Випускні іспити у школах відбудуться у формі ЗНО

Міністерством освіти затверджено строки та форму проведення державної підсумкової атестації учнів

Випускні іспити у школах відбудуться у формі ЗНО

Міністерством освіти і науки затверджені строки та форму проведення державної підсумкової атестації учнів у 2015/16 навчальному році. Відповідний наказ підписано міністром Сергієм Квітом.

Документом визначено, що шкільні іспити учнів 4-х та 11-х класів будуть проведені у травні, учні 9-х класів складуть іспити у червні. Одинадцятикласники складатимуть державну підсумкову атестацію у формі ЗНО.

Зокрема, випускники початкової школи з 10 по 20 травня пройдуть державну підсумкову атестацію з трьох предметів: української мови, літературного читання та математики.

Дев’ятикласники складатимуть іспити з 1 по 10 червня. У цей період вони мають скласти іспити з української мови і математики, а також з одного з предметів, який буде обрано педагогічною радою школи.

У свою чергу одинадцятикласники проходитимуть державну підсумкову атестацію з трьох предметів: української та іноземної мов, а також з математики або історії за вибором випускника. Іспити відбудуться у період з 16 по 30 травня 2016 року і будуть проведені у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Додатково див.: Наказ МОН № № 940 від 16.09.15 року "Про проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2015/2016 навчальному році"

Освіта.ua
21.09.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олена
Не освіта, а бізнес! А страждають від цього діти..
Борисовна
ЗНО - ДПА запланировано на 16-30 мая, а последний звонок в школах 28 мая, 29 должны выдать аттестат. Как это физически возможно, если на проверку ЗНО уходит минимум 2 недели. Они там что, связь с реальностью потеряли?
вчитель
Для Борисовна: Дуже слушне зауваження. Цього року випускала клас.ЗНО з української мови діти здавали 24 квітня, результати прийшли 20 травня. Додатки до атестатів видали вечором 29 травня,а з30 випускний. Уночі заповннювала додатки.Тому співчуваю цьогорічним класним керівникам випускних класів,яким у 2 тижні скинули ЗНО,закінчення навчального року,останній дзвоник,випускний вечір.Жах! Просто наше міністерство дуже далеке від школи.Вони ж у школі і дня не працювали.
Голосzнарода
Для Борисовна: Потім діти прийдуть і заберуть. Урочисті будуть без вручень, або переносьте урочисті.
Елена
Для вчитель: а учитель какого предмета пишет "вечором", если правильно будет "ввечері"? Не украинского ли языка?
Коментувати
мама школьницы
на таком уровне как учат в наших школах иностранный язык, вообще выучить что либо не возможно! ребенок в 5 классе, дали учебник английского в котором все написано на английском! Как родители, которые учили другой иностранный язык, могут проконтролировать ребенка???? Да и сам ребенок не понимает, что там написано, так как уровень изучения английского языка в школе оставляет желать лучшего.Родители вынуждены платить учителям за оценки, и соответственно знаний ноль.
Шиншилла
Для мама школьницы: А зачем вы, родители, разводите коррупцию? Вы могли бы уже сами давно пойти записаться на курсы англ-го и контролировать своего ребенка. Учебник составлен британскими авторами так, чтобы максимально "блокировать" родной язык, возможно, учитель не совсем владеет методикой работы по этим учебникам. А вообще реальность такова, что за эту зарплату не хотят работать учителями люди, досконально владеющие своим предметом. Работа в школе - это большой стресс.
Коментувати
Голосzнарода
Я не розумію, в чому проблема : в сучасних школах діти учать іноземну мову десь протягом 10 років. Що невже за 10 років школяр не може вивчити англійську мову, це що за абсурд?
