ЗНО-2022: розрахунок бала з української мови і літератури

Тестовий бал ЗНО з української мови і літератури обчислюється як арифметична сума всіх набраних балів за кожне виконане завдання тесту

ЗНО-2022: розрахунок бала з української мови і літератури

У звʼязку з бойовими діями на території України та проведенням у 2022 році національного мультипредметного тесту замість зовнішнього незалежного оцінювання ця публікація не актуальна. Актуальну інформацію щодо розрахунку бала дивіться у публікації Як розрахувати бали за національний мультипредметний тест (НМТ).

Визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури здійснюється у два етапи. На першому етапі визначається тестовий бал учасника зовнішнього оцінювання (максимум – 116 балів). На другому етапі, на основі тестового бала визначається рейтингова оцінка результатів учасника зовнішнього оцінювання за 200-бальною шкалою, що використовується при складанні рейтингового списку абітурієнтів при вступі до вишів України.

Результат виконання завдань №25–63 частини «Українська мова» та №67 частини «Українська мова» («Власне висловлення») буде зараховано (на бажання випускника) як державна підсумкова атестація з української мови і може бути використаний під час вступу до закладів вищої освіти як конкурсний предмет «Українська мова».

Максимальна кількість тестових балів, яку може отримати учасник ЗНО з української мови, правильно виконавши всі завдання №25–63 та №67, що будуть зараховуватися як державна підсумкова атестація, дорівнює 74 тестовим балам.

Результат виконання всіх завдань тесту може бути використано під час вступу до закладів вищої освіти як конкурсний предмет «Українська мова і література», що визначено Умовами прийому до закладів вищої освіти у 2022 році. Максимальна кількість тестових балів, яку можна набрати, правильно виконавши всі завдання сертифікаційної роботи з української мови і літератури, – 116 балів.

ЯК РОЗРАХОВУЄТЬСЯ ТЕСТОВИЙ БАЛ

Завдання з вибором однієї правильної відповіді – до кожного із завдань подано чотири або п’ять варіантів відповіді, з яких лише один правильний. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання вибрав і позначив правильну відповідь у бланку відповідей А.

Тест містить 54 завдання цієї форми (№1–20, №25–52, №58–63), що будуть оцінені в 0 або 1 бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді не надано.

Завдання на встановлення відповідності – до кожного завдання подано інформацію, позначену цифрами (ліворуч) і буквами (праворуч). Щоб виконати завдання, необхідно встановити відповідність інформації, позначеної цифрами та буквами (утворити «логічні пари»). Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання правильно зробив позначки на перетинах рядків (цифри від 1 до 4) і колонок (букви від А до Д) у таблиці бланка відповідей А.

До тесту з української мови і літератури включено 9 завдань цієї форми (№21–24, №53–57), що будуть оцінені в 0, 1, 2, 3 або 4 бали: 1 бал за кожну правильно встановлену відповідність («логічну пару»); 0 балів – за будь-яку «логічну пару», якщо зроблено більше однієї позначки в рядку та/або колонці; 0 балів, якщо не вказано жодної правильної логічної пари або відповіді на завдання не надано.

Завдання відкритої форми з короткою письмовою відповіддю – передбачає надання короткої письмової відповіді учасником зовнішнього незалежного оцінювання в бланку відповідей В за змістом тексту для читання, наведеним у сертифікаційній роботі.

Тест містить 4 завдання такого типу (№64–66), які оцінюються в 0, 1 або 2 бали: 0 балів – відповіді не надано; 1 бал – надано неповну, часткову відповідь; 2 бали – надано повну, вичерпну відповідь.

Завдання з розгорнутою відповіддю (№67) – завдання цієї форми передбачає створення учасником зовнішнього незалежного оцінювання власного аргументативного висловлення на дискусійну тему в бланку відповідей Б.

Завдання з розгорнутою відповіддю (власне висловлення) оцінюється від 0 до 20 балів за критеріями змісту та мовного оформлення:

До уваги учасників тестування! Роботу, що не відповідає темі власного висловлення, буде оцінено в 0 балів. Роботу обсягом до 100 слів буде оцінено в 0 балів. Роботу, написану нерозбірливо, оцінюють у 0 балів.

