Зарплата вчителя збільшиться на 50%, - міністр

Обсяг субвенції на зарплату педпрацівників у 2017 році складатиме понад 52 млрд

Зарплата вчителя збільшиться на 50%, - міністр

Обсяг субвенції на зарплату педагогічних працівників складатиме понад 52 млрд грн, що на 10,2 млрд грн більше ніж було заплановано в проекті бюджету на 2017 рік, який подавався на розгляд парламенту до першого читання. Про це заявила міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час доповіді на парламентських слуханнях, присвячених стану та проблемам фінансування освіти і науки.

За її словами, таким чином зарплата вчителя у 2017 році в середньому збільшиться на 50 відсотків, а не на 30, як було анонсовано раніше.

"Наше завдання – це справедливе фінансування освіти і науки. Ми будуємо європейське суспільство освіченого загалу. Суспільство, яке заробляє висококваліфікованою працею. Ось чому важливий принцип справедливості", - наголосила Лілія Гриневич.

Як відомо, відкриваючи засідання уряду у середу, прем'єр-міністр Володимир Гройсман повідомив про заплановане збільшення заробітної плати вчителів на 30%.

Освіта.ua
16.11.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тіна
Для Марини і інших...Шкода, що є школи, де вчасно не платять зарплату. Це дійсно біда. Але це залежить від місцевої влади. Не мовчіть , а вирішуйте питання на місцевому рівні. А то складається враження, що писати про свої проблеми вмієте, а вирішувати їх ні. Як це не знаєте, до кого звертатися? Почніть з директора, профспілки. Проблема в тому, зо більшість учителів і слова не скаже у школі чи в районі для того, щоб себе захистити. Вчителі все бояться перевірок і т.д. і т.п... Зі своє практики скажу( а стаж у мене 30 років педагогічної праці), що найбільше перелякані в нашому суспільстві - учителі. Пам’ятаймо, колеги, що з нами поступають так, як ми дозволяємо, щоб з нами поступали. А відносно шкільної реформи: я вважаю її в основному правильною. Вона давно визріла.
Марина
Нам не дали за листопад , а по селах району ще за кінець жовтня не дають. А ще й премію обіцяли" Кому вірити не знаєш , а жаліться куди теж не маю поняття. До 5 грудня за все треба платити, а нам навіть авансу не дали!!!!!!!!!!!!!!
Микола
З/п буде вищою на 50% (міністр)...на 30% (Гройсман)...І все це одночасно висить на сайті "Освіта"...Вірити то кому????????????????
Володимир Лихо
Для Микола: Хокку, если что) Кому же верить? Слушал кукушку поэт На эшафоте
Коментувати
Олена
якщо теперішня з/п трохи більша від прожиткового мінімуму, оскільки зняли все (ще лишилось зменшити тариф), то тепер добавлять тільки те, що і зняли. Ціни зростуть, а ми будемо тішитись словами міністрів
pasufik
Уряд ніколи не зможе предметно займатися школами, це справа місцевої влади та громади. Центр повинен менше забирати коштів у громад, а та має дбати про школу, розвиток її мат.техн. бази, достойну зарплату вчителів і т.п. Тільки за таких умов школа буде якісно виконувати свою суспільну функцію, усе решта - від лукавого. Як можна у такій великій державі досконало управляти такою мережею шкіл, це просто абсурд!
гість
Для pasufik: методисти де? Хто пеперосподіляє гроші між школами і по якому принципу?
Голосzнарода
Для гість: начальник відділу освіти по принципу сімейних стосунків та відкатів
Коментувати
Іван Васильович
Якщо пригадати освіту України у складі СРСР то слід сказати, що високий рейтинг вчителя був пов’язаний із його зарплатою. У селі колгоспники (до 1961р.) отримували трудодні, а вчителі достойну зарплату. Потім зарплата вчителя була прирівняна до середньої у промисловому виробництві (70-90 роки) і теж була достойною. Тому і вступали до педвузів найкращі випускники шкіл. Про який престиж педагогічної праці зараз можна говорити, коли поліцейському платять 7000 грн., а молодому вчителю до 2000 грн. Тому моліться на тих вчителів, які ще не втекли зі школи бо достойної заміни не буде. При даній оплаті праці вчителя, матеріально-технічній базі шкіл, відношення суспільства до школи жодна реформа у середній освіті не спрацює!!!
Степан
Для Іван Васильович: молодих вучителів ще й обдурюють у нарахуванні зарплати. Особливо на Галичині !!!
Євгенія
Поліції підвищили зарплатню до 10 000тис грн
Коментувати
1111
Шановні, не спішіть підвищувати. Я ще не встиг потратити обіцяні в жовтні 7 тисяч гривень зарплати у 2017 році, а ви вже пообіцяли в листопаді підвищити цю саму зарплату у 2017 році аж до 4,5 - 5 тисяч. Чекаю у листопаді обіцянки підвищити мою зарплату аж до 3,5 тисяч. Дякую-передякую. Халва, халва, халва... Може, все-таки повернете реально забрані 20 відсотків за престижність?
