Олеся Калинич: булінг під іншим кутом: учителі й учні

Учитель ніколи не має ображати учня. Ніколи. Навіть якщо дитина на це заслуговує

Олеся Калинич: булінг під іншим кутом: учителі й учні

Автор: Олеся Калинич, вчитель, Хустська гімназія-інтернат.

І знову про вчителів

Напевно, кожен уже знайомий із відео (його вранці демонстрували навіть у «Сніданку з 1+1»), коли вчителька ображає учня. Цікавою є реакція однокласників - ледве стримують сміх.

Нікого не беруся захищати, тим більше не підтримую образливі слова на адресу учнів. Але я вчителька, особа зацікавлена, тому в цій ситуації нехай говорять діти.

Сьогодні з 9-Б й 10-А аналізували чергове негативне шкільне відео - учні дозволили написати про нашу розмову.

Отже, які версії розглядають діти?

Версія 1. Шоу. Оскільки учнів розбирає сміх, напевно, всі в курсі, що їх знімає «прихована камера». Можливо, учительку навмисно провокували, щоб зафільмувати шоу для великої кількості переглядів в інтернеті, для реклами або власної популярності. Якби це відео знімалося для самозахисту (не завжди дорослі вірять, що винен учитель), то відео б не виставили в інтернет, а показали б батькам чи дирекції школи.

Версія 2. Помста. Можливо, учителька несправедливо оцінювала учня. Удома йому перепадало на горіхи - от і вирішили таким чином помститися вчительці.

Версія 3. Булінг. Школярі не стали на захист однокласника, якого кривдять. Можливо, учня, на якому зірвалася вчителька, підставили навмисно, щоб потім принизити його в соцмережі, а вийшло, що тепер цькують не учня, а вчителя. Побічний ефект.

Версія 4. Учителька звільнилася. У неї не вистачило сил захистити себе чи бодай вибачитися. Напевно, вона, і справді, дуже втомлена роботою чи дітьми.

Версія 5. Цинічна випадковість. Ішов звичайний урок. Комусь стало нудно, а тут таке «щастя» - учителька вийшла з себе: чому б не розважитися?

«Ви ще не знаєте, які ми, підлітки, буваємо жорстокі. У нас гормони, з якими важко справитися, - коментують учні. - Не кожні нерви це витримають. Учителів, можливо, і навчають спілкуватися з підлітками, але ніхто не додумався вчити їх, як від нас захищатися. Ви не думайте, що всі діти такі порядні, як у нашій школі. Проте все одно вчитель ніколи не має ображати учня. Ніколи. Навіть якщо дитина на це заслуговує».

На запитання, чи готові учні до того, щоб у кожному кабінеті були відеокамери й знімалися всі уроки - заради справедливості, майже хором відповіли, що ні, адже у 80% винні самі; ситуацію ж із вище названою вчителькою й учнями оцінюють як 50% на 50% (винні однаково всі).

