Президента просять скасувати указ про шкільну форму

Питання шкільної форми, її види, і навіть виробник досі регулюється указом президента

Президента просять скасувати указ про шкільну форму

На офіційному Інтернет-представництві глави держави зареєстрована петиція з вимогою скасування указу президента, яким врегульовано питання форми для школярів у навчальних закладах і надати право школам та батьківській громаді самостійно вирішувати питання зовнішнього вигляду учнів у школі.

Автори петиції зазначають, що незважаючи на процеси децентралізації, передачу все більшої кількості повноважень щодо забезпечення функціонування шкіл, таке питання, як шкільна форма, її види, і навіть виробник досі регулюється указом президента від 12 червня 1996 року №417/96 «Про шкільну форму для учнів середніх закладів освіти». Також вимоги до шкільної форми додатково визначені у постанові Кабінету Міністрів №1004 «Про запровадження шкільної форми для учнів середніх закладів освіти».

«На наш погляд, зміст цих нормативних документів є дискримінаційним і порушує права дітей та батьків. Коли вищенаведений указ президента Кучми ухвалювався у 1996-му році, його автори декларували як мету забезпечення дітей недорогою шкільною формою, при цьому соціально незахищені категорії населення мали отримувати її безкоштовно. Цього за фактом не відбувається», - йдеться у тексті петиції.

Автори звернення також наголошують, що нині шкільна форма стала настільки дорогою, що суттєво позначається на бюджеті родин, які мають дітей шкільного віку.

«Наявність цього указу президента дає право окремим авторитарним керівникам шкіл ще й вимагати від батьків придбання форми певного зразка, нерідко за завищеними цінами», - наголошують автори петиції.

У зв’язку цим автори петиції просять скасувати указ від 12 червня 1996 р. №417/96 та урядову постанову від 22 серпня 1996 р. № 1004 та надати право навчальним закладам та батькам самостійно вирішувати питання зовнішнього вигляду учнів у школі.