Уч
Для Голосzнарода:Зразу видно, що ви далекі від викладання іноземної. У звичайних школах дуже мало дітей справді знають мову. У нашій спеціалізованій всі випускники володіють мовою - спілкуються вільно: хто краще-хто гірше. А зно не всі здали на 180 і вище. Хто готувався до ун ін мов, той краще здав. Всеодно навіть ті, що здали не дуже добре будуть кращими у своїх групах у вузах. Навіть на олімпіадах діти із звичайних шкіл,якщо тільки вони не їздять за кордон, у переважній більшості не демонструють знання,які б хотілося. Треба щоб було мінімум 5 годин на тиждень, добрі підручники і вчителі. Тоді можна говорити про якийсь рівень. Діти без практики, мало годин на тиждень - і англійська мало чим відрізняється від латини.
совесть
Для Голосzнарода: Стільки ж вчать українську, математику й займаються фізкультурою... ну де цей тотально спортивний, грамотний й схильний до аналізу народ? А ви все "абсурд, абсурд"...
Engie
Для Голосzнарода: На жаль, у багатьох школах іноземну мову не вчуть, а проходять. Та й ще добре, якщо тільки проходять, а не прививають стійку відразу.
Коментувати
EN
https://petition. president.gov.ua/petition/2697. Може ще це допоможе. Але як у цій державі, наприклад, сільські діти можуть підписатися під ціїю петицією, якщо у багатьох селах навіть інтернету немає. Дибільне міністерство! Ще тільки воно не знущалося над дітьми і батьками. Але за "такі реформи" відповідати доведеться рано чи пізно.
Викладач
А кого турбує, що у держві немає нормального національного підручника (особливо для початкової і середньої школи!) Кого турбує, що у сільських школах вчителів іноземної немає, або змінюються вони дуже часто. Кого турбує, що переважна більшість дітей в очі не бачила носіїв мови! Міністерству дізнатися захотілось - який рівень володіння іноземною у випускників! Що робилось у державі,щоб цей рівень був нормальним? Відповідаю"ідейним" - іноземну без хорошого вчителя і нормальних підручників у нашій країні вивчити неможливо. Oxford не для переважної більшості населення - людям,буває, їсти нема за що купити. Треба умови у країні створити, а потім щось вимагати і перевіряти. Зараз таке ДПА у формі ЗНО -порушення прав дитини!
Викладач
Для Викладач: Oxford - підручники видавництва Oxford і їм подібні, які недешево коштують.
Сергій
Тот ваш Oxford можно в инете легко скачать было бы желание
справедливо?
Для Сергій: Блестящая идея, особенно для сельских школ, где часто просто нет учителя иностранного языка. Ох уж эти городские диванные советчики! Вы имеете представление об уровне жизни сельского населения в целом в стране? Кто интернет подведет, а потом за него платить будет, кто принтер заправит, или вы думаете, что у всех детей есть планшеты и другие современные блага? И вот при таком состоянии дел уровень иностранного проверять собираются!
Коментувати
выпускник
якщо я не знаю ЗНО-ДПА з математики или истории или английського, мне ставят 2 в аттестат, могу ли я дальше сдавать те предметы которые мне нужны для поступление, и поступать в институт?
Larisa Shistko
Для выпускник: Так, можете. Готуйте предмети для вступу.
сергей
Для выпускник: нечего вам делать с 2 в аттестате в институте
Да!
Для выпускник: Ребенок, не слушай всяких злых сережек! Конечно, можешь здавать дальше. Все будет хорошо!
Коментувати
Олена
ЗНО з Англійської у формі ДПА для загальноосвітніх шкіл- це знущання над дітьми. За це мають відповісти пан Квіт і всі, хто причетний до цієї афери. Батьки, піднімаємось і відстоюємо права своїх дітей. Не дамо КВІТУ знущатися над дітьми.
EN
Для Олена: https://petition. president.gov.ua/petition/2697. Може ще це допоможе. Але як у цій державі, наприклад, сільські діти можуть підписатися під ціїю петицією, якщо у багатьох селах навіть інтернету немає. Дибільне міністерство! Ще тільки воно не знущалося над дітьми і батьками. Але за "такі реформи" відповідати доведеться рано чи пізно.
