Можливість проведення ЗНО може зникнути за кілька днів

За словами Лікарчука, система підходить до того дня, коли можна буде сказати, що ЗНО не відбудеться

Можливість проведення ЗНО може зникнути за кілька днів

Питання можливості проведення зовнішнього незалежного оцінювання у наступному році – це питання кількох днів. Про це екс-директор УЦОЯО Ігор Лікарчук заявив в інтерв’ю LB.ua.

"Наразі система ЗНО підходить до того дня, коли можна буде сказати, що ЗНО-2016 не відбудеться. Це питання кількох днів. І про це вже відкрито кажуть наші технологи", - сказав Лікарчук.

За його словами, під час обшуків вилучені персональні комп’ютери працівників, сервери з базами даних, програмним забезпеченням, Банком тестових завдань.

"Цих завдань дуже жаль. На їхнє створення були затрачені гігантські інтелектуальні ресурси та достатньо великі бюджетні кошти. Але, відверто кажучи, це не основна проблема. Можна повернутися до практики 2007 року і написати завдання, виходячи лише з досвіду авторів тестів. Це погано. Але можливо", - зазначив екс-директор УЦОЯО.

Разом з тим він наголосив, що зараз не є особливо значущим механічне повернення серверів.

"Навіть, якщо сервери повернуть, то запустити систему, поставивши їх на місце та увімкнувши у розетку буде неможливо. Потрібно перезапустити програмне забезпечення або створювати нове. Перезапуск без людей, які його створювали, неможливий. А цих людей наразі немає", - сказав Лікарчук.

Також він нагадав про проблему звільнення фахівців з системи зовнішнього оцінювання.

"На даний момент звільнилося кілька осіб. Думаю, найближчим часом звільниться ще осіб 6-7. Процес лише розпочався. Люди не хочуть працювати в таких умовах", - каже Лікарчук.

Відповідаючи на питання щодо стану підготовки до ЗНО-2016 він зазначив, що робота вже мала бути розпочата.

"Але не зроблено навіть елементарне. Міносвіти досі не затвердило програм зовнішнього оцінювання. Тому укладачі тестів не можуть почати працювати над специфікаціями і змістом сертифікаційних робіт", - зауважив екс-директор Українського центру оцінювання якості освіти.

Більше про перспективи проведення ЗНО у 2016 році >>>

 

Освіта.ua
19.09.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Віталій
ЗНО з самого початку зародження стояло поперед горла багатьом в нашій багатостраждальній освіті. Через зовнішнє оцінювання урізались доходи на вступних кампаніях у всі вузи України. Через нього почали говорити про рейтинги шкіл, вчителів, якість освіти і т.д. у 2015 році медалями директорам вже не вдалось поторгувать... (навіть батьки деякі почали думати: по що діти в школу ходять?). Вузи почали закривать. Кому це сподобається? От Вам і кинули чергову пустушку із підтасовкою результатів. Мол дивіться як грубо і нагло дурять з результатами. Ми такі чесні за правду! Навіщо здавать ЗНО в районах і потім закодовані штрих-кодами результати пеередавать для комп’ютерної перевірки за 300км якщо можна на містях домовитись? Розвалить все і відновить торгівлю дипломами і місцями на вступ. І щоб не своїми руками. Бред! не там шукаєте! Цілеспрямовано йде знищення системи, щоб потім в "каламутній воді легше рибку ловить". Але: кожен народ має те керівництво, на яке заслуговує! Амінь!
Спец. РЦОЯО
Люди, хватит спорить. Вы не истину выясняете, ее и так все знают. Про "кормушку" могу сказать только на собственом опыте работы в одном из РЦ - все способы завысить балы закрыты на фундаментальном уровне. Система создавалась годами, поэтому поверить в бред что только в этом году обнаружили всякие схемы может только (не могу подобрать термин). В РЦ третий месяц стоит работа, документов на проведение ЗНО 2016 нет, внутренняя программа не работает, набрали новых сотрудников, приходится придумывать им всякие бредовые задания. Все это похоже на методичный развал системы. Мне уже з/п стыдно получать, отправился в отпуск. Желаете сохранить ЗНО - действуйте. Вас отвлекают от основной цели, которую с успехом достигают. Ликарчук ушел, все, кого обвиняют в корупции ушли или под арестом. Почему никто не спросил: "Почему все еще не началась подготовка к тестированию, нет ни одного документа в этом направлении". ЗНО ложат. У всех на глазах, а Вы о возможных подтасовках спорите. Глупо.
Голосzнарода
Для Спец. РЦОЯО: То нетреба було синові Лікарчука впливових ворогів на митниці заводити.
Коментувати
жах
Навіть табачник з януковичем і азаровим не закривали ЗНО
QU
Для жах: Миздобули!
Коментувати
Бабій Назар Андрійович
Шановні одинадцятикласники! Та всім кому не всеодно . Думаю, більшість не в захваті від обов’язкового ЗНО з англ. мови. Тут наштовхнулась на петицію ,але кількість голосів мізерна! Всі, хто хоче допомогти - голосуйте і підтримуйте, адже разом ми сила! https://petition.president.gov.ua/petition/2697
Елена
Для Бабій Назар Андрійович: Не пойму почему против ЗНО? Хоть убейте. Мой сын поступил на бюджет благодаря этой системе.Вы поймите, что теперь вам прийдётся платить огромные деньги, чтоб дети учились на платном.Я б уже стояла возле кабмина и просила ЗНО. Хорошо сын поступал в том году.
Юлия Лозовая
Oy не против ЗНО, он против обов"язкового ЗНО з англійскої
VVV
Ми хочемо справедливого оцінювання знань на ЗНО, але боїмось справедливого оцінювання знань після закінчення школи. Оцінка в атестаті має не таку вже велику вагу, а знання іноземної потрібне при навчанні у ВНЗ і в житті.
Коментувати
Орися
Якщо відмінять ЗНО,на бюджеті будуть вчитися тупі діти багатих батьків,розумним прийдеться вступати у ВУЗ або також через хабар,або йти на платне.Співчуваю достойним випускникам.Знищення ЗНО можуть хотіти лише корупціонери і обмежені люди,які привикли купувати за гроші все,в т.ч. і престиж.
ОЛЕНА
Лише дякуюючи ЗНО ,МОЯ ДИТИНА ВСТУПИЛА У УНІВЕР ШЕВЧЕНКА,так як грошей на хабарі у мене нема,доречі, підготувалась сама,без жодног8о репетитора...повірте і таке можливо...
Вадим
Для ОЛЕНА: А як дякуючи ЗНО вступають на навчання діти із сільської місцевості та невеликих містечок, де немає зажерливих репетиторів і дуже мудрих мамусь? Чи можливо це люди 2-го сорту і іхнім дітям до освіти зась?
Дочка вчиться на бюджеті завдяки ЗНО
Для Вадим: А без ЗНО як вони будуть вступати - батьки продаватимуть свиней, корів, курей та кормитимуть викладачів вишів ??????
Петро
