Osvita.ua Середня освіта МОН просить школи обрати підручники для 5 класу
МОН просить школи обрати підручники для 5 класу

Відомством надані рекомендації, що містять календарний план та алгоритм вибору підручників

МОН просить школи обрати підручники для 5 класу

Міністерство освіти звернулось до шкіл з проханням взяти участь у виборі та замовленні підручників для 5 класу, які цього року будуть видані коштом державного бюджету.

З цією метою відомством підготовлені методичні рекомендації, що містять календарний план та алгоритм вибору підручників навчальними закладами.

Документ також містить перелік підручників для 5 класу, що видаватимуться за бюджетні кошти.

У Міністерстві освіти зазначають, що у разі впливу або бажанні третіх осіб вплинути на вибір учителів або наявності фактів зміни волевиявлення вчителів, освітяни можуть повідомити про це на «гарячу телефонну лінію» МОН за телефоном (044) 481-47-69.

Органи управління освітою також позбавлені права змінювати замовлення шкіл.

Ознайомлення з електронними версіями підручників триватиме до 11 лютого на сайті Інституту модернізації змісту освіти.

Електронні версії підручників

Освіта.ua
07.02.2018

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анна
Підруники для 5 класу нові? Так. Адже рік видання попередніх 2013. Це, до речі, видані підручники за Новим держстандартом ( ще того стандарту, Табачника. Пам’ятаєте? ) То чи щось зміниться. Адже навчальна програма була складна, завантажена. Може, навмисне. Але чи відбулися суттєві зміни у програмі для 5-9 кл., а тепер і для 10-11 кл. Якщо так, то нові підручники справді потрібні. А якщо ні. То подумайте про кошти... Адже у 2019 ми говоритимемо про підручники для 6 кл., у 2020 -для 7 кл. і тд. Порахували??? Мене ж більше турбують нові підручники для майбутніх десятикласників. Це ті діти, які у 2013-2014 н.р. були п’ятикласниками. І яким усе так ускладнили
Olha Melnik
Як можна вибрати підручник для 5 класу з німецької мови( друга мова) коли на вибір дано аж один підручник? З чого можна вибирати?Я просто обурена !. Дайте дійсно вчителю право на вибір, а то виходить як завжди комерційна пропозиція
Ташоян Світлана
Це будуть підручники за програмами зі змінами,на основі нового Державного стандарту(я маю на увазі Наказ МОіН україни від 07.06.2017 №804)?
Рада
Ну в том году получилось так. "Срочно выберите учебники, сегодня же!". По урезанным версиям в интернете (буквально первый десяток страниц) выбрала учебники, данные передали в район. Район фыркнул и выбрал другую книгу, мол, будем мы еще каждой школе разные учебники заказывать! И я не понимаю, почему учитель должен рисковать и куда-то звонить, жаловаться на район, чтобы стало потом очевидно, кто пожаловался и директору этой школы, и району. Районные - это главные противники реальных реформ и эффективные их саботаторы.
Ірина
підручник "німецька мова"сидоренко-палій (2-а іноземна)без змін,за винятком обкладинки,нащо передруковувати те саме і казати що за новою програмою. версія сотникова-білоусова чому не відкривається? чому з підручниками не присилають на школи хоча б один аудіододаток? підручники басай на голову вищі від запропонованих!!!!!!!!чому за державний кошт не надрукувати посібники в-ва хубер чи ін.,які дійсно вчать іноземної мови (автентичної,а не спрощеного варіанту)..............
ольга
Для Ірина: у нас тоже с английским. Мы пользуемся британскими там есть и аудио и книга для учителя и тесты. Нам не надо, мы сами покупаем . Нет районно - надо. А зачем тратить гос. Деньги?
Коментувати
Juli
А для чого тоді створення експертної групи, якщо вже йде відбір?
Анна
Школа сама замовити не може! Сьогодні в нас 14 п’ятикласників, а в наступному році буде 20, а потім 24. Книги, яких не вистачає, позичаємо в сусідніх школах, бо дозамовляти неможна. Тож всі школи району за домовленістю обирають одного автора.
Сергій
Для Анна: Почитайте уважно методичні рекомендації. Там написано:"Прогнозована кількість учнів 5 класу визначається як максимальна кількість учнів на паралелях 1, 2, 3 або 4 класів." Так що ні в кого не потрібно буде обмінювати. Подібна система замовлення була уже минулого року.
BIBLIOTEKAR
Система всерівно недосконала. Навіть по прогнозу максимальної кількості. Якщо прийде ще учень, де брати? - Правильно, шукати в інших школах. Раніше забезпечення 120% було краще.
Коментувати
Наталія57
І ще таке. Підручники Тарасенкової не користуються популярністю. В той же час 2013 рік Мерзляка і Істер тираж понад 100 000 тисяч, а Тарасенкова - 200 000тисяч. Встає питання - ЧОМУ?
BIBLIOTEKAR
Для Наталія57: не "встає" питання, а виникає. Вчительки, вчіть рідну мову!!!
Коментувати
Наталія57
Чому не можна скачати підручник з математики Тарасенкової. Вона що особлива? У нас вчителів математики дуже багато зауважень до її попереднього підручника. Так багато методичних помилок!!! Хотілося б порівняти і чи в новому підручники виправлені ці помилки.
Ірина
Для Наталія57: Передивилась оновлену версію підручників з математики Тарасенкової, Мерзляка та Істер. На мій погляд підручник Тарасенкової дійсно оновлений, а підручник Мерзляка, якому у попередніх роках я надавала перевагу, суттєво не змінився. Підручник Істер теж, на мій погляд, не змінився. Бажано було б , щоб зміст текстових задач був би "осучаснений".
Коментувати
Іван
Шановні, де підручник з інформатики, що за клоунада??? Інформатики всім допомогли а собі не змогли?
люда
Що ж це за перегони? 6 лютого МОН видало тільки документ, а з 5 лютого школи вже повинні були б здійснювати вибір. На заклади не поступило жодної інформації.
Ліля
А де історія? А нові підручники треба. Я бібліотекар. За 5 років користування ,підручники жахливі.
Євгенія Вовкула
Коли вже з інформатики запропонують підручник? Вже 2 роки діти 5 класу без підручників з інформатики.
1
Чотири роки тому видавали нові підручники для 5 класу. Скільки ж можна. А, точно, це ж нові монівські хапуги прийшли, пора нові підручники друкувати.
BIBLIOTEKAR
Для 1: термін використання підручника 5 років
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!