Новий закон про середню освіту: ЗНО у 9-му класі

Новий закон «Про повну загальну середню освіту» розширює базу застосування незалежного оцінювання

Новий закон про середню освіту: ЗНО у 9-му класі

Новий Закон України «Про повну загальну середню освіту», що ухвалений українським парламентом 16 січня 2020 року, розширює базу застосування зовнішнього незалежного оцінювання у ланці середньої освіти.

Зокрема, одна із норм закону передбачає, що ЗНО у майбутньому стане однією з форм оцінювання результатів навчання, здобутих учнями на рівні базової середньої освіти.

Школяри, які завершуватимуть здобуття освіти у 9-му класі, проходитимуть державну підсумкову атестацію у формі незалежного оцінювання.

Результати ЗНО учні зможуть використовувати для зарахування до ліцеїв та інших закладів освіти, що забезпечують здобуття профільної середньої освіти.

Перелік навчальних предметів, з яких буде проводитись зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання учнів 9-х класів затверджуватиме Міністерство освіти і науки.

Разом з тим, перехідними положеннями нового закону передбачено, що державна підсумкова атестація учнів, які завершують здобуття базової середньої освіти, може здійснюватися у формі зовнішнього незалежного оцінювання з 2027 року. До 2027 року запровадження ДПА у формі ЗНО можливе за рішенням Міністерства освіти і науки.

