МОН заборонило деякі види шкільної звітності

Обласні держадміністрації мають припинити практику звітування, яке не передбачено законодавством

МОН заборонило деякі види шкільної звітності

Міністерство освіти і науки доручило департаментам освіти і науки обласних та Київської міської державних адміністрацій припинити практику звітування, яке не передбачено законодавством, загальноосвітніми навчальними закладами про проведення виховних, позаурочних та позашкільних заходів. Відповідна норма міститься у наказі відомства щодо результатів дослідження «Діти і папери, як досягти балансу в школі».

Також державні адміністрації мають припинити необхідність дублювання на паперовому носії документів, що складені в електронній формі з дотриманням вимог законодавства про електронні документи та електронний документообіг.

Моніторинг виконання зазначених рішень та реагування на виявлені випадки порушень покладено на департамент загальної середньої та дошкільної освіти МОН.

Як відомо, проект EdCamp, який має на меті подолати бюрократичні процеси в українській школі, представив проміжний звіт за результатами опитування педагогів та шкільних адміністраторів, що здійснювався в рамках ініціативи «Діти і папери: як досягти балансу у школі?».

Аналіз опитування свідчить про те, що вчителі та адміністратори шкіл витрачають на шкільну «паперову творчість» значну частину свого робочого часу, а на друк документів щороку витрачаються мільйони гривень.

