В Україні відкрито online-проект шкільної статистики

Центр CEDOS презентував проект, створений з метою надання даних про шкільну освіту

В Україні відкрито online-проект шкільної статистики

Аналітичний центр CEDOS презентував проект «Шкільна карта CEDOS», який створено з метою представлення цікавих даних про шкільну освіту в Україні. «Шкільна карта» надає користувачу інтерактивні карти, графіки та data-box з найбільш актуальними даними про середню освіту.

За допомогою Шкільної карти, усі зацікавлені користувачі мають можливість дізнатись, наприклад, що частка молодих вчителів є більшою у школах сільської місцевості, а також у якому регіоні випускники отримали гірші результати ЗНО.

Також, «Шкільна карта CEDOS» містить дані про рівень витрат на 1 учня в різних регіонах України.

«Карти і графіки CEDOS дозволяють швидко і наочно оцінити стан речей зі школами в усій країні, побачити регіональні відмінності та основні тенденції, наприклад, підтвердити, що результати ЗНО тим кращі, чим більший населений пункт, у якому навчається абітурієнт. Разом з data-box проект стає інструментом в руках громадських активістів, батьків та вчителів, аби ставити обґрунтовані, чіткіші питання щодо фінансування і стану шкіл, та середньої освіти загалом» - зазначає освітній аналітик CEDOS Ірина Когут.

У свою чергу, міністр освіти і науки Сергій Квіт, який взяв участь у презентації, відзначив, що відкритий доступ до даних є запорукою успішного реформування сфери освіти. Саме тому у проекті закону “Про освіту” є вимога оприлюднювати всю освітню статистику. ЇЇ ґрунтовний аналіз сприятиме більш вдалій політиці, що спиратиметься на потреби, які доведені даними та дослідженнями.

Дані для «Шкільної карти CEDOS» було зібрано з Інформаційної системи управління освітою (ІСУО), Мінфіну та УЦОЯО, пізніше класифіковано та представлено у вигляді бази зі зручним інтерфейсом.

У CEDOS зазначають, що у такому вигляді дані дають чітке уявлення про кількість, розмір та фінансування міських і сільських шкіл, видатки на їх утримання, кількість учнів на одного вчителя, рівень проходження та результати ЗНО.

За допомогою бази кожен може комбінувати дані у data-box, або ж завантажити всю базу для роботи в інших програмах, адже CEDOS надає всю інформацію у відкритому доступі. Із появою нових даних «Шкільна карта CEDOS» буде оновлюватись.

Проект реалізується за підтримки Open Society Foundation.

ШКІЛЬНА КАРТА УКРАЇНИ

Освіта.ua
15.12.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів