Дії прокуратури паралізували роботу УЦОЯО, - заява

В Українському центрі оцінювання якості освіти спростували заяви ГПУ про штатний режим роботи центру

Дії прокуратури паралізували роботу УЦОЯО, - заява

Відновити роботу всіх сервісів Українського центру оцінювання якості освіти на даний час практично неможливо. Сервери Центру до цього часу не повернуті.

Про це йдеться у спільній заяві Українського та 9-ти регіональних центрів оцінювання якості освіти, що викликана твердженням Генеральної прокуратури про те, що Український центр оцінювання якості освіти працює у штатному режимі, а його працівники мають необмежений доступ до баз даних.

Зокрема, в Українському та регіональних центрах оцінювання якості освіти спростовують твердження Генеральної прокуратури про те, що комп’ютерне та серверне обладнання, а також програмне забезпечення УЦОЯО, у тому числі база тестових завдань ЗНО, під час обшуків не вилучались.

"Під час обшуку в Івано-Франківському центрі оцінювання якості освіти вилучили сервер із програмним забезпеченням; сервер із СУБД MsSQL (середовище бази даних); систему зберігання даних, на якій розміщувались ВСІ бази даних УЦОЯО (Р2000); систему зберігання даних, на якій зберігались резервні копії (DNS345)", - наголошується у заяві.

Також в УЦОЯО підкреслюють, що факт вилучення серверів підтверджується протоколом обшуку, до якого додано перелік вилученого обладнання.

"Через це, починаючи з 21 липня 2015 року, працівники Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти не мають доступу до баз даних і програмного забезпечення УЦОЯО. Також під час обшуків були вилучені персональні комп’ютери працівників УЦОЯО, що підтверджується відповідними протоколами", - зазначається у заяві.

В Українському центрі оцінювання якості освіти повідомили, що через такі дії Генеральної прокуратури уперше за останні 8 років не був підготовлений "Звіт про проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2015 році" та заплановані аналітико-статистичні матеріали за результатами оцінювання.

"Була серйозно ускладнена співпраця баз даних УЦОЯО з ЄДЕБО під час вступної кампанії 2015 року. Не відповідає дійсності – поширена інформація, що під час обшуків були залишені копії вилучених баз даних та програмного забезпечення. Особи, які проводили обшук в Івано-Франківському центрі, провели копіювання лише ДЕЯКИХ файлів та ДЕЯКИХ баз даних. Ці копії дійсно залишені в Івано-Франківському РЦОЯО. Однак, за попередніми оцінками, це лише 10-15 % усієї інформації, що зберігалася на серверах, загальний обсяг якої майже 2000 ГБ", - йдеться у заяві.

"На підставі зазначеного вище стверджуємо, що відновити роботу всіх сервісів УЦОЯО на даний час практично неможливо, оскільки аналогічних систем зберігання даних в УЦОЯО немає, сервери до цього часу не повернуті, а відновлення структури прикладних програм, баз даних, системи зв’язку між ними, які є глибоко інтегрованими, без наявності всіх компонентів системи – неможливо", - констатують в Українському та 9-ти регіональних центрів оцінювання якості освіти.

"Також вважаємо, що заява про нібито встановлення фактів "систематичного внесення змін та знищення інформації службовими особами УЦОЯО" є неприйнятною взагалі. По-перше, проголошення заяви подібного змісту є порушенням принципу презумпції невинуватості. По-друге, до завершення відповідних експертиз такі заяви є передчасними. Жаль, маємо констатувати, що всі п’ять факторів, які були названі Ігорем Лікарчуком під час прес-конференції 27 серпня, станом на 14 вересня 2015 року, не втратили свого руйнівного впливу на можливість успішного проведення ЗНО-2016, що викликає нашу велику стурбованість", - зазначається у заяві.

Більше про перспективи проведення ЗНО у 2016 році >>>

Освіта.ua
14.09.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Свободный россиянин
Успокойтесь вы все. Здесь дело совсем не в контроле качества образования учеников. На него плевали как сотрудники прокуратуры, так и сотрудники ВНО. Неужели трудно понять, что преступники наехали на преступников из-за личных интересов? Если трудно, продолжайте подерживать далее Ликарчука или Шокина (неважно кого), а они за вашу поддержку будут вас "награждать" регулярными безсмысленными "проверками" или сравнениями ГПА и ВНО, унижениями чести и достоинства Учителя... Вы хотите этого? Удачи!!! Слава Украине!!!
примерно так
Для Свободный россиянин: но ведь, как сказала одна из знакомых :" Надо же о чём - то разговаривать". Пусть люди поговорят, зачем их удовольствия такого лишать
Коментувати
Правдоруб
Дії прокуратури реально свідчать про те, що там зібралися на всю голову відморожені кадри. За ними люстрація плаче.
Бєлий Володимир
Звернімо увагу на те, СКІЛЬКИ впливових працівників силових структур та інших владних структур стали на захист ЗНО. ЧОМУ? Звісно, що питання риторичне, але ж держава, де не панують порядні порядки, а головні потреби реалізуються тіньовим чином дуже швидко розвалюється як держава. Кому- кому, а освітянам такого точно не потрібно.
Голосzнарода
Це видається на волання вчителя, у якого забрали підручник, без якого він зовсім не може проводити уроки, і при чому на всю школу, а то і на всю область це був єдиний екземпляр підручника, і з другими підручниками той вчитель взагалі не вміє працювати, а зовсім без підручника і поготів.
mila.K
Для Голосzнарода: ви що, не розумієте, що забезпечення проведення ЗНО - це не використання якогось там підручника, це дуже складна система взаємодії людини (фахівця!!!) та комп’ютера. А з чим взаємодіяти, якщо нема серверів? ЗНО - це найкраща та найвдаліша з реформ за останні 10 років в Україні. Наша вельмишановна прокуратура зараз губить цю реформу. Це призведе до відновлення коррупції в ВНЗ. За що боритеся, панове?
Голосzнарода
Для mila.K: Тобто якимось чином там фахівці із складання тестів взаємодіють з компютерами протягом року :0 , а потім по цих результатах взаємодії школярі здають ЗНО. А тут опа, сервери забрали і нема з чим взаємодіяти, і фахівці із складання тестів сидять на роботі без діла. Можу дати пораду : пишіть від руки тести на папері, потім внесете до бази.
Коментувати
Mikhailo Klub
Вельмишановна Генпрокуратура. Давайте відділіть "мухи від колет", розбирайтеся з корупціонерами окремо, але поважайте сотні тисяч дітей, та мільйони батьків, бабусь і т.д., ЗНО буде і повинне бути. Із-за десятків чи, навіть, сотень підтасовок за гроші не губіть хорошу систему. Зрозумійте, що відміна ЗНО - це шлях до корупціі у ВНЗ.
Олекса Позняк
Для Mikhailo Klub: не панікуй-прищемили хвоста от вони і репетують
Коментувати
злий
ах ти ж генпрокуратура, скотиняка... шоб тобі добро було, багато-багато!