Osvita.ua Середня освіта Зарплата вчителя збільшиться на 50%, - міністр
Зарплата вчителя збільшиться на 50%, - міністр

Обсяг субвенції на зарплату педпрацівників у 2017 році складатиме понад 52 млрд

Зарплата вчителя збільшиться на 50%, - міністр

Обсяг субвенції на зарплату педагогічних працівників складатиме понад 52 млрд грн, що на 10,2 млрд грн більше ніж було заплановано в проекті бюджету на 2017 рік, який подавався на розгляд парламенту до першого читання. Про це заявила міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час доповіді на парламентських слуханнях, присвячених стану та проблемам фінансування освіти і науки.

За її словами, таким чином зарплата вчителя у 2017 році в середньому збільшиться на 50 відсотків, а не на 30, як було анонсовано раніше.

"Наше завдання – це справедливе фінансування освіти і науки. Ми будуємо європейське суспільство освіченого загалу. Суспільство, яке заробляє висококваліфікованою працею. Ось чому важливий принцип справедливості", - наголосила Лілія Гриневич.

Як відомо, відкриваючи засідання уряду у середу, прем'єр-міністр Володимир Гройсман повідомив про заплановане збільшення заробітної плати вчителів на 30%.

Освіта.ua
16.11.2016

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тіна
Для Марини і інших...Шкода, що є школи, де вчасно не платять зарплату. Це дійсно біда. Але це залежить від місцевої влади. Не мовчіть , а вирішуйте питання на місцевому рівні. А то складається враження, що писати про свої проблеми вмієте, а вирішувати їх ні. Як це не знаєте, до кого звертатися? Почніть з директора, профспілки. Проблема в тому, зо більшість учителів і слова не скаже у школі чи в районі для того, щоб себе захистити. Вчителі все бояться перевірок і т.д. і т.п... Зі своє практики скажу( а стаж у мене 30 років педагогічної праці), що найбільше перелякані в нашому суспільстві - учителі. Пам’ятаймо, колеги, що з нами поступають так, як ми дозволяємо, щоб з нами поступали. А відносно шкільної реформи: я вважаю її в основному правильною. Вона давно визріла.
Марина
Нам не дали за листопад , а по селах району ще за кінець жовтня не дають. А ще й премію обіцяли" Кому вірити не знаєш , а жаліться куди теж не маю поняття. До 5 грудня за все треба платити, а нам навіть авансу не дали!!!!!!!!!!!!!!
Микола
З/п буде вищою на 50% (міністр)...на 30% (Гройсман)...І все це одночасно висить на сайті "Освіта"...Вірити то кому????????????????
Володимир Лихо
Для Микола: Хокку, если что) Кому же верить? Слушал кукушку поэт На эшафоте
Коментувати
Олена
якщо теперішня з/п трохи більша від прожиткового мінімуму, оскільки зняли все (ще лишилось зменшити тариф), то тепер добавлять тільки те, що і зняли. Ціни зростуть, а ми будемо тішитись словами міністрів
pasufik
Уряд ніколи не зможе предметно займатися школами, це справа місцевої влади та громади. Центр повинен менше забирати коштів у громад, а та має дбати про школу, розвиток її мат.техн. бази, достойну зарплату вчителів і т.п. Тільки за таких умов школа буде якісно виконувати свою суспільну функцію, усе решта - від лукавого. Як можна у такій великій державі досконало управляти такою мережею шкіл, це просто абсурд!
гість
Для pasufik: методисти де? Хто пеперосподіляє гроші між школами і по якому принципу?
Голосzнарода
Для гість: начальник відділу освіти по принципу сімейних стосунків та відкатів
Коментувати
Іван Васильович
Якщо пригадати освіту України у складі СРСР то слід сказати, що високий рейтинг вчителя був пов’язаний із його зарплатою. У селі колгоспники (до 1961р.) отримували трудодні, а вчителі достойну зарплату. Потім зарплата вчителя була прирівняна до середньої у промисловому виробництві (70-90 роки) і теж була достойною. Тому і вступали до педвузів найкращі випускники шкіл. Про який престиж педагогічної праці зараз можна говорити, коли поліцейському платять 7000 грн., а молодому вчителю до 2000 грн. Тому моліться на тих вчителів, які ще не втекли зі школи бо достойної заміни не буде. При даній оплаті праці вчителя, матеріально-технічній базі шкіл, відношення суспільства до школи жодна реформа у середній освіті не спрацює!!!
Степан
Для Іван Васильович: молодих вучителів ще й обдурюють у нарахуванні зарплати. Особливо на Галичині !!!
Євгенія
Поліції підвищили зарплатню до 10 000тис грн
Коментувати
1111
Шановні, не спішіть підвищувати. Я ще не встиг потратити обіцяні в жовтні 7 тисяч гривень зарплати у 2017 році, а ви вже пообіцяли в листопаді підвищити цю саму зарплату у 2017 році аж до 4,5 - 5 тисяч. Чекаю у листопаді обіцянки підвищити мою зарплату аж до 3,5 тисяч. Дякую-передякую. Халва, халва, халва... Може, все-таки повернете реально забрані 20 відсотків за престижність?