Освіта.ua
16.01.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
unforgiven 2
У прийнятому законі немає жодної статті, яка захищає учителів. Лише безмежні права учнів та працівників служби аудиту.
Татко
Для unforgiven 2: Поплач, поплач, суч
Коментувати
Игарек
У меня логика посредственная и я больше ориентировался на интуицию во время ЗНО и набрал 170-180. Поэтому поверьте , если человек действительно умный и талантлив для него набрать 180-200 балов на ЗНО не составит никакого труда. Поэтому те, кто сдают не нойте, что тяжело и адекватно оцениваете свой уровень знаний, а родители не верьте , что ваших детей кто-то хочет завалить, просто дети на большее не способные . И говорить о запутанных вопросах здесь не катит.
Мама і учитель математики
ЗНО - це найкраще, що зробило наше МО за всі 40 років моєї педагогіної діяльності і для моїх учнів, і для моїх власних дітей. Вступ до ВНЗ зі ЗНО для нормальної дитини - вступ без хабарів, куди бажаєш, хоч, звичайно, за знаннями. Це факт! І, вреті решт, доки ми будемо давати дипломи за гроші? Щоб потім кричати про некомпетентність у всіх сферах і галузях. Дуже прошу вибачення у батьків не здібних до навчання і лінивих дітей, але ЗНО хоч трохи дало дорогу розумним
Я - головка від часів Зоря
Для Мама і учитель математики: Через таких похилих смердюхів як Ви, я купив диплом і маю престижну роботу, і математика це самий безглуздий і непотрібний предмет, загалом, як і Ви
Галина
Отомстил за все неуспехи и неудачи в школе.А купленный дипломчик не прибавит умений,ума и т. д,что отличает умного от хитрого,вороватого лгуна.А математика-предмет который ум в порядок приводит,ну конечно если ум есть.А в престижность работы не верится,поскольку там не смогли проверить достоверность диплома.Видно на работе даже интернета нет.Работай хотя бы на пользу себе.
Я -  головка від часів Зоря
Для Галина: В школі я таких як твоя доця мав по три за тиждень, і бив таких як твій син, і закривав в туалеті, абсолютно все одно на твою вчительську думку, не розчулила мене, 45 річна розлучена невдаха(
Коментувати
Logic Power
Блин, почему я не сейчас в школе. Я выпуска 2000г, и представьте - с 5 до 11 класса мы каждый год!!! сдавали экзамены в виде нескольких предметов. И это вам не фуфловое ЗНО, где предлагают варианты ответа и если ты бывал на уроках хоть иногда и слушал в пол уха, то проходные 100 точно наскребешь. Мы учили билеты и отвечали их полностью из головы! А письменные задания - о ужас - были все открытого типа, ответ надо было найти самому! Если вы так плачете о сдаче ЗНО, то мне страшно, какие сухофрукты в головах у нынешних детей.
unforgiven 2
Для Logic Power: Відповісти на 2 питання екзаменаційного білету і розв’язати задачу набагато легше, ніж працювати над 30-40 тестами ЗНО, значна частина яких містить навмисно заплутане формулювання.
Logic Power
Я в прошлом году ЗНО сдала, и вполне успешно. Я понимаю, о чем говорю.
Тетяна
Каждый раз было 30 вариантов математике со стандартными заданиями, которые легко было перерешать заранее. Эти ежегодные экзамены давали возможность повторить весь материал за год, но сложного там ничего не было. Даже в устной геометрии. Выучил билеты заранее и сдал. ЗНО тоже не сложно, но по времени это сложнее (больше заданий), и заранее никто условия не знает. Кстати дают выбрать ответ только в части заданий. Много на одних тестах не наберешь.
Коментувати
Сонцезайчик
Зно потрібне,.тому що видно хто вчиться ,а кому оцінки ставили за красиві очі, або бабуся зауч школи. Але треба щоб тести були строго по програмі , а то там є такі запитання що в підручнику ніде не згадується. Тоді без репетитора здати добре не можна. І треба щоб учителі були зацікавлені в гарному результаті. Бо вони кажуть,що зно то ваші проблеми, а у нас програма. І треба щоб обов’язково вчителі спочатку здавали зно тоді було б видно чи здатні вони чомусь навчити учнів. І щоб усім було видно результати. А то прийшли відбули гроші отримали а зно то ваші діти проблеми. Знаю не один випадок коли дитина надіялась на знання які їй надавав учитель а в результаті до тестування вона не була готова. І провал... А в атестаті відмінно. А в загальному зно це добре. Бо дитина раз проходить через нервування і стрес. А раніше треба було ще здавати екзамен при поступанні. І не завжди дійсно розумні діти мали можливість вчитися у виші. Бо не було грошей щоб заплатити. І ішли в ПТУ.
студентос
у коментаріях повний хаос, гидко читати. лишайте свою нікому не потрібну думку при собі, або шукайте реальні способи щось змінити.
М
Для студентос: реально можна змінити,а Ви думаєте,що тут пише,хтось читає?Для чого сайт "освіта"-пише і ще можна залишати коментарі,вони там в міністерстві освіти для чого і ск. Їх там є,що зробили для покращення якості освіти?Я вже це писала в коментар’ях.Це я пишу,які зміни можна зробити взагалі для освіти.По перше:що б я зробила: ЗНО з укр.м.-поділила ,на кому потрібно для майбутньої професії і на кому-ні.Кому потрібно(напр.філологія) ,нехай здають теперішнє ЗНО,а кому-ні ,то писати диктант,людина повинна бути грамотна,а не ту дурь ,питання там прочитайте. В школі краще повинні вчити анг.м.(іноземні мови),вчителі вимови не знають,вже не говорячи про учнів-це не про всіх вчителів,але так не повинно бути.Підручники перевірити,багато в них помилок(напр.для 3 класу анг.м.на двох сторінках -8 помилок),ск. грошей на це все виділяється,відповідальності ніхто-не несе.Правопис нарешті вже зробити,а не міняти кожні 5 років,зробити його легшим,а не для забивання голови.Класи зменшити до 20 учнів, а не 30 і більше (в міських школах),а не закривати сільські. Що саме головне Новосад відправити працювати в сільську школу ,щоб до неї добиралася за кілька кілометрів,як деякі діти добираються,аГриневич-на пенсію в примусово порядку(дальше від освіти),бо дальше каламутить воду.І саме головне всі в міністерстві ,нехай напишуть ЗНО з Укр.м.,а тоді нехай від дітей вимагають!
Ната
Я так розумію, Ви входите до множини тих, кому українська мова не потрібна (сужячи зі стилю написання і к-сті помилок)
М