Максимальна кількість балів, яку може набрати учасник ЗНО, правильно виконавши всі завдання сертифікаційної роботи з української мови і літератури, – 116.

ЯК РОЗРАХОВУЄТЬСЯ РЕЙТИНГОВИЙ БАЛ

Для отримання результатів учасника зовнішнього оцінювання за 200-бальною шкалою використовується Таблиця переведення тестових балів в рейтингову шкалу від 100 до 200 балів.

Таблиця переведення тестових балів у рейтингову шкалу від 100 до 200 балів оприлюднюється Українським центром оцінювання (УЦОЯО) тільки після перевірки правильності виконання завдань кожного учасника тестування та визначення порогового бала «склав / не склав».

Таблиця переведення тестових балів має бути оприлюднена не пізніше 24 червня 2022 року. Зазначена шкала є рейтинговою, оскільки вказує на місце результату зовнішнього незалежного оцінювання особи серед результатів інших учасників тестування з української мови і літератури.

При розрахунку зазначеної шкали не будуть братися до уваги результати учасників тестування, які не подолали пороговий тестовий бал за результатами тестування. Пороговий бал визначають групи експертів, які аналізують фактичне виконання тестових завдань учасниками тестування та на підставі цього аналізу встановлюють кількість тестових балів, що визначають пороговий тестовий бал з української мови і літератури. Учасники ЗНО, які не подолають визначений пороговий тестовий бал, вважатимуться такими, хто не склав тест.

Варто зазначити, що визначення рейтингової оцінки за таблицями переведення тестових балів минулих років буде неточним. Рейтинговий бал може суттєво відрізнятися враховуючи різні рівні тестів і різні фактичні результати виконання тесту учасниками тестування. Таблиці переведення тестових балів минулих років ви можете подивитися за цим посиланням.

ЯК РОЗРАХОВУЄТЬСЯ БАЛ ДПА

У 2022 році тест ЗНО з української мови і літератури має дві частини завдань: мовну і літературну. Результат виконання завдань №25–63 частини «Українська мова» та №67 частини «Власне висловлення» буде зарахований як державна підсумкова атестація з української мови (за бажанням учасника).

Максимальна кількість тестових балів, що може набрати учасник ЗНО, правильно виконавши всі завдання №25–63 та №67, дорівнює 74 балам.

Таблиця переведення тестових балів в оцінку за шкалою 1–12 балів також публікується після перевірки правильності виконання завдань кожного учасника тестування з української мови та літератури не пізніше 24 червня 2022 року.

ОРІЄНТОВНИЙ РОЗРАХУНОК БАЛА ЗА ШКАЛОЮ 2021 РОКУ

Для отримання орієнтовного значення власного рейтингового бала за шкалою 100200 балів уведіть свій тестовий бал у поле нижче (максимум 116 балів):

 
Введіть свій тестовий бал:

 

 

 

 

Для отримання орієнтовного значення власного бала за шкалою 112 балів уведіть свій тестовий бал за завдання тільки з української мови в поле нижче (максимум 74 бали, у тому числі бали за власне висловлення):

 
Введіть свій тестовий бал:

 

 

 

 

 

