Українські школярі отримали 160 патентів, - Гриневич

Школярі отримали 160 патентів на винаходи в ІТ-сфері, техніці, фізиці, астрономії, природничих галузях

Українські школярі отримали 160 патентів, - Гриневич

Молоді українські дослідники вже отримали понад 160 патентів на винаходи в області комп'ютерних, технічних і природничих наук, а також у фізиці і астрономії. Про це розповіла міністр освіти Лілія Гриневич на Світовому освітньому форумі у Лондоні.

За її словами, Україна традиційно має систему установ позашкільної освіти, які фінансуються з державного і місцевих бюджетів. 10% дітей, які беруть участь в діяльності після школи, відвідують українську «Малу академію наук».

У Малій академії наук навчається майже 250 тисяч дітей з усієї України. На її базі працюють лабораторії, в яких мають можливість працювати учні, є можливість навчатися онлайн.

Лілія Гриневич наголосила, що досвід Малої академії наук є унікальним для світу і одним із найефективніших українських інструментів для виявлення талантів серед молоді.

Освіта.ua
26.01.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Nedolya
Рівень підготовки школярів не дозволяє їм самостійно створювати патенти, для цього потрібна дослідницька база і знання, яких у школі не надають. Тому ці цифри більше схожі на "показуху". В рамках МАН часто оформлюють патенти на корисну модель, які не вимагає серйозного патентного пошуку і оформлюються у співавторстві з керівником роботи. Їхню якість ніхто не перевіряє. Крім того, патенти вимагають фінансової підтримки, яку не надають, бо відсутнє фінансування. Можна запатентувати будь-що, хоч ручку для дверей. Але чи це інноваційний продукт? Тому наведені цифри схожі на окозамилювання для виправдання існування МАН. Це в стилі намагань педагогів такими цифрами підтвердити "науковість" своє роботи. Зараз такими "інноваціями" нікого не здивуєш. Система занурилася у окозамилювання. Було б добре, щоб хоч частина цих дітей захотіла продовжити своє навчання за обраною спеціальністю, але погано, що їх привчають надувати щоки і видавати свої особисті досягнення за круту інновацію. Дітей...
ColdFire
А теперь давайте по новій програмі скоротимо ще вивчення природничих наук - навіщо нам патенти...