МОН планує витратити 54 млн на ще один сайт

Лілія Гриневич заявила, що міністерство потребує 54 млн грн для створення онлайн-платформи

МОН планує витратити 54 млн на ще один сайт

Міністр освіти Лілія Гриневич заявила, що МОН має домовленості про закладення у держбюджет на 2018 рік близько 54 млн грн на закупівлю «заліза» для роботи освітньої онлайн-платформи, яка буде супроводжувати реформу нової української школи. При цьому, ідею і модель платформи Україна має намір скопіювати з ізраїльського аналогу.

Про це вона сказала під час зустрічі з міністром екології Держави Ізраїль, міністром у справах Єрусалима і спадщини Ізраїлю Зеєвим Елькіним.

За словами Гриневич, Україна розглядає можливість співпраці з Ізраїлем для створення Національної освітньої онлайн-платформи, на якій зберігатимуть освітні матеріали для школярів, педагогів та батьків.

«Електронна платформа потрібна нам для повноцінного супроводу реформи освіти. Для нас дуже важливо підтримати вчителів та надати їм інтерактивні онлайн матеріали, які допоможуть якісно використовувати компетентнісні методики навчання. Також ця платформа має відіграти важливу роль у підвищенні доступу дітей з сільських територій до якісної освіти», – зазначила Гриневич.

Вона повідомила, подібна платформа розроблена в Ізраїлі вже давно. Зараз Україна шукає можливості для реалізації проекту, в межах якого ізраїльська сторона допоможе перенести готові рішення зі своєї платформи на українську.

«З ізраїльської платформи нас цікавить дружній інтерфейс – середовище, яке можна доповнити матеріалами – розробки з математики для початкової школи та 150 STEAM-симуляцій. Усе це коштує грошей, і ми шукаємо партнерів, які можуть допомогти нам у цьому питанні. Зі свого боку ми попередньо вже маємо домовленості, що у держбюджет на 2018 рік буде закладено близько 54 млн грн на закупівлю «заліза» для роботи платформи та її супроводу. У низці країн такі проекти фінансував Світовий банк, але свого часу, за міністра Табачника, був провалений освітній проект з цією організацією. Зараз ми маємо з ними менший проект і з великою інвестицією вони зможуть зайти лише у 2019 році», – додала Лілія Гриневич.

У відомстві підкреслюють, що створення національної освітньої онлайн-платформи передбачено реформою Нова українська школа, що стартує 2018 року.

 

Освіта.ua
22.08.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Галя
я,взагалi,за те,щоб закрити МОН i всi школи,адже там нiчим,крiм корупцii,не займаються,а...ще роблять моральних виродкiв з учнiв
Юлія Сиромятнікова
Цікаво: МОН звертає увагу на результати опитування подані вище? 83 % опитаних вважають цю суму занадто високою! Я особисто не експерт у цій галузі, але певна, що створити дійсно корисну онлайн-платформу можна значно дешевше. Дуже схоже на відмивання грошей!
Оксана, Вы вообще когда
ПРОСИТЕ, на ЧТО надеетесь? Вам в голову неприходило, что если холопы выполняют работу бесплатно, то хазяин НИКОГДА не будет за этуработу платить. Чиновники-то как раз замечательно всё продумали. И то, что они продумали, ... исполнители прекрасно исполняют. Ну работайте дальше.Эта страна ... так ею и останется
Оксана
Шановні посадовці! Будь ласка, зробіть оплату адміністраторів шкільних сайтів (чи контент-менеджерів, чи як їх можна назвати) оплачуваною офіційно. Назріла потреба такої посади в школі. Дев’ятий рік на ентузіазмі в позаурочний час важко триматися... Нам SchoolChampion надали цей безоплатний інструмент (коли надавали, це була насправді прекрасна ідея команди пана О.Елькіна, бо від неї віяло ТВОРЧІСТЮ!). Та ж ідею, як завжди, бюрократична машина спотворила. Вимагають і контролюють, бо безоплатно ж надано... Чиновники навіть не замислюються, видаючи накази інформувати громадськість, розміщувати д/з і т.п., що це НЕОПЛАЧУВАНЕ навантаження. Дякую за увагу.
інше
На малокомплектні школи гроші відсутні. А от сайти мають за що відкривати. Ганьба.
Stiv
Если хорошо подумать речь скорее всего о ОТМЫВАНИЕ ДЕНЕНЬ.ЮА. Создадут бестолочь сайт, который в целом будет стоить даже не ДОЛАРЫ, а ЦЕТНЫ. Потом Министр образования будет по всех СМИ будет выступать и говорить - насколько хорошее дело сделали. Но к сожалению только учителя будут понимать цену этого дела и его надобность. Еще вариант - не сайт, а Интернет магазин, где в место ФРЕЕ будеть продаваться литература.
Ted
Пилите, Шура, пилите, она золотая...
unforgiven
ГеніАНальна політика. Депутатам підвищують зарплати в декілька разів, населенню - тарифи, щоб легально грабувати власний народ. В міністерстві освіти, замість того, щоб оновити матеріально-технічну базу для реалізації ІКТ в понад 400 ЗНЗ, вирішили розпиляти на НІКОМУ НЕПОТРІБНИЙ ресурс.
PatrioT
Для unforgiven: А хто знає, можливо створення такого сайту буде корисним. Педагоги зможуть безкоштовно отримувати матеріали для супроводу уроків, учні безкоштовно будуть мати змогу тестуватися з різних предметів. Крім того для педагогів створять персональні кабінети і вони зможуть готуватися до сертифікації. Ще безліч корисної інформації. Звичайно вам важко заперечити. Якщо у класі не має навіть комп`ютера. Тоді як все демонструвати.
Коментувати
Вчитель
У кожноi школи е власний сайт. I вiн найчастiше створений учителем iнформатики безкоштовно. Хай Гриневич вiзьме майстер-клас у когось з них.
омелько терен
Для Вчитель: А подивіться на ті шкільні сайти - недолугі саморобки. тільки й користі з них, щоб до адміністрації не чіплялися. зате безкоштовні...
Кузьміч
Такий же недолугий і нікому не потрібний буде за 54 мільйони.
Ted
Для омелько терен: А ви зробіть безоплатно сайт, адмініструйте його і модеруйте задарма, подивимося на ваш шедевр. І не плутайте причину-слідство - створюються в більшості шкільні сайти для адміністрації і звітування. Тому вони і ГС. Бо для сільської школи з 30-100 учнями сайт нормальний робити, навіщо??
Коментувати
Кузьміч
С таким количеством методистов, консультантов, докторов наук и профессоров в министерстве можно создать любой сайт бесплатно. ПТУ же создают все своими силами.
N
Для Кузьміч: У мене сумніви, що всі перераховані радники вміють створювати сайти - це все-таки справа спеціалістів, а вони безкоштовно не працюють.
Кузьміч
А таких "спеціалістів" потрібно відправити на курси Intel.
Stiv
Для Кузьміч: Вот и слова в точку. Сайт прогрммисты создадут. А остальное фантазия заказчиков. И скорее всего от этого будет много зависить.
Коментувати