Геннадий
Да вы уж определитесь, на 30% или на 50%. Утром пишут - 30, а вечером - 50. Или,типа, кто больше пообещает, тот и молодец??????????
pasufik
Учителювання - заняття жертвенне, як би нам не дошкуляла низька зарплата. Ніколи бюджет не забезпечить нам достойного життя, це може зробити тільки громада, яка своєю працею створює статки території. Є розуміння і підтримка з боку місцевої влади - школа має усе необхідне. А якщо ми наобирали нуворишів, то чого ми від них чекаємо? Нам слід бути активнішими на місцевому рівні, тормошити владу, депутатів і активніше співпрацювати з населенням. Ми весь час сподіваємось на ласку Києва, ніби там є дірка в небі, з якої сипляться гроші, але до нас не доходять. А як дійдуть, коли кожен підприємець думає лише про те, як обдурити податкову, як менше віддати у суспільний кошик? Чудес в економіці не буває, поділити можна лише те, що створила своєю працею виробнича сфера та торгівля. А ми - сентиментальні заложники, раби своєї професії: нести важко і кинути ніяк не можемо! Ви мені скажете_ а ТАМ крадуть. То що ви пропонуєте, усіх їх постріляти? Дозволяємо, от і крадуть!
директор-вчитель
Проаналізуйте, хто йде навчатися у педагогічні вузи - "неудачники", ті, хто не має можливості вступити до більш престижного закладу, "середнячки". Найрозумніші діти, обирають економічні, юридичні і т.п. Коли я вступала у 1985 році до педучилища, у нас в групі було 75% відмінників. І майже всі стали класними педагогами. На жаль, ця професія не приваблює зараз ні зарплатнею, ні престижністю. Ще й віддаси частину зарплатні на канцелярію, поїздку до району на всілякі заходи, на подаруночки дітям для проведення якогось конкурсу, на придбання навчально-методичних посібників тощо. (не дивуйтесь, я працюю в сільській школі, і наші батьки не поспішають допомогти, ми навіть на олімпіади часто возимо дітей за власні кошти) Ера самовідданих педагогів закінчується.
вчитель-директор
Для директор-вчитель:згадала баба коли була дівкою.
Коментувати
з думкою про народ
Влада - купка самовпевнених та низькоморальних людей. Які живуть в першу чергу з думкою про себе, особистий статок, гідну оплату їх праці та відпочинок на Мальдівах. Це не простої людини діти у Англії і США навчаються. І нам ніколи не бачити красу світу, яку вони бачать ніби у ділових поїздках. Це наші діти будуть за 5 км пішки ходити, бо поламався автобус, тільки щоб їм вистачило грошей в розмірі декілька тисяч гривень на один обід у ВР. Напевно і нам ніколи не зрозуміти за що у них зарплата у 5,6 разів більша за нашу. "Маємо те що маємо".
карпати
Перш ніж підвищувати на 50% , заплатіть нам нашу зароблену за жовтень 2016. І не забувайте говорити про масове закриття шкіл.Як за вашою реформою , за однією громадою - одна школа , тобто на один район 3 школи середні . Ви , пані міністер, так як і інші " слуги народу" пускаєте туман людям в очі , для того ,щоб батькі ненавиділи вчителів , рахували їхні гроші, а тим часом прогавили те , що їх діти долатимуть десятки кілометрів до школи у дирявих школяриках або сидітимуть вдома і будуть неуками . На цю тему можна багато дискусій вести , говорити та це все пусьті балачки ... нас уже давно ніхто не чує...
с Буковины
Для карпати: Они врали и будут врать. Зачем думать о будущем? Если нас уже не 48, а 42 милиона. Скоро вообще уведут крепосное право. Европа там далеко, за несколько лет. Им даже однаково, что 5 компьютеров с 256 DDR1 на 12 человек. Главный смысл их жизни - собственное благополучие. Уже не то время, когда работа что-то означала для руководителя. И отзывы колектива даже не интиресуют.
Коментувати
с Буковины
Очень простой вопрос. Сколько молодой учитель без категории будет получать непосредственно? (- налог)
ТАРАС
Для с Буковины: 1,97*1600=3152, але дадуть-3200 грн. за 18 год. Плюс години, прест., каб., зошити., клас..). Мінус 19,5% податків (або 20,5%, коли тупо вступиш в совкову профспілку).
с.Буковины
Для ТАРАС: За престижність не платять вже два роки, за кабінет теж не заплатять, бо я його не маю (тим, хто має у нас теж не оплачують) і я не класний керівник! Отже, за мої 15 год. отримаю тільки головний біль і на хліб з водою. Спасибі владі Порошенка за таке СУТТЄВЕ ПОКРАЩЕННЯ ЖИТТЯ!
Коментувати
м. Кіцамнь, Буковина