Освіта.ua
23.12.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ирина Василик
Чи може відділ освіти РДА організовувати і проводити конкурс по обранню директора опорної школи якщо сама школа поки що не створена.
КОЛЯ
А в мене в школі не вимагають від вчителів мудрих паперів
КОЛЯ
Щодо надання інформації Департамент освіти і науки облдержадміністрації повідомляє, що в ресурсному центрі відбувається перевірка Держаудитслужбою забезпечення підручниками учнів ЗНЗ, ДНЗ, ПТНЗ та ВНЗ. На її вимогу відділи освіти повинні подати інформацію згідно таблиць 1 та 12.1. по всіх навчальних закладах свого району чи міста (ПТНЗ та ВНЗ не враховувати). Просимо Вас заповнити дані таблиці правильно. Держаудитслужба буде здійснювати перевірку правильності поданої інформації на місцях. Заповнені таблиці подати у відділ освіти для узагальнення в електронній формі до 01.01.2017 року І все з початку ,шукай з 2013 року.
Лариса
Де ж та децентралізація? Тепер міські відділи освіти роблять що їм заманеться. А директори, щоб прислужити, рідну мати продадуть. Де ж свобода вчителя, де ж ті курси, що самостійно можемо вибирати?
Тетяна
Метод центри геть . Там працюють підряди родичів і кумів, яким начхати на освіту! Навіть , люди які ні дня не працювали в школі. Дляб цього є інститути післядипломноіпрактики.
всегеніальнепросто
Ліквідуйте райво з його методкабінетами і відпаде необхідність у всілякій звітностіі.І вчити будемо не гірше. і вчитись будуть не гірше. І кошти зекономите.Чи СЛАБО, пані Міністерко?
Лариса
Для всегеніальнепросто: А міські відділи освіти? Ці "спеціалісти"-трубочисти, у яких у мозоку тільки контроль та звітність, атестація та дегенерація!
Олекса Позняк
Для Лариса: Аполитично рассуждаешь, панимаеш!!! Почему только отчётность. А коррупцией кто без нас будет заниматься?????
Коментувати
Валентина
для Міла: Цілком підтримую.Сьогодні оголосили про педраду щодо підсумків за семестр. Скластти звіт про самоосвту, аналіз виховної за напрямками виховання (складаємо щомісяця ще й за семестр), статистичний звіт успішності з середнім балом, рівнем компетентності; інформація про роботу з безпеки життєдіяльності. Це все в електронному й паперовому варіантах. Питаю: ДЛЯ ЧОГО? Крім того клас організує й проводить загальношкільне Новорічне свято, готується до ЗНО та масово хворіє на застуду. А ти - класний керівник - маєш жити в школі за мізерну заробітну плату.
Світлана
щойно з учительської,директорські контрольні,обрахунок відсотків і середнього балу,порівняно з тематичною і семестровою...чию роботу маю робити і кому те потрібно?
Вчитель
Вчителі , яким за 50 не дуже уявляють собу роботу без папірців. Вони писали собі всі ці роки , вигадували свою роботу і їм це подобалось. А сьогодні, коли потрібно практично показувати свої педагогічні вміння, то їхня відповідь " Ми вже своє відпрацювали, нехай працює молодь!" Питання: "Для чого сидіти у школі?" Чиїсь діти не мають страждати від того, що хтось своє відпрацював!!! Мають працювати творчі, ініціативні молоді люди, молоді люди мають керувати навчальними закладами, а не передавати правління від одного "свого" до іншого. Так нічого не зміниться. Як робив попередник, так і сучасник робитиме, як здавали купу звітів, так і здаватимуть, доки хтось розумний не відминить це на місцях у школі. Учитель має творчо працювати і хотіти ходити на роботу (хоча і нелегку морально, але це вибір кожного). На канікулах вчителі мають переключатися на інші види діяльності, кудись виїжджати. А не так, як у наших школха, все для " галочки"(наради, педради, звіти і т.д під" пресом" директора).
міла
А ви пишете самозвіт по роботі над методичною темою самоосвіти? Наш заступник вже нас замучив. Перечитує і повертає. А кому той самозвіт потрібен?
Лариса
Для міла: Так його ж "спеціалісти" та методисти заставляють.
Міла
Для Ирина Василик: А хто заставляє методистів!? 16 років працюю в школі, в цьому році почала працювати на пів ставки у районо, всі ці звітні форми надсилаї область, на методичну роботу не вистачає часу. Протягом 5 років я була керівником МО, цю роботу виконувала безкоштовно. То може краще це робити безкоштовно? Але хтось повинен на місцях допомагати молодим вчителям опановувати методику, проводити практичні тренінги, курсів один раз у 5 років не достатньо.
Коментувати
сучасний учитель