Оригінал

Освіта.ua
23.03.2018

Популярні блоги
І. Редько: про ненормовану розумову роботу школярів Когнітивний дисонанс на фоні любові до своєї країни і бажання жити, вчитись і розвиватись саме тут
Віктор Мисан: про що думають українські учителі У школах – повний розгул «демократії» та «академічної свободи», що зверху, що знизу
Т. Єфімова: коли зникне зі шкіл совдепія з подарунками? Коли зникне зі шкіл совдепія разом з подарунками, підлабузництвом і нікому не потрібними активностями?
Н. Борисенко: чарівна паличка й валеріана для вчителя Учителі просто вигорають, і в них не вистачає життєвих сил дати дітям все те, що вони могли б
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Віктор
Діти ЗАЛЕЖНІ ВІД ДОРОСЛИХ (недієздатні до 18 років), дорослі (вчителі) - НЕЗАЛЕЖНІ, ДІЄЗДАТНІ.ПО ЗАКОНАХ, яких у нас ніхто не знає. Чи вчителі у нас повально впали в дитинство, "крайній хто завгодно тільки не я"? Осуду осіб, що відбувають уроки, тому що "пенсія мала" не дочекаємося? Хай усі інші "на пенсію живуть" ...?
Мама
До речі, цього викладача звільнили, чи сама під тиском написала заяву, ніхто і не подумав розібратися в ситуації. Що спонукало викладача так себе поводити, хоч її поведінка дійсно заслуговує на краще Але ж треба бути справедливими, хто фільмував поведінку дітей, приховано? Що б ми тоді побачили? І не за один день. А так, зняти викладача, у якого здали нерви, це ницо. І хіба це єдиний випадок, коди викладача звільняють за нібито знущання над дітьми за прихованим відео? Ніхто і ніколи не розбирав поведінку дітей. Хіба погано, коди викладач змушує вчитись? .
Батько
"Учні" на відео то майбутнє нашої країни .Майбутнє в якого немає совісті , немає поваги до чиєїсь праці, немає поваги до старшого. Ці діти не знають чого вони ходять до школи.Вони гарно навчились знімати на відео вчителя , але при цьому не навчились фільмувати себе,нажати кнопку на гаджеті це ж не розвязати задачу із хімії ,фізики чи математики ,не зробити аналіз поезії, це "одноклітинний " примітивізм .Я не захищаю учителів , хоча вони також живі люди і у сучасній школі я прекрасно розумію , що вони ні нащо не мають права . Я також батько і замість того , щоб бігти на телебачення з цим ганебним відео для дітей ,бо вчитель не просто так почав кричати це ж всім зрозуміло, я б унього спитав ,яке ти мав право заважати вести вчителю урок.Якщо тобі не цікаво іди свиней пасти, бо ти з пацями одного розуму!"Папи" і мами школа і учитель потерплять наглість ваших дітей 9 чи 11 років, а ви БУДЕТЕ ТЕРПІТИ ВСЕ ЖИТТЯ!!!
Pasufik
У нашому класі також було 5 чи 6 дебоширів, які любили попсувати вчителям нерви. Вчитель історії почав їх запрошувати кожного разу до дошки, щоб вони разом з ним вели урок. Через кілька тижнів їх вже на уроці ніхто не чув, сиділи як миші.
Ol Pozn
Друзья проверьте не "чёрном" ли Вы списке админов этого сайта? Это когда вы свой коммент видите а остальные нет. Просто зайдите на сайт с другого гаджета и всё станет ясно. Пока админ не проснулся может кто прочитает.Я отсюда удаляюсь
Vlad
Незаконне зняття інформації — це зняття інформації прихованими методами, коли особа або особи, яких знімають, не знають про це.
Віктор
Які сім’ї в країні такі і діти і по-іншому НІКОЛИ НЕ БУДЕ! У вчителів які не ігнорують спілкування з батьками, учні на заняттях поводяться більш пристойно. Який же випадок має статися в школі, щоб хоча б більшість вчителів не питалася його виправдати? Які ще причини будуть вигадані щоб прикритти повну профнепридатність конкретної особи! До речі, профнепридатність АДМІНІСТРАЦІЇ цієї школи, що допустила таке очевидна але звіт по цьому випадку від ЇХ ВІДДІЛУ ОСВІТИ мабуть не почуємо.Поки що...
а Вы в курсе, что именно ТАКОЙ
