Гриневич: маємо розбудовувати безпечну школу

Підхід до протидії цькуванню в теперішніх школах залишається суто реакційним та неефективним

Гриневич: маємо розбудовувати безпечну школу

Підхід до протидії цькуванню в теперішніх українських школах залишається суто реакційним та неефективним, і ми вдячні Ніку Вуйчичу за допомогу в створенні безпечної школи. На цьому наголосила міністр освіти Лілія Гриневич під час прес-конференції за участі відомого австралійського спікера Ніка Вуйчича.

«Нинішня робота з цькуванням, яка існує в наших школах, не є системою. Тому для нас надзвичайно важливо, щоб ми розпочали розбудовувати в Україні безпечну школу з різних аспектів. І безпечною вона має бути не лише з точки зору фізичної безпеки, а й моральної також. Це необхідно, адже зараз в Україні поширюється інклюзивна освіта. Діти, спроможні нормально навчатися, але ізольовані в інтернатних закладах, мають ходити в школу поруч зі своїми однолітками. Цей крок не лише допоможе дітям з особливими освітніми потребами краще соціалізуватися, а й навчити усіх дітей гармонійно співіснувати», – Лілія Гриневич.

Нік Вуйчич розповів, що зі свого боку він намагатиметься зробити все можливе, щоб поділитися матеріалами щодо роботи з булінгом у школах, які в нього вже напрацьовані.

Він також поділився власним досвідом боротьби з цькуванням.

«Булінг – це хвороба. 30 років тому було менше відкритих дверей для цькувань у школі, які могли б вплинути на вас. Еволюція медіа дозволила нам відчути, що булінг та пліткування – це норма. В Австралії 29 років тому я був першою дитиною з особливими потребами в школі, і це було найкраще рішення, яке могли прийняти мої батьки. Не просто закрити мене в кімнаті, а й навчити жити з усіма, дати мені можливість літати. Коли я був у школі, це було важко, бо багато людей витріщалися на мене, цькували мене. Але я навчився жити своїм життям. І для запобігання цькуванню може допомогти або не допомогти, якщо звернутися до батьків, може допомогти або не допомогти, якщо звернутися до вчителів. Але, з мого досвіду, якщо розповісти наступному поколінню про цінність кожної людини, дати йому це усвідомлення – це завжди ефективно», – розповів Нік Вуйчич.

Нік Вуйчич – відомий оратор і меценат, людина без рук і ніг. Він керує некомерційною організацією «Життя без кінцівок», яка створена для допомоги інвалідам. Близько 250 раз на рік виступає зі сцени, пише книги, знімається в кіно, бере участь у відомих ток-шоу. Ще школярем Нік на власному досвіді пережив знущання від однокласників. Але тепер ці складні переживання залишилися позаду, і він проводить по всьому світу навчальні лекції щодо запобігання булінгу серед школярів.

Освіта.ua
30.03.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вчитель
Уважаемая госпожа министр! В связи с последними событиями за рубежом очень важны меры безопасности жизни и здоровья детей. Вот разрешили в школах шкафчики, которые ставят не только в коридорах, но и в классах. И где гарантия того, что кто- то из детей "просто так" не принесёт что- то взрывоопасное? Учитель не может даже проверить содержимое. Прибежит мама и скажет, что это собственность ребёнка , и только он может открыть шкафчик. А если он не открывает? Запретите категорически шкафчики в школах!!!
Мирослава
Так зване насильство було у школах завжди,тільки тоді про нього ніхто не говорив,не звертав уваги.Діти ,"отримавши" від вчителя,боялися скаржитися батькам,бо отримають ще й зверху.Адже будь яка грубість вчителя - це реакція на поведнку учня!!!!А ТЕПЕР про ІНШЕ !!!! ДОЗВОЛЬТЕ запитати ,а ПОЗА школою НЕ МАЄ НАСИЛЬСТВА?????На роботі не має психологічного ,морального насильства??? - Є! Є! Є!!!!! На мою думку, батьки,і школа повинні навчити дитину правильно реагувати на різні ситуації,протистояти,і бути стресостійким...АДЖЕ ЖИТТЯ,СУСПІЛЬСТВО НЕ Є ЛАГІДНИМ !!!!! А всі ці розмови про безпечне середовище ,це фігня ,школа - частина суспільства! Розсада вирощена в теплиці,дуде погано себе почуває у відкритому грунті!!!!!
НовіДрачинціБуковина
Це не є так, що дівчинці раптом захотівся дорослий мужик. Ще хочемо дізнатися. А в законі про освіту теж написано, що учительки, а часом і адміністрації мають виховувати з дівчаток повій? При такій обстановці самим кращим батькам складно справитися. Ви міністерко у таку школі дасте своїх дітей? Ви їх туди не дасте. Бо хочете щоб ваші діти були у надійних руках. Вам хочеться що подруга або друг вашої дитини її вчили, як жити? Ви самі навчите і попросите учителів це мати на контролі. Тому робіть так щоб реформи були не лиш для вас.
НовіДрачинціБуковина
Цей допис. Продовження коментару того що нижче.
Местный
Для НовіДрачинціБуковина: что Вы курите или употребляете? Я тоже такое такое хочу. В конце рабочей недели всегда люблю расслабиться, но чтобы так всталвляло, как Вас - такого ещё не было. При чём оба комментария.
Коментувати
НовіДрачинціБуковина
Сама найбільше небезпека для дітей – це дорослі які хочуть ними у своїх користях маніпулювати. Часом самі, а інколи через таких самих дітей. У будь-якому випадку біда велика. Що можна сказати про учителя, який дитину вчить мати свої таємниці. Ще гірше – учить приховувати своє особисте життя від батьків. Кажемо вам правду. А тепер послухайте уважно. Як її превосходительство міністр освіти ставить до того, що серед робітників школи. Можна найти тих, які не проти сексуальних послух малолітніх. Ми не про свою школу. Кажемо одразу. Але запитати хочемо? Так простіть за наглість. Жонатому мужилу за 40, лише видко цього бракує. Що гірше від усього. Вони шукають способу утягнути дітей у розпусту.