ЗНО-2021: як розрахувати бал з української мови та літератури

Тестовий бал ЗНО з української мови та літератури обчислюється як арифметична сума всіх набраних балів за кожне виконане завдання тесту

ЗНО-2021: як розрахувати бал з української мови та літератури

Визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури здійснюється у два етапи. На першому етапі визначається тестовий бал учасника зовнішнього оцінювання (максимум – 116 балів). На другому етапі, на основі тестового бала визначається рейтингова оцінка результатів учасника зовнішнього оцінювання за 200-бальною шкалою, що використовується при складанні рейтингового списку абітурієнтів при вступі до вузів України.

Результат виконання завдань №25-63 частини «Українська мова» та №67 частини «Українська мова» («Власне висловлення») буде зараховуватися як державна підсумкова атестація з української мови і може бути використаний під час вступу до закладів вищої освіти як конкурсний предмет «Українська мова».

Максимальна кількість тестових балів, яку може отримати учасник ЗНО з української мови, правильно виконавши всі завдання №25-63 та №67, що будуть зараховуватися як державна підсумкова атестація, дорівнює 74 тестовим балам.

Результат виконання всіх завдань тесту може бути використано під час вступу до закладів вищої освіти, як конкурсний предмет «Українська мова і література», що визначено Умовами прийому до закладів вищої освіти у 2021 році. Максимальна кількість тестових балів, яку можна набрати, правильно виконавши всі завдання сертифікаційної роботи з української мови і літератури - 116 балів.

ЯК РОЗРАХОВУЄТЬСЯ ТЕСТОВИЙ БАЛ

Завдання з вибором однієї правильної відповіді – до кожного із завдань подано чотири або п’ять варіантів відповіді, з яких лише один правильний. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання вибрав і позначив правильну відповідь у бланку відповідей А.

Тест містить 54 завдання цієї форми (№1-20, №25-52, №58-63), що будуть оцінені в 0 або 1 бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді не надано.

Завдання на встановлення відповідності - до кожного завдання подано інформацію, позначену цифрами (ліворуч) і буквами (праворуч). Щоб виконати завдання, необхідно встановити відповідність інформації, позначеної цифрами та буквами (утворити "логічні пари"). Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання правильно зробив позначки на перетинах рядків (цифри від 1 до 4) і колонок (букви від А до Д) у таблиці бланка відповідей А.

До тесту з української мови і літератури включено 9 завдань цієї форми (№21-24, №53-57), що будуть оцінені в 0, 1, 2, 3 або 4 бали: 1 бал за кожну правильно встановлену відповідність ("логічну пару"); 0 балів, якщо не вказано жодної правильної логічної пари або відповіді на завдання не надано.

Завдання відкритої форми з короткою письмовою відповіддю - передбачає надання короткої письмової відповіді учасником зовнішнього незалежного оцінювання в бланку відповідей В за змістом тексту для читання, наведеним у сертифікаційній роботі.

Тест містить 4 завдання такого типу (№64-66), які оцінюються в 0, 1 або 2 бали: 0 балів - відповіді не надано; 1 бал - надано неповну, часткову відповідь; 2 бали - надано повну, вичерпну відповідь.

Завдання з розгорнутою відповіддю (№67) - завдання цієї форми передбачає створення учасником зовнішнього незалежного оцінювання власного аргументативного висловлення на дискусійну тему в бланку відповідей Б.

Завдання з розгорнутою відповіддю (власне висловлення) оцінюється від 0 до 20 балів за критеріями змісту та мовного оформлення:

До уваги учасників тестування! Роботу, що не відповідає темі власного висловлення, буде оцінено в 0 балів. Роботу обсягом до 100 слів буде оцінено в 0 балів.

Максимальна кількість балів, яку може набрати учасник ЗНО, правильно виконавши всі завдання сертифікаційної роботи з української мови і літератури, – 116.

ЯК РОЗРАХОВУЄТЬСЯ РЕЙТИНГОВИЙ БАЛ

Для отримання результатів учасника зовнішнього оцінювання за 200-бальною шкалою використовується Таблиця переведення тестових балів в рейтингову шкалу від 100 до 200 балів.

Таблиця переведення тестових балів у рейтингову шкалу від 100 до 200 балів оприлюднюється Українським центром оцінювання (УЦОЯО) тільки після перевірки правильності виконання завдань кожного учасника тестування та визначення порогового бала «склав / не склав».