Освіта.ua
09.03.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Михаил
Проведите оргументы почему нужна школьная форма и я могу ответить на каждый пункт.
Михаил
Для Михаил: *Привидите
Коментувати
Сергей
Мы родители ученика 6-го класса, категорически против школьной формы: она дорогая, нынче не качественная, ребёнок быстро ростёт, и на один учебный год надо покупать две формы.Зачем эти муки?
вчителька
Для Сергей: Во- первых, "растёт", а во- вторых, ребёнок вырастет и пойдёт работать в фирму с определённым дресс -кодом, в- третьих, родители уже сделали из школ " хостелы" своими шкафами с шкафчиками, постоянными требованиями , " всезнанием" в области педагогики. Школьная форма дисциплинирует, является рабочей одеждой ученика, не позволяет размежевание детей на потомков " богатых" и " бедных" родителей.Если родители этого не понимают- очень жаль.
Олена
Шкільна форма,яку ви так захищаєте,теж дуже відрізняється за ціновою політикою.А оте:"дисциплинирует"взагалі не має ніякого відношення до одягу дитини і навчання.Шкільна форма формує у дітей стадне почуття.І не помилки потрібно виправляти в коментарях,а прислухатися до думки інших.
Коментувати
Бадя
Дай бог главі держави сміливості відмінити кучмівський указ, а авторам петиції - дай бог достукатись до мізків глави держави.
Михаил
Для Бадя: Повністю з вами згоден.
Коментувати
Tet-a-tet
Ось до чого приводить тупе мавпування зарубіжного досвіду. У Європі ряд престижних НЗ практикують форму встановленого для себе зразка. Це робиться для того, щоб діти з заможних сімей не вихвалялися перед іншими, тобто цінується не соціальний статус, а інтелект дитини. Навіть англійський принц у такому закладі одягнений як усі і поводиться відповідно правил, що прийняті у НЗ. Форма не тільки дисциплінує дітей, але й відіграє роль реклами НЗ, тому всі мусять поводитися чемно, аби не компрометувати себе і заклад. У нас же ділки швейного виробництва використали це нібито благе бажання для наживи, залучаючи за відсотки адміністрацію шкіл,тому форма така дорога і часто не по кишені батькам. Пропозиція: шкільну форму заборонити взагалі, дозволити приватним НЗ, професійним, коледжам та ВУЗам, якщо на це згодні батьки учнів. Але одягати СХендовські теніски та футболки з невідомо якими написами також не слід, одяг має бути скромним і зручним.
Можна у читачів запитати?
Нашу школу оптимізовують. Чи маємо ми право вимагати таких контрольних робіт? І чи буде це зконно? Підкажіть будь-ласка. "Ми розуміємо йдуть реформи. Але щоб наших учнів не вважали за малограмотних. Вимагаємо проведення в усіх середніх класах контрольних робіт, з предметів по яких ЗНО обов`язкове. Української мови, історії та математики. Без підручників, учителів, списувань і т. д. Троє батьків від нас і троє від Драчинскьої школи будуть на таких уроках присутні. Після того всі оцінки будуть порівняні з оцінками за І семестр. Якщо різниці більше ніж 2 бали не буде. Тоді ми повіримо, що у Драчинцях хоч вчити вміють. І перестанемо писати. Ви й так забагато на себе взяли. Пора за свої слова відчитуватись. Крім того. За гроші на опорний заклад, будете відповідати квитанціями, а не словами і малюнками, як це було на батьківських зборах. Доведіть, що ви дійсно чогось варті." Це коментар, який ми додали у статті "Земляки Фищука перекрили дорогу, щоб не вивозили ліс (ФОТО)". Газета "Букінфо"
Элеонора
Для Можна у читачів запитати?: Если дирекция или районо даст добро, то да.
Коментувати
Skjeld
Я вважаю , що не потрібно змушувати дітей одягати шкільну форму. Головне - щоб одяг не був відвертий, пошкоджений і відповідно не пропагував малюнками чи лозунгами чогось поганого. Як то кажуть: "...не ваше дело в чём мне гулять." Можливо, деякі сім’ї не мають змоги купити форму, це значить в певній мірі дискримінацію.
1
Для Skjeld: Змушуючи учнів, "щоб одяг не був відвертий, пошкоджений і відповідно не пропагував малюнками чи лозунгами чогось поганого". Це ж дискримінація. А якщо учневі хочеться ходити у пошкодженому одязі або з пропагуючими малюнками? Може, в нього немає ниток, щоб зашити дірки, або футболку із зображенням листя коноплі дешево в секонді купили. Не потрібна форма - так, значить, зовсім не потрібна - в усіх її проявах.
Михаил
Для 1: Скільки вам років? 10? 12?
Коментувати
Anna
Для Родион. Батьки- це велика сила. Ви вправі вносити свої пропозиції, приймати ухвали на батьківських зборах. Школа ж є для дитини як і керівництво, так і вчителі повинні рахуватись з думкою батьків. Але форма повинна бути: скромна, стримана, не "розфуфирена", яка не робить соціальної різниці вже відтепер. Життя ж розставить всі крапки над "і". Я особисто провчилася у формі і рада з того, що між нами, учнями, хоч в цьому не було різниці. P/S/ Я не з села, але, як бачите, добре володію станом справ.
