МОН реформує систему зарплат учителів

МОН планує оптимізувати надбавки вчителям у сторону збільшення окладу і зменшення надбавок

МОН реформує систему зарплат учителів

До кінця квітня Міністерство освіти має розробити концепцію реформування системи заробітних плат вчителів. Про це в інтерв'ю Українській правді. Життя сказала міністр освіти і науки Ганна Новосад.

За її словами, будь-які зміни мають мати під собою фінансове підґрунтя.

«Ключове, на чому базуватимуться майбутні зміни по заробітній платі, – це оптимізація надбавок у сторону збільшення окладу і зменшення кількості надбавок. І почнемо ми з надбавки за престижність праці, яка однією з перших має бути інтегрована в оклад. Оті граничні 30%, які виплачуються як надбавка, мають перейти в оклад заробітної плати», - сказала міністр.

Також вона розповіла про проблему невистачання субвенції на покриття заробітних плат у деяких регіонах.

«Перша причина у поганій мережі шкіл, небажанні місцевої влади працювати над тим, аби дійсно школи були більшими, аби у них була достатня наповнюваність класів. Їм просто не вистачає грошей, оскільки їхні фактичні видатки не сходяться з тими, які їм розрахувала держава. Як це працює? Ми розраховуємо освітню субвенцію з тих коштів, з яких платять зарплату відповідно до формули розподілу.

Вона серед інших критеріїв враховує щільність населення, кількість учнів. Відповідно до неї ми нараховуємо кошти. Дуже часто, особливо в тих областях де багато маленьких шкіл, де фактична наповнюваність класу менша, аніж розрахункова, тому і не вистачає коштів», - зазначила Ганна Новосад.

Вона повідомила, що це є системна проблема в окремих регіонах.

«Ми щороку йдемо назустріч і робимо перерозподіл освітніх субвенцій, щоб покрити цей дефіцит, але у тих областей, в яких нормальна мережа шкіл і в яких фактична наповнюваність збігається з розрахунковою, у них таких проблем немає. Із держбюджету ми виплачуємо дві частини зарплати: оклад, а також престижність. Завжди проблема є з престижністю», - сказала міністр.

Вона наголосила, що з держбюджету держава платить 25% за престижність, а гранична її межа – це 30%. Дуже часто на місцях платять тільки 5%, хоча отримують з бюджету 25%.

«А все, що зекономили на вчителях, місцева влада направляє на матеріальні поліпшення чи інші потреби. Вони важливі, але все-таки це кошти на зарплату.

І, власне, тому та концепція реформування зарплати, яку ми зараз розробляємо, базується на тому, що нам потрібно уніфікувати надбавки з однією важливою метою: вчитель не має залежати від маніпуляцій із нарахуваннями на місцях», - наголосила Ганна Новосад.

