Учителі мають стати агентами змін в освіті, - міністр

За словами міністра, нова українська школа має стати мрією українського суспільства

Учителі мають стати агентами змін в освіті, - міністр

Обмін досвідом між вчителями про те, як можна розвивати ключові компетентності у дітей, у тому числі в рамках таких складних тем, як Голодомор – дуже важливий, адже вчителі повинні стати агентами змін в українській освіті. Про це сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час Всеукраїнського методичного семінару для освітян «Нова українська школа: навчання/знання про Голодомор». 

Вона зазначила, що такі теми як Голодомор повинні наскрізно увійти у навчання українських школярів, для цього непотрібно створювати окремий предмет – потрібно інтегрувати ці теми для вивчення дітьми історії, української мови, читання тощо.

"Тема Голодомору зараз у нас асоціюється з куском депресивної інформації, а насправді - це тема, яка будує, яка розвиває те, що ми називаємо соціальні та громадянські компетентності, пошану до почуття гідності кожної людини", - зазначила Лілія Гриневич.

В рамках заходу вона представила освітянам концепцію Нової української школи та окремо наголосила на тому, що успішність реформи напряму залежить від її підтримки українським суспільством.

"Наша мета - зробити так, щоб Нова українська школа стала мрією не ста чи двохсот людей, а стала мрією українського суспільства. І тоді ця реформа буде реалізуватися навіть попри бажання різних урядів і парламентів", - підкреслила міністр освіти.

Наприкінці заходу міністром освіти України та представниками Науково-освітнього консорціуму вивчення Голодомору (HREC), Українського науково-дослідного та освітнього центру вивчення Голодомору (HREC in Ukraine) було підписано Меморандум про співпрацю.

Передбачається, що документ сприятиме розвитку проекту Міжнародної методлабораторії для освітян «Verba Magistri», яка створює умови для вільного обміну думками вітчизняних та зарубіжних педагогічних працівників і академічних науковців, поглиблює суспільну єдність та діалог між різними регіонами України.

