У МОН закликали мінімізувати кількість звітів для вчителів

Любомира Мандзій закликала управлінців мінімізувати кількість звітної документації від вчителів

У МОН закликали мінімізувати кількість звітів для вчителів

В.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій закликала освітніх управлінців мінімізувати в умовах дистанційного навчання кількість звітної документації, яку мають подавати вчителі шкіл.

Про це вона сказала під час проведення онлайн конференції, відповідаючи на запитання освітян.

За її словами, учителі мають надавати інформацію про проведені дистанційні уроки лише директору школи. Це може відбуватись різними шляхами: або через запис у журналі, або через надання директору запису уроку з онлайн ресурсу, за допомогою якого проводиться заняття.

Також вона закликала освітян толерантно ставитись один до одного, оскільки зараз вчителі витрачають надзвичайно багато часу для підготовки дистанційних уроків.

«Шановні управлінці, дуже прошу з розумінням віднестися до ситуації, в якій працюють наші вчителі і мінімізувати кількість звітної документації», - наголосила в. о. міністра освіти і науки.

Освіта.ua
22.04.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Педагог
Не можу зрозуміти МОН: спочатку вони розміщують інформацію про те, що контроль не буде здійснюватися за дистанційним навчанням, а тепер - "мінімізувати ... кількість звітної документації, яку мають подавати вчителі шкіл". Одне суперечить іншому. Чому? Де логіка? Думка постійно змінюється. Це вплив карантину? Сьогодні одне, завтра інше...
Антоніна
Віддалені маленькі школи. Як проводити якісно роботу з тими учасниками освітнього процесу, де телефони не у всіх можуть бути, інтернет 0,2- 2,5 Кб/с. Які звіти? Про роботу вчителів 1-2 кл, ф-к, трудового навчання, образотворчого та муз. мистецтва? А керівників малокомплектних шкіл... Вчитель покаже і свої робити і учнівські... А ще хто що покаже?
МОНУ
Харків Московський район вимагає заповнювати таблиці : " На виконання листа доручень за підсумками наради директорів закладів освіти Московського району від 14.04.2020, задля забезпечення прозорості здійснення освітньої та методичної діяльності педагогічними працівниками, прошу заповнити таблицю В РОЗРІЗІ КОЖНОГО КЛАСУ Заповнені таблиці надіслати на електронну адресу .№ з/п Клас Предмет Форми дистанційного/ої навчання/роботи (месенджери, відеозв’язок, спеціальні інтернет-платформи) Посилання на форми дистанційного навчання" Це знущання відбувається з благословіння МОНУ? + класним керівникам: яку роботу проводять з класами про коронавірус, з посиланнями тощо....
Гість
Я оце подумала про заповнення журналів (при послабленні карантину): навіть якщо вчителі без дітей в кінці навчальногоі року повернуться в школи для заповнення журналів, де гарантія, що не буде локальних спалахів коронавірусу? Адже навіть (якимось чином) тримаючи дистанцію один від одного, журнали - папір - є надзвичайно "гарними" носіями цього вірусу, як кажуть декотрі вчені. Можливо, настав час запозичити від Європи не тільки кольорові класи та ігри для дітей, а їхню систему безпаперової дистанційної роботи, коли документація ведеться суто в електронному вигляді. Цей рік школи можуть так зробити, використовуючи вже існуючі електронні ресурси, а до наступного навчального року ще є час створити загальну мережу за єдиним зразком для всієї України. Лишаюся оптимістом :-)
:
Та не закликати треба, а видати наказ про те, що "управлінці", які вимагають не передбачену МОНУ звітність або дані, які доступні у державних автоматизованих системах, доступ до яких надається відповідному департаменту, караються штрафом - тоді бажання повимагати якусь зайву звітність відразу кудись зникне
Віконт
А ви думали уникнути звітності? Хах, не тут то було. Багато педагогів халявили під час дистанційного навчання. Особливо пенсіонери, які або нічого не робили, або тупо закидували параграфи які опрацювати без пояснення. Таких треба позбавлятися. І взагалі процес дистанційного навчання слід вважати - ПРОВАЛЕНИМ!
:
Для Віконт: І як звітність, яка не передбачена МОНУ, допоможе покращити дистанційне навчання? Може краще замість продукування купи нікому, крім одного чиновника, не потрібних звітів займатися таки тим самим процесом навчання (дистанційного чи традиційного - не так важливо). А ще потрібна національна дистанційна платформа, яку було б зручно використовувати УКРАЇНСЬКИМ учням і вчителям, бо закордонні або орієнтовані на дещо інші підходи в оцінюванні, наприклад, веденні обліку тощо. Та й не всі закордонні доступні українською, у кращому випадку є російська. А про навчальні матеріали українською я взагалі мовчу...
Alisa
За пенсіонерів згідна на 100%, а ще б не завадило і директорів перевірити, які по 25 років на посаді і вважають школи власними підприємствами.
вчитель
Я за пенсіонерів не згідна. Є різні пенсіонери і є різні молоді. Оцінювати роботу вчителя за віком, це дурість
Коментувати
lytik
Про звітність. Чи є таке у кого, як у нас? Вже півтора місяця працюємо дистанційно і тут - вказівка, включити адміністрацію у всі робочі групи, що створені для роботи з дітьми, щоб проконтролювати, як іде процес. Що можна побачити, як тебе зараз підключать?
delfin
Для lytik: я би навіть хотіла, щоби наша адміністрація підключилась до мого спілкування з дітьми...Зразу би голова розпухла від кількості питань, обсягу перевірок, маси завдань тощо...А головне побачили би, що це відбувається мало не цілодобово...
Коментувати
Бурократ
Слід запровадити звіт про те скільки звітів і які і кому ви подаєте. Також у звіті має бути опитування з оцінкою потреби та користі від кожного зі звітів, вплив одного звіту на результати іншого, ієрархія звітів. Звіт має містити схеми та графіки.
Пекельний методист
Для Бурократ: І фото звітів,фото і відеоскіншоти процесу створення звітів,фото методичного розгляду звітів і затвердження положення, порядку, інструкції, тощо. І це не прикол, на жаль((
Коментувати
Асистент кафедри
В університеті особисто подаю 5 звітів ,криша їде, вибачте, плюс начальство заствляє сидіти з ними в вайбер цілодобово 24/7. Поскаржитись нікому залякують що не продовжать контракт. Прошу дайте таку рекомендацію вишам. Не дають викладати і якісно працювати атмосфера терору. !!!
:)
Для Асистент кафедри: головне - не викладати, головне - відзвітувати! Вже нічого не зміниться, ця бюрократична хвороба "ми вас насмерть зазвітуємо!" вже давно вкоренилась в більшості внз України і стала визначальним чинником для низького рівня українських університетів. У Вас є лише 1 можливість уникнути цього - полишити український університет і виїхати ....
Коментувати
ДепартаментДюсолей
Хах, от тепер цікаво, як вчителі мають надавати інформацію про проведенні дистанційні уроки директору школи? В якому вигляді? В якому середовищі і т.д.? Спочатку директору школи звіт, потім методвідділи захочуть, а потім і сам МОН прийде перевіряти! БРАВО МОН!!!))