С. Вовк: контроль як функція управління почила в бозі

Зміни у фінансуванні освіти варто починати з розподілу повноважень управлінських органів

С. Вовк: контроль як функція управління почила в бозі

Автор: Світлана Благодєтєлєва-Вовк, викладач.

Зміни у фінансуванні освіти, зокрема вищої, варто починати з розподілу повноважень управлінських органів та відповідних процедур.

При цьому наглядові ради мають виконувати стратегічну і контрольну функції, а адміністрація вишів, зокрема ректор - тактичну (виконавчу).

Процедура управління фінансами має бути формалізована у відповідному положенні і стосуватися всіх аспектів процесу, починаючи від прогнозування і планування і закінчуючи аналізом, оцінкою і публічним звітуванням, за результатами якого можуть прийматися негативні для виконавців рішення.

І окремою складовою фінансового управління має бути ризик-менеджмент, зокрема, передбачення дій опортуністів. Щоб не вийшло, як зараз з розподілом стипендій, коли студенти, які не ходили на пари, дали хабар у деканаті за рейтинг 3500 грн. і отримали стипендії. А скаргу щодо недопустимості таких дій знайшли у смітнику біля деканату.

Звичайно, працівники деканату впевнені, що їм ніщо і ніхто не загрожує, бо контроль, як функція управління почила в бозі.

Оригінал

Освіта.ua
19.01.2017

Популярні блоги
О. Костюк: Польщі потрібні таланти, а Україні – ні? Система вищої освіти України приречена продукувати масовий освітній продукт, а не унікальний
І. Лікарчук: вчитися мають ті, хто хоче здобути освіту Повна загальна середня освіта повинна бути не обов’язковою, а загальнодоступною
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
С. Колебошин: 3000 спартанців (задача про молодих вчителів) 3000 молодих вчителів на 15000 шкіл, що в середньому – 1 новий вчитель на 5 шкіл
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ол
Рідко людина буває настільки права і настільки не права одночасно 1. зараз управління - це тотальний контроль незрозуміло чого (інструкцій, наказів, витрат, звітів) 2. управління - це все що завгодно тільки не контроль цілей та якості. Бо ні в держави цілком, ні в жодного органу управління НЕМАЄ поняття цілей та якості.
pasufik
Справді, а судді хто? Наглядова рада повинна переважно складатися з незаангажованих представників громадськості,діячів культури, науки і т.д. Інакше це буде черговий підконтрольний адміністрації типу батьківський комітет, який прийматиме угодні для ректорату рішення.
Nedolya
У мене є сумніви, що Наглядова рада буде виконувати свою функцію - спробуйте її ще створити. Але запобіжники мають бути, хоча б усередині університету. Тому голова Вченої ради і ректор повинні бути різними особами і голова Вченої ради не повинен бути з тих членів ради, які стають такими за посадами. Я б взагалі виключив із Закону членство у Вченій раді за посадою. Тоді це не був би філіал ректорату і було б зрозуміло, що ректорат це виконавчий орган, а Вчена рада аналог законодавчого. Тоді не було б конфліктів інтересів. Теж саме можна зробити для деканатів та вчених рад факультетів, якщо в цьому є необхідність. Щодо стипендій, то МОНУ почав викривляти сутність заліків, перетворюючи їх всі на диференційовані - раніше був залік або незалік - оцінка типу так чи ні. Зараз пропонують враховувати бали заліку у рейтингу для стипендії студентів. Це нонсенс. Тоді втрачається зміст двобального оцінювання і заліку взагалі. Відсутність здорового глузду - сучасна тенденція керування освітою.