Таблиця переведення тестових балів має бути оприлюднена не пізніше 25 червня 2021 року. Зазначена шкала є рейтинговою, оскільки вказує на місце результату зовнішнього незалежного оцінювання особи серед результатів інших учасників тестування з української мови та літератури.

При розрахунку зазначеної шкали не будуть братися до уваги результати учасників тестування, які не подолали пороговий тестовий бал за результатами тестування. Пороговий бал визначають групи експертів, які аналізують фактичне виконання тестових завдань учасниками тестування та на підставі цього аналізу встановлюють кількість тестових балів, що визначають пороговий тестовий бал з української мови і літератури. Учасники ЗНО, які не подолають визначений пороговий тестовий бал, вважатимуться такими, хто не склав тест.

Слід зазначити, що визначення рейтингової оцінки за таблицями переведення тестових балів минулих років буде неточним. Рейтинговий бал може суттєво відрізнятися враховуючи різні рівні тестів та різні фактичні результати виконання тесту учасниками тестування. Таблиці переведення тестових балів минулих років ви можете подивитись за наступним посиланням.

ЯК РОЗРАХОВУЄТЬСЯ БАЛ ДПА

У 2021 році тест ЗНО з української мови та літератури включатиме в себе дві частини завдань: мовну і літературну. Результат виконання завдань №25-63 частини «Українська мова» та №67 частини «Власне висловлення» буде зарахований як державна підсумкова атестація з української мови.

Максимальна кількість тестових балів, що може набрати учасник ЗНО, правильно виконавши всі завдання №25-63 та №67, дорівнює 74 балам.

Таблиця переведення тестових балів в оцінку за шкалою 1-12 балів також публікується після перевірки правильності виконання завдань кожного учасника тестування з української мови та літератури не пізніше 25 червня 2021 року.

ОРІЄНТОВНИЙ РОЗРАХУНОК БАЛА ЗА ШКАЛОЮ 2020 РОКУ

Для отримання орієнтовного значення власного рейтингового бала за шкалою 100-200 балів уведіть свій тестовий бал у поле нижче (максимум 116 балів):

 
Введіть свій тестовий бал:

 

 

 

 

Для отримання орієнтовного значення власного бала за шкалою 1-12 балів уведіть свій тестовий бал за завдання тільки з української мови у поле нижче (максимум 74 бали, у тому числі бали за власне висловлення):

 
Введіть свій тестовий бал:

 

 

 

 

 

