![]() |
Не має учитель права на помилку в оперуванні теоретичним матеріалом, передбаченим для його учнів |
Володимир Бєлий: учитель має право на помилку?
Автор: Володимир Бєлий, екс-заступник директора з НВР, фізико-технічний ліцей м. Херсона.
Учитель має право на помилку?
Це дивлячись про що йде мова.
Не має учитель ніякого права на помилку в оперуванні тим базовим теоретичним матеріалом, який передбачено для його учнів.
Саме тому, наприклад у Франції, вчителя, який сертифікований як вчитель базової школи, жоден заклад старшої ланки не може взяти на роботу доти, доки той не отримає ще й ліцензію працювати на цьому, вже ліцейському, віковому рівні.
Чим дорослішим стає учень/студент, тим складнішим у науковому сенсі змістом має займатися.
Звертаю увагу до ось цього матеріалу Олега Орлянського з тієї ПРОСТОЇ і НАДВАЖЛИВОЇ для нації причини, що більшість членів групи, яка працює над підготовкою проекту «Профіль українського вчителя нової української школи» (стосується в основному представників педагогічних університетів та ІППО) на пропозиції, спрямовані до підсилення вимог до вчителя щодо рівня його теоретичної підготовки, реагують як на такі, що не варті уваги.
Дякувати долі, маємо завдяки поганому суспільно-життєвому сценарію (коронавірусна пандемія) нагоду запобігти на майбутнє ще гіршому.
Вже з царини науково-освітньої «вірусності» вітчизняної освіти з причини зростаючого засилля некваліфікованих випускників педагогічних університетів/факультетів, бо щонайкраща суто педагогічна майстерність використання навчального часу, але через науково хибний зміст стає ще гірше ніж відсутність освіти (читай про рагулів та ефект Даннінга-Крюгера).
Освіта.ua
14.04.2020