейські вузи Польщі, Словакії, Чехії беруть до уваги тільки атестат і довіряють українській школі, а наші рідні українські - НІ. Очевидно бачать ситуацію через призму своєї свідомості (хай не уточнюю чим пофарбованої). Як керівник закладу освіти, в якому проводиться ЗНО, підтримую його проведення, але в сьогоднішніх особливих обставинах можна було б провести вступну компанію, завершення навчального року спокійно , без ажіотажу, у стандартні терміни та за стандартною процедурою, зберігши нервову систему дітей і батьків, кошти і так обрізаного бюджету освіти. без проведення ЗНО( як виняток) за балом свідоцтва. Але це до МО україни. Маленька проблема - повернути кошти за пробне ЗНО
САША
Доброго Дня ! Питання про ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ ЗОШ I-III ступенів в ліцей з внутрішнім підрозділом початкова школа і гімназія в структурі ліцею. Тобто привести назву у відповідність до ЗУ ПРО ОСВІТУ. Хто це робив після 18 березня 2020 року, після набуття чинності ЗУ ПРО повну заг. середню освіту . Або збирається робити , тобто ПЕРЕЙМЕНОВУВАТИ, Є Лист мону 1/9-201 08.04.20 з рекомендаціями, проте там не сказано, чи можна ПЕРЕЙМЕНОВУВАТИ . Буду вдячний за Ваші думки по даному питанню про ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ .
Панасюк Юрій
Для Ярослав. світло в кінці тунелю, тільки чортів тунель не закінчується..то ідіть і керуйте. А хто вам "поруліть" то дасть, "всьо уже украдено до нас", місця у бізнесосвіті-ПРОДАНО і тримаються за місце як гниди за кожух.Судячи з окремих шкіл Погребищенського р.ну то "склав-не склав" 30-40% учнів не складуть.По Павлівські зош з предметів єліти Синюченків "ХРІН з два"-жоооден.Верхи думають про бабло та як родити на ці гроші. Про якісну,доступну освіту в сучасних реаліях поголовного розкрадання, пофігізму,правового нігілізму-думати НІКОМУ.Програми(особливо в селах) не виконуються з різних причин, одна-малокомплектність,відсутність фахівців,невмотивованість учителя.Інколи три-чотири корови-це більша гарантія автаномії ніж закрита школа завтра.Приклади роботи урядів.влади на місцях-ведуть до занепаду не тільки економіки, а й моралі.Цьогорічний фактично не вивчений матеріал необхідно довчити на наступний рік-інакше для більшості учнів інформаційно не засвоєна залежність від послідовності.
Ярослав
Я дивлюсь не тільки ці коментарі, а й інші, і дивуюсь, чому немає жодного позитиву, все на нервах. Всі знають, як правильно, то йдіть і керуйте!!! А то завжди все не так. Навіть якщо є 10 варіантів виходу із ситуації - вони всі неправильні. Шановні колеги, будьте толерантними, не накручуйте себе та інших. Є світло в кінці тунелю. А з таким настроєм, як в коментарях не варто йти до дітей. Навіть ДИСТАНЦІЙНО.
Клеопатра
Для Ярослав: правильно, коли б штаб був за народ. А мон - соросо +шкідники.
Коментувати
Володимир
Для ЗНО має бути пороговий бал ДПА не нижче 7 балів.
Татьяна
Відповідно до структури 2019-2020 навчального року11 класники повинні закінчити 18 травня 2020 року - бо з 21 травня 2020 року повинна бути сесія ЗНО. Виходячи з цього - після 18 травня для 11-х класів навчальний рік закінчено?