Освіта.ua
01.06.2021

Популярні новини
Головне про проведення НМТ 2023 року Для вступу на бакалавра абітурієнтам потрібно отримати результати мультипредметного тесту
НМТ проведуть за схемою 2+1: мова й математика обов'язкові Національний мультипредметний тест очікувано буде проведений за схемою 2+1
Законопроєкт про НМТ розглянуть на найближчому засіданні Ради Депутати після хвилі критики вирішили не зволікати з розглядом законопроєкту про НМТ
Модель проведення НМТ презентують 20 січня У п'ятницю буде презентована модель проведення національного мультипредметного тесту
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Марина
Підкажіть, будь ласка. Якщо здавати укр. мову і літературу дитина може сформувати два сертифіката: 1. - укр. мова, 2 -укр.мова і література? (Наприклад укр. мова - кращі результати ніж укр.мова і література разом, а для вступу на певну спец. вимагають лише укр. мову, отже шанси вищі) Дякую за відповідь
Тетяна
При вступі в вузи на одні спеціальності потрібна лише укр.мова, а на інші мова і літ-ра. Тепер учням потрібно здавати 2 ЗНО відповідно? Припустимо, здавали укр.мову і літ-ру. Звичайно, два предмета складніше здати.... А для вступу на одну із спеціальностей потрібна лише мова. Чи проходить в таких випадках ЗНО з двох цих предметів? Чи витягують лише бал з української? Що робити? Чи здавати два ЗНО: 1) укр.мова і літ-ра, 2) укр.мова. Роз’ясніть, будь ласка
Якось так
Для Тетяна: цього року, попри явну недолугість відповідних формулювань в НПА, можна було подати сертифікат з української мови та літератури подати на спеціальності, де було необхідно подавати сертифікат лише з української мови. Як буде наступного року ще ніхто не знає.
Коментувати
Наталя
Не пройшов поріг ЗНО з української мови та літератури 26з27,не добрав 1 бал.Що робити?Інші предмети ЗНО здав добре,я в розпачі
nadia
Для Наталя: з української мови поріг нижчий - 17 балів. У вас є оцінювання за українську мову і літературу та за українську мову. Можливо, не все так погано.
Коментувати
n
Дивна якась ситуація у нас із зно - математику здавали невмотивовані і ті, що не можуть відрізнити зно від дпа, укр мову йшли на авось, англійську- для галочки. Винні лише діти. Та перед зно хоч би класний керівник раз пояснив дітям, що воно таке, чому є рівні стандарту і профільні. Коли реєстрували їх методист не знала що робити, хоча діти чітко сказали, що зно у формі дпа здає весь клас. І весь клас планував вступати. Але завдяки нехитрим маніпуляціям уцояо вирішив, що воно не всім треба, десь тисяч 75 можна відкинути.
Валерія
Для n: Чудово, поріг під час відвідування школи становив не більше 24 бали, без школи-27. Висновок - навіщо ходити в школу, витрачати кошти платників податків на її утримання, як діти самі написали так, що поріг, як ніколи до цього.
Наталія
Для Валерія: Збільшилась загальна кількість балів за рахунок 3-х додаткових завдань відкритої форми до текстів, які оцінюються не в 1 бал.
Коментувати
Юля
Доброго дня. Скажіть, будь ласка, я вже навчалась на бюджеті у ВНЗ, тепер хочу вступити до медичного коледжу, можливий бюджет чи тільки контракт?
Діана
Для Юля: Сертифікат ЗНО дійсний 3 роки. Якщо ці роки вичерпані, ви маєте заново здавати зно. І по своїм балам вже будете дивитися контракт чи бюджет
Коментувати
Катя
Давно вже здавала зно, правила з того часу змінилися, тому виникло таке питання. За 200 бальною шкалою оцінюються результати з мови+літератури, чи і бали тільки за мову виставляються за 200 бальною шкалою? Чи реально поовернути таку «аферу» для вступників на спеціальності, які потребують результати зно тільки з мови. Зареєструватись на мову+літературу, а написати тільки мову, адже ті, хто складає мову+літературу, мають більше часу (здається на 1 годину) для складання іспиту. Буду вдячна за відповідь
Влад
Для Катя: окремо бали за мову і окремо за літературу
Кравченко
