Телеміст щодо обміну досвідом виходу з карантину ЗВО
PR

У КНУ провели телеміст з китайськими колегами "Досвід КНР перебування на карантині і виходу з нього у ЗВО"

Телеміст щодо обміну досвідом виходу з карантину ЗВО

Київський національний університет імені Тараса Шевченка за підтримки Посольства України в КНР 21 квітня 2020 року провів телеміст «Досвід КНР перебування на карантині й виходу з нього у закладах вищої освіти».

Захід відбувся за ініціативи ректора Леоніда Губерського у контексті можливих сценаріїв перебування і виходу з карантину ЗВО за результатами онлайн-наради з питань функціонування вищої освіти за участі очільників Міністерства освіти та науки України й 50-ти керівників закладів вищої освіти, яка відбулася 16 квітня 2020 року.

Для обговорення у телемості було винесено питання методів і платформ дистанційного навчання, досвіду поступового відновлення заняття офлайн, дистанційних іспитів і захисту дипломних проектів, занять на відкритому просторі - приуніверситетських територіях.

Також обговорювались питання пропускної системи в університеті: перевірки температури та інших заходів, соціальної дистанції в аудиторіях, дезінфекції аудиторій, досвід харчування студентів в університетській їдальні з дотриманням соціальної дистанції у період виходу з карантину.

Від Київського національного університету імені Тараса Шевченка у заході взяли участь проректор з міжнародної діяльності Петро Бех, проректор з перспективного розвитку Олександр Рожко, директор Україно-Китайського інноваційного центру Світлана Березіна, директор Центру харчування №1 Людмила Самофалова.

Автор фото Наталя Мацибок-Стародуб, Центр комунікацій КНУ.

Від посольства України в КНР у телемості взяли участь перший секретар, річник з економічних питань та питань гуманітарної допомоги Олег Малий та перший секретар з політичних питань та питань освіти Валерій Бронських.

Від Чжецзянського університету економіки і фінансів з українськими колегами спілкувались проректор пан Лі Чжанжун, голова міжнародного відділу пан Ван Цхунцхун, генеральний директор Xipei Education пан Мао Іфей, заступник Гендиректора Xipei Education пан Чжао Цзянхай, заступник голови міжнародного відділу Xipei Education пан Ліу Сін, голова Українського офісу Xipei Education пан Дай Вейхао, заступник голови Українського офісу Xipei Education пан Ван Янюн.

Проректор Лі Чжанжун розповів про досвід використання університетської платформи для дистанційного навчання та іспитів.

Автор фото Наталя Мацибок-Стародуб, Центр комунікацій КНУ.

Колеги з китайського ЗВО представили поетапний графік виходу з карантину університету з урахуванням навантаження:

  • 6 травня відновлюють навчання в аудиторіях іноземні студенти;
  • 7 травня – випускні курси бакалавратури і магістратури;
  • 8 травня – 1 курс бакалаврату;
  • 9 травня – 3 курс бакалаврату;
  • 10 травня – всі інші курси.

Завершують процес повернення до аудиторного навчання студенти Інституту післядипломної освіти.

В умовах карантину та після його завершення в університеті використовуються декілька рівнів пропускної системи: тепловізори, к’ю ар коди на телефонах, термометри.

Жваве обговорення викликало питання організації харчування в університетських їдальнях з дотриманням соціальної дистанції у період виходу з карантину. Китайські колеги поділились досвідом введення нових правил харчування: одна людина за столом, переведення харчування студентів та викладачів у формат «З собою» з доставкою до гуртожитків, кафедр.

Цікавим було питання забезпечення структурних підрозділів засобами безпеки в умовах коронавірусної інфекції. Крім звичних дезінфекторів рук та поверхонь, у китайському університеті ще застосовують машини-розпилювачі дезінфікуючої речовини у всіх приміщеннях.

Проведений захід став першим із низки запланованих з метою обміну досвідом виходу з карантину ЗВО.

За інформацією Центру комунікацій Київського національного університету.

Освіта.ua
23.04.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів