Школи зобов'язані розробити власну систему оцінювання на карантині

Власна шкільна система оцінювання може відрізнятись від тієї, що існує зараз

Школи зобов'язані розробити власну систему оцінювання на карантині

Під час проведення карантину школи мають розробити власну систему оцінювання.

Про це, відповідаючи на запитання учасників Онлайн конференції «EdCamp 2020», сказав голова Державної служби якості освіти Руслан Гурак.

За його словами, власна шкільна система оцінювання може відрізнятись від тієї, що існує зараз.

«На момент карантину кожний заклад освіти зобов'язаний розробити власну систему оцінювання, яка може відрізнятися від тієї системи, що існує на сьогоднішній день. В Абетці для директора, яка розміщена на сайті Державної служби якості є кращі практики, як розробити таку систему оцінювання. Будь ласка користуйтеся і розробляйте такі системи оцінювання, які ви вважаєте за потрібне», - сказав голова Державної служби якості освіти.

Освіта.ua
14.04.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
N
"Абетка для директора" це рекомендації до побудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладі загальної середньої освіти. А в ЗУ "Про повну загальну середню освіту" (п. 4 ст. 17 Оцінювання результатів навчання учнів та їх атестація) сказано наступне. " За вибором закладу освіти оцінювання може здійснюватися за власною шкалою оцінювання результатів навчання учнів або за системою оцінювання, визначеною законодавством. У разі запровадження закладом освіти власної шкали оцінювання результатів навчання учнів ним мають бути визначені правила переведення до системи оцінювання, визначеної законодавством. Річне оцінювання та державна підсумкова атестація здійснюються за системою оцінювання, визначеною законодавством, а результати такого оцінювання відображаються у свідоцтві досягнень, що видається учневі щороку у разі переведення його на наступний рік навчання." Тобто не "школи зобов’язані", а за вибором закладу. Погано, що навіть високопосадовці не дотримуються законодавства.
Петро
Для N: Хтось комусь щось сказав на якійсь конференції... Ми ж не будемо в своїй діяльності користуватись чутками. Нема наказу, закону - вибачте, це просто пустопорожня балаканина.
Коментувати
ДепартаментДюсолей
Педагогічній спільноті пора створити свою окрему профспілку, а тій профспілці, що зараз є висловити НЕДОВІРУ! Ну невже педагоги і далі хочуть бути заручниками цих невігласів з МОН і танцювати під їхню дудку, як це робить зараз "кишенькова" освітянська профспілка? Коли вже в педагогів прокинеться власна гідність???
Родион
Для ДепартаментДюсолей: Яка недовіра? Пишіть заяву і виходьте з профспілки. А ті хто залишився нехай платять на премії та застілля працівникам відділу та наближеним директорам.
ДепартаментДюсолей
Для Родион: Функція профспілки не тільки отримувати премії і влаштовувати застілля, але і захищати інтереси педагогічних працівників! Дивно, що ви цього не знаєте. А може ви і є тим, кому ми платимо лише на премії і застілля?
Коментувати
Татьяна Олег Мезиновы
У мене вже давно розроблена власна система оцінювання. Питання: «Школи зобов’язані розробити власну систему оцінювання на карантині для всієї школи, чи кожен вчитель для свого предмету?» Під час карантину умови викладання і перевірки знань учнів, з кожного предмету - відрізняються. Потім ми заповнюємо журнали – ставимо бали від 1 до 12 балів. Але будуть учні, які не пройшли курс дистанційного навчання…. Я хочу почути конкретні відповіді і рекомендації, хоч би на наступному тижні від МОН... Наприклад, дистанційне навчання закінчується у відповідності до структури навчального закладу – це приблизний термін, 27 травня. Вчителі розробивши власні критерії оцінювання, приходять до навчального закладу, у відповідності до загального графіка (не порушуючи карантин, отримавши перепуски), для заповнення класних