Гаранта вкотре закликали особисто захистити ЗНО

Колектив УЦОЯО закликає президента особисто втрутитися в ситуацію навколо системи ЗНО

Гаранта вкотре закликали особисто захистити ЗНО

Колектив Українського центру оцінювання якості освіти закликає президента Порошенка особисто втрутитися в ситуацію навколо системи ЗНО та зазначає, що тестування у 2016 році може не відбудеться. Про це йдеться у відкритому листі колективу УЦОЯО до президента, що оприлюднений на сайті Центру.

Звернення до президента викликано у зв’язку із діями Генеральної прокуратури, внаслідок яких роботу Українського та регіональних центрів освіти паралізовано.

Зокрема, колектив УЦОЯО просить Порошенка захистити систему зовнішнього незалежного оцінювання, розібратися в ситуації, що склалася довкола Українського та регіональних центрів та "довести українському суспільству й усьому світові, що Україна дійсно цивілізована держава і в ній є місце освітнім реформам".

"Висловлюємо цілковиту підтримку директорові Українського центру Ігореві Лікарчуку, віримо в його чесність і непідкупність", - йдеться у заяві.

"Колектив Українського центру оцінювання якості освіти занепокоєний тим, що останнім часом відбувається: 21 липня 2015 року висунуто звинувачення керівництву Центру у "створенні злочинного угрупування", розпочато слідчі дії, вилучено комп’ютерне обладнання, яке забезпечувало роботу Центру, відсторонено директора. Роботу Українського та регіональних центрів освіти паралізовано", - наголошують в УЦОЯО.

Колектив Центру також звертає увагу президента на тому, що за два місяці суспільство не отримало ніякої інформації і пояснень Генеральної прокуратури щодо ходу слідства.

"Усе це виглядає як цілеспрямована акція з метою знищення однієї з найуспішніших реформ в освіті. Як наслідок – молодь буде позбавлено можливості рівного доступу до вищої освіти", - йдеться у зверненні.

У Центрі зазначають, що створення системи ЗНО є результатом чи не єдиної успішно зреалізованої реформи за часів незалежності.

"Проведення тестування для вступу до вищих навчальних закладів багато років поспіль дозволяє українським абітурієнтам, продемонструвавши реальний рівень знань, вступити до обраного вищого навчального закладу. Відгуки вже кількох мільйонів українських молодих людей, їхніх батьків і вчителів свідчать, що ЗНО здійснило їхні мрії, дозволило повірити в існування справедливості, довело, що чесність і копітка праця цінуються в нашому суспільстві", - наголошують у колективі УЦОЯО.

"Саме ці молоді люди стали осердям та інтелектуальним рушієм Євромайдану, а пізніше – добровольцями й волонтерами в час війни на сході. Представники цієї молодої генерації вірять в існування справедливості, тому сміливо пишуть петиції, збирають мітинги, контактують у соцмережах. Вони завжди розраховують на відверті й обґрунтовані відповіді на свої запитання й претензії", - йдеться у листі.

Звертаючись до президента, у колективі висловили сподівання, що його особисте втручання не дозволить зруйнувати систему ЗНО.

"Віримо в те, що Ваше особисте втручання в цю ситуацію не дозволить зруйнувати систему зовнішнього незалежного оцінювання, оскільки за вищевказаних умов зовнішнє незалежне оцінювання у 2016 році в Україні не відбудеться", - наголосили в УЦОЯО.

