ЗНО-2020: як розрахувати бал з української мови

Тестовий бал ЗНО з української мови та літератури обчислюється як арифметична сума всіх набраних балів за кожне виконане завдання тесту

ЗНО-2020: як розрахувати бал з української мови

Визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури здійснюється у два етапи. На першому етапі визначається тестовий бал учасника зовнішнього оцінювання (максимум – 104 бали). На другому етапі, на основі тестового бала визначається рейтингова оцінка результатів учасника зовнішнього оцінювання за 200-бальною шкалою, що використовується при складанні рейтингового списку абітурієнтів при вступі до вузів України.

Також результати тестування з української мови кожного абітурієнта будуть переведені в оцінку за шкалою 1-12 балів для зарахування результатів ЗНО як державної підсумкової атестації.

ЯК РОЗРАХОВУЄТЬСЯ ТЕСТОВИЙ БАЛ

Завдання з вибором однієї правильної відповіді – до кожного із завдань подано чотири або п’ять варіантів відповіді, з яких лише один правильний. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання вибрав і позначив правильну відповідь у бланку відповідей А.

Тест містить 48 завдань цієї форми (№1–23, 29–33, 34–53), що будуть оцінені в 0 або 1 бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді не надано.

Завдання на встановлення відповідності - до кожного завдання подано інформацію, позначену цифрами (ліворуч) і буквами (праворуч). Щоб виконати завдання, необхідно встановити відповідність інформації, позначеної цифрами та буквами (утворити "логічні пари"). Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання правильно зробив позначки на перетинах рядків (цифри від 1 до 4) і колонок (букви від А до Д) у таблиці бланка відповідей А.

До тесту з української мови і літератури включено 9 завдань цієї форми (№24–28, 54–57), що будуть оцінені в 0, 1, 2, 3 або 4 бали: 1 бал за кожну правильно встановлену відповідність ("логічну пару"); 0 балів, якщо не вказано жодної правильної логічної пари або відповіді на завдання не надано.

Завдання з розгорнутою відповіддю (№58) - завдання цієї форми передбачає створення учасником зовнішнього незалежного оцінювання власного аргументативного висловлення на дискусійну тему в бланку відповідей Б.

Завдання з розгорнутою відповіддю (власне висловлення) оцінюється від 0 до 20 балів за критеріями змісту та мовного оформлення:

До уваги учасників тестування! Роботу, що не відповідає темі власного висловлення, буде оцінено в 0 балів. Роботу обсягом до 100 слів буде оцінено в 0 балів.

Максимальна кількість балів, яку може набрати учасник ЗНО, правильно виконавши всі завдання сертифікаційної роботи з української мови і літератури, – 104.

ЯК РОЗРАХОВУЄТЬСЯ РЕЙТИНГОВИЙ БАЛ

Для отримання результатів учасника зовнішнього оцінювання за 200-бальною шкалою використовується Таблиця переведення тестових балів в рейтингову шкалу від 100 до 200 балів.

Таблиця переведення тестових балів у рейтингову шкалу від 100 до 200 балів оприлюднюється Українським центром оцінювання (УЦОЯО) тільки після перевірки правильності виконання завдань кожного учасника тестування та визначення порогового бала «склав / не склав».

Таблиця переведення тестових балів має бути оприлюднена не пізніше 20 червня 2020 року. Зазначена шкала є рейтинговою, оскільки вказує на місце результату зовнішнього незалежного оцінювання особи серед результатів інших учасників тестування з української мови та літератури.

При розрахунку зазначеної шкали не будуть братися до уваги результати учасників тестування, які не подолали пороговий тестовий бал за результатами тестування. Пороговий бал визначають групи експертів, які аналізують фактичне виконання тестових завдань учасниками тестування та на підставі цього аналізу встановлюють кількість тестових балів, що визначають пороговий тестовий бал з української мови і літератури. Учасники ЗНО, які не подолають визначений пороговий тестовий бал, вважатимуться такими, хто не склав тест.

Слід зазначити, що визначення рейтингової оцінки за таблицями переведення тестових балів минулих років буде неточним. Рейтинговий бал може суттєво відрізнятися враховуючи різні рівні тестів та різні фактичні результати виконання тесту учасниками тестування. Таблиці переведення тестових балів минулих років ви можете подивитись за наступним посиланням.

ЯК РОЗРАХОВУЄТЬСЯ БАЛ ДПА

У 2020 році тест ЗНО з української мови та літератури включатиме в себе дві частини завдань: мовну і літературну. Результат виконання завдань №1-33 частини «Українська мова» та №58 частини «Власне висловлення» буде зараховуватися як державна підсумкова атестація з української мови.

Максимальна кількість тестових балів, що може набрати учасник ЗНО, правильно виконавши всі завдання №1-33 та №58, дорівнює 68 балам.

Таблиця переведення тестових балів в оцінку за шкалою 1-12 балів також публікується після перевірки правильності виконання завдань кожного учасника тестування з української мови та літератури не пізніше 20 червня 2020 року.