журналів. Учні , які не пройшли дистанційне навчання з поважних причин, згідно графіку, передають роботи вчителю для перевірки. До 5 червня всі журнали, табелі, свідоцтва, повинні бути заповнені і переслані учням до 11 червня. З 12 червня ідуть всі у відпуску. Виключенням можуть бути класні керівники 9 і 11 класів. Або, щось в такому дусі. У мене питання: в 11 класу вже закінчилось викладання предмету «Захист Вітчизни», так є практичні заняття – «Навчально-польові збори» (18 год.) - їх проходити теж дистанційно. Я, не вчитель «Захисту Вітчизну», але задавав таке питання – керівництво області не знає відповіді. На початку травня закінчується викладання уроків в 11 класі, згідно календарного планування, що вчителям далі робити. Як все заповнювати в класні журнали (при умові збільшення годин чи зменшення годин, через карантин)?
Віконт
Для Татьяна Олег Мезиновы: Ви задали надто складне запитання для таких "тендітних і ранимих" душ в МОН! Майте совість! Вони вміють хіба що класно сос....ти і лизати! А ви хочете від них критеріїв оцінювання на карантині!)))
Коментувати
ДепартаментДюсолей
Пора писати петицію Президенту про ліквідацію всіх Методичних відділів, різних інститутутів змісту і якості освіти і т.д., оскільки НІЯКОЇ користі в складний час карантину ми від них не отримали! Всі кошти, які йдуть на утримання того "непотрібу" хай направлять на куди корисніші освітянські програми і потреби!
Родион
Для ДепартаментДюсолей: Не отримали і хорошо - краще ніж отримали б муру якусь, а потім ще й відписуватись потрібно.
ДепартаментДюсолей
Для Родион: Чисто плебейський менталітет! Анархія нехай і далі процвітає!))
Коментувати
Іван
Люди.Хто знає навіщо сидять купи методистів та управлінців з баснословними зарплатами? Що вони роблять нині?
Родион
Для Іван: Почекайте, буде і в них робота: школа розробить систему оцінювання, а методист перевірить, вкаже на недоліки: тут переробити , тут допрацювати і т.д.
Зачем?
У меня такой же вопрос- зачем отдел образования в ОТГ на 5 школ?
Коментувати
JUS
Боже яке чудо, все на школи, все де хоч трохи відповідальності на вчителів. Методисти і вся інша братія навіщо?
Родион
Для JUS: А Ви не пробували в них запитати: навіщо вони і "вся інша братія" ?
Коментувати
учитель
Одне запитання. А річне оцінювання - це теж буде своє власне оцінювання? У 9 та 11 класах, оцінки теж будуть виставлятися у свідоцтво по принципу, хто що поставить? Я розумію так. Кожна школа виконує освітню програму. 2,5 місяця це теж виконання освітньої програми, змінилася тільки форма надання знань. Перейшла з очної у дистанційну. Решта все повинно бути на своїх місцях. Чому ви не розробили шаблон електронного журналу. Ідентичний паперовому журналу. І не треба щоб він був у класного керівника. Кожен учитель має вести такий журнал по свому предмету. А на кінці навчального року, здати завучу. Ви дуже поганої думки про українських учителів. І нажаль ви це демонструйте у всіх на очах.
Olga
А давайте заставим каждого учителя разработать собственную систему оценивания и отслать нашим керманичам на проверку. Пусть ответят каждому с комментариями.
Тая
А що ще потрібно робити школам? А чим займається МОН під час карантину? Фантазує на тему кого як назвати, кого експертом, кого іноватором? Неначе МОНи подуріли! А Закони для кого пишуться? Так аби було?
ДепеартаментДюсолей
А решті навчальних закладів (ліцеї, коледжі, інститути і університети) не потрібна власна система оцінювання?
Ігор
А для чого придумувати велосипед якщо він вже є в критеріях оцінювання навчальних досягнень? Крім того всеодно ці розробки потрібно буде переводити в систему критеріїв 12 балів. Це щоб вчителі мали більше роботи?
Тася
Для Ігор: А як же.? Хіба вчителі багато працюють? Школа-це ж не МОН. Там напрягу зовсім немає, тим паче на карантині. )) А не краще було б звести оцінювання на "залік" та "не залік"?
Коментувати