Конкурс ім. Шевченка відкриється 6 жовтня

В Україні проведуть VII Міжнародний конкурс учнівської та студентської молоді ім. Шевченка

Конкурс ім. Шевченка відкриється 6 жовтня

Міністерство освіти і науки радить навчальним закладам країни провести відкриття VII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Шевченка 6 жовтня. Відповідна рекомендація міститься у листі МОН про проведення конкурсу.

У відомстві зазначають, що проведення Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді має сприяти піднесенню престижу української мови і літератури у молодого покоління, підвищенню рівня загальної мовної культури, вихованню в його учасників почуття гордості за свій народ, любові до рідного краю: вшанування Великого Кобзаря, поета світового рівня - Тараса Григоровича Шевченка.

«Урочистості з нагоди початку VII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка відбудуться 6 жовтня 2016 року у м. Івано-Франківську. Радимо в цей день провести відкриття конкурсу в усіх навчальних закладах України», - йдеться у листі МОН.

Завдання для першого етапу конкурсу готуватимуться навчальними закладами, в яких він проходить, для другого та третього етапу – інститутами післядипломної педагогічної освіти.

У Міносвіти звертають увагу, що розробники зобов'язані підготувати завдання для кожної категорії учасників конкурсу за віком і напрямком навчання у вищих навчальних закладах (гуманітарного і негуманітарного) та забезпечити їх конфіденційність до моменту оприлюднення.

«Творчі роботи можуть передбачати теми, пов'язані, зокрема, з культурою, мораллю, духовними цінностями українського народу, які сприяють об'єднанню націй, формують почуття патріотизму, оптимізму й віри в щасливе майбуття Української держави, про яку мріяв і писав у своїх творах Шевченко», - зазначають у МОН.

Також навчальним закладам слід передбачити утворення оргкомітетів, журі та розроблення критеріїв оцінювання творчих робіт. Критерії мають охоплювати специфіку, складність, обсяг творчої роботи, володіння художнім словом, мовнолітературну підготовленість конкурсантів.

Переможці конкурсу за результатами кожного його етапу, крім фінального, будуть визначені в кількості 30% від загальної кількості учасників відповідного етапу змагань.

Освіта.ua
20.09.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
кет
як казав покійний Ступка:"почепили на стіну Шевченка......і все...."
Оксана
Всі конкурси в школах недоцільні на сучасному рівні їх проведення,вчителі обирають для участі любимчиків,а не тих,хто хочеприймати участь(говрю як мама 12 -річної дитини).про журі і т.д.також можна мовчати.До цього посту можу додати тільки одне-слова моєї знайомої,яка викладає мову та літерату в школі.На прохання залишитись ще в гостях,вона сказала,що їй ще потрібно писати якусь творчу роботу на обласний конкурс за ученицю 11 класу,бо якщо вона сама напише,то не виграє...Більше моя дитина в шкільних конкурсах участі не бере...
людина
Престиж української мови посилюють не конкурси( долеко не всі наші громадяни про них знають), а культура мовлення наших політиків, чиновників, учителів і журналістів,що вже так її плюндрують, аж зло бере. Скоро черга дійде й до вчителів української мови і літератури, якщо Ліля Гриневич ретельно не перевірить кількість годин у педуніверситетах, які відводяться на вивчення української мови і літератури.
Анна
Цей конкурс колись називався "конкурс Табачника", даруйте. Бо був придуманий нібито паралельно до вже існуючого тоді конкурсу ім.Яцика. І фінансування (списування державних грошей) отримав державне. Але не зовсім продуманий конкурс. Бо діти пишуть твір на задану тему. Оце й усе. Я пропоную відмінити таке марнотратство. Залишити лише Міжнародний конкурс знавців української мови ім. П. Яцика ( частину грошей, між іншим, виділяє діаспора) і олімпіаду з української мови та літератури. Але розмежувати у часі їхнє проведення