Для Віктор: стиль поведения учителя в наших школах считается одинственно правильным? Не во всех, но в определённых. Да, ЭТА учитель НЕ давала и НЕ может дать аддекватное будущее. Но послушать интонацию пана Яценюка на одном из выступлений лет 5 назад. НА Михайловской площади, вроде. Интонация та же. А тон общения учителей друг с другом, когда одна из них считает себя единственно правой. Один в один.//// если Учитель НЕ общается подобными выражениями, а это даже и НЕ мат, то он и орать на детей подобным образом НЕ будет. И почему мне вспоминается пан Омельченко с его жалостью к учителям и наше стремление оправдать мат населения тем, что это... Ой,, а ЧТО это - МАТ, и ПОЧЕМУ,, кога учительница решила воспользоваться пообной интонацией, учительское население, целиком лояльно относящееся к матерной речи, взвыло?
Ги
"адекватний" пишеться з однією "д" як в українській, так і російській мовах...
Сокровище,
Ги, а кто бі мне денег на нормальній аппарат ещё подкинулю Мой то вообще буков не пробивает (если не поджать, или "копировать-вставитьне использовать)), то по куче сразу выдаёт. А за замечание - спасибо. Значит не только мне грамматические ошибки в околезут. Ну, равно как и мат в уши за 5 метром, а то и больше от меня. :-))
Коментувати
Tet-a-tet
Вчителювання- це складна, каторжна робота.Той,хто обирає цю професію, має бути до неї готовий як морально, так і фізично. Діти не прощають нам слабкостей і не хочуть співчувати тим, у кого почали здавати нерви. Відчули, що підводять нерви - або лікуйтеся, або пакуйте валізу. Така проза життя і нам потрібно до неї звикати. Не потрібно думати, що нам хтось щось винен. Якщо у лева випадають зуби він помирає і ніхто його не буде рятувати, хіба почне їсти м’які фрукти. Вибачте за порівняння, але такі реалії життя. Ти або їдеш як усі, або сходиш з дистанції, щоб не заважати їхати іншим.
вот и сошли с дистанции
Для Tet-a-tet: те, кто не захотел ех ать. Остался вопрос. А КТО выберет себе этот путь? Это не советская школа, дававшая возможность самореализовываться, посколкьу финансов учителю относительно достаточно было. Для ТОЙ жизни. Это НОвые условия, другие отошения.. И, соответсвенно, несколько иные требования в государственной проплаченной, а государственной НЕпроплаченной (без дополнительных денег учителям), частной а-ля Гранд (где учитель- прислуга) школах. Что-то не наблюдается большой очереди,хотя, с другой стороны, а может и есть та самая очередь, когда слышишь, как коллеги сетуют, что бестолковая, но проплатившая приём на работу, девочка, заняла место, которое, по закону, преддполагалось человеку со стажем. И да, девочка испаскудила класс. Теперь паскудит другой. Но...
людина
для Tet-a-tet: ну ми все таки люди, а не тварини
Местный
"як усі" - ох уже эти совковые штампы))) А те, кто не "як усі"? Что им делать?
Коментувати
Оксана
Погоджуюсь. Приємно бачити, читаючи коментарі учнів (я вірю, що ви, Олесю, виклали дійсно думки ваших учнів), що не всі такі учні, як на відео у школі Василькова, що ваші учні розуміють хто винен. Тут вина обох сторін. Порада учням - бути вихованими людьми, порада вчителям - терпіння.
Експерт
Для Оксана: Олеся навчає в школі-гімназії, куди для вступу потрібен конкурсний відбір. Там таких моральних уродів. як на відео, немає.
Чеслава
Ситуация, так активно обсуждаемая - закономерный результат многолетнего развала образования. Да, да уважаемые. Всё это время общество фильмами, передачами, средствами информации подготавливалось к плохому образу педагога ( невежи, грубияна, педофила, садиста, имеющего очень маленькую зарплату и поэтому взяточника и т. д. ) И вот результат - общество и дети в частности уже подготовлены к тому, что у нас нет хороших учителей, у нас нет хороших учебных заведений. Всё это есть только за рубежом благословенным и так притягательным. И формируется негативный собирательный образ современного учителя не заслуживающий уважения и конечно же образования в целом под девизом "чему они нас могут научить?" Отсюда и такое частое поведение учащихся. Наши дети - ведь зеркальное отражение нас, нашего поведения, наших слов действий и всего того что сейчас происходит в обществе. А сформировавшееся современное общество потребителей да да потребителей совершенно забыло еще об одном образе учителя - " сердце отдаю детям". И забыло это общество еще и о гуманности и о душе своей в погоне за потребительством. Вот отсюда и все наши проблемы. И еще наши проблемы в том что нет у нас своих " мозгов".
Коментувати