Школи проведуть Уроки пам’яті трагедії Бабиного Яру

МОН рекомендує навчальним закладам провести Уроки пам’яті трагедії Бабиного Яру

Школи проведуть Уроки пам’яті трагедії Бабиного Яру

Міністерство освіти і науки рекомендує навчальним закладам провести 29-30 вересня «Уроки пам’яті трагедії Бабиного Яру та «бабиних ярів» України». Відповідний лист підписаний заступником міністра освіти Павлом Хобзеєм.

У Міносвіти зазначають, що на цих заняттях учителям варто згадати події Другої світової війни та злочини тоталітарних режимів.

Відомством надано Методичні рекомендації та список додаткової літератури до проведення уроку пам’яті, які можуть використовуватись вчителями та викладачами при підготовці до уроку.

У початковій школі пропонується передбачити уроки толерантності. Для підготовки цих уроків учителі можуть використати матеріали книги «Уроки Голокосту: мужність, пам’ять, співчуття» (Дніпро, Інститут «Ткума», 2016).

В основній та старшій школах міністерство рекомендує використовувати навчальний посібник І. Щупака «Голокост в Україні: Пошуки відповідей на питання історії» (Дніпропетровськ, 2015), схвалений МОН України. У цьому посібнику можна знайти такі матеріали до уроків: 5 - 9-ті кл. - матеріали для години спілкування «Стосунки між народами -  «свої» та «чужі»; 8 - 9-ті кл. - історія  рятування сім’ї Вайсів українською родиною Щепаняк; 10 - 11-ті кл. - матеріали до заняття «Митрополит Андрей Шептицький і дилеми морального вибору».

У МОН також повідомили, що Україна стала першою державою на пострадянському просторі, яка включила питання історії Голокосту до державних програм для загальноосвітніх шкіл із всесвітньої історії та історії України. Відповідні матеріали знайшли відображення у шкільних підручниках історії.

Заходи, присвячені трагедії Бабиного Яру, рекомендується висвітлювати на web-сторінках навчальних закладів та органів управління освітою. Звітування та зворотного інформування робота з проведення Уроку пам’яті не потребує.

