Рішення суду про підвищення окладів вступило в силу

Розмір окладу працівника першого розряду на сьогодні повинен бути більше 1450 грн

Рішення суду про підвищення окладів вступило в силу

8 вересня 2016 року Київський апеляційний адміністративний суд за результатом розгляду апеляційної скарги Кабінету Міністрів України залишив в силі постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 25 травня 2016 року у справі № 826/26538/15, якою суд зобов’язав Кабінет Міністрів України визначити умови розміру посадового окладу (тарифної ставки) з урахуванням вимог ч. 3 ст. 6 Закону України «Про оплату праці», ч. 3 ст. 96 Кодексу законів про працю України та встановити розмір посадового окладу (тарифної ставки) працівника I тарифного розряду на рівні, що перевищує розмір мінімальної заробітної плати. Про це повідомили у Профспілці працівників освіти і науки України.

Виходячи з цього, 8 вересня 2016 року набрало законної сили рішення суду, згідно з яким розмір посадового окладу працівника першого тарифного розряду на сьогоднішній день повинен бути більше 1450 гривень.

Суд визнав також незаконними п. 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України «Про підвищення оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» № 731 від 16 вересня 2015 року, якою установлено, що посадові оклади (тарифні ставки, ставки заробітної плати) працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери розраховуються виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду – 1012 гривень.

На підставі рішення суду Кабмін зобов’язаний привести свої нормативні акти у відповідність до вимог ч. 3 ст. 6 Закону України «Про оплату праці», ч.3 ст.96 Кодексу законів про працю України та встановити розмір посадового окладу (тарифної ставки) працівника першого тарифного розряду, який використовується для формування посадових окладів (тарифних ставок) працівників усіх тарифних розрядів «Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» на рівні, що перевищує розмір мінімальної заробітної плати.

Постанова суду, яка набрала законної сили, є обов’язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України (ст. 255 КАС України).

Судове рішення, яке набрало законної сили, є підставою для його виконання. Примусове виконання судових рішень в адміністративних справах здійснюється в порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження» (ст.257 КАС України).