Геннадий
Да вы уж определитесь, на 30% или на 50%. Утром пишут - 30, а вечером - 50. Или,типа, кто больше пообещает, тот и молодец??????????
pasufik
Учителювання - заняття жертвенне, як би нам не дошкуляла низька зарплата. Ніколи бюджет не забезпечить нам достойного життя, це може зробити тільки громада, яка своєю працею створює статки території. Є розуміння і підтримка з боку місцевої влади - школа має усе необхідне. А якщо ми наобирали нуворишів, то чого ми від них чекаємо? Нам слід бути активнішими на місцевому рівні, тормошити владу, депутатів і активніше співпрацювати з населенням. Ми весь час сподіваємось на ласку Києва, ніби там є дірка в небі, з якої сипляться гроші, але до нас не доходять. А як дійдуть, коли кожен підприємець думає лише про те, як обдурити податкову, як менше віддати у суспільний кошик? Чудес в економіці не буває, поділити можна лише те, що створила своєю працею виробнича сфера та торгівля. А ми - сентиментальні заложники, раби своєї професії: нести важко і кинути ніяк не можемо! Ви мені скажете_ а ТАМ крадуть. То що ви пропонуєте, усіх їх постріляти? Дозволяємо, от і крадуть!
директор-вчитель
Проаналізуйте, хто йде навчатися у педагогічні вузи - "неудачники", ті, хто не має можливості вступити до більш престижного закладу, "середнячки". Найрозумніші діти, обирають економічні, юридичні і т.п. Коли я вступала у 1985 році до педучилища, у нас в групі було 75% відмінників. І майже всі стали класними педагогами. На жаль, ця професія не приваблює зараз ні зарплатнею, ні престижністю. Ще й віддаси частину зарплатні на канцелярію, поїздку до району на всілякі заходи, на подаруночки дітям для проведення якогось конкурсу, на придбання навчально-методичних посібників тощо. (не дивуйтесь, я працюю в сільській школі, і наші батьки не поспішають допомогти, ми навіть на олімпіади часто возимо дітей за власні кошти) Ера самовідданих педагогів закінчується.
вчитель-директор
Для директор-вчитель:згадала баба коли була дівкою.
Коментувати
з думкою про народ
Влада - купка самовпевнених та низькоморальних людей. Які живуть в першу чергу з думкою про себе, особистий статок, гідну оплату їх праці та відпочинок на Мальдівах. Це не простої людини діти у Англії і США навчаються. І нам ніколи не бачити красу світу, яку вони бачать ніби у ділових поїздках. Це наші діти будуть за 5 км пішки ходити, бо поламався автобус, тільки щоб їм вистачило грошей в розмірі декілька тисяч гривень на один обід у ВР. Напевно і нам ніколи не зрозуміти за що у них зарплата у 5,6 разів більша за нашу. "Маємо те що маємо".
карпати
Перш ніж підвищувати на 50% , заплатіть нам нашу зароблену за жовтень 2016. І не забувайте говорити про масове закриття шкіл.Як за вашою реформою , за однією громадою - одна школа , тобто на один район 3 школи середні . Ви , пані міністер, так як і інші " слуги народу" пускаєте туман людям в очі , для того ,щоб батькі ненавиділи вчителів , рахували їхні гроші, а тим часом прогавили те , що їх діти долатимуть десятки кілометрів до школи у дирявих школяриках або сидітимуть вдома і будуть неуками . На цю тему можна багато дискусій вести , говорити та це все пусьті балачки ... нас уже давно ніхто не чує...
с Буковины
Для карпати: Они врали и будут врать. Зачем думать о будущем? Если нас уже не 48, а 42 милиона. Скоро вообще уведут крепосное право. Европа там далеко, за несколько лет. Им даже однаково, что 5 компьютеров с 256 DDR1 на 12 человек. Главный смысл их жизни - собственное благополучие. Уже не то время, когда работа что-то означала для руководителя. И отзывы колектива даже не интиресуют.
Коментувати
с Буковины
Очень простой вопрос. Сколько молодой учитель без категории будет получать непосредственно? (- налог)
ТАРАС
Для с Буковины: 1,97*1600=3152, але дадуть-3200 грн. за 18 год. Плюс години, прест., каб., зошити., клас..). Мінус 19,5% податків (або 20,5%, коли тупо вступиш в совкову профспілку).
с.Буковины
Для ТАРАС: За престижність не платять вже два роки, за кабінет теж не заплатять, бо я його не маю (тим, хто має у нас теж не оплачують) і я не класний керівник! Отже, за мої 15 год. отримаю тільки головний біль і на хліб з водою. Спасибі владі Порошенка за таке СУТТЄВЕ ПОКРАЩЕННЯ ЖИТТЯ!
Коментувати
м. Кіцамнь, Буковина