Діти, які реєструвались тільки на мову, чудово вклалися в час. Навіть ті, хто писав вв, виходили з аудиторій на 10-20 хвилин раніше відведеного часу. А дехто і за півгодини саравлявся. Тому в такій афері немає сенсу.
КОСТЯ
Можна провернути цю аферу, в мене так складали багато знайомих. Їм це сильно помогло, так само як і мені
Коментувати
Зоряна
Скажіть будь ласка, я зробила помилку коли ми на звороті бланку А пишемо про номер зошита, і скільки завдань, я мала написати 67 завдань, написала помилково 13,це впливає? Я дуже переживаю, думаю це була описка
Влад
Для Зоряна: Ти писала ЗНО для вступу? Ти повинна була виконати всі 67 завдань. Ты зробила тільки 13??? Я правильно розумію?
Зоряна
Так для вступу, здавала перший раз. Ні я відповіла на всі тестові запитання 67,просто на звороті коли всі записують номер свого зошита і скільки відповідей, я написала номео зошита 13,і завдань 13, замість 67.
Олександр
Та наче не було там про кількість завдань
Коментувати
Марина
Виявила 9 помилок. Деякі питання заступила так заступила. Чекаємо результатів
Назарій
Для Марина: так само
Станіслав
Для Марина: Марина Марина знала б ти як я тебе кохаю
Коментувати
Влад
ПЕРЕСТАНЬТЕ ПИТАТИ СКІЛЬКИ ОТРИМАЛИ БАЛІВ! ОТРИМАЄТЕ ОФІЦІЙНІ РЕЗУЛЬТАТИ , ВСЕ ПОБАЧИТЕ!!!
Oлег
Я набрала 24 пише те що я пройшла поріг 100балів але ще твір та розгорнуті відповіді але багато людей кажуть пороговий бал27 кому вірити ?
Влад
Для Oлег: офіційним результатам, які отримаєте
Глеб
Для Oлег: за всю историю ЗНО по украинскому языку и литературе пороговый балл не превышал 24 балла, в прошлом году пороговый балл составил 22 балла .
Коментувати
иван
Якщо в мене 72 правильно без вв і письмових завдань, то це скільки? Думаю, що за письмову частину та вв разом 18 балів
OlenA
Я набрала 24 бала пише те що пройшла пороговий бал але ще є твір і розгорнуті відповіді то все добре чи херово?
Marinna
Для OlenA: У меня также)
Коментувати
Роман
Складав укр мову без літ , отримав 40 з 54(без власного висловлення),скільки це в 200 б систему ?
Віктория
Для Роман: Якщо ви набрали хоча б ще 10 балів за твір, то буде приблизно 135 балів
Коментувати
Ростислав
Добрий день! Писав сьогодні зно лише з української мови набрав 36 балів з 74 бо не встиг написати есе підкажіть хто знає скільки це приблизно балів. Дякую.
Марина
Для Ростислав: 7 балів
Коментувати
настя
добрий вечір в мене 52 бали з 116 ( з мови та літератури ) скільки це буде балів ?
Анна
Для настя: у мене також 52 бали
Liza
це дуже погано без ВВ і трьох запитань ? чи більш менш??
Аня
Скажіть будьласка а це рахує з твором і з письмовими завданнями чи без?
Коментувати
анатолій
добрий день, якщо 32 правильні відповіді з 67 тестових завданнь? скільки це буде балів ?
Вікторія
Я склала ЗНО з Укр мови та л-ри Тестові завдання 61 правильні 2 бали ще за 64;65;66 За власне висловлення +/- 1312 Скільки це по 200 бальній шкалі? Бо я не можу перевести ????
гав
Для Вікторія: приблизно 164 по шкалі минулого року
Коментувати
Андрій
Доброго дня Написав ЗНО з української мови порахував 15 балів це прохідний чи провалив ЗНО ?
.
Для Андрій: F
vahui
Я бы тебя депортировал с Украины и отправил жить в Африку, за то что не можешь написать гос. экзамен на родном языке
Катя
провалив,прохідний 24
Коментувати
valera borov
це пізда а не зно(
Софа
Для valera borov: реально
Коментувати
Мельник Богдан
Добрий день с писав мову і літературуВ мене 22 правельних тестових бала без есе це склів чи ні скажіть пжжж
Ігор
Для Мельник Богдан: Привіт, думаю, що ти склав, адже ти отримаєш ще бали за описові завдання. Прохідний бал буде визначено 24 червня, але швидше за все в тебе все гаразд, не хвилюйся. Якщо хочеш можу подивитися твої описові завдання, і підказати тобі на скільки приблизно ти їх виконав.
Книстина
Якщо менше 22 балів тестових чи будуть перевірять власне висловлювання?
Дмитро
Для Книстина: Будуть перевіряти.
Коментувати