Більше про перспективи проведення ЗНО у 2016 році >>>

Освіта.ua
17.09.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Гарант Конституції
Вибачте, не стримався. Тому попередній пост забаними. Така собі свобода слова по-українськи...
Гарант Конституції
Старий п... лікарчук піде у відставку. Я вам обіцяю. Як АТО за 10 днів, повернення Криму, продаж власного бізнесу, високі зарплати і пенсії, низькі тарифи і ціни, люстацію недостойних чиновників. Я ж прийшов не для того, щоб захищати свої заводи в Липецку, щоб отримувати кредити від міжнародних валютних фондів, щоб знищувати наших патріотів передовій, щоб домовлятися з терористами і за їхніми вимогами змінювати Конституцію. А знаєте чому? Бо я - справжній українець. І прізвище моє українське - Вальцман. І вся моя команда - виключно українська. Арсеній Петрович тому яскравий приклад.
Сєня Кулявлоб
Люди, не діставайте гаранта своїми другорядними закликами, зокрема врятувати ЗНО. Президент дуже зайнятий. На даний момент вирішується питання про те, чи буде на полицях магазинів продукція заводів "Рошен", розташованих у Ліпєцку. Я впевнений, що буде. Адже це наша Всеукраїнська національнальна стратегія. І для цього є всі підстави. Ми збільшили соціальні стандарти на 13%, на цілих тринадцять відсотків!!! То нічого, що долар по 50, газ по 7000, електроенергія по 10. Все це дрібниці. Наша команда працює і в день і в ночі. Вже отрмали кредитів на 100 мільядів доларів, і будемо отримувати до того часу, поки наша країна не стане, такою ж багатою і щасливою, як наш північний сусід.
Гарант Конституції
Для чого? Якби ЗНО було частиною корпорації "Рошен", то інша справа. А так нехай воно горить "синим пламенем" в такому форматі, якому існує зараз. Народ України, від цього тільки виграє.
Vladimir Zvan
А кто такой гарант. Я что-то не знаю. И гарант чего?
ZNO
А прокуратура не считает необходимым проинформировать общественность, какой компромат на Центр тестирования господа прокуроры нарыли? Кому именно и кем были подделаны результаты ЗНО? К чему эта интрига? Или просто сведение счётов?
tadescu
Для ZNO: може, не варто робити це під час слідства, як ви вважаєте?
Олексій
Як показує практика слідство може тривати до 3-х років. Якщо є абітурієнти, котрі не заслуговують вчитись у ВНЗ, саме час переглянути їх роботи та оприлюднити прізвища, щоб звільнили місця для інших.
Коментувати
Голосzнарода
Якщо проти центру розпочата кримінальна справа, то чому президент чи ще хтось інший має зашкоджати процесу справедливого правосуддя? Я вважаю, що суспільство має вимагати не того, щоб президент захистив когось від суду, а того, щоб досудове розслідування і сам суд відбувалися чесно, справедливо і публічно.
Олексій
Для Голосzнарода: в тому то й діло, що у нас в країні найстрашніше злочинне угруповання це прокуратура та СБУ. Їх методи щє з часів Сталіна, спочатку все розруйнувати, а потім перевіряти. Згадати хочаб як вони розгромили хостинг NIC.UA, за начибто хостування сепаратиських сайтів. Що маємо врешті - вони перенесли левову частину устаткування у Європу. У нас ніколи не буде здорового економічного клімату з такими правоохоронцями.
Коментувати
хімічка
Так,так,о великий Петро,обов’язково захисти всіх бездарів з центру оцінювання,а вони вам намиють цілу купу грошей,заставляючи здавати англійську навіть псів,які будуть випадково пробігати біля школи,а що ---------знання ще нікому не помішало,лише біологічні закони ніхто не відміняв,народжений повзати,ніколи літати не буде,Хоча,напевно, краще добре повзати,ніж погано літати.
Хочуправди
Ви правильно сказали про закони біології. Але як тільки відмінять ЗНО, тут же почнуть літати ті, що народжені повзати. У головах схеми корупції і закон "рука руку миє" так і сидять, на жаль. Єдина система справедлива, яка дозволяла справді незалежно від вказаних чинників гідним абітурієнтам вступити до вишів, зараз під загрозою Якщо її знищать, розвиток в освіті знову повернеться у 80 роки минулого століття. З чим я вас і вітаю.
80і
Для Хочуправди: роки минулого століття? А Ви якого року народження, хотілось бі дізнатися?
Ярослава
Завдяки ЗНО мої двоє дітей закінчили університети, ще і з відзнаками, бо грошей на оцінки не мала.
Коментувати