Ознайомитись з рішенням суду

Освіта.ua
09.09.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
вчитель 12
"Про це повідомили у профспілці"- це ж яке досягнення!!!!!Профспілка абсолютно нічого не робить для наших інтересів, а "примазалися", профспілка ПЕРШОЮ повинна забити на сполох щодо неправомірності по виплаті зарплат
Advokat
Не будьте наївними! Львів’янин Святослав Літинський виграв апеляцію щодо підняття заробітної плати і ВІН її отримає, а ви ж не подавали позов до суду, значить вас все влаштовує.
Лена
Постанова суду, яка набрала законної сили, є обов’язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України (ст. 255 КАС України). Тобто це стосується тих, хто брав участь у справі , а не всіх вчителів України?
пена
Для Лена: Не поняли того, что написали САМИ!!! Если вы-учитель, то жаль детей, страну.Прочти 100раз, тогда поймешь ..возможно ( Постанова суду, яка набрала законної сили, є обов’язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України (ст. 255 КАС України).
как вариант
Для Лена: наивность зашкаливает
Лена
Для пена: В сюжете на СМИ Святослав Литинский дал разъяснения, по поводу выигранного им суда в СВОЮ пользу, он разместит форму, которую учитель может заполнить и тоже обратиться в суд, чтобы ему лично был правильно начислен оклад. Можно также готовить пакет документов целым коллективом и всем вместе оплачивать услуги адвоката. Но так как есть уже прецендент решения вопроса в пользу учителя, то все остальные суды будут решаться быстрее. Никто пересчитывать ВСЕМ зарплату не будет, вы забыли в каком государстве мы живем, денег на всех нас нет. Наивность - это про вас.
Коментувати
Ай-яй-яй
По рівню життя керівників всіх рангів (і не тільки) з впевненістю можна сказати, що грошей в державі вистачає. У всякому разі Україна про банкрутство не оголошувала. Чому не вистачає саме бюджетникам? Може вони погано працюють і не заслуговують (показати це - покликана сертифікація учителів. Це ж як просто - одиницям, які пройшли за бажанням сертифікацію, платити і все - закон виконано)? А може все значно простіше - неправильний розподіл фінансів у державі. І час розібратись у ньому, як і в тому яким чином були нажиті статки олігархів. В тому числі стартові капітали. А ще дуже хочеться побачити де в законодавчих актах держави прописана сертифікація учителя і грошові надбавки за неї?
Оксана Шевченко
Зарплату за август (вышла из отпуска 3 августа) выплатили наполовину, говорят нет денег. Бухгалтер сказала, за август заплатим в сентябре, но денег как не было, так и нет, поэтому сентябрьскую задержим. В свете этого, бравый рапорт про увеличение зарплаты читать печально. Какой смысл увеличивать оклады не увеличивая фонд заработной платы? Или в отпуска за свой счет будут отправлять на каникулах или недоплачивать, зачем это очковтирательство?
Ангеліна
Для Оксана Шевченко: І ви будете писати заяви на відпістку за власний рахунок? Самі, власною рукою? А не задумувалися, щоб усім не написати та ще й позов до суду подати, що заставляють? Тоді б усе керівництво засунуло свого язика до дупи та знайшли інший вихід. як заплатити
Сергей Лимонов
А не задумувалися, щоб усім не написати та ще й позов до суду подати, що заставляють? Святая наивность - 90 %-учителей "храбрые" в борьбе с беспределом чинуш и воровского руководства государства -только в интернете сидя на диванах : таких бесправных и покорных работяг нужно ещё поискать
Сергей Лимонов
Бунтовать надумали- злодеи! А как же отреагирует дирекция школы: -ставки вам не видать; -"омріяної" категории -зась! -расписание -с окнами и дверями нате;-посещение уроков представителями администрации с целью доказать что вы "ноль"- пожалуйста! итд -
Коментувати
ТАРАС
Не треба тішитися, бо наші "вчені юристи" і рішення суду можуть трактувати як захочуть. Та і МОН їм сприяє, пишучи закони і накази. Чого вартий тільки літературний вислів "та/або" при підрахунку конкурсного бала в частині балів за підготовчі курси і особливі успіхи. Так в 2015 році КПІ нарахував КБ=117, коли всі говорили, що не більше 210 (200+10), а він прочитав (і правильно), що 200+10+10 (та). Так і тут. Кабмін виконає рішення на час подання позову, коли мінімальна зарплата була 1378. А з 1.12.2016 р. вона буде вже 1600. Тобто для освіти перший розряд з 1.01.2017 буде 1378 ( зараз 1185).І далі доганятимемо...
Алла
А можна простою мовою: що це нам дасть?
вчитель
Для Алла: Нічого. В одному місці додадуть , а в іншому заберуть. А вчитель як був бідним , так і залишиться надалі. Або просто позакривають малокомплектні школи , мотивуючи це браком коштів для фінансування.
Зарплата вчителів має зрости на 33,
Для Алла: http://osvita.ua/school/52333/
Коментувати
людина
Неужели докажут, что Украина- правовое государства и соблюдение законов, а тем более решений суда,- дело чести Гройсмана и членов его правительства? Уважаемые бюджетники, проследите, чтобы вас снова не надули.
как вариант
Для людина: индексацию зарплат, которая обязательна по закону ОНИ назовут её повышением. ТАК делали ВСЕ в ИХ креслах. Всё путём. Падаем дальше
Коментувати
Ірина
На дане рішення знайдуть 100 відмовок на шквалт "у межах фонду оплати праці". А межі ці ну дуже вузькі!!!!!!!
Освітянин
Це б рішення та до бога. Дальше послідують апеляції, розумні фрази міністрів про нестачу коштів. Наші можновладці просто так не здаються.
Вчитель
Для Освітянин: апеляцію уже вони програли, але те що не виконають рішення - це 99.99%, хоча тепер є законні підставити звертатись до судів, але напевно треба зразу і звілнятись зі школи, бо інакше "допоможуть" це зробити
Коментувати