Освіта.ua
27.02.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
сова
Краще нехай скасують премії для вчителів, які знаходяться в руках директорів. Вони замовчують інформацію про це. Розпоряджаються цими коштами на власний розсуд. А вчителі і так цих премій не бачать. Дирекорська солідарність?
Андрій
Для сова: Краще поміняйте свого директора. У нашій школі розмір премій обговорюють на нараді при директору, ні для кого це не секрет. Відділ освіти направляє певну суму на школу, а ми самі, не директор, ділимо по справедливості. Якщо є досягнення у роботі (місця в олімпіадах, конкурсах і тд), отримують більше, якщо немає, ну не всі можуть бути призерами чи переможцями, але люди працюють і добросовісно виконують свою роботу-отримують трішки менше. Але всі із преміями. Все залежить від порядності адміністрації.
Коментувати
Сусід Сусід
якою треба бути, щоб спочатку подати закон де куча доплат, 40% за позакласну роботу, а тепер говорити про реформу оплати праці. спочатку розповідати про 30% а тепер 25 за престижність. перегляд формули фінансування малокомплектних шкіл і знову про закриття. хто як не село согодні наповнює бюджет. і останнє де наукові дослідження по підвозу дітей до опорної школи і якістю знань. де ці дослідження. депопуляція держави. зелений фашизм
М
В мене до всіх питання,особливо до вчителів-батьків,діти,яких зараз ходять в школу,постійно чути:зарплати малі,важко працювати,чому Ви батьки-вчителі,не говорити,що школа -12 років,вас-це не цікавить,чи Ви думаєте від того освіта кращою- стане?(думаю буде так:те,що вчили 11 років,розтягнули на 12),ЗНО укр.м.-діти здають- це все потрібне,в житті пригодиться?(візьміть питання,прочитайте-хто не читав),а Авраменко-заробляє гроші,а ми і наші діти за правописом-не встигаємо,чому Ви не говорите:класи великі-не можливо все встигнути пояснити,чомуВи-батьки-вчителі,не думаєте про майбутнє своїх дітей,тільки зараз про зарплату,а -те,що зараз в освіті-це майбутнє-наших дітей.Я вчительки,молодших класів,запитала:навіщо-те лишнє вчити(я про звуковий аналіз,поясніть,ще Ви мені,для чого-це,після якої букви і оті риски, кружечка,може я нарешті зрозумію?)-це дурним забивання голови,кажу говоріть,за це ,вона мені:ніхто нас-не слухає.Зараз як я- це все читаю,як вас слухати,якщо Ви тільки про гроші,а що в школі відбувається-мовчите,між собою поговорили і тишина ,а за пару гривень(то,що писали,молодим виплатять гроші)-Ви горлянки згідні один одному-перегризти.
Фуфа
Для М: от бідолаха! Накипіло в тебе!
М
Для Фуфа:в тебе не -кипить,через таких як ти і таких,хто згіний(+1),маємо таку освіту і таку Україну.Якщо не маєш по темі,що розумне відповісти-помовчи.
Фуфа
Для М: яка смішна істота! Не шукай кицю в темній кімнаті, бо її там може і не бути!
Коментувати
ВК
Чергова маячня "Вона наголосила, що з держбюджету держава платить 25% за престижність, а гранична її межа – це 30%. Дуже часто на місцях платять тільки 5%, хоча отримують з бюджету 25%. «А все, що зекономили на вчителях, місцева влада направляє на матеріальні поліпшення чи інші потреби. Вони важливі, але все-таки це кошти на зарплату."... Аби хоч трішки Новосад думала головою та знала законодавство, то б не ляпала, що попало... Кошти субвенції на зарплату можна кудись спрямувати лише в кінці року, коли повністю виплачена заробітня плата і є залишки. І ці кошти як правило НЕ СПРЯМОВУЮТЬСЯ на заклади освіти, а використовуються як завгодно, якщо місцеве фінуправління дає добро.
Ірина
Учителиць, які голосували за зелених, вітаю із черговим "покращенням"! Ви це зробмли разом!
К
Для Ірина: Ми зелені-це зробили разом,а Ви ,не-зелені,чому такі обурені,Зеленський вам чим не вгодив,працює людина з минулої влади,а при минулій освіта була найкраща,а-це продовження, реформа.
Местный
Для К: минимум не угодил тем, что человек с прошлой власти тут работает.
К
Для Местний:може-це для тих,хто був за минулу владу,не було обідно.Взагалі,я також-проти і Новосад не одна з минулої влади.
Коментувати
Світлана
Хіба відміняли закони про роботу на пенсії? А дружин-пенсіонерок замдиректорів, котрі у НОРМОВАНИЙ робочий час займаються ЧИМ завгодно, теж переводитимуть на контракт?
Валентина
Для Світлана: Пані Світлано, не хвилюйтеся дуже--прийде час і Ви також станете пенсіонеркою. У деяких селах взагалі не вистачає вчителів, тож без роботи не залишитися
Коментувати
ВК
Безграмотність і непрофесійність очільниці МОН просто вражає. Зедепутати у січні прийняли закон, який станом на сьогодні так і не підписаний гарантом. Тобто НЕ НАБРАВ ЧИННОСТІ. Рівень прописаних норм в законі нижче плінтуса. До того ж окремі вимоги закону, яким так хизуються неуки з МОН, наприклад, щодо примусового переведення з 01 липня працівників на строкові угоди СУПЕРЕЧАТЬ усім існуючим законам. А ще зедепутати умидрилися законом заборонити ліцеям приймати дітей до 1-4-х класів. ПОЗОРИЩЕ, а не МОН, оскільки саме ці горе-фахівці готували зміст закону. Але нічого дивного, що ще може зробити пані Новосад, яка навіть немає української вищої освіти та щось здобула там у Нідерландах у ВНЗ на кшалт нашого приватного Відкритного міжнародного університету розвитку людини "Україна".