Татьяна
Добрий день. Чи можете ви розглянути питання щодо завершення 2019-2020 навчального року учнів 11 класу таким чином: 1. Організувати завершення навчального року разом з усіма учнями до 15 червня 2020 року. 2. Видати документи про освіту, виставити оцінку за ДПА на основі річних. 3. Провести ЗНО після закінчення карантину. 4. Організувати вступ у ВНЗ з обов’язковим наданням документу про повну загальну середню освіту та сертифікату ЗНО. Чому постало таке питання: в школах навчальний рік починається 1 вересня. Фактично на 1 вересня 11 класів не повинно бути в базі школи. Класний керівник виконувати обов’язки вже не може - бо це новий навчальний рік. І в школі фактично будуть діяти 11 класи 2019-2020 та 11 класи 2020-2021 років. Дякую
учитель
У містах і більшість сільських школах, проводиться повноцінне дистанційне навчання. Деякі учителі виставити навіть тематичні, які пізніше підуть у журнал. Шановні освітянські керівники. Дайте можливість учителям нормально працювати. Якщо так дуже хочете тоді своїм студентам, учням ставте склав/ не склав. А решта не вирішуйте за спільноту. Якщо учень змогу від ранку до 12 ночі грати ігри у телефоні, він хіба не може відправити учителю завдання? 80% учителів проживають там де їх учні. Хіба батьки не можуть перетелефонувати учителю і залишити папку з контрольними під дверима квартири? Ви своїми домислами та ілюзіями все зводите на нівець. Зупиніться вже на одному стандарті закінчення навчального року і крутіться навколо нього, а не давайте волю вашій фантазії.
Tanya
Для учитель: Згодна на 100%. Автономію освітнім закладам надали на папері. Фантазуйте собі вдома, не чіпайте дітей та їх мрії стати Людиною в світі. Ви вже накерували.
Коментувати
Татьяна Олег Мезиновы
Всі твердження, що я чую, тільки ведуть до того, що ви залишаєте і вірите тільки «очній» формі навчання. Навіть та, хто розробляла Закон України «Про освіту» - Лілія Гриневич, виступає за ведення оцінок під час дистанційної форми навчання: «склав/не склав». Так можливості під дистанційного навчання вчителів та учнів різні. А не були вони різні (навіть навчальних закладів в цілому) під час очного навчання? Чи всі діти хотіли навчатися і до однаково готувались до уроків? Чи не робили уроки за них батьки? За всі класні «поробки», які робили батьки – вчителі ставили високі бали, а їх виставляли на всякі виставки…. Знаєте, так не все гладко під час дистанційної роботи і не всі діти, як вчителі, мають всі засоби для дистанційної технології навчання і є випадки, коли за дітей виконують завдання батьки. Але багато випадків, де і вчителі і діти працюють краще ніж при очній формі навчання. Дітям потрібно вірити, допомагати і оцінити їх працю, а не «склав». Для тих, хто не вірить учням та вчителям під час дистанційного навчання пропоную: Пріоритетом виставлення оцінки за «Рік», є оцінка за І семестр. За ІІ семестр «Середня оцінка», яка була до 12 березня (там же були крім поточних і тематичні, а в цілому ми провчились половину семестру), можуть за дистанційне навчання змінитися в межах одного балу. Хоча я вірю учням і буду оцінювати, так, як вони виконують завдання під час дистанційного навчання. А в тих учнів у кого проблеми з гаджетами або Інтернету – оцінку отримають, яка була до 12 березня. Вони ж не сиділи в Інтернеті, значить вони не сиділи без діла…. Відповідно до статті 9 Закону України «Про освіту» загальна середня освіта може бути організована за такими формами: • інституційна (очна (денна, вечірня), заочна, дистанційна, мережева); • індивідуальна (екстернатна, сімейна (домашня), педагогічний патронаж).
просто людина
Пані Гриневич! яким нормативним документом передбачена ця оцінка. Якщо оцінити вашу роботу в МОН то "не склав" а особливо з огляду на те,хто був у заступниках ( я маю на увазі тво Міністра). КАДРИ ВИРІШУЮТЬ ВСЕ. І цей лозунг завжди буде актуальним. А ще не забувайте ,що 60 (пенсіонери) буде і вам.
Larysa
Можна просто всім учням "зарах" за ІІ семестр і за рік по першому семестру. Завдання підтримати один одного. А з нового навчального року надолужити програму. Хоча в нашій школі уроки відбуваються і в ZOOM і в Google classroom на належному рівні.
Олена
Навчальний рік треба на цьому тижні закінчити, бо активність учнів зовсім на нулі. В травні дистанційне навчання буде тільки на папері. А у вересні буде видно, що робити далі. ЗНО відмінити. у ВИШі приймати по середньому балу атестата. Учителів перестати кошмарити і відправити У відпустку. Хіба в МОН не знайдеться хоча б однієї розумної людини ? Ну це просто жах.
