Спірні завдання ЗНО не вплинуть на оцінку ДПА

Завдання тексту "Маленький шлях – не для людей…" не врахують при визначенні результатів ДПА

Спірні завдання ЗНО не вплинуть на оцінку ДПА

Завдання до тексту Г. Пагутяк "Маленький шлях – не для людей…", що були включені до тесту зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури, не будуть враховані під час визначення результатів державної підсумкової атестації. Про це йдеться у рішенні апеляційної комісії Українського центру оцінювання якості освіти.

В Українському центрі оцінювання якості освіти повідомляють, що під час засідання апеляційної комісії було проаналізовано психометричні характеристики завдань тесту зовнішнього оцінювання з української мови і літератури №№ 29-33.

Беручи до уваги, що зазначені завдання тесту мають незадовільні психометричні характеристики, апеляційною комісією ухвалено рішення не враховувати під час визначення результатів державної підсумкової атестації завдання до тексту Г. Пагутяк "Маленький шлях – не для людей…".

Як відомо, результати ЗНО з української мови і літератури будуть враховані, як державна підсумкова атестація за шкільний курс з української мови, а також як вступний іспит з предмета, у разі бажання випускника взяти участь у вступній кампанії.

Засідання експертної комісії УЦОЯО, під час якого будуть ухвалені таблиці відповідності тестових балів оцінкам рівнів навчальних досягнень за шкалою 1-12 балів, відбудеться 12 травня.

Цього ж дня комісією буде встановлено поріг тесту "склав/не склав" та ухвалення таблиці відповідності тестових балів рейтинговій оцінці за шкалою 100 - 200 балів за виконання тесту з української мови і літератури.

Освіта.ua
09.05.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
МАМА
Моя дитина втратила дуже багато часу під час опрацювання цього суперечливого тексту, як наслідок - не встигла перевірити творчу роботу, поспіхом переносила відповіді до бланку . Слава Богу, медаль підтвердила, та втрачений час і нерви - не компенсує ніхто...Бали зарахували усім, а моя дитина , виходить, працювала даремно.... Як мама, я обурена тим, що метою Центру оцінювання якості освіти було не перевірити рівень знань, а "зрізати"медалістів та викинути за борт 20 тисяч дітей. Хіба справедливо позбавляти шансу здобувати вищу освіту дітей з "технічним"складом розуму? Шкода, що молодь і не прагнутиме розбудовувати Україну,а їхатиме працювати до Польщі, дивлячись на цей "бардак".А ми, дорослі, дивуватимемось, чому нашим дітям немає місця на рідній землі?
Еля
У нас не вистачило одного балу до медалі. Якби врахували спірні питання , балів би вистачило. Чи можна це десь добитись справедливості? Яким чином? Допоможіть!!!
Виктория
У нас как всегда - абы что-то ляпнуть) До этого все кричали - не нужно учитывать эти задания на ДПА! не отбирайте баллы у моего ребенка! Фух, сделали. Так, как просили. И? сказать нечего? поэтому пишем про отставку Ликарчука, про фабрику Порошенко в Липецке? ну про Путина еще напишите, ей-Богу! цирк.
Завуч
Це, безумовно, важлива тема. Але ж де типовий навчальний план на наступний навчальний рік??? Коли будемо тарифікацію робити, як учителі підуть у відпустку???
Sava Petrov
"незадовільні психометричні характеристики" - а до этого лупу не брали?))если бы оставили авторское название "Душа метелика", а не выдумывали свой,текст был бы более логичен) кулибины
salka
А может кто ни будь из выпускников затратил не мало времени на выполнения этого задания и связи с этим не успел выполнять другие? И теперь выходит работал он зря… « Дурдом», с одним словом, а не «освита»!
я
Квіта і Лікарчука вимагаємо якнайшвидше зняти, хай не глумляться над нашими дітьми. Пане Президенте, прислухайся до людей!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
DiX
Пане Олекса, а як Ви ставитесь до того, щоб взагалі скасувати тестові завдання в форматі ЗНО і повернутися до системи минулих років (усних або письмових екзаменів)?
Олекса Позняк
Для DiX: В умовах гігантської корупції в Україні при нинішній системі без ЗНО не обійтись. Але у тому вигляді якому воно є робить багато біди для держави. У мене були надзвичайно толкові учні але за своїми психофізичними особливостями характеру зовсім не пристосовані до здачі тестів.Дворівневі тести практично відсікають учнів із села.Немає на селі репетиторів і грошей немає. А світлі голови там є але яким би світлим ти не був, якщо ти проробив з репетитором усі варіанти задач підвищеної складності, то сам ти їх не зробиш. Інтернету там нема, книг немає. А половина радянських академікив була з села. Тут у радянської влади не віднімеш. До екзаменів повернутись можна за умови зміни системи освіти у вузах. А зараз там багато хто працює за правилом: не заплатив при вступі - плати за семестрові екзамени
Олекса Позняк
Для DiX: сайтом правят друзья ликарчука и все мои высказывания о зно и ликарчуке тупо удалили
Коментувати
Олекса Позняк
Лікарчука - у відставку!!!!! Головний ліцензувальник проліцензуй себе сам і звільняй посаду.
Ольга
Для Олекса Позняк: справедливість завжди перемагає,і якщо хтось якимось дивом вгадав правильну відповідь,то не варто засмучуватися,ДПА не головне в житті!:)
DiX
Для Олекса Позняк: Все мы немножко мечтатели... Скорей романтики, чем математики...
DiX
А Лікарчука потрібно гнати поганою мітлою. Його бездарна контора вже себе показала на всі 100%
Коментувати
Іван
Вот это настоящая Победа в дополнение к Великой Победе!