Освіта.ua
28.09.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
как вариант
Началось.Одни на других наезжают.То на русских,то на евреев.Послушайте еврея Рабиновича,и подумайте собственной головой,а не собственным желудком.САМИвиновны во всех собственных проблемах.Неследует ПОЗВОЛЯТЬ ни русским.ни евреям,ни украинцам ездить на себе.НАчинать следуетс детей.Объединяться с родителями.Попробуте.Тётя мальчика,которого забирают с проблемами сердца-а ГДЕ Вы и родители мальчика были раньше,иПОЧЕМУпишетеЗДЕСЬ,когда орать на всю страну следует-через СМИ,о том,что у мальчика проблемы с сердцем.В союзе в армию забирали людей С ПОРОКОМ сердца,слепых практически на оба глаза.А правят сегодня те же совковые ребята.Ещё никто их новой кагорты не пришёл.И скоро не прийдёт.Уясните,сто те,кто кичит:"Совок,совок",сами-совковые до глубины души,поскольку выбрались наверх и думают,что они теперь пупы земли.ДАи ведут себя соответсвенно,позволяя себе поплёвывать на окружающих.Совковое-сельское отношение к себе подобным...А остальные,вместо того,чтоы НЕ позволить,головы...
как вариант
угнули-колхозники
Коментувати
Оксана
Коментарі - жах!! 29 вересня 1941 року до 18-00 було страчено - розстріляно в спину - 33 771 людина. Хто ці жидоненависники в коментарях?! Ви люди?! Все правда і про АТО і про владу, але як ви взагалі ходите по вулицях і не плюєтеся? Яка Європа, та ми, такі, нікому не потрібні. Жодна нація з нами на одному полі, вибачте, не сяде...
Марія
Для Оксана: То хто кого більше ненавидить? Ми їх чи вони нас. Мого племінника тепер беруть в армію . Хлопцеві 18 років виповнюється тільки 15 жовтня. У дитини значні проблеми із зором - 0,4 -0,6. Проблеми з серцем - тахікардія 102 удари у спокійному стані, на 4 поверх виходить з передишкою. І він ПРИДАТНИЙ до служби в армії. Дитина не винесе армійських навантажень навіть без АТО. Але у воєнкоматі відкрито сказали - а хто піде, тільки ваша сімя бідна (вчителі) може відпустити таку дитину. То хіба не жиди знущаються над нами???????
Оксана
Для Марія: Ви про кого, про тих невинно страчених?! Щоб не думали, що я далека від усього цього, мій чоловік - учасник бойових дій, пробув ТАМ 1 рік і 3 місяці. Але прагнути співчуття і розуміння можна тоді, коли сам на це здатен.
Мария Филатова
Дело в том, что за те трагедии, которые происходили на территории Украины большую ответственность несут руководители еврейской национальности. Вспомните, например, Когановича, Молотова, того же Хрущова, которые организовали голодомор в Украине. По статистике в Израиле в ближайшем будущем будет проживать до 20% ортодоксов. Ну, а идеи у этих ортодоксов .... Ведь, если вспомнить историю еврейства, то их представитель Иисус Христос понял, что нужно уходить от идей ортодоксального иудаизма, за что и поплатился. А после распятия Иисуса Христа прекратило свое существование еврейское государство: было захвачено и разгромлено Римской империей. Украинский народ в подавляющем большинстве своем скорбит по невинно убиенным и без пафоса хоронит и скорбит по своим невинно убиенным и замученным. В Так пусть же впредь не будет холокостов ни для какого народа мира! Скорбим по невинно убиенным в Бабьем Яру.
Коментувати
Мати
Тепер жиди знищують наших дітей. Беруть під призов навіть 18 річних хлопчиків. Це БРЕХНЯ що не забирають 18-річних в армію. І на АТО строкові солдати воюють в повній мірі. Ніхто не питає їхньої згоди. Це геноцид знищення наших дітей!!!!!!! Люди, не давайте синів на гарматне мясо. Хай краще в тюрмі. Там хоч є шанс вижити!
Антон
Для Мати: У НИХ свої закони, як мені сьогодні повідомили, що для відстрочки від призову потрібно 19 год(у мене 18,5) навантаження, хоч за Законом потрібно повне навантаження (повна ставка (18 год), тітонька, яка там працює сказала, що в них СВІЙ закон, і тому вимагає довідку з навантаженням не менше 19 годин.
Марія
Для Антон: Менше як за тисячу зелених у воєнкомат цю проблему не вирішите!
Павлович
Для Антон: Хотілось би, Антоне,щоб Ви дали посилання на Закон,де говориться про відстрочку з 18-годинним навантаженням. У мене є знайомий юрист,що підготує мотивоване звернення до Вашого військомату.
Коментувати
Николай Соломонский
В чем причины массовой гибели людей? В советских лагерях, например, было уничтожено до 40 млн. населения. Кстати, Гитлер позаимствовал опыт создания лагерей у советов. Там, в фашисткой Германии, проходило массовое истребление населения, в том числе и евреев. У советов, не секрет, на руководящих должностях в концентрационных лагерях находились евреи. А Гитлер где-то позаимствовал идею исключительности отдельного народа.... Можно продолжать.... Что же делать? 1. Всем покаяться. 2. Не создавать очередных условий для геноцида любого народа.