Тут випадково прочитали за оплату кабінетів. Не знаємо як і де. Але ми вже за кабінети декілька років не бачили оплати. Вірніше платять тільки самим вибраним, на школу 2,3 кабінети. І повірте всі інші не набагато уступають тим, де придбали проектори. А хіба відсутність комп`ютера, проектора чи нових меблів може бути причиною для того щоб не платили?
с Буковины
Для м. Кіцамнь, Буковина: Скажут "Нет денег". А сами себе премии по несколько тысяч начисляют.
І так буває
О! З кабінетами у нас взагалі цікаво вийшло. Раніше платили кабінетів 13 на школу. Потім в один прекрасний літній день (у вчителів відпустка) приїхало КРУ та й пройшлись по спецкабінетах (фізики, хімії, біології, труда). Вони вишукували, за що зняти оплату. Наприклад, немає в кабінеті комп"ютера, а за положенням повинен бути, аптечка в кабінеті є, а в інвентарну книгу не записана, води в кабінеті нема, є тільки в підсобці ( а школі 100 років, її ніколи не було в кабінеті) і таке інше. Вчителі, вийшовши з відпустки, отримали наказ (усний) від директора повернути суму, яку заплатили за кабінети за 3 роки. Припис написали на директора, як нецільове використання коштів, а директор викликав кожного та й сказав заплатити. Ось так. З тих пір уже років 5 у місті за кабінети не платять нікому.
тоді для чого стільки розмов?
Для І так буває: Значить на рівні держави забути за поняття "оплата кабінетів". І більше не спекулювати цим.
Коментувати
Марина Кривич
нормально викладачам платять і зараз, якби ще у мого чоловіка була стабільна робота і зарплата та у батьків пенсії більші, я зі своєю зарплатою жила б чудово!
Олекса Позняк
Для Марина Кривич: В вашем селе цены низкие Вам хватает
Коментувати
Голос, скажи мне,будь так добр,
это уЧИТЕЛЬ на зарплату выстроил себе маленький такой домичек -- двухэтажный особнячок. Да в селе НИКОГДА учитель, если он имел детей, не имел возможности построить ом. А в городе - и подавно. Но лишь с приходом ВОРОВ к корыту определённый пласт, с позволения сказать, шкрабов, начали играть в их игры. Так что - не смеши людей. РЕАЛЬНО РАБОТАЮЩИЙ С ДЕТЬМИ Учитель не имеет возможностей построимть себе дом. А вот дети учительские, эти да, эти попав хорошо в работу (но не в службу, поскольку честно и там не смогут)-программистом, собирателем клубники в Англии, чернорабочим в . . . , способны выстроить для родителей дом. Если для себя не хотят
Олена
Я за гідну оплату праці, але чому ж бітьки учнів повинні оплачувати курси, репетиторів, якщо так самовіддано працюють вчителі? Викладаю на курсах підготовки до ЗНО - курсанти жаліються на те, що вчитель приходить на урок, дає завдання: "відкривайте і читайте", а сам займається своїми справами. Як результат - школярі - чистий лист, але вони готові отримувати знання, коли їм ті знання цікаво подати!
Роман
Для Олена: Кожен кулик своє болото хвалить. Я викладаю і в школі і на курсах. Так от в школі дехто з дітей аби як працює на уроці, а там, де гроші заплачені, старається. Підіть в клас, де Ваш предмет потрібен шести учням максимум, і подайте цікаво одночасно 35 учням.
Просто вчителька
Для Олена: Ваші слова ображають тих вчителів, що дійсно ПРАЦЮЮТЬ. Претензії до вчителя, методики викладання? Беріть батьків і вирішуйте на рівні адміністрації, райво і т.д. Сиділи багато років і чекали, а потім висувають претензії? Любить у нас народ шукати винних, аби виправдати свою бездіяльність. 15 років працюю у школі. Математика моя двом учням з класу подобається, ще троє її розуміють і терплять , решта - сіра маса. На уроці ніколи журнал не заповнюю, своїми справами не займаюся. І таких вчителів - більшість! Набридло слухати, які вчителі погані-непрофесійні-безвідповідальні!
Коментувати
Голосzнарода
Если в учителя 2-3 этажный дом, он что бедный?
12
У вересні мої знайомі і друзі вітали мене із "зарплатою у 10000 грн". Бо про це розповідали всі ЗМІ. Тепер знов підвищення, але до цієї суми не дотягує. Ось парадокс життя. Як вже обридли ці балачки.
ТАРАС
Для 12 :Парадокс в тому, що Ви не дотягуєте. За 18 год. буде- 3872 грн. З доплатами ( прест., клас, зошити, кабінет можна ще 105%) можна мати 7937,6 грн. А якщо не 18 год,,а 25, то і буде в районі 10 тис. Мінус податки,- не рахуйте,- це Ваші гроші на державу. Не набридайте балачками.... Навчали б так дітей, а не в коридорах балакали...
Юрий
Тупоголовый Тарас. Сходи, сам, научи детей, а не в коридоре на сайте "писакать"
Друг народу
цей тарас провладний. У владі брехуни. дадуть як завжди 1 000 та її ж заберуть. Як було за престижність професії. НЕ вірне їм - брехуни!
Коментувати
для як?
хороший вопрос. ----------------------------- Ржач полнейший.))))))). Главное - суть ситуации. А суть она везде суть.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!