вчитель
Проблема з формою дійсно є! Але, як можна вимагати форму єдиного зразка (яка коштує біля від 1.5 тис.до 3,5 тис.) з багатодітних, чи малозабезпечиних? Особисто я вже давно відношуся до цієї проблеми по -філософськи: темний (одноколірний) низ і світлий верх! Головне,щоб чистий й охайний був той одяг і не відволікав від навчання! А дороге й модне вбрання прошу батьків демонструвати в інших місцях!
1
Для вчитель: Та ні, якщо вже відміняти форму, яка так "порушує права дітей", то і нема чого порушувати побажаннями про стиль одягу. Хай одні ходять у одязі з останніх колекцій, а інші доношують одяг трьох старших братів чи із куплений за копійки у секонді. Це не буде порушенням прав дітей і їх батьків. І наплювати на почуття учнів, батьки яких не можуть собі дозволити придбати різні сукні на кожен день. У таких же дітей буде старенька сукенка, головне, що чиста. І зелена жаба, яка до одинадцятого класу чудово розростеться.
Anna
Для 1: ну сейчас дети ходят в школьной форме последих коллекций. Или вы думаете что не видно разницы между костюмом за 10к грн и 1к грн ( при чем второй вариант ребенок еще донашивает за двумя-тремя братьями-сестрами) или вы думаете не видно разницы между кожаной обувью дорогих брендов и туфлями с базара из кожзама?? или не видно разницы между 7 айфоном и звонилкой за 300 грн?? Социальное неравенство присутствует в школе независимо от того есть форма или нет.
1
Вообще, без разницы. Хочется родителям еще большей контраста не только в телефонах, а и в одежде - пусть покупают. Но тогда нечего пенять на школы, что не требуют определенного стиля или вида одежды. Хочет ученик ходить в купальнике, или в бальном платье, или в футболке с дырками, или в юбке-поясе, или в мини-шортиках - пусть ходит.
Коментувати
Anna
Для Родион. Бред полнейший! Який бізнес в сільській місцевості, в райцентрах. Як це не купи? Треба знати, тоді говорити. Хто яку хоче, таку і купляє, де хоче, там і купляє, по якій ціні хоче, по такій і купляє. І не потрібно батькам думати в що одіти дитину кожного іншого дня? А тепер подумайте де більші затрати? І де ж Ваші монополісти? Але кожен судить по собі. Може й тому така ваша реакція.
Родион
Для Anna: Щиро радий, що в Вашій сільській школі немає тих неподобств про які я пишу в своєму коментарі.
Коментувати
Родион
Благі наміри, хоч в одязі всіх зробити рівними є лицемірством і обманом, як і демагогія про голі пупи. Звичайно, зовнішній вигляд повинен бути унормований, але не пережитком минулого - формою. То чому ж багато директорів за форму? Бізнес, бізнес... Форма певного зразка в окремій школі автоматично робить директора і К постачальником-монополістом. А ну спробуй не купи! А на використання службового становища в корисних, цілях відділи освіти і правоохоронні органи закривають очі.
Anna
Яке скасувати?! ЇЇ треба запроваджувати, так як в більшості закладів вона є довільною: рвані джинси, топіки( голі пупці) і т д. Іноді задумуєшся: батьки відправили свою дитину на пляж, поле чи до школи? А соціально незахищені категорії: вони ж не мають змоги одіти свою дитину як мажори, хоч ці діти обдаровані самою природою і не винні, що батьки не є заможними. Форма - це єдиний спосіб, хоч в школі, почуватися рівноправними.
Шановна Міністр освіти та МОНУ
Ми представники селища Нові Драчинці, яке на Буковині. Нашу школу хочуть оптимізувати. Це нас тривожить. Були збори села і нам конкретно не сказали, як наші діти мають їхати до опорної Драчинської школи. Нас старий автобус з АТО не влаштовує. Також ми не пустимо їхати дітей маршруткою. Крім того, вимагаємо щоб з школи дітей забирали у 2.30 годині 5 і 6 клас, та 4.30 7-11 клас. Категорично не хочемо аби діти ходили 3 кілометри пішки, чи чекали так багато у школі. Якщо держава не хоче правильно організовувати підвіз, то для чого морочити голову. Як підтвердження просимо дивитися нас в ютубі. Закрити школи за 8 мільярдів гривень! Збори в Новодрачинецькому ЗНЗ. Частина 5. 09.03.2017. та Розгар дискусії щодо реорганізації шкіл. Збори в Новодрачинецькому ЗНЗ. Частина 4. 09.03.2017
ВЧИТЕЛЬВЧИТЕЛЬ
Школа - не дом моделей. А те в чому діти ходять до школи - коштує дорожче шкільної форми.
Ага!
Виявляється, найважливіша проблема освіти – це форма! Навіть на петицію зібрали голоси! Цікаво, чи на таке питання, як «навчальні програми здорового глузду» зберуться голоси на петицію?
Учитель
Пане Олександр ,а ви створіть таку петицію,вас підтримають!
пан ОЛЕКСАНДР
яку потрібно укласти петицію для того, щоб СКАСУВАТИ УПРАВЛІНСЬКУ ЛАНКУ РАЙОНО?
АННа
Для пан ОЛЕКСАНДР: Я особисто підтримаю 20000 раз!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ВЧИТЕЛЬ
Більше одного не вдастся!
Коментувати