Коментувати
Олена
правильно легализируем проституцию и все пойдем туда, вот вам и новые рабочие места , зачем детей учить? ув. правительство вы же специально повышаете планку в образовании, сокращаете ВУЗы, техникумы, колледж!!! Повышаете требования к поступлению, при чем ничего для этого не делая! поступить в ВУЗ просто на базе школы невозможно, нужны репетиторы, а вы вообще представляете сколько сейчас стоит урок??? а вы вводите еще англ., смешно)))))))))
Анна
Для Олена: Неправда!!!! Можна поступити у ВУЗ, на базі школи, працюючи добросовісно на уроках і виконуючи домашні завдання
умница
Для Анна: и именно ЭТО подтверждают сотни ТАК поступивших в престижные ВУЗы детей
Олена
Для Анна: о чем вы говорите , мне лично смешно, я сама заканчивала в 93 году школу, если бы не занималась год с репетитором по матем , думаю не получила высшее образование. Так это было тогда! не говорите ерунды о наших средних школах.
Коментувати
совесть
Які ВИСНОВКИ зроблені на ДЕРЖАВНОМУ рівні за підсумками проведеної обов’язкової ДПА (ЗНО) з української мови? Рейтинги шкіл!? Дивина... А може проаналізуємо і допоможемо тим школам, де великі проблеми з українською? Не догана директору, та й годі, а ДОПОМОГА педколективу тощо... Хтось порахував вартість обов’язкової ДПА з іноземної мови у формі ЗНО? 50% учасників з 250 тисяч навмання поставлять хрестики... задля створення рейтингів шкіл? За кредитні гроші... Оце і є профанація Тестування, коли більшість учасників будуть ВГАДУВАТИ, бо загальний рівень вивчення іноземної в пересічній школі відомий і так! Може прислухатися до голосу НАРОДУ? Петиції президентові продовжують підписувати про ВІДТЕРМІНУВАННЯ (лише відтермінування, а не відмова!) обов’язкового ДПА з іноземної... Та й яке воно повинно бути ще нікому невідомо... А це не повинно бути таємницею за 9 місяців до випробування! Успіхів!
Мати
Не переживайте! Буде прийнято легалізацію проституції. Як сьогодні FM Галичина повідомила, що уряд очікує у звязку з прийняттям цього закону зменшення безробіття!!! Так що ЗНО не будуть потрібні нашим дітям, а будуть потрібні якісь інші вміння, щоб влаштуватися на офіційну роботу. Більше ми на ніщо не здатні. Йдем в Європу - в Європі працюємо (рабами), в європейське одягаємось (обноски), ще й наших дітей європейці будуть використовувати за іншим призначенням.сЛАВА уКРАЇНІ!
гість
Для Мати:І буде більшість рабами, бо потрібно вчитись, ось наприклад зараз дуже багато програмістів і ІТ- спеціалістів з Індії, а у нас вчитися не хочуть і все, це з як потрібно сушити мізки.
Голосzнарода
Для Мати: І скоро чоловіків і синів Ваших відправлять в Сирію за НАТО воювати.
вот поэтому мы и
Для Голосzнарода: не можем разговаривать больше 5 минут с россиянами. Они считают, что МЫ должны посылать НАШИХ детей в Сирию. А мы считаем, что у нас своих баранов хватает, которые изыскивают возможности уничтожения собственной нации
Коментувати
Павлович
Для адміна та модератора. Змініть заголовок статті. "Випускні іспити у школах відбудуться у формі ЗНО..." Цікава реакція на подібну назву батьків 4-класників та 9-класників, які після прочитання заголовка потягнулись до валідолу...
