У МОН створили тендерний комітет із закупівлі підручників

Члени колегії МОН розглянули стан видання підручників для учнів 4-х та 7-х класів загальноосвітніх закладів

У МОН створили тендерний комітет із закупівлі підручників

У Міністерстві освіти і науки створено тендерний комітет по закупівлі підручників та відкрито рахунок для перерахування коштів з міських бюджетів на друк та доставку підручників. Про це під час засідання Колегії МОН повідомила директор Інституту модернізації змісту освіти Наталія Вяткіна.

Вона нагадала, що конкурс підручників тривав з грудня 2014 року до червня 2015 року. Перелік підручників для учнів 4 класу загальноосвітніх навчальних закладів, які за результатами конкурсного відбору оригінал-макетів отримали найбільшу кількість голосів, складається з 97 назв і 152 назв – для учнів 7-го класу.

Перелік підручників для 7-х класів, які отримали найвищі результати відбору загальноосвітніми навчальними закладами, що рекомендується перекладати на мови національних меншин і друкувати за кошти державного бюджету складається з 50 назв, а для 4-х класів – з 25.

За словами Вяткіної, аналіз відбору підручників, що проводився вчителями загальних освітніх навчальних закладів, показав нерівномірність у відборі за кількістю голосів - від кількох сотень до кількох десятків голосів за підручник.

"Є підручники які мають 271 голос, 442 голосів, а є і 43. Ми будемо намагатися пропонувати видавництвам видати малотиражні підручники, але в разі відмови видавництва, ми можемо пропонувати школам підручник, який набрав більшу кількість голосів", - повідомила Вяткіна.

За підсумками обговорення питань колегії Міністр освіти і науки Сергій Квіт доручив опублікувати на сайті МОН перелік підручників для учнів 4-х та 7-х класів, що друкуватимуться за кошти державного бюджету.

Більше про забезпечення шкіл підручниками для учнів 4-х та 7-х класів >>>

Освіта.ua
18.09.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Свирид Опанасович
Одним корупційним комітетом стало більше!!! Більше нічого не змінилося.
Ірина
Ого! Ото швидкі пацани! А можна я з такою швидкістю зошити буду перевіряти: сьогодні контрольна - наступного року оцінки.
Вчителька
Допоможіть відповісти батькам дитини, чому Прописи вони повинні купквати за власні кошти, адже Яценюк заявив, що підручники та посібники видаються учням початкової школи безкоштовно. Яне можу йому довести, що зошит - не посібник. Вимагає докази аргументувати підтвердженням нормативних документів. ДОПОМОЖІТЬ!!!
Персен
Для Вчителька: То хай у Яценюка й вимагають! Напишуть йому листа! Яценюк відповість, ого! він такий! Роз*яснить... Аргументує!
Шестопалов
Для Вчителька: Проблема вирішується досить просто. Як правило, кожний засіб навчання в електронному вигляді є в Інтернеті і його можна БЕЗКОШТОВно скачати. Пропонуйте учням записати у щоденнику назву сайту, щоб вони приходити на урок із принтерними роздруківками потрібного уроку. Тим, хто не бажає возитися із роздуківками, пропонуйте купити типографські видання. Кожен з батьків ДОБРОВІЛЬНО вибирає спосіб забезпечення своєї дитини навчальним матеріалом (як ручки, олівці, папір тощо), що йому до вподоби. Якщо йому захочеться писати "кляузу", то тільки на самого себе!
Коментувати
шевчук д.і.
як швидко буде випуск...на сьогодні не має жодного підручника.
Шестопалов
Для Шевчук Д.І.: 1. Гарантовано: ПІДРУЧНИКІВ від держави ВОСЕНИ НЕ БУДЕ. Можливо, 20% з"явиться у грудні. А повне забезпечення можно очікувати до середини лютого. 2. Держава до цього часу не замовила жодного підручника у видавництв, які мають права на їх видрук. Тобто, жодних зобов"зань щось у видавництва замовити держава у письмовому вигляді не надала, а отже фактично НІЯКОГО держамовлення на виготовлення підручників на сьогодні не існує. 3. То чи може видавництво у цьому випадку робити комерційні наклади для покриття витрат, які понесені на підготовку підручників до друку? 4. Держава, ще не компенсувавши жодної копійки видавництвам, вважає можливим вільно розпоряджатися їх продуктам, закликаючи всіх користуватися електронними версіями підручників, розміщених на сайті МОН України. Детальніше див. http://osvita.ua/school/47808/
Коментувати
Мама
У меня только один вопрос, почему тот, кто отвечает за закупку учебников, до сих пор на свободе?
Vladimir Zvan
Для Мама: Потому-что у власти ПАТРИОТЫ
Коментувати
Андрій
"що друкуватимуться за кошти державного бюджету" - а до того часу вчіть за новою програмою по старих.
просто я
И кто выиграет тендер? Наливайченко-сбу-шник или другие непотопляемые? У нас же всегда за этим кто-то стоит, зачем изображать из себя честных реформаторов? Вот, скоро наша зарплата станет на 200 гр. больше, чтобы мы смогли платить олигархам за новые тарифы по электрике... Нардепы дружно проголосовали за эти 200 гр., но на самом деле они там сидят для того, чтобы защищать свои бизнес-интересы, и пока они не повыдохнут, лучше нам не станет. Прости господи...