Учитель
Для Олена: В жодному разі! У нас з учнями ще не виконана програма. Ми маємо ще відпрацювати 7 уроків. Провести в травні контрольну роботу. Я вже її оголосила, учні повторюють матеріал. Діти мої активні, навіть не очікувала. По відеозвязку на viber я слухаю їх відповіді усні і оцінюю, пояснюю матеріал, який не зрозуміли, опрацьовуючи самостійно (алгоритм роботи до кожної теми викладаю на сайті школи у вкладці "дистанційне навчання"). Тести проводжу на платформі На урок, готую на клас варіантів 5-6 і задаю дуже обмежений час для виконання. Щоразу тести виконує 70-80% учнів. Оцінок більш ніж достатньо. Я не кажу, що все дуже добре!!!! Працюю по 10 годин на добу і обєктивність оцінок не така, як би хотілось... Але, чому хтось має мені закінчити на цьому тижні навчальний рік, якщо ми з учнями не доопрацювали програму? От цього ніяк не розумію!
Коментувати
Олекса Позняк
І чого ти знов лізеш на трибуну ду9епа. Ти перша не склала екзамен на міністра, і наклала в душу кожному учителю. Брись нечиста сила
Бєня Кац
А що ввели таку оцінку "склав/не склав"? Чергова маячня. Я теж колисть її називав т.в.о. міністра. Людина, яка працювала останній раз у школі в середині 90’х розказує про сучасну школу. Мовчи бабо. Скажіть просто - шановні вчителі, підіть по черзі у школи і виставте на основі наявних оцінок річні і все. А то говорять про якесь оцінювання. Куди ставити оцінки, в журнал? На якій основі, якщо діти не ходили, дати відсутні, більша половина дітей нічого взагалі не робила. Як школа може розвиватись, якщо нею завжди керують, якісь далекі і сторонні люди.
Лариса
Пропонувати не означає виконати.Рекомендації, пропозиції...А ,як результат, кожен директор крючкотворитиме накази на свій власний розсуд.А ще й є такі тупо вперті, що хай буде гірше, аби ,,Я так сказала!’’ З пропозицією п. Л. Гриневич не згідна. Кожен учитель знає критерії оцінювання рівня навчальних досягнень учнів, проведе підсумкове й оцінить школярів.Просто, враховуючи ситуацію, вважаю ,що треба кожному з нас бути трохи поблажливішим до дітей.
Бєня Кац
Для Лариса: як можна дистанційно провести контрольну? Ніяк, навіть за допомогою будь-яких тестів. А ставити мамі й татові 12, якось не хочеться. І куди ж оцінки ставити?
Корнись Світлана Іванівна
Контрольну проводжу через онлайн - урок по соціальній мережі Duo, під час якого діти виконують. Одразу фотографують і висилають протягом 2 хв на вайбер. Хто дійсно захоче щось зробити - то зробить. Абсолютно усі роботи виконую таким чином
Коментувати
ПР
Як добре те, що смерті... Тобто, що міністерка – екс. А то такої каші наварила би, як з нушем своїм і з атестацією.
Віконт
О, нагадала про себе! Де ж ти була тоді, коли керувала міністерством? Чому не розроблений алгоритм і системний підхід до вирішення дистанційного навчання при вашій каденції???
А ще недавно...
Здається , зовсім недавно, пані виступала за різні форми навчання, і за дистанційне також агітувала. То що, тоді вчителі могли оцінити, а зараз ні? І що таке «склав/не склав» для учнів середньої школи? А якщо карантини будуть і у новому навчальному році? Невже за літо щось зміниться? Відкриється нарешті всеукраїнська платформа дистанційного навчання, яку рекламувала та опікувалась, коли пані була міністринею?
Панасюк Юрій
Якщо одні учителі "пашуть"-то такі ХЕРОЇ сучасної педагогіки тупо отримують бабло звідкатами від батьків та учителів.Слава ХЕРОЯМ відділу освіти Погребище РДА (окремо)нач.від.осв.Бутенко та ХЕРОЇНІ РМК СидорукТ.П.--Передовики по корупції та тупізму в галузі освітянського права та моралі.Хтось бажає докладніше-телефонуйте, ознайомлю з НАДЗВИЧАЙНОЮ тупісю та прикладами виняткової продажності освітян району, голови РДА, начальника ВП майора Гавриша (занесло мента ротацією на липовеччину-радійте сусіди).Мій № 095069398. ТРИЛЕР ТУПОСТІ УСІХ ЛАНОК державотворення у районі--ГАРАНТУЮ. Щоби було слово неправди за пять років курви освіти з ментами по судах затягали б. Мертві працівники, учні, королі-в школі наявні.