ага
Для Павлович: оу глупости НИЧЕГО НЕ СПАСАЕТ. РАзве что пусть эти родители книги читают.Поумнеют,возможно
Коментувати
1плюс1
Стоит ли теперь подписывать петицию к президенту https://petition. president.gov.ua/petition/2697. ? Или для пана министра президент - не указ? Реформаторы "нареформатили" в очередной раз !
Жанна Следзевская
Пожалуйста, объясните, или скажите где прочитать - мой ребенок собирается в мединститут, на зно каждый год было максимум 4 предмета, если в 11 классе сдаем математику, украинский и английский, а в мед нужна биология и химия - как быть? ВУЗ будет предлагать один из предметов (биология, химия) на выбор или ребенок будет сдавать 5 предметов на зно? Или математика, украинский и английский теперь не будут считаться зно? Спасибо.
мама
Для Жанна Следзевская: щоб вступити у медвуз,вашій дитині потрібно пройти ЗНО з укр мови ,біології і хімії.А англ.мова,історія чи математика -це є ДПА лише у вигляді ЗНО ,одночасно до ДПА зарахується і укр мова.,результати яких" прийдуть до школи" в атестат.Так що, медикам найвайжче,бо повинні готувати аж 5 предметів до ЗНО.
гість
Для мама: 3 для ЗНО і 2 до ДПА, так буде правильно, бо рівень до Дпа мабуть напорядок нижчий та й оцінка навіть 4 влаштує.
)))
Шановні, не переживайте дуже, бо Виші ще не опублікували правила вступу в 2016 р. Ще не відомо, які предмети будуть профільними, можливо нікому не прийдеться здавати 5 ЗНО. Можливо в той же мед буде укр.мова, хімія та іноземна? @
Коментувати
Ира
я что тоне пойму вообще, тоисть все зно будет с 16 по 30 ? все предметы ?это ж не возможно!
мама
Для Ира: Ні,лише ДПА(ЗНО)
Коментувати
Вадим Мендерецкий
Ну фани ЗНО, чекаю відповіді, звідки у ВНЗ взялись бездарні студенти? На яку фігню банда вчителененависника діда-маразматика витрачала наші бюджетні гроші? Чи не краще їх було направити на розвиток освіти?
просто
Для Вадим Мендерецкий: У ВНЗ мають право встановити нижній поріг. А вони бояться залишитись без студентів. Чомусь у Кпі на програмну інженерію потрапили діти з середнім балом вище 190. а в деяких вишах на ту ж спеціальність - 140-150. Так зрозуміло?
Вадим Мендерецкий
Це мабуть дозволяє зробити система ЗНО? То навіщо вона така потрібна, що вона покращила? Де тільки розумні та талановиті? Нахрен ви нам мозги цією тезою втирали майже 10 років і під шумок грошики качали
просто
До чого тут зно? Воно лише виявляє рівень знань, нікому не пропонуючи і не нав’язуючи даного учня. А вже справа ВНЗ вирішити для себе, чи потрібен їм такий учень. Ви справді цього не розумієте? Чи придурюєтесь?
Коментувати
вчитель Б
А коли цих ЗНО-ДПА перевірять, щоб оцінка була вказана в атестаті до 30травня? На перевірку робіт ЗНО з української в 2015-му році потрібно було декілька тижнів. А тепер Вони цих перевірок як думають виконати вчасно? Чи про це ще не думали?
Вадим Мендерецкий
Для вчитель Б: так вони ще з десяток разів змінять правила гри, декілька разів перенесуть терміни, вчасно не зроблять атестатів... це все щоб тримати абітурієнтів та батьків у напрузі. Це вже така традиція у нашого МОН. Згадайте як було два останніх роки
А яка проблема?
