У МОН розробили Положення з відбору підручників

Розпочато громадське обговорення Положення про конкурсний відбір проектів підручників для учнів шкіл

У МОН розробили Положення з відбору підручників

Міністерством освіти і науки розроблено та винесено на громадське обговорення Положення про конкурсний відбір проектів підручників для учнів загальноосвітніх навчальних закладів.

Документ визначає порядок проведення конкурсного відбору проектів підручників для учнів шкіл з навчальних предметів інваріантної складової типових навчальних планів.

Передбачається, що конкурс буде проводитись окремо для кожного класу у два етапи.

На першому етапі здійснюватиметься експертиза електронних версій проектів підручників. Другий етап передбачає вибір підручників, яким надано гриф МОН, загальноосвітніми навчальними закладами за електронними версіями оригінал-макетів.

З метою організованого проведення конкурсу підручників МОН та Інститут модернізації змісту освіти забезпечуватимуть формування конкурсного переліку навчальних предметів та назв підручників, а також оприлюднення інструктивно-методичних матеріалів для проведення експертизи електронних версій підручників та їх вибору школами.

Положенням також визначено, які документи учасники подаватимуть для участі у конкурсі, детально описано проведення двох етапів конкурсу та підбиття його підсумків.

ОЗНАЙОМИТИСЯ З ПОЛОЖЕННЯМ

Освіта.ua
11.11.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олександр
Якби в МОН не було злодіїв бюджетних, то очевидно і не було б підстав щорічно міняти програми навчання і "рекомендувати" ті чи інші видавництва або авторів. Дуже прикро, що і ті хто очолює освіту є схожими на вовків в кошарі. Честь і хвала звичайним вчителям, це самовіддані люди, які все життя є заручниками адміністративного кодла експерементаторів, хабарників і блюдолизів.
Rozzi
Як уже говорилось, гроші на підручники знайшли, листопад - підручників немає. http://starylev.com.ua/news/1-veresnya-shcho-novogo-u-shkolah. Ну сенс давати кошти на видання коли починається вже навчальний рік, обіцяти купу нововведень, які не можна виконати?
Каліфорнійський університет Берклі
Який сенс друкувати нові підручники, якщо програми міняються швидше, ніж ключі на порно-каналі?
Ольга Бузницкая
Якщо буде така експертиза, як зараз, а саме: запропонують вибрати підручник за декількома сторінками, замовити та не дочекатись, то краще не потрібно...адже нові підручники - невичитані, з помилками...та й тих для дітей 4-х та 7-х класів немає...Коли ж вони вже будуть? Краще вчилися б за тими програмами, які були раніше з підручниками...
Леонідович
Для Ольга Бузницкая: Згідний 100%. А міністр каже: «Ми забезпечили підручниками усі школи. Ніхто не має права вимагати з батьків гроші за підручники», - наголосив Сергій Квіт. 4 вересня 2015 http://mon.gov.ua/usi-novivni/novini/2015/09/04/kvit/
Коментувати
Каліфорнійський університет Берклі
А, взагалі, завдяки придуркам в міністерстві, які створюючи нові навчальні програми, тупо переставляють теми з одного класу в інший, хтось непогано нагріває руки на видавництві.
Каліфорнійський університет Берклі
На кожен предмет повинен бути один підручник - найкращий. Все інше - сміття.
Оksanka
Не дай вам Боже пiдручника з англ.мови несвiт!
Леонідович
Як влучно назвали - положення з ВІДБОРУ підручників. Раніше діти вчилися по старих підручниках, а при нинішньому положенні підручники у дітей будуть ВІДБИРАТИ, а нових не давати, а вчителям морочити голови, щоб переглядали недороблені електронні версії і по десять разів у різних форматах відсилали замовлення на підручники, яких ніхто друкувати не збирається. Це дійсно "положення з ВІДБОРУ підручників".
Ольга Оленич Землякова
Для Леонідович: нет! будет еще лучше, у детей просто отберут учебники и не дадут новых, а скажут: покупайте те, которые выбрал учитель на свое усмотрение
Коментувати
оксі
Коли будуть підручники для 7 класу??????? Наш пан міністр і його свита про це не думають? Чи ще пару положень безглуздих і непотрібних розробляють? Перш ніж щось запровадити, подумайте про забезпечення. При попередньому міністрі всі підручники вигребли зі шкіл, ці покращенці ніяк нових не надрукують.Чи може це якась нова реформа? Як вони всі дістали....
heleni
как же это надоело!! а то что ученики 4 и 7 классов без учебников до сих пор, это нормально?? Когда и при какой власти такое было?????!!а министерство все разрабатывает и разрабатывает