Місцеві бюджети мають бути направлені на освіту, - Яценюк

Прем’єр наголошує, що місцева влада може відремонтувати школи і розглянути питання доплати вчителям

Місцеві бюджети мають бути направлені на освіту, - Яценюк

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк наголошує на необхідності фінансового забезпечення шкіл з місцевих бюджетів. Про це він заявив під час свого виступу на засіданні колегії Міністерства освіти і науки України, що відбулось 3 липня.

За його словами, завдяки децентралізації місцеві органи самоврядування стали отримувати більше коштів.

"Доходи місцевих бюджетів за останні півроку зросли на 40 відсотків, і мають бути направлені на систему освіти. Місцеві бюджети сьогодні можуть купити і автобуси, і провести ремонт у школах, і оптимізувати мережу, і розглянути питання доплати вчителям", - зазначив прем’єр.

Також Яценюк повідомив, що новий закон про освіту може бути розглянутий парламентом восени.

"У перший сесійний тиждень вересня ми повинні внести до парламенту закон про освіту і продовжити всеохоплюючу реформу освітньої системи", - підкреслив очільник уряду.

Освіта.ua
06.07.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
бла-бла-бла
Пор-моему, эта информация уже устарела. Слышала в новостях, что местную субвенцию, направленную на выплату зарплаты учителям и медикам, собираются урезать в целях увеличения финансирования военных. А также, фискальной службе, чтобы взяток больше не брала, оплату их тяжкого труда увеличивают. Нынешнее правительство вляпается в историю как то, которое ненавидит бюджетников сферы образования и медицины!
натобінебожещоменінегоже
Місцевий бюджет мають лише церкви. Так що школи будуть тепер лише церковно-приходські І вчитель-дячок. І вистачить. А то щось багато грамотних розвелось...
зато
Для натобінебожещоменінегоже: чистейшая правда
Коментувати
Татьяна Чёрная
Прочитала повний текст його розпорядження. Останній пункт -терміново провести оптимізацію шкіл! Скільки вже можна знущатися над вчителем?! Зарплати мізерні, так ще й по виганяти вчителів на вулицю?!Закрийте педвузи і не обманюйте дітей гарною роботою після їх закінчення.Таке враження, що в нашого уряду мізки давно вже оптимізувалися.Ганьба такому уряду, що забирає останнє у незахищених! Тож, шановні колеги, новий навчальний рік розпочнеться "весело".
LiLi
Боже, до чого ми дожилися!!! Що нас чекає у новому навчальному році??? Дійсно, таке враження, що пан Яценюк живе на Марсі!!!!!
бюджет
Для LiLi: ось, що нас чекаэ...кошти родителей будут направлены в школы а не бюджет. У нас родители уже подсчитали примерно на год: 200 на школу+100 охрана, +около250 на класс без ремонта, + 170 тетрадь и 230 учебник -на английский,+ 180 примерно друковани зошити для остальных предметов... и это все надо выплатить до конца сентября желательно,...и это у нас еще приемлемые внески, и я тут не жалуюсь, ясно что по-другому не получится учиться!
интересно,
Для бюджет: а если бы родители ОТКАЗАЛИСЬ выплачивать деньги. Ведь они УЖЕ проплатили всё это собственными налогами. Да, кстати, и проплачивают, когда покупают что-то в магазине, когда оплачивают компослуги, явно завшенные, когда несут деньги для бойцов АТО, на которых УЖЕ выделены средства, идущие (интересно, а куда идут УЖЕ выделенные деньги налогоплательщиков)?ЧТо значит жалуюсь, не жалуюсь? ЧТО значит "приемливые"? Это в какой же стране мира, при конституционно бесплатном образовании родители несут деньги в школу?И ЧЕМУ учатся дети в данном случае?
Коментувати
Regina
Интересное кино. Производство стоит, а доходы бюджетов выросли? Он чьи доходы подсчитывал, не свои ли?
Знаете ли вы...
что они хотят продать ОПЗ( Одесский припортовый завод)? Интересно, что с этого будем иметь мы, учителя Одессы?) Продавать прибыльное предприятие... Вот почему так часто Порошенко сюда ездиют..Хм как Рошен продавать так время неподходищее, а как припортовый так самое оно(с)!
Натэл
Цинизм полный. Молодец, Яценюк. Все рекорды по свинскому отношению к учительству побиты.
Валентина
Якщо школи перейдуть на фінансування з місцевого бюджету , то це по простому "капець". Нікому не потрібні розумні люди. А своїх вчать за кордоном...
Олекса Позняк
Жаль немає Сашка Білого щоб чиновницькою мордою об стіл.Іншого вони не розуміють
Родион
Бюджетні гроші в освіті направляються туди де чиновнецьке мурло має відкати. На абсурдне "оздоровлення" в пришкільних таборах гроші знайшлися. Постачальники завозили продукти ціни яких в 2-4 рази перевищували ринкові: в червні ціни на овочі були травневі, тобто на час укладення угод. Ніби все законно, та глузду здорового нема. Чиї ж кишені оздоровлюємо ?
Олекса Позняк
Для Родион: чиста як сльоза правда