Для вчитель Б: українська- 3 тижня і стільки ж англійська, математиці і історії достатньо 10-14 днів. Середина червня- можна видати атестати, тоді ж, коли свідоцтва для 9 класу
Коментувати
Вадим Мендерецкий
Поясніть мені тупому, - лікарчук з десяток років, як придумав ЗНО для того щоб у ВНЗ потравляли лише розумні та талановиті, оскільки вчителі корумповані і оцінки в атестат не обєктивно ставмли, викладачі корумповані і необєктивно вступні іспити проводили... один дід з кодлом був "кришталево чесним і порядним". Так звідки ж у ВНЗ взялись, за словами Миколи, бездарі. Нахера тоді з бюджету такі кошти викачали на команду лікарчука?
хімічка
Воно блефує,воно не може надрукувати підручники для 7 класів за програмою,яку саме надрочило(вибачте),а хоче провести Зно в НОВОМУ форматі,та воно вже навіть в старому не проведе,і,взагалі,наше міністерство-це хронічна імпотенція на фоні безкінечного бажання!!!!!Так що батьки розслабтеся і плануйте випускні.Наші діти,якщо не заслужили у нашої держави на адекватне міністерство,той хай хоч гарні випускні мають.
Вадим Мендерецкий
Для хімічка: +100%
Руслан
+1000. Вместо того чтобы поднять вступительные баллы, эти аферисты собираются из нашего кармана под благородным предлогом ЗНО стырить миллионы. Да наши вузы принимают всех подряд. В группах из 41 человека 40 бюджетников. Ученики сдают ЗНО на низкий и средний уровень но поступают на бюджет. ПОЗОР ТАКОМУ ЗНО!!!!!!
Не згідна
Ганьба такому вишу. Мають право встановити нижній поріг. А вони бояться залишитись без студентів. Чомусь у Кпі на програмну інженерію потрапили діти з середнім балом вище 190. а в деяких вишах на ту ж спеціальність - 140-150
Коментувати
для Двух знаков восклицания
Для !!:" У дуже розумного голова може заболіти" - та неужели??? и как люди 7 экзаменов сдавали? За курс ВСЕЙ школы. И готовились сами. А дети цивилизованных государств? После основной школы. После средней. Сдают. Не ноют. Переживают7 Конечно. Но - сдают... Неужеои украинцы не доросли умом?
1 1
Для для Двух знаков восклицания: Ви з якого століття? З Радянського минулого - це факт. Багато людей родом з СРСР, але у багатьох головах промайнув вже "ветер перемен", у вас, мабуть, ще ні - залишається співчувати таким "ідейним". Слава Богу, що для мене таке диво лише в інтернеті. Не ображайтесь, та коли ми вже будемо просто любити людей. Так хочеться, щоб українці виросли не лише розумом, а ще й подобрішали...
Ветер перемен?
Для 1 1: Слава Богу, разумение того, что дети должны быть хорошо обучемы - осталось. Лююбите.Просто любите людей. же ничего не имею против. Отдайте им свою зарплату. Поселите их в свою квартиру. Они ведь просто люди.Ну да,не знающие,ничег не умеющие.Но желающие кушать,одеваться, обуваться, развлекаться. Страна в жопе,а мы и дальше будем делать вид,что у нас всё нормально.ну-ну
Леся Ман
Я закінчила школу у 90-х роках 20 ст. Здавала ДПА після 11-го класу з 7 (!!!) предметів. Хто після школи вступав у вуз - здавав ще кілька вступних іспитів. Аж смішно читати, що зараз випускники не можуть скласти 4-5 ЗНО. Сама в минулому році здавала 4 ЗНО (мені за 30 років!), 1 тест на 181, всі інші 170+. Я в шоці від сучасних одинадцятикласників, від їхньої ліні і від відмазок типу: ми ж не вивчимо іноземну за один рік (хоча вчать її 7-ий рік). Або: це ж треба 5 ЗНО в медичний - це ж так багато! Хочете назад у 90-і?? 7 ДПА + 3 вступні іспити у вузі? І лише в одному вузі, корумповано і непрозоро?
Коментувати