МОН просить вчителів не перевантажувати учнів

Вчителів просять не допускати перевантаження учнів і раціонально використовувати час

МОН просить вчителів не перевантажувати учнів

Міністерство освіти рекомендує вчителям не перевантажувати учнів під час дистанційного навчання.

Відповідна рекомендація міститься у листі МОН щодо проведення підсумкового оцінювання та організованого завершення 2019-2020 навчального року.

Зокрема, в освітньому відомстві рекомендують організувати освітній процес в умовах дистанційного навчання, у тому числі планування кількості та обсягу завдань та контрольних заходів, з урахуванням принципу здоров'язбереження, запобігаючи емоційному, ментальному та фізичному перевантаженню учнів.

Також школам рекомендовано укласти графік дистанційних перевірочних робіт та усних опитувань з метою недопущення перевантаження учнів і раціонального використання часу.

Освіта.ua
16.04.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олександр
Найоптимальніше рішення: оцінити учнів за результатами 1 семестру та 3 чверті, все інше не матиме ефективного практичного втілення.
Сергій
Для Олександр: Я Вас у повному підтримую!
Коментувати
Сергій
Шановна пані Міністерко! Поясніть як оцінювати учнів, які не виконали жодного завдання, з батьками та учнями була проведена відповідна телефонна розмова про важливість дистанційного навчання, а результат нульовий. Відсоток таких учнів великий. Я разом із своїми колегами в роспачі! Підскажіть, що нам робити?
Не вчитель
Для Сергій: не переживайте за них. Це їхні проблеми, була проведена телефонна розмова, значить були попереджені. Будуть мати відповідні оцінки. Це не Вам трнба перейматися, а цим безвідповідальним!
Сергій
Воно то так, але за що ставити навіть "відповідні оцінки", на 1 бал потрібно хоч якусь роботу зробити. Я цього не розумію.
Не вчитель
Для Сергій: співчуваю Вам. Теж не розумію таких бездумних людей...
Коментувати
Ім'я боюсь писати бо виженуть
Шановна пані Мандзій!Поясніть будь ласка,розішліть на відділи освіти міста Києва чітку інформацію чи повинні вчителі писати звіти!Якщо так то якої форми,якщо ні то втовчіть нарешті в голову нашим керівникам відділів освіт щоб не зловживали своїм службовим становищем.Відділи освіти міста Києва ЗМУШУЮТЬ УЧИТЕЛІВ(крім проведення онлайн уроків,перевірок домашніх завдань ще по кожному учні по кожному класі з предмета робити папочку з коментарями.Вибачте,але це БРЄД!!!Вибачте за помилки просто накипіло!!!З таким відношенням в нас вчителі ще скоротяться на 70 відсотків.
Вчителька
Аж смішно... діти особливо перезавантажені цього року. МОН попросіть, будь ласка, про щось інше, корисне. Проконтролюйте наприклад щоб у вузи не влазили і не сунули носа посторонні особини щоб лап на мито не накладали.... о там дійсно є проблема...
Олена
Для Вчителька: коли дитина проводить 10 годин за виконанням завдань, які іноді не адаптовані для нашого рівня освіти, або містять питання в тестах які ніяк як абсурдом назвати не можна, то я розумію що таким вчителям на дітей всерівно, головне зробити відмітку у своїй роботі.
Райдуга
Вчителька сама ті тести придумала? Чи підручник написала? Програму затвердило МОН! Туди ідіть!
Коментувати
Перехожий
Шановнi батьки ! Вам треба бiльше хвилюватись не про те , що вчителi перевантажують дiтей або неякiсно вчать ( на вашу думку ) , а про те , що скоро дiтей нiкому буде вчити, бо професiя вчителя стала дуже непопулярною , молодь не йде працювати до школи , а тi , хто працюють, тiкають часто геть !
опнп
Для Перехожий: і знову будуть втікати.Звіти звіти звіти а вчити дітей не треба головне звіт
Коментувати
Darina
Дистанційне навчання на карантин і, продовження навчального року, попри навчання на карантині, а потім, коли діти все позабувають на скорочених канікулах ще й контрольні зроблять по тому, що вивчили. Це жах просто????
Nata
Прошу МОН не перевантажувати вчителів бескінечними звітами і наказами!!! Дайте можливість просто працювати з дітьми! Повірте, ніхто не лежить на пічі і не спить весь день!
Пш-пш-пш
Для Nata: bravo ????
Andrian Conrad
Саме так ще й на великодні свята!м.Київ
Коментувати
Я твой аттестат оценки шатал
А чего вой то такой? Дитятка сидит в школе 5-7 уроков + приходит домой и еще должна посидеть от 2.5 до 4 часов. Минус перерывы - 1 час. Итого от 6.5 до 10 часов рабочего времени. Этого хватит на любую задачу.
за!
Для Я твой аттестат: Это вы учителям насчет воя? Поддерживаю!
Коментувати
Ирина