Для Ната:Ви дуже погано розумієте,подивіться який Ви написали текст,а який я.Де я написала ,що мені укр.м.-не потрібна? Я знаю ,укр.м. важка і її потрібно зробити легшою,батьки-дітям наймають репетиторів,колись таке було.ЗНО з укр.м.,які там є питання-вони всім в життя де можуть пригодитися?Правопис міняють і міняють,не знаю чи в ін. країнах таке є?За кількість помилок(в інтернеті не один тиждень обговорювали),напишіть до Новосад ск.в неї їх було-вона міністр освіти.Не всі мовознавці і ними не будуть,а так як Ви пишете,то Ви напевно вчитель укр.м. і боїтеся за свої уроки.
Коментувати
спец
Про ЗНО після 9-го класу балакають давно, та переносять, переносять рік запровадження. Скоріш за все, при теперішній владі не запровадять, бо його результати покажуть (якщо не сфальсифікубть, як все інше) страшну картину. Не запровадять!
М
Для Саша Олексійко:Це про Польщу.Не буду говорити за минулі роки,але 2019р.(минулого року)точно потрібно було здавати Матуру(так як в нас ЗНО).Минулого року пройшла освітня реформа,багато поляків своєю освітою не задоволені.
Коментувати
Галина
ЗНО не є чимось особливим для дітей мислячих,вони зорієнтуються,як краще підготуватись,належне вивчать і здадуть, навіть оберуть спеціальність,проблема в розумінні вивченого, щоб знання були якісні. Треба прибирати зі шкіл зубрилівку.
Геннадий Плешаков
Для Галина: А хто в школі заставляє зубрити? Не хочеш вчитися - не вчи! І батькам своїм скажи, що ти не вчишся. Щоб вони на тебе ставку не робили...
Татко
Для Геннадий Плешаков: ТИ просто похилий самець, давай суч, не стримувати себе, жалійся і плач
Коментувати
Вадим
Самое интересное что эти тесты на ЗНО и вообще школьную программу создают люди которые вообще не знают что детям в этом мире пригодиться а что нет. Учителя сами не знают где все то что в программе пригодиться детям в жизни. А ЗНО это вообще безсмысленная штука, он показывает способность запоминать, а не знания школьника.
Петро
Для Вадим: Прям стесняюсь спросить: а какие люди ЗНАЮТ, что детям в этом мире пригодится?))) И ВНО, кстати оно, а не он. И что такое знание? Что такое способность на ваш взгляд? И причем тут умения? Попробуйте для себя ответить на эти хотя бы вопросы.
Olga
Для Вадим: А ты знаешь, какие знания могут пригодиться тебе уже завтра?
Грінченко
Нет, но я знаю какой отвратительный ужин ты готовишь своему мужу, и знаю что в постели ты как доска
Коментувати
Марина
Министра образования и ее замов посадить писать ЗНО, и посмотреть сколько баллов они наберут. Тесты по ЗНО это полный бред, где они слова набрали, которые уже не используют. Я взрослый человек и не всегда могу ответить, а дети тем более. Тесты предуры писали. С такими министрами вообще образования не будет.
Богдана
Для Марина: якщо чесно я тільки у 8 класі але зараз вже можна пройти онлайн тести ЗНО і у мене вийшло 2 бала з 20питань це по математиці, а по мові я взагалі мовчу ДУЖЕ ВАЖКО. Я зараз вже думаю як я маю здати ДПА і ЗНО, там справді важко. Можливо що я буду краще вчитися і в майбутньому мені буде легше але тут і думається про психіку дитини яка не спить і ДУЖЕ переживає коли здає, а те що пишуть що корупція з малих років, то таке враження що та люлина в школі наколи не списувала. Я в школі також таказала щоб дати всім у міністерстві написати його, але хто послухає дитину? Якщо до 16 або 18 моє слово еічого не значить????
Olga
Для Богдана: Вчись, дитинко, і буде легко. А ти хочеш, щоби на ЗНО кольоровими олівцями квадратики розмальовували?
Anonim
Для Богдана: слово значить не від віку, а від цінності слова і носія цього слова. ЗНО це найкраще що було в освіті за останні 30 років. Я в 2010 здавав зно і нас дуже лякали ним. ЗНО найкраще показує чи ти знаєш шкільну програму, в більшості випадків вчителі одним учням занижують оцінки, а іншим завищують і ЗНО показує хто є хто. Було б добре якби ще скасували важливість балів атестату, тому що це намальовані під столом цифри і в більшості випадків вони не відображають дійсність, а вплив для абітурієнта мають великий. Усі завдання ЗНО це ті ж завдання зі шкільної програми. Якщо для тебе вони важкі то або ти їх не вчила, або твій вчитель некомпетентний і тобі просто так малює оцінку. Значить або потрібно міняти вчителя, або шукати репетитора. Якщо дитина не спить через екзамени то вине не ЗНО, а сама дитина, яка не вчиться, та не ділиться проблемами з батьками. А лише чекає коли "воно саме пройде"... Це якраз називається "доросле життя" - вміти вирішувати проблеми
Коментувати
LPT
Что мешает ввести это ЗНО с будущего 1920-21 учебного года? Нынешние 9-тиклассники уже смеются: "А мы ДПА спишем - говорят - нам старшеклассники рассказали, что так можно. Учителя делают вид, что ничего не замечают." Долго ещё это позорище продолжаться будет? А потом вопли - ой, у нас коррупция, воровство! Так, сами же детей с молодых ногтей к этому приучаем.
Марина
Для LPT: ))) А в нашей школе многим девятиклассникам решения ДПА диктовали сами члены комиссии. Типа, чтобы не портить рейтинг школы. Так что, действительно, приучаем детей к обману...
Ріта
ЗНО не має нічого спільного зі шкільної програмою, принаймні згідно того, що бачать діти по українських підручниках з англійської мови. Без репетитора або спеціалізованого закладу не здадуть. Українська мова має багато непотрібний складних речей з мовощнавства, які не потрібні дітям, що пов’язиватимуть своє майбутнє з будь-якою професією, окрім фізіології. Українська література, шкільна програма має охоплювати тільки найяскравіших своїх представників, а не всіх вкючно коли жегився, народився, іт.д.(крім філологів, яким це потрібно для професії, у людини може бути уподобання -фізика і чхати він хотів на твір про якогось нещасного селянина, але може бути генієм у своїй справі). Раніше екзамен з мови це були диктатор на грамотність та твір, зараз стилістична на рівні філологів 3 курсу. Схаменітья! Діти є різні. Не робіть з них універсальний солдатів. Дайте майбутньому медик твір-роздуми, біології ті хімією, заберуть математика, амер.досвід тут недоречний.
Учениця
Для Ріта: ВАМ " ВІДКРИТА ДОРОГА" ДО ШКОЛИ, БАЖАНО ВЧИТЕЛЕМ УКРАЇНСЬКОЇ, ОТО ВЖЕ " НАВЧИТЕ" ДІТЕЙ. " АПЛОДУЮ".
Коментувати