МОН просить школи обрати підручники для 5 класу

Відомством надані рекомендації, що містять календарний план та алгоритм вибору підручників

МОН просить школи обрати підручники для 5 класу

Міністерство освіти звернулось до шкіл з проханням взяти участь у виборі та замовленні підручників для 5 класу, які цього року будуть видані коштом державного бюджету.

З цією метою відомством підготовлені методичні рекомендації, що містять календарний план та алгоритм вибору підручників навчальними закладами.

Документ також містить перелік підручників для 5 класу, що видаватимуться за бюджетні кошти.

У Міністерстві освіти зазначають, що у разі впливу або бажанні третіх осіб вплинути на вибір учителів або наявності фактів зміни волевиявлення вчителів, освітяни можуть повідомити про це на «гарячу телефонну лінію» МОН за телефоном (044) 481-47-69.

Органи управління освітою також позбавлені права змінювати замовлення шкіл.

Ознайомлення з електронними версіями підручників триватиме до 11 лютого на сайті Інституту модернізації змісту освіти.

Електронні версії підручників

Освіта.ua
07.02.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анна
Підруники для 5 класу нові? Так. Адже рік видання попередніх 2013. Це, до речі, видані підручники за Новим держстандартом ( ще того стандарту, Табачника. Пам’ятаєте? ) То чи щось зміниться. Адже навчальна програма була складна, завантажена. Може, навмисне. Але чи відбулися суттєві зміни у програмі для 5-9 кл., а тепер і для 10-11 кл. Якщо так, то нові підручники справді потрібні. А якщо ні. То подумайте про кошти... Адже у 2019 ми говоритимемо про підручники для 6 кл., у 2020 -для 7 кл. і тд. Порахували??? Мене ж більше турбують нові підручники для майбутніх десятикласників. Це ті діти, які у 2013-2014 н.р. були п’ятикласниками. І яким усе так ускладнили
Olha Melnik
Як можна вибрати підручник для 5 класу з німецької мови( друга мова) коли на вибір дано аж один підручник? З чого можна вибирати?Я просто обурена !. Дайте дійсно вчителю право на вибір, а то виходить як завжди комерційна пропозиція
Ташоян Світлана
Це будуть підручники за програмами зі змінами,на основі нового Державного стандарту(я маю на увазі Наказ МОіН україни від 07.06.2017 №804)?
Рада
Ну в том году получилось так. "Срочно выберите учебники, сегодня же!". По урезанным версиям в интернете (буквально первый десяток страниц) выбрала учебники, данные передали в район. Район фыркнул и выбрал другую книгу, мол, будем мы еще каждой школе разные учебники заказывать! И я не понимаю, почему учитель должен рисковать и куда-то звонить, жаловаться на район, чтобы стало потом очевидно, кто пожаловался и директору этой школы, и району. Районные - это главные противники реальных реформ и эффективные их саботаторы.
Ірина
підручник "німецька мова"сидоренко-палій (2-а іноземна)без змін,за винятком обкладинки,нащо передруковувати те саме і казати що за новою програмою. версія сотникова-білоусова чому не відкривається? чому з підручниками не присилають на школи хоча б один аудіододаток? підручники басай на голову вищі від запропонованих!!!!!!!!чому за державний кошт не надрукувати посібники в-ва хубер чи ін.,які дійсно вчать іноземної мови (автентичної,а не спрощеного варіанту)..............
ольга
Для Ірина: у нас тоже с английским. Мы пользуемся британскими там есть и аудио и книга для учителя и тесты. Нам не надо, мы сами покупаем . Нет районно - надо. А зачем тратить гос. Деньги?
Коментувати
Juli
А для чого тоді створення експертної групи, якщо вже йде відбір?
Анна
Школа сама замовити не може! Сьогодні в нас 14 п’ятикласників, а в наступному році буде 20, а потім 24. Книги, яких не вистачає, позичаємо в сусідніх школах, бо дозамовляти неможна. Тож всі школи району за домовленістю обирають одного автора.
Сергій
Для Анна: Почитайте уважно методичні рекомендації. Там написано:"Прогнозована кількість учнів 5 класу визначається як максимальна кількість учнів на паралелях 1, 2, 3 або 4 класів." Так що ні в кого не потрібно буде обмінювати. Подібна система замовлення була уже минулого року.
BIBLIOTEKAR
Система всерівно недосконала. Навіть по прогнозу максимальної кількості. Якщо прийде ще учень, де брати? - Правильно, шукати в інших школах. Раніше забезпечення 120% було краще.
Коментувати
Наталія57
І ще таке. Підручники Тарасенкової не користуються популярністю. В той же час 2013 рік Мерзляка і Істер тираж понад 100 000 тисяч, а Тарасенкова - 200 000тисяч. Встає питання - ЧОМУ?
BIBLIOTEKAR
Для Наталія57: не "встає" питання, а виникає. Вчительки, вчіть рідну мову!!!
Коментувати
Наталія57
Чому не можна скачати підручник з математики Тарасенкової. Вона що особлива? У нас вчителів математики дуже багато зауважень до її попереднього підручника. Так багато методичних помилок!!! Хотілося б порівняти і чи в новому підручники виправлені ці помилки.
Ірина
Для Наталія57: Передивилась оновлену версію підручників з математики Тарасенкової, Мерзляка та Істер. На мій погляд підручник Тарасенкової дійсно оновлений, а підручник Мерзляка, якому у попередніх роках я надавала перевагу, суттєво не змінився. Підручник Істер теж, на мій погляд, не змінився. Бажано було б , щоб зміст текстових задач був би "осучаснений".
Коментувати
Іван
Шановні, де підручник з інформатики, що за клоунада??? Інформатики всім допомогли а собі не змогли?
люда
Що ж це за перегони? 6 лютого МОН видало тільки документ, а з 5 лютого школи вже повинні були б здійснювати вибір. На заклади не поступило жодної інформації.
Ліля
А де історія? А нові підручники треба. Я бібліотекар. За 5 років користування ,підручники жахливі.
Євгенія Вовкула
Коли вже з інформатики запропонують підручник? Вже 2 роки діти 5 класу без підручників з інформатики.
1
Чотири роки тому видавали нові підручники для 5 класу. Скільки ж можна. А, точно, це ж нові монівські хапуги прийшли, пора нові підручники друкувати.
BIBLIOTEKAR
Для 1: термін використання підручника 5 років
Коментувати