MetallicA
Для ВК: Весь цей ідіотизм ще почався за влади Порошенка, а ці його подовжують. Хто ж знає, що у міністрині навіть ВИЩОЇ ОСВІТИ НЕМАЄ!!!! Як вона , та І ЯКЕ ПРАВО ВОНА МАЄ займати таку посаду?! Скоро, за таких умов праці, нікому буде і дітей навчати, бо всі вчителі підуть зі школи. Немає грошей на з/п вчителям?! Нехай методистів з методкабінетів скоротять! Для чого вони взагалі там! Або заступників директора, яких 5 , а нічогісінько не роблять! Згодні зі мною?
ВК
Метод кабінети, так само як і відділи, управління чи департаменти освіти це взагалі зайва ланка в еволюції. Звідки в закладах освіти 5 заступників питання до директора. У штатному розписі чітко визначена кількість таких посад. Для чого ділити ці ставки навпіл чи ще якось я теж не розумію. А міністерка займає цю посаду завдячуючи особам для яких все "какая разніца ліш би чєловєк бил хароший"
gd85k5
Не "какая разніца ліш би чєловєк бил хароший", а с Гончаруком чпокалась 4 года.
Коментувати
Синеок
Пані Новосад, досить реформувати ! Пора починати працювати. Ви коли - небудь щось робитимете- не скорочуватимите, не атестуватимете, не сертифікуватимете , не відмінятимете.... Забезпечте , хоч рік спокійну роботу.
Галинка
А вихователі не люди? А кому платять 30 відсотків ? Максимум 5 і то якщо повезе....
Петя
Новосад така ж далека від освіти, як Земля від Бетельгейзе. Тому не чекайте від її перебування в посаді чогось корисного. Нехай квартиру свою приливає... Безсоромна, тупа нікчема.
MetallicA
Для Петя: Нехай спершу вищу освіту отримає! Міністерша ж бо без освіти! Сором! Нехай здобуде вищу освіту, попрацює у школі років 10 на 3, 500 тисячі, як більшість учителів, а потім думає, "мережа шкіл погана", чи ні!!!
Коментувати
Василь
Де є ті 30%????На місцях з тих 20 % забирають повним ходом від вчителів і залишають від 10 до 5%.І пояснюють свою вакханалію тим,що її розмір залежить від кількості дітей в школах. Чому міністерство не контролює цей процес????З теперішніми технологіями це не важко перевірити. Городенківський район, Івано-франківська область.
Местный
Другими словами девочке не хватает на ремонт в квартире за 1 млн и на новую машину. Поэтому ужимаемся, коллеги, и сокращаем свои расходы. Всё на благо управителя.
Анатолий
Для Местный: ты дурак или да?
Петя
Він все вірно написав. А ти лизожоп чи лизожоп?
Коментувати
Анна
Харків. 5 відсотків за престижність... Боюсь думати, де інші... Вибори.
Валентина
Для Анна: там де і підвищення на 9% окладів з 1 січня
Марина
Маріуполь. 20-30% відсотків постійно виплачують, з 1 січня 9% нарахували.
Коментувати
Переживайко
Хай реформує, а то вже думав петицію підписувати). І не в підручниках справа. Не потрібно їх замінювати. Справа в контролі знань учнів...з самого малку...
М
Для Переживайко: підручники потрібно доопрацювати і повинні зробити-ці вчителі,які що день працюють з підручниками,а не люди,які від шкільної освіти далекі і ніякі заграничні експерти.
Коментувати
зоряна
Новосад в отставку..
К
Для зоряна: а з вчителями контракт,може тоді,щось в школі поміняється в кращу сторону!
Коментувати
переживайко
ай молодець, така молода і такі думки серйозні...можна й без реформи ваше прагнення реалізувати простим наказом, закріпивши 30 %. І не називати це реформою. Ви повинні змусити їх слухати Вас і платити з 1 січня 2020 оті 25%.
Вчитель-КА
Для переживайко: 100% согласна . И как раз отразится на доплате за стаж и кл.руководство плюс тетради.
Коментувати
Сім раз відміряй
Пані міністр, що означає вираз- погана мережа шкіл? Це ж демографічна біда, об‘єктивна річ . Не виправдання закриття шкіл. Ми мусимо Кожній дитині надати якісну освіту!! Про оплату праці- надбавки відміните, а зарплата залишиться старою. ВСЕ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД НАЯВНОСТІ КОШТІВ!!! І друге, у всьому світі є стимулюючі доплати. За стаж, за кваліфікацію, за успіхи...
unforgiven 2
Несправедливо! Свою зарплату підвищила в 10 разів, без будь-якого "фінансового підґрунтя". А вчителям лише пропонує реформувати зарплати, і то - понизити.
Сергей Лимонов
ЗЕ-обіцянки :Прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що задеклароване зростання ВВП на 40% за 5 років є "абсолютно реальним результатом, але для цього треба буде добре попрацювати". ЗЕреалії : Як повідомляв УНІАН, зростання реального ВВП України в четвертому кварталі 2019 року, у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року, становило 1,5%, сповільнившись з 4,1% в аналогічному вираженні кварталом раніше. Дані про зростання економіки за минулий рік загалом наразі не повідомлялися.
Сергей Лимонов
У перекладі на людську мову з тарабарсько-бюрократичної - найближчим часом знімуть доплату за стаж - а оклад підвищать по мірі наповнення бюджету! Тобто після дощика - в четвер!