Так хочеться вчити дітей, а не писати різні звіти про якісний показник, відсоток успішності, середні бали, виконання планів. виховні години, звіти по кафедрі. протоколи батьківських зборів і т.д. і т.п. Хочеться вірити. що почують загнаного вчителя. Правда, не дуже віриться.
Міла
Для сучасний учитель: Не всі вчителі такі загнані. Сама працюю у школі, де навчаються і мої діти. У школі працюють різні вчителі: і відповідальні, і ті, які відбувають уроки і не вчать дітей. Останні більше за всіх репетують, що їм не дають працювати, що діти "дебіли". Розподіл благ у школі (це і обладнання, і індівідуальні години, факультативи, нагрузка) розподіляються не справедливо. Все це має хтось контролювати, але не таким чином, як це відбувається зараз.
Коментувати
Іван
Нічого не вийде. Потрібно переглянути тисячі інструкцій та положень,які перевіряють чиновники та методисти.для них,це райське задоволення розтерзати директора,завуча чи вчителя. Головне,що вони тупо виконують ці інструкціі. Візьміть форму НН-там треба збожеволіти,щоб все правильно зробити. А тисячі інструкцій з охорони праці,цивільного захисту. Причому,один вимагає одне,інший інше. Не вірю,що Гриневич зламає цю скалу бюрократизму. Інколи дивуєшся,міністр говорить одне,а на місцях ніби вона з того світу))))
Учитель
Велика вдячність за те, що відмінили звітність з виховної роботи і ще велике прохання відмінити обов"язковість шкіл у районних заходах (позакласних), а то все робиться у школі, а потім районо звітує про те, як вони все організували і куди пішли гроші. Заходи мають проводитися у школі, для дітей і батьків, а не для чиновників у районі і для "галочки" на папері! Ніякої допомого методисти із районо не надають, їм лише всі звітують. Для чого вони потрібні, щоб комусь задарма платити зарплатню. Районні відділи треба давно прибрати, вони вичерпали свої можливості, як помічників шкіл, а от грошенята добре навчились грабувати!!!
Чиновник
Для Учитель: А ви знаєте, що деякі звіти вимагають у відділів освіти підрозділи РДА (на відділ соцдопомоги звітують про "16 днів проти насильства", гендерну нерівність, заходи до дня Чорнобиля, Дня інвалідів.... та до всіх визначних дат). Куди діватись відділу освіти якщо він є підрозділом РДА? Тому треба, щоб про зміни у звітності треба інформувати і РДА
богдан
А у Вашому кабінеті - стеля є?
Міла
Для Чиновник: Прикро, що вчителі гадають, що методисти самостійно вигадують ці звіти. З жовтня місяця працюю методистом на пів ставки (отримую 1600 грн), заповнюю дуже багато звітів, форм, протоколів, тощо. Всі ці звіти вимагає область, а незадоволенність вчителі виплескують на методистів. Справді, давайте методистів виженемо і подивимося, що тоді буде відбуватися. Треба не ліквідувати ці служби, а змінювати, реально змінювати, а не на словах, тоді від них буде користь.
Коментувати
Світлана
Людоньки, чому такий переполох? Звітність відмінена ЛИШЕ по виховній роботі! Про різноманітні аналізи контрольних тощо ВЗАГАЛІ не йдеться! Варта би було підняти питання не лише про пусте гаяння часу вчителя, а про те, скільки ЗАРАЗ коштує створення цих звітів у електронній формі ( невже хтось серйозно думає, що вчителю на його зарплату отак запросто можна придбати комп або найпростіший ноутбук разом з аксесуарами, а на додачу ще й ксерокс при умові виконання всієї ПРОФЕСІЙНОЇ роботи УДОМА і оплати за електроенергію з власної кишені? Але ж не слід забувати і про ціни на підручники, зошити, тонери, папір? І все це лише НЕОБХІДНІ атрибути професійної діяльності вчителя!
Тетяа
Райво ніколи не вимагають звіти "для себе". Першочергово вся звітність іде на МОН, яке вимагає звітування від області, тож, перш за все, треба зменшити кількість звітів на рівні Міністерства. Методистів перетворили на збірників інформації, в той час, як вони повинні надавати консультації та методичну допомогу вчителям. Іноді паперів настільки багато, що руки не доходять до виконання безпосередніх обов’язків. Звіти від райво потрібні всім підрозділам рай та облдержадміністрацій, департаментам та ін. Інколи просто забуваєш що, коли і кому ти маєш відзвітувати...
Ірина
Для Тетяа: Самодурства методистів більш ніж достатньо. Збирає методистка вчителів, дає писати контрольну (!!!???!!!) роботу, а потім паплюжить тих , хто погано справився. Справляються наближені, або ті хто знає як і з чим до неї наблизитись.
Георгий Якобец
И такое еще есть?????
Міла
Для Тетяа: Я з вами повністю згодна, але цього вчителі не зрозуміють ніколи.
Коментувати
Мирослава