так вони мали пільги при вступі, цільовий прийом, бал атестата враховувався. Але навіщо вони у ВНЗ. Краще нехай вступають дресировані репетиторами багатенькі діти
Коментувати
Схаменіться!
Бажати провалу ЗНО можуть тільки корупціонери у вузах і батьки недолугих лінивих тупих дітей.
Вадим
Для Схаменіться!: Зрозуміло, у Європі всі діти недолугі та ліниві, разом із своїми батьками. А самі розумні в Україні та Рассєї
для вадима
Що тебе заклинило? Це вже обговорили нижче, пояснили тобі, дурню, різницю між Україною і Європою, а ти як баранисько. І взагалі, щабагато тебе тут. Ти часом не ректор якогось вузу?
для вадима
Отже, я правий. Бо ти почав псіхувати. Бо НОРМАЛЬНА ЛЮДИНА не може обгажувати ідею зно- єдиної за 24 роки вдалої антикорупційної реформи. А ти бісись, баранелло, мені це подобається.
Коментувати
Марк Аврелій
Всі хабарники у вишах радісно відкорковують шампанське. Батьки неуків-школярів починають пакувати торби грошей. Всі задоволені...
Вадим
Для Аврелій: плачуть только зажравшиеся репетиторы и те, кто присосался к халявной кормушки ЗНО
Svetlana
Почему это репетиторы - зажравшиеся? К каждому ребенку найти подход, вытянуть его за уши из педагогической и родительской запущенности вы считаете легко? Вам не нужны собственные дети, вы мало ими интересуетесь когда они учатся. А тут надо ВДРУГ сдать независимое тестирование. Так денег жаль стало?
мама
Да потому, что сдать ЗНО как минимум на 5-6 баллов из 12 должен КАЖДЫЙ выпускник! Иначе учителя нужно уволить. Да, зарплата маленькая, классы большие и вообще лень работать. И вытягивают реретиторы помледние копейки у родителей. Не стыдно? Ведь большинство из вас - учителя. Многие натаскивают саоих же учеников. За доп. оплату. Господа, когда за зарплатой идете - совесть не мучает? Если она для вас мала - в АТБ вечная нехватка кассиров!
Коментувати
almira
"Цих завдань дуже жаль. На їхнє створення були затрачені гігантські інтелектуальні ресурси Питання в тому, чи ці ’’гігантські інтелектуальні ресурси’’ можуть самі виконати тест ЗНО, НЕ ДУМАЮ!
z
Для almira: Ото й біда, що такі, як ти, вадими, лимонови не думають, а пишуть.
Коментувати
almira
не можу не розділити радість одинадцятикласників
аріна
Для almira:Неуки хіба тішуться. Хоч не коментуйте дурниць.!!!!!!!!!Що ви підтримуєте!?
Вадим
А ви ще не нажерлись людських грошей, які краще було на розвиток освіти витратити????????????!!!!!!!!!!!!!!
Коментувати
одинадцятикласники
СЛАВА БОГУ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! УРА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! поки не було ЗНО ми вчилися розмовну мову, щоб могти спілкуватися, а тепер ми робимо тести
аріна
Для одинадцятикласники: Вам хто забороняє вчитися спілкуватися?Менше в Ютюбі сидіть!
Вадим
так не має коли лікарчучкою зубріловкою всі займаються .. на навчання часу не вистачає ... репититорів годують
ви дибіли?
Для одинадцятикласники: якраз можете далі сидіти в ютубі і не вчитись. Це вже не важливо. Без зно і так нікуди не вступите
Коментувати
Вадим
Государственные деньги жрал, с людей деньги собирали за ЗНО, так оказывается он еще ахметовскими террористическими деньгами не гребовал.. Хорошая была кормушка, есть за чем плакать
Елена
Для Вадим: Я понимаю, что вы здесь пишите только гадости, но все-таки не могу не ответить. Вы пишите, что ЗНО есть только в Украине и России. А в Германии еще в 1788 в Пруссии придумали подобное ЗНО - называется абитур. А с 1834 года этот экзамен распространился по всем другим землям Германии. Это одновременно выпускной экзамен в гимназии и вступительный в университет, а проводят его по 5 основным предметам. А в СССР мы сдавали в школе 7 выпускных экзаменов, а потом 4 из них нужно было через 2 месяца снова сдавать, но уже для поступления в вуз. Вот и переняли у европейцев хорошее дело. ЗНО нужно. А кто не может его сдать, потому что нет способностей к учебе - может научиться делать что-то руками и зарабатывать себе на жизнь. Не всем быть учеными.
вик
Для Елена: Умница.
Engie
Для Елена: Плюсую. І ще додам, що окрім німецького Abitur, у Франції здають bac, у більшості країн Європи - Matur’у
Коментувати