Освіта.ua
12.09.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Юрий
Вибачте, але за 2000 грн я винен лише викладати свій предмет.
Вчитель
Для Юрий: За 2000 грн ви тільки це і робите! І за 5000- ви так будете робити, бо це ваша ментальність! Найбільша проблема школи- це гарні діти і адекватні батьки, а потім заробітна плата!
до вчитель
Шановна Вчитель.Ви напевно хвора і працюєте напевно чиновником освітянським або бізнесуєте. Вчителі з теперішньою зарплатою бомжують ,бо з теперішніми цінами і 5 тис мабуть мало буде. А триндіти -це не уроки проводити.
Коментувати
людина
Викладач Львівського університету виграв сраву в суді щодо обкрадання державою педагогів при нарахуванні їм зарплати. Міністер із цього приводу не зробила жодної заяви на захист тих ,кому розвивати нову школу, і тому в цьому контексті важко визначити її власні соціально-правові компетентності.
людина
А чому власне Голодомор? Невже це завуальоване привертання уваги дітей до того, як голодують наші пенсіонери, купуючи в рошенівських магазинах по 2-3 цукерочки, або, ще страшніше, -по 200гр. ковбаси-отрави по 26грн за кілограм, або як відмовляють у працевлаштуванні тим, кому за 35 років, а при оформленні субсидії їм рахують дохід у дві мінімальні зарплатні, що змушує людину голодувати? Сумно чомусь дуже...Краще спочатку розвинути такі компетентності в КМУ та АП.
Родион
Ліліє, на сьогодні агенти Ваших змін не вчителі, а корумповані відділи-управління освіти з начальниками-динозаврами з брежнєвських часів, маразматичні методкабінети, і розсадники псевдонауки - оіппо.
Мирослава
"Обмін досвідом між вчителями про те, як можна розвивати ключові компетентності у дітей, у тому числі в рамках таких складних тем, як Голодомор – дуже важливий," "Тема Голодомору зараз у нас асоціюється з куском депресивної інформації, а насправді - це тема, яка будує, яка розвиває те, що ми називаємо соціальні та громадянські компетентності, пошану до почуття гідності кожної людини", - зазначила Лілія Гриневич.-- БІЛЬШОЇ НІСЕНІТНИЦІ В ЖИТТІ НЕ ЧИТАЛА. ГОСПОДИ!!! Які ви далекі від реальності,ЯК можна нести таку ахінею?? ЧИ є хтось,хто скаже як це зробити?
Геннадий
В Киеве уже говорят, что Порошенко переплюнул времена голодомора Смертность в Украине превышает рождаемость, чего не было даже во времена голода 1932-33 годов.
бакс
Зарплата міністрів від 20 000 грн. За такі гроші вони всяку хренотень придумають щоб посаду зберегти
Она очень далека от сущности.
Скорее всего Гриневич можно посоветовать только одно. Поработайте простой учительницей самой бедной школи. Может после небольшого форматирования сознания увидите реальности жизни.
Мирослава
Для Она очень далека от сущности. : Та не потрібно самої бідної!!! ЗВИЧАЙНОЇ ШКОЛИ!!! І нехай покаже як тема Голодомору будує, розвиває те, що ми називаємо соціальні та громадянські компетентності, пошану до почуття гідності кожної людини", ЯК на мене БРЕД! БРЕД! БРЕД!!! Чи може я чогось не розумію і "виживаю з ума"
Коментувати
Лyppx
Педагоги вже давно є носіями змін в освіті, переважна більшість з них принаймі, а наші чиновники десь застрягли в совку і відірвані зовсім від реальності!
просто неагент
Хай Лілія за мої 2,4тис. умовить мене стати агентом. Цікаво скільки Гріневич має у місяць
Оксаночка
Таке враження, що вони хворі психічно і створюють агентуру для беззаперечного виконання всіляких дурниць МОНа... І до чого тут голодомор? Учителі і так щороку проводять різні заходи, уроки памяті жертв Голодомору. Ми і без Гриневичів- знаємо, що робити.
Павлович
У всіх розвідках світу є правило: агент,що працює за ідею, не за гроші, через короткий час має бути або "зданий" ворожій контррозвідці,або ліквідований.
извените это
в какой канторе учат?
Светлана Мухакуць
Скоро вчителів ліквідують, як клас. До цього йде
Павлович
Для извените это: Вибачте,шановний, ми кАнтор не закінчували...
Коментувати
якарадість
У мене вже немає слів для коментарів : повний Голодомор у думках! Відчуваю, що скоро буду не просто агентом, а агентом -зомбі! Тому відмовляюсь входити до складу міністерської агентури-переходжу в автономний режим. Міністерське словоблудство задовбало!
Третьою справою
треба створити у школах затишок. Дитина повинна почувати себе емоційно задоволеною. Молжливо варто, щоб навчалися за партами розрахованими на одну особу. І саме головне - учні повинні навчитися працювати у колективі. Не треба озиратися у минуле. Але йти у майбутнє. Стінгазети, шкільні журнали, шкільне телебачення та радіо (це цілком реально завдяки сучасним технологіях Інтернет ), конкурси, вікторини і т.д. ЯКЩО ДІТИ ПОЧНУТЬСЯ ЗАМИКАТИСЯ У СОБІ - КРАХ ВАШИМ КОНЦЕПЦІЯМ ОСВІТИ. Тільки колективна робота здатна соціалізувати учнів до сьогодення. ШКОЛА ПОВИННА БУТИ ТАКОЮ, ЩОБ НАВІТЬ ЧЕРЕЗ 40 РОКІВ ЛЮДИНА МАЛА ЩО ЗГАДАТИ І ПОХВАЛИТИСЯ.
сільський учитель
Для Третьою справою: Яку колективну роботу Ви мали на увазі? Візьміть нове Положення про індивідуальне навчання. Дітям не можна навчатися в стінах школи , бо їх в класі менше 5 учнів. Який тут соціум? НАші діти нікому не потрібні
Коментувати
Ви розумійте
сучасні діти нездатні зрозуміти важкі реальності історії. У будь-якому разі більшість з них. Голодомор це трагедія. Тільки усвідомлення її, ніяк не може вплинути на розвиток сучасної освіти. І вазагалі - що ми хочемо побачити в освіті майбутнього? Очевидно співпрацю батьків, педагогів, учнів, закладів освіти. Високий рівень навченості учнів. Гарні результати ЗНО. Висококваліфікованих випускників ПТНЗ та ВНЗ. Свідомі громадяни і нарешті патріоти своєї Батьківщини. Що для цього потрібно? Забути про корупцію, фінансові піраміди (які нівечать рейтинг влади), забути власні амбіції і починати працювати на дітей. Першою справою необхідно запровадити ЗНО у 4 та 9 класах. Від того, що дитина напише тест нічого їй небуде. Це учителі молодших класів створють хибне уявлення в учнів про себе. Як наслідок психіка травмується якраз тоді, коли починає дитина формуватися як доросла людина. Другим ділом - створити прозору систему зборів коштів у навчальних закладах.
Yana Ivasenko
Для Ви розумійте: Підтримую ідею ЗНО у 4-9 класах. Але на сьогодні освіченість, нажаль - це не результати ЗНО, а подальше пристосування дитини у світі. Знання не втілюються практично і тому забуваються на наступний день пісня здачі ЗНО. Тому треба говорити якраз про рівень навченості - тобто вміння застосовувати знання на практиці. А щодо історичних тем.... Згодна, що голодомор, як би не намагались привернути до нього увагу, все-таки не сформує соціальні компетентності. Так, діти повинні про нього знати і робити правильні висновки з цього, але, вибачте, пошану до гідності людини можна формувати і на більш "свіжих" прикладах.
Коментувати
Вчитель
Готовий стати агентом змін за 8-10 тисяч в місяць і забивати всякою міністерською дурістю дітям голови. Якщо міністерство згідне з такою ціною, то нехай дасть знати, плюсанувши мій коментар. За 3,5 тис готовий тільки записати журнал, дати поверхневі знання і напевне все (це з врахуванням власного утримання інтернету, принтера і паперу).
просто вчителька
Для Вчитель: Круто!!! Просто в "яблучко"!!!!
от 10 000, кто откажется?
Только все чесно. С заключением трудового договора.
Коментувати
Министра
Голодні та погано одягнені вчителі агентами не стануть. Бачили яка машина була у 007-го?
Учитель
Шановні, а коли вже нарешті буде діяти закон про дебюрокритизацію освіти? Рік тільки почався, а школи вже завалені купою звітів, наказів, інструкцій, які вчителі навіть не встигають прочитати, а лише підписуємо, підписуємо і в папки складаємо. А тут ще й перевірка з районного методкабінету їде - виявляється, перевіряти всю цю бюрократію, то про які зміни ми говоримо? Нічого не змінюється!
007
Ага. Прям, как Джеймс Бонд.
Юля
Ещё одна помешанная на голодоморе.................................