Люди. Не несите чушь. Учитель сейчас не дает домашнее задание, рассказав все на уроке по 45 минут, а организует обучение ребенка по этой теме дистанционно!!! Т.е. ребенок,у которого нет выхода в интернет, должен прочитать 1 пункт из 5 в параграфе? И это будет считаться , что он освоил материал ??? Предупреждая ор знатоков учительского труда - я учитель и впервые за 25 лет мне хочется просто уволиться. Каждый день я готовлю и снимаю видеоуроки, проверяю десятки работ детей, терплю непонимание администрации и маты, именно маты и жалобы неадекватных родителей. И в 20.00,почти ослепнув от компьютера, читаю посты , наполненные ненавистью к учителям!!! Хотите поменяться ???? Вперед!!!
Оксана
Для Ирина: Ирина - Вы большая молодец! Но! Поверьте, не все учителя ТАКИЕ!!! К примеру, в нашей школе информатику преподает трудовик, который понятия не имеет об этом предмете, на уроках не делают НИЧЕГО, но задания задаёт, как настоящий учитель. Математик на уроке решает в 5 классе 1-2 номера, а на своём блоге задаёт по 8 - 10 номеров, ➕ дополнительные И + олимпиадные задания! при этом НИЧЕМУ!!! детей не научив, что могло бы им помочь в решении.
Оксана
Для Ирина: В нашей школе не то, что проводят видео уроки, даже никто! ни разу не удосужился позвонить или в Вайбере спросить как дела? что поняли или не поняли. Речь идёт о средних классах. Накопилось очень много негатива. Мало учителей, которые двигаются дальше, нежели чем просто написать в мессенжер задание.
Ольга
Для Оксана: Я теперь понимаю как нам повезло со школой! У нас только параграфы приходят - никто ничего не проверяет. Пусть лучше спят "наши дорогие учителя". Сами решаем математику спокойно, никто не мешает.
Коментувати
родители
Если учителя не будут перегружать детей, то дети, когда придут в школу, не будут их уважать. Унижать, гнобить, доказывать, что ты ничего не знаешь - вот задача учителей! От них должно что-то зависеть, поймите! Как это cмешно и противно!
123
Для родители: О да, если учитель не самоутвердился за счет твоего ребенка, то день прошел зря. Смысл жизни теряется прямо.
Коментувати
НАТАЛІЯ
Я - репетитор по математике. Ученики 8 кл, 10 класс. Школьные учителя просто написали параграфы для самостоятельного изучения и номера заданий. Прекрасное дистанционное обучение!
админу
Для НАТАЛІЯ: Вот просто интересно, почему админ нормальные комменты засвечивает, а учительские с матюками - пропускает?
Админ
Для админу: Мне за это платят. Да и вообще мне нравится когда вокруг мат и минимальное количество "нормальных комментов".
Пш-пш-пш
Браво ,Админ ????????????????
Коментувати
Кулагін
Щоб МОН тепер не просив вчителів не перевантажувати учнів, то спочатку МОН треба було розробити заходи і алгоритм дистанційного навчання без перевантаження учнів, а не виходити тепер з такими пропозиціями, ніби вони все забезпечили, а злі вчителі зловживають становищем і перевантажують учнів! Сволота, а не МОН!
Пильний Педагог
Для Кулагін: Підтримую. Спочатку 48 міліонів проіукали на дистанційне платформу для навчання, а потім просять поширити серед батьків якісь курси від Цитрус. Пропоную ь процювати на платних платформах нічого не пояснюючи.... А тоді бац вчітеля Бяки, МОН умнічки.
Andrian Conrad
Можете на мене наїзжати але крім МОН є ще районні відділи освіти які вимагають звітність!!!І це на місцях таке роблять!Повірте я вже не раз бачив як районні відділи освіти не дотримуються розпоряджень МОН.Помилка МОН в тому,що вони не дають чітке розпорядження.Згадайте лист 1/9-630 де написано що календарні вчитель пише у довільній формі,що наші районні відділи освіти кажуть???Або що його відмінили,або що це лист рекомендаційний.Тому можна не виконувати
Коментувати
Оксана
Для cos :Я, в минулому, також вчитель! І хочу зауважити, що в класі зі вчителем діти поводяться зовсім не так, як вдома. Маю двох менших діток і вони мене, як вчителя не сприймають. В класі є система, авторитет вчителя. А вдома вони не мають тієї уваги. Плюс - це правда, що деякі мої колеги не викладаються своїх уроках (а деякі від слова - зовсім!), але задають стільки!, що дивуєшся, як так можна! Задають, що на своїх уроках НІКОЛИ не давали! А це все падає на плечі батьків! Перевантаження і психологічна напруга вдома іноді неймовірно великі.
Наталия
Для Оксана: Я - репетитор по математике. Согласна с Вами: на уроке - 1-2 задачи. Домой задают много и повышенной сложности задания, о которых даже не заикались. Всегда смотрю классную работу по теме. Учителя сбрасывают обучение на репетиторов. Причем, чапстно тема, на которую отводится по программе 10 часов, проходят за 2 урока. С такими профессионалами репетиторы будут обеспечены работой.
