Учителі зі стажем до 10 років отримають по 21 тисячі грн

Загалом передбачається, що додаткову виплату отримають майже 74 тисячі освітян

Учителі зі стажем до 10 років отримають по 21 тисячі грн

Зарплати всіх освітян у новому році мають зрости на 9%, а молоді вчителі наприкінці року отримають додаткову виплату. Про це йшлося на урядовій прес-конференції, присвяченій презентації Державного бюджету - 2020.

Зокрема, шкільні вчителі, які мають стаж роботи до 10 років наприкінці наступного року отримають виплату у розмірі 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб станом на 1 січня 2020 року — майже 21 тисячу грн.

Загалом передбачається, що таку додаткову виплату отримають 73,9 тисяч освітян.

За словами прем‘єр-міністра Олексія Гончарука, для держави дуже важливо підтримати молодого вчителя і показати молоді, що бути вчителем престижно.

«У нас є проблема, коли в школу часто не хочуть йти працювати молоді люди. Це означає, що в школах зараз залишається все більше старших людей, які скоро мають вийти на пенсію, і з часом у нас виникне проблема, що навчати банально немає кого. Тому ми як держава зараз звертаємо увагу на становище саме молодих учителів. У них зараз умови оплати праці гірші — менші надбавки, але з іншого боку ми хочемо показати молоді, що бути вчителем — це престижно», — відзначив прем‘єр-міністр.

За інформацією Кабінету Міністрів, сьогодні молодий вчитель у середньому отримує майже на 3 тисячі грн в місяць менше за досвідчених педагогів.

Так, молодий вчитель сьогодні заробляє приблизно 5 тисяч 410 грн у місяць, а досвідчений вчитель зі стажем 30 років — 8 тисяч 182 грн.

Тільки ТОП-новини у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь на наш канал Освіта.ua.

Освіта.ua
05.11.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Альона
Доброго дня! Маю стаж 7 років. З 1 вересня 2020 року йду в декрет. Чи отримаю я виплату, як молодий спеціаліст?
Варя
Скажіть, будь-ласка ,чи педагог- організатор отримає 21000 так, як вчителі зі стажем до 10 років
Світлана
Доброго дня я працую вшколі вихователь із супроводу дітей вмене годин немаю я право на ту виплату
Ірина
А чому заступник директора зі стажем роботи 8 років маючи ще години вчителя не попадає в цю категорію ?
Ольга
Доброго вам дня. Скажіть якщо я мама в декреті то маю право на цю виплату, чи декрет туди не входить??
Психолог
Проаналізувавши Постанову, зрозуміло, що в нас в школі працююють одні ВЧИТЕЛІ! Практичний психолог , соціальнимй педагог теж педагогічний працівник. Чому ми гірші за вчителів? Чи ми мало виконуємо роботи???? Чи в нас усі заклади повністю укомплектовані цими фахівцями???? В наш час без ціх фахівців у закладі - НІКУДИ! Так чому до нас таке відношення?Я вважаю так, або всім пед. працівникам зі стажем до 10 років дати цю виплату, або нікому. І нічого виокремлювати окремо вчителів. Всі працюємо одній системі. Всі виконуємо свої функції.
Діана
Доброго дня! Скажіть будь ласка, чому педагог-організатор, не являється вчителем?! Де в законі прописано, що ми не являємося вчителями?! Ми отримуємо заробітну плату по єдиній тарифній сітці, кваліфікаційні категорії однакові,педагогічний стаж аналогічний.... І в постанові ніде не вказано, що доплату отримують вчителі-предметники! Ми ж не являємося просто працівниками освіти, МИ - ПЕДАГОГИ!!!!
898
Для Діана: До чого тут педагоги? Написано чітко "вчителі", а не педагогічні працівники! Ви читати навчились чи ні? В якому законі Вам треба, аби було написано, що педагог-організатор не вчитель? відкриваєте трудову і читаєте що написано!
Коментувати
Світлана
Доброго дня.Скажіть будь ласка чи дійсна постанова №1028 для молодих вчителів,які працюють в професійно - технічному училищі?
Юлія
Скажіть будь-ласка педагог-організатор має право отримати ці гроші?
Леонід
Для Юлія: Мене теж цікавить така інформація. У школі працюю 6 років. На роботу прийнятий на посаду педагога-організатора, за сумісництвом працюю вчителем. Чи маю право на виплату?
Коментувати
Аліна
Чи отримає ці гроші асистент вчителя ці гроші, якщо має ще години(8 годин) як вчитель? Але на роботу взятий як асистент?
Марія
А чому ніхто не питае про шкільних бібліотекарів ??? я працюю тільки 2 роки , у мене вища освіта ,а місця немає вчителя немає тому й сиджу в бібліотеці і що мені тепер не буде виплати???
Галина
Для Марія: зарплата бібліотекаря резулюється наказом МКУ а не МОН. Більше того, Ваша освіта вочевидь не відповідає займаній посаді.
Коментувати
Анна
Доброго дня ,я маю стаж роботи 1.5 роки ,але працюю на дикретному місці чи будуть мені виплати?
Андрій
Доброго дня. Виплати будуть здійсюватися у кінці 2020 року чи навчального року.? І коли їх реально чекати?
Правда
А ще оподаткують цю суму і в два рази менше! А одноразовою допомогою не захочеш молодих вчителів, потрібно дати солідну зарплату,а не тішити 9%, чи ,3% ,…надбавки до виплати які оподатковують в половину
Упсс
Ніхто нікому нічого не дасть - їдьте в Польщу ледацюги :)
Валентина
Доброго вечора! Якщо у грудні цього ж року в мене буде 10 років стажу (на даний час 9; з них 2 роки декрету і закінчила університет в 2013), то я зможу отримати цю суму? Якщо так, то куди мені звертатися? Чекаю відповідь. Дякую!
Валентина
Валентина Доброго вечора! Якщо у грудні цього ж року в мене буде 10 років стажу (на даний час 9; з них 2 роки декрету і закінчила університет в 2013), то я зможу отримати цю суму? Якщо так, то куди мені звертатися? Чекаю відповідь. Дякую!
Анжела
Доброго дня!! Практичний психолог, соціальний педагог входить в категорію "молоді вчителі" "??? Поясніть конкретніше, будь ласка!!!
Марія
Чи важливо тут,коли ти закінчив виш,чи тут має значення тільки стаж.В мене стаж-8 років і8місяців, закінчила універ у 2008 році.Мені сказали,що виплату я не одержу,бо універ закінчила більше ніж 10 років тому.СКАЖІТЬ ,БУДЬ ЛАСКА,чи маю я право на виплату???!!!
Катя
Добрый день. Какие документы нужны для того,что это свершилось. У меня три года стажа ,и я работаю по специальности.