Це називається "провести еще одно заседание во искоринение ВСЕХ заседаний" А чому не наказ ,чи положення про документообіг???? До тих пір поки буде система вертикалі,ДОКИ БУДУТЬ ПАПЕРИ!!! Адже люди добросовісно відробляють свою з/п.,шлють накази,вказівки,просять інформування.А для чого вони там сидять???А в школі директор,завуч теж страхуються.БО ПЕРЕВІРЯЮТЬ ПАПЕРИ!!! Без бумажки ти букашка,а с бумажкой человек!!! Висновок про твою роботу роблять на основі паперів,ТАК ЛЕГШЕ!!! МИ ВСІ ЗАРУЧНИКИ СМСТЕМИ!!!
Ольга Нечуйко
Працюю в школі лише два роки, вже встигла всякого надивитися... Так, я ще "зелена", не маю досвіду, але коли прийшла до мене завуч і сказала, що треба в кінці семестру здати аналізи семестрових контрольних, навіть до мене дійшло, щось не так... Я викладаю англійську, маю 7 класів, по 4 семестрових у кожному... З методистом консультувалася, то з мене добра половина міськно посміялась. Кажуть лише по одному аналізу з класу треба було, а не 28!!!!! як вимагала компетентна адміністрація...
Наставник
Для Ольга Нечуйко: Ви дійсно ще дуже "зелена". Перші десять років вам треба працювати на свій авторитет як вчителя, працювати сумлінно і наполегливо. А аналізувати результати к.р. своїх учнів ви повинні перш за все для себе, для корекції своєї роботи. Працюйте над собою, а не сидіть на форумах, шукаючи "захисників"!
ОЛЕНА
Для Наставник: Хочу вам заперечити,аналіз к.р. у відсотках нічого для вчителя не дає!!!Достатньо перевірити і подивитися як справилися діти,який рівень навчальних досягнень отримали , виходячи з своїх здібностей та можливостей.
Вчись, дитино
Для Олена: Аналізувати контрольні роботи - не означає відсотки рахувати. Це означає - вияснити хоча б для себе, з якими завданнями учні справилися, з яким - ні, що потрібно повторити, чи відповідають оцінки за контрольну оцінкам, які ви виставляєте, які причини успішності-неуспішності окремих учнів, класу. На жаль, часто аналіз контрольних зводиться (особливо, адміністративних) лише до відсотків з наступними "мірами впливу" на вчителя. не враховуючи ні контингент класу, ні можливостей учнів.
Коментувати
Vlad
Далі буде таке: спочатку департаменти освіти облдержадміністрацій на наказ МОН №1593 від 22.12.16 видадуть відповідні свої накази, розішлють їх по рай- і міськВО, в свою чергу рай-, міськВО видадуть свої накази, розішлють їх по ЗНЗ, директори ЗНЗ - свої накази, а потім піде зворотний потік звітів про виконання цих наказів від ЗНЗ до МОН. А якщо станеться диво і кількість звітів дійсно зменшиться, то виникає питання: що будуть робити методисти, "которым нет числа", у відділах освіти?
Ольга Нечуйко
Для Vlad: методистів гнати в шию! штани протирають, вчителям величезний пласт зайвої роботи створюють... поясніть мені, які можуть бути творчі групи та доповіді на методичних об’єднаннях? навіщо вони, для кого ми качаємо оті доповіді і зачитуємо на зборах, де їх ніхто не слухає, де вчителі, які працюють по 30-40 років і так усе те знають!!!!! бо методисту треба галочку??? бо треба збірочку творчої групи? запитала у нашого, навіщо та збірка? хто нею користуватиметься? у відповідь почула: "ну треба ж показати, що ми щось робимо..." ще й тим питанням на додаткову перевірку напросилася... пригадується пісня Дубцової "Кому? Зачем?"
Мирослава
Для Ольга Нечуйко: Методисти теж підневільні люди,вони звітують в РДА.райради,департамент і т.д. НЕ ЗАВЖДИ по своїй волі, вони від нас щось вимагають.ВИ б на їх місці робили б те саме.
Ольга Нечуйко
На їх місці взагалі нікого не повинно бути! Що вони роблять окрім перевірок і методичних зібрань? для перевірок існують директор та завуч, які ведуть внутрішньошкільний контроль. Для зібрань вчителів, де можна щось вигадувати-вирішувати, є шкільні методичні об’єднання. Для усього іншого є інструкції, програми, нормативні документи, які вчитель сам в змозі прочитати, аби правильно працювати. Чому на початку кожного року методист повідомляє як треба писати шкільний журнал, якщо для того є завуч і інструкція в самому журналі?! Це непотрібна, зайва посада на освітній ниві, яка, до того ж, заважає простим смертним вчителям ПРОСТО працювати і навчати дітей!
Коментувати
Дерік
Коли в кінці року крайнім буде наказ МОН під #999, а не #1600, тоді й побачимо! =D
Анна
Евгений ЯМБУРГ: Школа превратилась в место, где дети мешают администрации и учителям работать с документами. http://eduurfo.ru/opinions/index.php?ELEMENT_ID=11419 этим всё сказано. Главное-планы и цели...