Andrian Conrad
Наталія ви просто робите собі рекламу як репетитор.Ви так все чудово знаєте.Ласкаво просимо у школу викладати,показати учителям як потрібно працювати)
Наталия
Если быя делала себе рекламу, то писала бы хотя бы свой телефон. Как ананимно можно себя рекламировать? Поделитесь технологией, буду благодарна.
Коментувати
Алла
Чому ніхто не думає про здоров"я дітей, які сидять без свіжого повітря та можливості рухатись?
Алла
Як можна давати завдання, не пояснюючи нові теми? Це повинні робити батьки? Самі пояснили, самі проконтролювали виконання. А яка функція вчителя в цій ситуації? Поставити оцінку баткам за якість проведеної роботи? Обсяг завдань дійсно значно більший, ніж тоді, коли діти ходили до школи.
cos
Для Алла: А тепер побачте все на своїй шкурі, яка це важка праця вчити дітей. У вас одна дитина, і ви не можете справитися, а представте у вчителя їх 30. І в кінці винен знову вчитель- то мало дав матеріалу, то багато
Наталия
Учитель обязан выполнять свои обязанности на уроке, а в период карантина - учить, а не делать вид. Сколько халтурщиков сегодня работают в школах. Вижу это на примерах своих учеников, которых обучаю как репетитор.
Віконт
Для Наталия: Який вік вчителів, які не вчать на карантині? І ви часом не пенсіонер-педагог?
Коментувати
Okena
МОН вообще где раньше были? У родителей мозг вскипел не понимая уже на какие ссылки нажимать. Классрум вообще дали 30 минут на сдавание теста, час по биологии пыталась открыть для ребенка пройти тест. Так и не смогли открыть. Ни на мобильном, ни на компьютере не смогли войти. Терпение лопнуло и количество задают такое что мозг взорвется не у детей, а у родителей... В университете на магистратуре было меньше информации чем сейчас в средней школе... Каждый педагог считает что его предмет единственный. Елементарные предметы математика, литература, английский, и история. А вот уже труды, рисование с ангелами пусть рисуют и учат сами безумные создатели системы. И да смешно руханку делать, когда в комнате нет места пройти, не то что исполнять упражнения и фотографировать. Желание собрать недовольных родителей и под Киев закидать яйцами. Но ещё не вечер.
Аліна
Для Okena: А Ви не вчителів звинувачуйте, а міністерство закидайте зразу яйцями! Навіть на сьогоднішній день нема детальних вимог та інших роз’яснень щодо кількості завдань, які дитина отримує з кожного предмета.А положення про дистанційну освіту оновленого зразка 2020 року хтось бачив взагалі?А якою мовою вам присилають завдання з іноземної мови?На якій мові з вами спілкуватись? Десь прописано?Вчителю сказали писати завдання, він і пише. Такщо всі образи -точно не до вчителя.
Коментувати
Margo
Перевантаження дійсно має місце. Нам у 2 класі приходить дуже багато ДЗ. Дитина вже саботує и лише через емоційний тиск можливо щось зробити. Але вчителям байдуже, тому що це буде потребувати в подальшому їх зусиль для надолуження знань. Цим займатися вони не бажають, перекладаючи відповідальність на батьків.
Роман
Для Margo: А у вашої дитини в другому класі скільки вчителів? Максимум два. Так і скажіть своїм двом, що забагато дають завдань. Чому ви тут бруд виливаєте? Звідки дані, що вчителям байдуже? Вони самі про це сказали?
Коментувати
cos
Ага, не перевантажуй учнів, а потім будуть питати вчителів, а чому результати ЗНО такі погані. Тоді МОН нехай відповідає за знання учнів, а вчитель не повинен тоді писати доповідну, чому семестрова оцінка не співпадає з оцінкою ЗНО, і чому низькі знання в учнів.
Наталя
Для cos: дітей треба вчити,а не вантажити,щоб оцінки співпадали ..А взагалі,дітей любити треба,щоб вони розуміли предмет ...а ще вміти методично вірно подати дітям свій предмет....
Коментувати
Вишневський
Деякі учні та їх батьки від будь-якого завданнявже емоційно та фізично перевантажені. Зараз триває робота в незвичайному режимі, з незрозумілими і не визначеими вчасно і чітко вимогами , рекомендаціями( які весь час змінюються) від МОНу . Вона виснажує ВСІХ: і учнів, і батьків, і вчителів АПРІОРІ(і емоційно, і ментально, і фізично).
Вишневський
У незвичному режимі))визначеНими)))
Коментувати
Юзя
Це ж який графік мені має школа укладати? Учні надсилають відповіді на мої завдання коли їм зручно. коли мають час. Це для чого я маю заганяти учнів у чиїсь графіки надумані?
вчителі
Для Юзя: Мало того, що заганяти у чиїсь графіки, так ще робити це "з урахуванням принципу здоров’язбереження, запобігаючи емоційному, ментальному та фізичному перевантаженню учнів."
Коментувати