Коментувати
Viktoria
Я взагалі не розумію, що пан Яценюк не знає про те, що на ремонти шкіл, шкільних автобусів, на оплату відряджень, на поповнення матеріально-технічної бази, на виплату доплат вчителям , на прдбання шкільної документації, на придбання ліків, миючих засобів, на ............. з місцевих бюджетів не виділяють жодної копійки вже давним давно. Все це лягає на плечі директора ЗНЗ. Саме цікаве те, що директор ЗНЗ повинен відчитатися перед керівництвом про те, скільки коштів витратили на ремонт, за чиї кошти відремонтовані автобуси, придбані миючі , виписана періодика..... Шановні наші державні "мужі"- Ви поцікатеся чи надходять державні кошти до шкіл( особливо в міста районного значення, в села) і як виживають наші школи!
ида
Для Viktoria: И не говорите! Добивает необходимость отчитываться о привлечении внебюджетных средств. А где же бюджетные делись? Особенно раздражает, когда приходят дважды в год проверять "спортивные сооружения". Ты хоть копейку за 30 лет работы школы в них вложил, что тебе отчитаться об их использовании? Или опять родители, которые уже УПЛАТИЛИ НАЛОГИ НА ЭТО должны раскошелиться? Или у Яценюка дети где-то в других школах учатся? В школе работаю более 20 лет и вижу только сокращение.Улучшений нет. Это касается и материального обеспечения, и программ. Чесное слово, прав был сатирик, что чиновники и правительство-это одно государство, а народ-другое.
Я
За использование внебюджетных средств Вы можете отчитываться только перед родителями, спонсорами, - перед теми, кто Вам их даёт. Консультируйтесь с юристами и не балуйте своих "контролёров"!
ПРЕСТУПЛЕНИЕ
Для Я: ИСПОЛЬЗОВАТЬ ДЕНЬГИ РОДИТЕЛЕЙ
Коментувати
именно
Этому цуценюку до одного места проблемы учителей, школ, учащихся и их родителей, вот когда все соберутся вместе, спросить где реальные реформы, тогда драпать будет по своему второму канадскому паспорту, семью уже вывез, видимо боится народных люстраторов.
Олекса Позняк
Для именно: дивимось у яких партіях квіт-гриневич-лікарчук і за них на місцевих не голосуємо. Буде переформатування уряду
ага
Для Олекса Позняк: уже сколько раз смотрели? Голосовать следует за тех, кого НЕ ПУСКАЮТ эти в депутаты. А не пускают, потому что ЗНАЮТ-эти без проплат учились,без проплат работают,без проплат будут работать. ЖРАТЬ комсомольским активистам не дадут
батьки
все соберутся вместе спросить где реформы.... да кто все? вы че? родителей нельзя заставить в школу прийти на собрание, а вы считаете что им нужны реформы, причем в которых они должны разбираться и если че не так, то будут протестовать... у нас по-школе таких пять человек.
Коментувати
Татьяна Чёрная
Місцеві і так розглядають питання доплат вчителям - 20% за престижність хочуть дають, а хочуть- пішли вон, вчителі, нам кошти потрібніші! І це при тому, що з Міністерства кошти надходять в повному обсязі!
небайдужий громадянин
Для Татьяна Чёрная: Як правило:"Пошлі вон"
Коментувати
Геннадий
На местах школы закрывают. Воровать неоткуда. Корыта мелеют. А это трепло мозги пудрит.
потрібно ПРОСТО ПІДНЯТИ БАТЬКІВ,щоби ті НЕ фінансували ремонти пару років і подивитись,ЩО відбудеться.
А має відбутися те,що не влонтери мають працювати, а державне фінансування іти не до шлунків керманичей. Вибачте, але я НЕ хочу СПЛАЧУВАТИ ПОДАТКИ на жратву рулєвих. По-мені-х голоду не щезнуть.Зажерлися по саме не можу. ОСВІТА ПОВИННА ФІНАНСУВАТИСЯ З БЮДЖЕТУ, а не шукати ЯК ЗМЕНШИТИ БЮДЖЕТНЕ НАВАНТАЖЕННЯ на освіту. Маразм. Люди є платниками податків. Коли ж вони второпають, що їх оподатковують на 80%, 70 з яких іде на жратву чиновникам
Просто
Чиновники на місцях знову проситимуть тотальної економії, бо не має грошей. За власний рахунок по одному дню в місяць, не оплата заміни, курсів, командировок. А про які факультативи, гуртки! А про нові прилади для кабінетів фізики , хімії! Виживаємо на ентузіазмі. В школі понад 30 комп’ютерів, а системнонго адміністратора нема. Скорочуємо лаборантів, бібліотекарів. А ціни на ремонт зашкалюють, грошей не допроситися. Дяка батькам.
Я
Для Просто: Сократить государственных служащих в отделах образования: и деньги сэкономим, и "контролёров" не будет! Они ведь и кровь сосут, и бюджет!
Коментувати
Люба,
местный бджет был бы,если бы ЭТИ личности разумно упорядочили экономику. Но, ИМ этого не нужно. И если вы сами не подниметесь,то никому и вы не нужны.
Lyuba Braslavskaya
Арсеній Петрович уявляє,що робиться на місцях?Який місцевий бюджет в Іванківському районі,наприклад?!! З чого брати ті доплати?!! Ми вже відчули на собі це частково! Освітянами тут взагалі ніхто не переймається!
Олекса Позняк
Для Lyuba Braslavskaya: Що Ви можете йому пояснити: Ви на землі а він на марсі
Коментувати