Освіта.ua
30.06.2020

Популярні новини
Дієва онлайн-підготовка до ЗНО з основних предметів Освіта.ua пропонує тематичні добірки завдань з української мови, історії, математики й географії
УЦОЯО запрошує експертів з визначення порогів тестів ЗНО Засідання комісії відбуватимуться у режимі відеоконференції в період із 02 до 25 червня
Пробне ЗНО-2021: пройдіть онлайн-тест з математики Освіта.ua пропонує пройти онлайн-тест пробного незалежного оцінювання з математики
Пробне ЗНО-2021: пройдіть онлайн-тест з української мови Освіта.ua пропонує дистанційно пройти тест пробного ЗНО з української мови і літератури
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Павел
Я по шкалі 100-200 2020 року (максимум 116) набрав тестовій бал 38 (орієнтовний бал ЗНО 118) Я склав ЗНО? Дякую зарання)
Дмитро
Для Павел: Так. "Не склав", це якщо менше 100. 100 і більше балів це "Склав", або ж 22+ тестових бали. У вас 38
Коментувати
Тетяна
Скажіть будьласка як розраховуватиметься бали зно з української мови та літератури,якщо дитині потрібно для одного вступу укр.мова(медицина) а для іншого укр. Мова та література(юридичний).Цікавить скільки балів піде на укр.мовк якщо здати зно якщо здати зно з української мови та літератури наприклад на 200 балів. Дякую
Ольга
Для Тетяна: на медицину Ви будете подавати ЗНО з української мови і літератури за 200 бальною системою як і для юридичного. Там де потрібна тільки мова, проходить мова і література. Тому не треба поділяти окремо на мову.
Тетяна
Дякую!
Коментувати
Клавдия
Скажіть будь ласка, якщо загальна кількість балів 26-без власного висловлювання, я не знаю як будуть його рахувать , сдала я , підкажіть, результатів ще немає.
НАТАЛЯ
58_6б - жодної помилки - а оцінено в НУЛЬ!!!! балів, що відповідає 11-ти і більше помилкам, апеляція безумовна!
Вероніка
Для НАТАЛЯ: теж саме, надіслала апеляцію в той самий день, коли було оголошено результати. Засідання апеляційної комісії вже завтра, проте мого прізвища в списку учнів, роботи котрих будуть перевірятися, немає. Очікуватиму в наступні дні :)
Коментувати
Віта
32 із 104 я склала ЗНО скажіть будь ласка бо переживаю Буду дуже рада якщо хтось під каже ❤️❤️❤️❤️❤️❤️
Вероніка
Для Віта: 22 бали потрібно отримати, аби скласти. Ви склали на 32 - тому так, вітаю Вас ♥
Коментувати
Галина
По шкалі 59 тестових бал ЗНО 156, а в результаті 153? Як це вираховується?Дайте будь ласка відповідь! Куди можна звернутись?
Ніла
А як можна самому оцінити власне висловлювання? Це ж перевірятимуть фахівці. Тоді як можна підрахувати свої бали????
Тарас
Я набрав 39 правильних відповідей. Чи я склав чи ні. Скажіть мені будь-ласка. Зараня дякую вам.
Вероніка
Для Тарас: Склав, для порогу потрібно отримати 22 бали.
Коментувати
Oksana
У мене 23 з 104 правильні відповіді і я писала власне висловлювання я здала ЗНО?
Василь
Самий тупий сайт як я маю перевірити свой відповіді якщонемає завдань наугат писати чи шо 2мні ппц
Оксана
Звідки взялося в тесті 104 бали, якщо питань 58(і 58 балів) та за текст максимум 20 балів. Всього 78. Звідки 104?!
міша
Для Оксана: усі тестові питання оцінюються у 0 або 1 бал. завдання на відповідність від 0 до 4 балів, а власне висловлювання до 20 балів . 48 тестових питань =48 балів, 9=36, текст =20. Отже 48+36+20=104.
Коментувати
Марія
Доброго вечора, скажіть який прохідний бал до вступу в коледж? ??? Відповідьте будь ласка!!!)))
Влад
Для Марія: правильно писати "дайте відповідь, а не відповідьте"
Для Влада
Для Влад: Правильно виділяти не "дайте відповідь, а не відповідьте", а саме так - "дайте відповідь", а не "відповідьте". У всіх є проблеми з українською мовою ;)
Коментувати
Оля
Якшо я відповіла правильно на 24 з 104, але не написала власне висловлення, я здала зно? І чи можу поступити в коледж? Відповідьте будь ласка!!!
Олеся
Для Оля: Що це за слово "відповідьте":(( 24 бали - Ви подолали поріг "здав-не здав", здали
Коментувати
Саша
Як ви думаєте ? Оцінюватимуть за адекватною шкалою, чи так , як було на пробному ?
Максим
Як ви перевіряєте на скільки питань відповіли правильно? Я досі не знайшов такого сервісу.
Для Максима
Для Максим: Шукаєте відповіді на завдання та підраховуєте кількість балів за відповіді.
Коментувати
Богдана
Доброго дня, скажіть будь ласка а таблицю змінять? Казали що мають зробити гіршу таблицю переведення балів
Леся
Для Богдана: якщо знизять прохідний бал , то бали полетять вниз
Катерина
Тобто полетять вниз?Як це?
Коментувати
Софія
Добрий день. Якщо я пропустила слово в цьому тексті: «Із правилами заповнення бланка(-ів) відповідей, правами та обов’язками учасника зовнішнього незалежного оцінювання під час його проходження, порядком подання апеляцій ознайомлений(-а)." результат анулюється?
Вчитель-КА
Для Софія: ні. Ці слова просто підтвердження того що Ви знаєте свої права і знаєте як заповнювати бланки. Від пропуску одного слова суть не змінюється.
Коментувати
Оля
Доброго дня , подскажите пожалуйста . Если я на вв написала в аргументах , что людей уезжают за границу, но не по своей воле . А во втором , что на время (для заработка ). Подскажите пожалуйста, я привела аргументы по теме или нет??? За ранее спасибо)
Оксана
Для Оля: Як мінімум один аргумент у Вас є
Гривня
головне, щоб було згадано патріотизм в якомусь ключі
Коментувати
Люба
Якщо я написала 24 з 104, скільки це є і чи я можу поступити в коледж????скажіть будь ласка!
DrxaOss
Для Люба: Подруга,кароче,ты проебалась пойдёшь работать дворником.
Каріна
Люба, в який коледж Ви хочете поступати?
Коментувати
Андріана
Якщо я набрала 17 балів, чи можу я поступити в коледж? Скажіть будь ласка!
Андрій
Для Андріана: найімовірніше так, якщо ще нарахують кілька балів за твір
Коментувати