Шкільні підручники стануть безкоштовними

Рада проголосувала закон, яким встановлюються гарантії на безоплатне забезпечення підручниками

Шкільні підручники стануть безкоштовними

Парламент ухвалив закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо безоплатного забезпечення підручниками учнів загальноосвітніх навчальних закладів та педагогічних працівників". За відповідне рішення у понеділок ввечері проголосувало 235 народних депутатів.

Зокрема, новим законом встановлюються державні гарантії на безоплатне забезпечення підручниками, посібниками, методичною літературою учнів загальноосвітніх навчальних закладів та педагогічних працівників у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Реалізація цього завдання покладається Міністерство освіти і науки України.

Автори законопроекту наголошують, що прийняття та реалізація проекту закону дозволить зменшити соціальну напругу, сприятиме поліпшенню організації освітнього процесу та забезпеченню соціального захисту учнів шкільного віку, їх батьків та педагогічних працівників.

Освіта.ua
26.01.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вчитель
Добрий день, нам на школу виділили тільки 50% підручників для 4 і 7 класу від загальної кількості дітей. Де брати решку книжок?
ПІДТРИМУЮ слова
Для успішного засвоєння знань потібно: а) Чітка, логічно продумана, стабільна навчальна програма, розрахована на конкретний вік учнів. б) Підручник 1 в 1 повинен співпадати з шкільною програмою... Від себе добавлю. Лише в старшій школі підручник може бути НЕ один
для роздумів
Безкоштовності підручників недостатьо. Для успішного засвоєння знань потібно: а) Чітка, логічно продумана, стабільна навчальна програма, розрахована на конкретний вік учнів. б) Підручник 1 в 1 повинен співпадати з шкільною програмою...
Голосzнароду
Для для роздумів: А вчителя треба замінити на робота, щоб чітко, без жодної похибки виконував всі алгоритми згідно із програмою. Та і що там складного : відкрийте діти підручник на сторінці такій, прочитайте таку вправу, після неї напишіть наступну вправу, а я вам за них оцінки виставлю :0
Коментувати
Мама украинского школьника
Эй, хватит обещать, лучше скажите родителям будущих 7классников какие книги нам докупить сейчас, а то в сентябре они будут дороже, никто ж не знает как гривна упадёт и действительно ли все учебники поступят в школы вовремя...уже научены опытом, в Украине живём...
Краковяк
Не дуже радійте цим ухвалам, бо, по - перше, обіцяє - не означає, що жениться, по - друге, знайдуть - таки на чому "зекономити", щоб потім залізти в батьківські кишені!
Сергей Лимонов
Хватит вестись на стёб и толстый троллинг Палия- провокатора! Неужели неясно что это спамминг сплошной-а вы ведётесь и ставите минусы "Слава Украине"! Очнитесь- ему это только и нужо!
Шиншилла
Они нарочно тянули всю эту тягомотную кампанию по учебникам, чтобы потом кричать о том, как они перевыполнили план по реформированию школы.
Виктория
Особенно интересен факт "безоплатне забезпечення підручниками, посібниками, методичною літературою учнів загальноосвітніх навчальних закладів та педагогічних працівників". Интересно, хоть малость из этого сбудется?
Меркель
Нардепы не работают для народа, ведь не народ их выбирал, а это они сами купили себе места в парламенте, поэтому имеют права не ходить, кнопкодавить, прогуливать, голосовать за антисоциальные законы. А учитель заработал себе место в школе своим здоровьем, работоспособностью и квалификацией, поэтому он должен и будет ходить на работу.
Палій
Для Меркель: Мабуть це один з небагатьох парламентів у світі який обрав народ. А про антисоціальні закони то усе пропаганда ворога. Оно і книжки безкоштовно дають. Що вам ще треба? Чому ви завжди незадоволені? Ви дивно поводетесь, якщо не казати підозріло. Ви не ворожий пропагандист часом?
Меркель
Для Палий: Не хочется отвечать на ваши риторические вопросы, но спрошу вас. Почему пани Гриневич, пани Совсун, наше правительство постоянно проводят аналогии своим реформ с тем, что было в Польше, с тем, что есть в Финляндии...? Это перманентное из их уст "а вот так есть в европейских странах" и тут же голосуют за бюджет, в котором исключено финансирование программы Школьный автобус, разве это не антисоциально? Зато не забывают про повысить собственные оклады. Вы такой наивный, право, депутаты решают дела под себя и для себя, неужели вы об этом не знаете?
Дормидонт
Для Палий. Вы лично за кого голосовали? Если за комбатов-патриотов, так их просто использовали, чтобы пролезть самим. Вы можете голосовать как угодно, но "выберут" левочкиных, вилкулов и киваловых. Ну да, журналисты-антикоррупционеры вызывают уважение, но посмотрим, надолго ли их хватит.
Коментувати
Діма
Бачив сьогодні в прямому ефірі їх гАлАсування... ледве дотянули до потрібного мінімуму, решта були відсутні.... Цікаво як би вчителі так ходили на уроки як депутати на засідання щоб нам сказали???
совесть
Для Діма: Звільнили б швиденько... Інформація в повідомленні не зовсім точна. Безкоштовні - лише підручники! А от методична література - ні... Якось так звучало з голосу.
вчителька
Для Діма: Cлугам народу дозволено "свободное посещение"
Палій
Для Діма: Люди працюють в комітетах, в регаонах. Люди, наприклад Свободівці, воюють в АТО. А тобі повинно бути соромно. СЛава Україні.
Коментувати
Уберите поплавского, достал своей рекламой)
Опа, кто-то из этих мутантов верховной зрады вс-таки не проголосовал за бесплатные учебники! Кому-то очень хотелось, чтобы учителя и дети сами выкручивались и платили за литературу.
Палій
От бачите! Слава Верховній Раді! Слава Яценюку та Порошенко! Слава Україні! Ми будемо жити в Європі вже зовсім скоро.
Сергей Лимонов
Для Палій: Пшёл на К У Й- провокатор сраный!
Пілій
Для Сергей Лимонов: А що не так? Хто дав можливість учням отримувати безкоштовно книжки? Може ти? Може тебе славити потрібно?
Сергей Лимонов
А що не так? Хто забрав можливість учням 1-4 класів отримувати безкоштовно харчування? Може я?
Коментувати
Сергей Лимонов
Підручників всеодно немає- не нервуйте панове
Мама
Извините, конечно, на слове, но - рожали,рожали и - разродились.... Они сначала делают, а потом думают? А может надо наоборот???