Нежид
Їхня влада, їх і шанують. А скільки тепер наших дітей загинуло і покалічені під їх керівництвом і захищаючи їхній бізнес (АТО). Тут не один Бабин яр назбирається!
Vladimir Zvan
Нужно показать преступную суть не только немецких нацистов, но и украинских из ОУН. Об этом вчера четко сказал президент Израиля. Респект ему за это.
умница
Для Vladimir Zvan: и преступную суть современных олигархов,разворовавших страну...
Vladimir Zvan
Я вообще-то про Бабий Яр
Роман
Українських нацистів не існує і ніколи не існувало.Схоже, російські нацисти всіх судять по собі.А росіяни більшість шовіністи і нацисти.
Коментувати
миронович
Давайте згадаємо про жидів, а хлопці, які сьогодні гинуть сьогодні і велика частина повертаються інвалідами нікому не цікаві....
Геннадий
Ба́бий Яр (укр. Бабин Яр) — урочище в северо-западной части Киева, между районами Лукьяновка и Сырец. Бабий Яр получил всемирную известность как место массовых расстрелов гражданского населения, главным образом евреев, цыган, киевских караимов[1], а также советских военнопленных, осуществлявшихся немецкими оккупационными войсками и украинскими коллаборационистами в 1941 году.
Вчитель
Цікаво, на цьому уроці можна розповідати, що зокрема розстрілювали людей в Бабиному Ярі члени ОУН? Чи це питання зараз - табу?
Анжела
Було б добре надати й методичні рекомендації
Лариса
Все правильно. Ми маємо пам’ятати минуле, правда такі уроки потрібно проводити в старших класах, де учні є більш свідомими і дорослими для сприйняття такого матеріалу
Михаил
Для Лариса: згідний з вами, що вчити нашу історію потрібно в старших класах, коли учні щось вже розуміють і можуть аналізувати. Але починати треба все-таки з першого класу. До такого висновку прийшов, коли оглядав вчора стелажі на головному вокзалі Києва стосовно нашоі історіі: колективізація, перші та другі москалі, визвольний рух, червоні партизати - визволителі чи терористи. Побачив як мужчина поглянувши, не читав, на стенд визвльного руху з портретами Шухевич, Бандери, Мельника плюнув на них. Мужчині років 50-55, сільського вигляду. А якби йому з першого класу розказували про ті часи, вдень руська партизанка- давай, вночі інші, також давай, а про "бандерівців" з російським мовним акцентом- але у формі УПА, котрі крали у селян свиней та вбивали людей ( ця інформація у мене не з інтернету, а від батьків та знайомих). Та з першого класу про голодомор 30-Х років, моі батьки згадували, що з Великоі Украіни перебігали люди, котрі розповідали про людожерство, а я як піонер говорив, брехня
Коментувати
Vladimir Zvan
И обязательно вспомнить про роль ОУН в этой трагедии.
Taniushka Gorovaia
Может детям стоит учить историю на уроках истории, а не на уроках памяти.
Настя
Відволікаєте людей від насушних (економічних) проблем. як будто це найголовніше розказувати розказувати дітям.Краще навчили б чомусь розумному.
Лариса
Для Настя: А щось розумне - це що? Пам’ятати про страшні сторінки історії, виховувати почуття патріотизму, співчуття, знати про жахіття фашизму - це не розумне??? Колись дітки згадуватимуть про Небесну Сотню, загиблих від Іловайськом, про захисників Донецького аеропорту - кіборгів....саме так виховується справжній громадянин України на прикладах про героїв України і знаючи минуле....
Учитель
Лариса- патріотизм-це трошки інше, це також любов до людей, якщо вони навіть мають іншу думку, про жах в Одесі не забувайте
Геннадий
Для Лариса: Телевізор вимикайте хоч іноді. Жах......
Коментувати
Aleks
Прошу обратиться к Президенту Украины П.А.Порошенко с просьбой помочь Национальному историко-мемориальному заповеднику "Бабий Яр": Путем ряда аферистических операций оно оказалось в частной собственности. Но государство в лице Фонда Государственного имущества и Киевской городской прокуратуры через судебное производство вернуло это здание в государственную собственность. Это стало возможно благодаря конструктивной и консолидированной позиции еврейских общественных организаций, Киевской городской государственной администрации в лице Департамента по культуре и Правительства Украины. За это всем огромное спасибо. На сегодняшний день распоряжением Кабинета Министров Украины от 8 июня 2016 г. №427-р это здание передано из сферы управления Фонда Государственного имущества в сферу управления Министерства культуры Украины с дальнейшим закреплением его за Национальным историко-мемориальным заповедником „Бабий Яр”. Здание находится в неудовлетворительном состоянии, необходимо...