ОРІЄНТОВНИЙ РОЗРАХУНОК БАЛА ЗА ШКАЛОЮ 2019 РОКУ

Для отримання орієнтовного значення власного рейтингового бала за шкалою 100-200 балів уведіть свій тестовий бал у поле нижче (максимум 104 бали):

 
Введіть свій тестовий бал:

 

 

 

 

Для отримання орієнтовного значення власного бала за шкалою 1-12 балів уведіть свій тестовий бал за завдання тільки з української мови у поле нижче (максимум 68 балів, у тому числі бали за власне висловлення):

 
Введіть свій тестовий бал:

 

 

 

 

 

Освіта.ua
23.05.2019

Популярні новини
Пробне ЗНО відбудеться у звичному форматі Після завершення карантину всі зареєстровані учасники зможуть пройти пробне ЗНО
ЗНО-2020 орієнтовно розпочнеться після 20 червня У МОН розповіли про особливості проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2020 році
Дати проведення ЗНО і вступної кампанії будуть перенесені Проведення цьогорічного ЗНО та вступної кампанії буде перенесено на на більш пізні дати
Цьогорічне ЗНО обов'язково відбудеться, - заступник міністра Міносвіти найближчим часом повідомить деталі проведення вступної кампанії та зовнішнього оцінювання
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталі
Мій тестовий бал 28, це виходить 109 балів,а прохідний 100? Я склала зно хоч майже все робила наугад і майже нічого не знала бо я ще навіть 10 клас не закінчила
Галина
Для Наталі: ну і? Що Ви хотіли сказати даною реплікою?
Коментувати
Vanya
Якщо у мене 33 тестовий бал ,а оцінка за шкалою 100-200 є 119 , і з ДПА 4 я здав чи ні ?
Maksim
Набрал 24 тестовый балла, это 102 балла выходит! Сдал? Вроде же проходной 100.
Дима
если я учусь в коледже и мне надо только здать укр мову но укр лит не нужно и я набрал 14
Микола
Для Дима: НЕ сдал.
Коментувати
Юля
Якщо у мене 122 балів, не пройшла????тестових-35. По 12ти бальній 5 ( Пройшла чи ні?a
Oleh_P.zno
Для Юля: пройшла
Коментувати
Maria
Якщо набрала 19 тестових балів із ЗНО з української мови, а прохідний 23, проте по 12бальній шкалі - це 4, то я здала?
.
Для Maria: ні
Maria
А якщо я зно здавала лише для коледжу, типу тільки ДПА, то 4 - це нормально?
Наталі
Щоб пройти поріг і скласти зно потрібно мінімум на 4 написати
Коментувати
світлана
підкажіть буд ласка , якщо кількість тестових балів 28 , а оцінка за шкалою від 100-200 є 109 балів, це пройшов поріг чи ні. дякую
Лілі
Для світлана: якщо Вам видали оцінку за шкалою 100-200, то Ви пройшли вже поріг
Коментувати
Дана
Коли вже будуть відомі бали "до 14"чи " 14"? Просто написано:" до " (
Дана
Ніхто не знаю чи справді ,що якщо заповнено гєлєвою ручкою бланк читатися не буде????Мені таке казали на инглише ?
Рокса
Для Дана: навпаки кажуть, шо гелева краще проглядається..
Дана
Дякую за відповідь
Коментувати
Алевтина
Добрий день, якщо я набрала 14 правелно з мови і 15 з літератури разом це 29 балів, я здала?
Дима
Для Алевтина: Так,поріг 23
Коментувати
Даша
я набрала 33 бала подолала тестовий поріг так чи ні склала зно з укр мови пааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааа
Мирослава
Для Даша: так, ви склали
Коментувати
Марина
Доброй ночи! Подскажите, пожалуйста, будет ли проверяться творческая работа, если ребенок перенервничал и написал весь текст на обратной стороне бланка Б?
Катерина
Для Марина: ні, не буде
Коментувати
Алексей
Я сдавал ЗНО у форме ДПА, скажите как считать? Например у 2018 году 23 балла за мову и лит, а для колледжей это минимум 23 надо набрать по мове за 2018 год? Или как??
Илья
Ошибочка, 54, всё так же без текста
Илья
Тестовый балл - 50 (без текста). Сдал?
Макс
Проходной балл ЗНО-2019 на бюджет: пороговые баллы на контракт : https://www.lawportal.com.ua/minimalnyiy-prohodnoy-ball-zno-budzet-kontrakt.html
Андрей
160-165 баллов.Ну вроде неплохо.Мне должно хватить(я не нацелен на топовые вузы).Удачи всем.
Міша
Доброго дня, якщо я дав 26 правильні відповіді з української мови та літератури з запропонованих 104, я подолав прохідний поріг?
Анастасия
Для Міша: да
Коментувати
Андрей
Доброшо дня, якщо я дав 19 правильних відповідей з української мови(форма ДПА).Я подолав поріг ?
Alex
Для Андрей: нет, минимальное количество баллов должно быть 23
Дана
Мені здається 27.
Коментувати
Олексій
Доброго дня, якщо я дав 34 правильні відповіді з української мови та літератури з запропонованих 104, я подолав прохідний поріг?
Анастасия
Для Олексій: да
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!