Тут випадково прочитали за оплату кабінетів. Не знаємо як і де. Але ми вже за кабінети декілька років не бачили оплати. Вірніше платять тільки самим вибраним, на школу 2,3 кабінети. І повірте всі інші не набагато уступають тим, де придбали проектори. А хіба відсутність комп`ютера, проектора чи нових меблів може бути причиною для того щоб не платили?
с Буковины
Для м. Кіцамнь, Буковина: Скажут "Нет денег". А сами себе премии по несколько тысяч начисляют.
І так буває
О! З кабінетами у нас взагалі цікаво вийшло. Раніше платили кабінетів 13 на школу. Потім в один прекрасний літній день (у вчителів відпустка) приїхало КРУ та й пройшлись по спецкабінетах (фізики, хімії, біології, труда). Вони вишукували, за що зняти оплату. Наприклад, немає в кабінеті комп"ютера, а за положенням повинен бути, аптечка в кабінеті є, а в інвентарну книгу не записана, води в кабінеті нема, є тільки в підсобці ( а школі 100 років, її ніколи не було в кабінеті) і таке інше. Вчителі, вийшовши з відпустки, отримали наказ (усний) від директора повернути суму, яку заплатили за кабінети за 3 роки. Припис написали на директора, як нецільове використання коштів, а директор викликав кожного та й сказав заплатити. Ось так. З тих пір уже років 5 у місті за кабінети не платять нікому.
тоді для чого стільки розмов?
Для І так буває: Значить на рівні держави забути за поняття "оплата кабінетів". І більше не спекулювати цим.
Коментувати
Марина Кривич
нормально викладачам платять і зараз, якби ще у мого чоловіка була стабільна робота і зарплата та у батьків пенсії більші, я зі своєю зарплатою жила б чудово!
Олекса Позняк
Для Марина Кривич: В вашем селе цены низкие Вам хватает
Коментувати
Голос, скажи мне,будь так добр,
это уЧИТЕЛЬ на зарплату выстроил себе маленький такой домичек -- двухэтажный особнячок. Да в селе НИКОГДА учитель, если он имел детей, не имел возможности построить ом. А в городе - и подавно. Но лишь с приходом ВОРОВ к корыту определённый пласт, с позволения сказать, шкрабов, начали играть в их игры. Так что - не смеши людей. РЕАЛЬНО РАБОТАЮЩИЙ С ДЕТЬМИ Учитель не имеет возможностей построимть себе дом. А вот дети учительские, эти да, эти попав хорошо в работу (но не в службу, поскольку честно и там не смогут)-программистом, собирателем клубники в Англии, чернорабочим в . . . , способны выстроить для родителей дом. Если для себя не хотят
Олена
Я за гідну оплату праці, але чому ж бітьки учнів повинні оплачувати курси, репетиторів, якщо так самовіддано працюють вчителі? Викладаю на курсах підготовки до ЗНО - курсанти жаліються на те, що вчитель приходить на урок, дає завдання: "відкривайте і читайте", а сам займається своїми справами. Як результат - школярі - чистий лист, але вони готові отримувати знання, коли їм ті знання цікаво подати!
Роман
Для Олена: Кожен кулик своє болото хвалить. Я викладаю і в школі і на курсах. Так от в школі дехто з дітей аби як працює на уроці, а там, де гроші заплачені, старається. Підіть в клас, де Ваш предмет потрібен шести учням максимум, і подайте цікаво одночасно 35 учням.
Просто вчителька
Для Олена: Ваші слова ображають тих вчителів, що дійсно ПРАЦЮЮТЬ. Претензії до вчителя, методики викладання? Беріть батьків і вирішуйте на рівні адміністрації, райво і т.д. Сиділи багато років і чекали, а потім висувають претензії? Любить у нас народ шукати винних, аби виправдати свою бездіяльність. 15 років працюю у школі. Математика моя двом учням з класу подобається, ще троє її розуміють і терплять , решта - сіра маса. На уроці ніколи журнал не заповнюю, своїми справами не займаюся. І таких вчителів - більшість! Набридло слухати, які вчителі погані-непрофесійні-безвідповідальні!
Коментувати
Голосzнарода
Если в учителя 2-3 этажный дом, он что бедный?
12
У вересні мої знайомі і друзі вітали мене із "зарплатою у 10000 грн". Бо про це розповідали всі ЗМІ. Тепер знов підвищення, але до цієї суми не дотягує. Ось парадокс життя. Як вже обридли ці балачки.
ТАРАС
Для 12 :Парадокс в тому, що Ви не дотягуєте. За 18 год. буде- 3872 грн. З доплатами ( прест., клас, зошити, кабінет можна ще 105%) можна мати 7937,6 грн. А якщо не 18 год,,а 25, то і буде в районі 10 тис. Мінус податки,- не рахуйте,- це Ваші гроші на державу. Не набридайте балачками.... Навчали б так дітей, а не в коридорах балакали...
Юрий
Тупоголовый Тарас. Сходи, сам, научи детей, а не в коридоре на сайте "писакать"
Друг народу
цей тарас провладний. У владі брехуни. дадуть як завжди 1 000 та її ж заберуть. Як було за престижність професії. НЕ вірне їм - брехуни!
Коментувати
для як?
хороший вопрос. ----------------------------- Ржач полнейший.))))))). Главное - суть ситуации. А суть она везде суть.